Kanibal z Nine Elms

Kanibal z Nine Elms https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/423380/bmid_kanibal-z-nine-elms-2jR-423380.jpg 4 2582 2582

Kate Marshallová série

Před patnácti lety byla Kate Marshallová vycházející hvězdou londýnské policie. Dokázala vyřešit sledovaný případ nebezpečného a krutého sériového vraha s přiléhavou přezdívkou Kanibal z Nine Elms, i když přitom sama málem zemřela. Nyní Kate přednáší na univerzitě a snaží se vést poklidný život, když se minulost začne vracet. E-mail s žádostí o pomoc ji vtáhne nejen do právě probíhajícího vyšetřování vražd mladých dívek. Jejich modus operandi nebezpečně připomíná případ, který před patnácti lety vyřešila. Nevrací se jen vzpomínky. Vrah napodobitel chce dokončit započatou práci… A tak se i Kate musí vrátit k vyšetřování, aby dokončila tu svoji – chytit dalšího sériového vraha.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Cosmopolis

Nine Elms , 2019

Surmei
29.12.2019 5 z 5

Sérii s Erikou mám přečtenou jedním dechem a to rovnou 2x a určitě se k ní ještě dostanu. Takže tato kniha pro mě byla jasnou volbou a opět jsem ji přečetla jedním dechem. Pravda, že vraždy byly dosti morbidní a jsem ráda, že to byl jen knižní příběh. Každopádně námět, nápad, děj, postavy, prostě vše dokonale ladilo a Kate se tak stala mou druhou oblíbenkyní po Erice. Díky za to a těším se na další knihy, kterým jdu udělat místo na poličce.

Margherita_N
29.12.2019 3 z 5

Pozor, spoilery. // Pár napínavých momentů tam bylo. Ale pak už nic pochválit nemůžu... Na první pohled mi připadalo, že zadání znělo „napiš bestseller“, a tak autor vytáhl kanibala. Hlavní hrdinka Kate Marshallová je alkoholička ve středním věku bez osobního života, kterou vyhodili od policie. Potud ctíme základní prvky současných nejprodávanějších kriminálek. Sériový vraždění funguje, co k tomu ale přidat, aby se do toho šokujícím způsobem osobně zapletla policistka a později soukromá vyšetřovatelka Kate - co takhle těhotenství s hlavním padouchem, o kterém čtyři a půl měsíce nevěděla, a nepřišel na to ani otec dítěte, když jí páral břicho nožem. Nicméně dítě je v cajku a celou dobu do děje nijak nezasáhne (a zdá se, že si ani v patnácti letech v internetové době neuvědomuje, kdo je jeho otec, ačkoli je v jednom kuse v médiích). Kate je celou dobu na vlastní pěst deset kroků před místní policií a žádnej větší zádrhel v pátrání nenastává. A nakonec si hravě poradí s přesilou, od Kate se ty zabitý sportovkyně měly učit. Kéž by to bylo aspoň čtivě napsaný, ale dostáváme topornej překlad, ze kterýho čiší anglickej originál a převod dialogů slovo od slova mnohdy nedává smysl. A k tomu odbytý korektury. Ale protože jsem měkkosrdcatá, dala jsem Kanibalovi třetí hvězdičku za pokorné autorovo poděkování na konci...

Didi15
29.12.2019 5 z 5

Na tuto knihu jsem se velice těšila. Bryndzův styl je čtivý, i když mi přijde, že někdy spěchá a tam kde si žádám více informací, je to takové useklé. Nicméně jsem se nenudila, takže za pět. Další knihu si zcela jistě přečtu.

Aligator805
29.12.2019 2 z 5

Kdybych od Bryndzy nečetla jeho předchozí knihy, tak super. Knihy o Erice,ale byly skvělé. Tato mi bohužel přišla taková nedotažená. Skryté těhotenství po tom co Kate pobodají nebo útěk z léčebny. Snad bude další díl lepší!

lalaserka
28.12.2019 5 z 5

Robert Bryndza nezklamal, nova hrdinka se mi líbila a už se těším na další knihy s Kate. vraždy jsou v této knize fakt kruté.Ale zápletka je dobře vymyšlená.

Simona838
28.12.2019 1 z 5

Tesila jsem se. Ale bohuzel. Knihou jsem se horko tezko prokousala. Nebavila me. Pozor SPOILER: to tehotenstvi (hrdinka 4 a pul mesice netusila, ze je tehotna?!) vs brutalni napadeni nozem - zadny problem??? Proc to delal padouch 1? Co bylo za vrazdou Caitlin? Zaverecna bitka te hodne vs tech zlych - WTF??? To jako vazne??? Za sebe tedy urcite nedoporucuji. Urcite to neni knizka, ke ktere se ctenar po case vrati. Za mne - vyhozene penize.

studentice
28.12.2019 4 z 5

Knížka mě bavila a ten úvod...

evynn
28.12.2019 4 z 5

Prvá bryndzovka, ktorú som nestrávila v rekordnom čase. Dokonca som si dávala oddych pri čítaní...počkám na ďalšie, ktoré už dúfam nepustím z rúk tak často ako Kanibala.

nevřelka
27.12.2019 3 z 5

Knihou jsem se prokousávala tři týdny. Děj mě moc nebavil, nic šokujícího se pro mě nekonalo a úplně to zabil ten závěr. Miluju sérii s Erikou, je to moje srdeční záležitost, ale Kate mi k srdci nepřirostla. Bohužel, celé mně to přišlo spíchnuté horkou jehlou a nedotažené.

lulu0605
25.12.2019 4 z 5

Bryndza nezklamal, nova hrdinka se mi libi a tesim se na dalsi jeji pribehy.

Vendys80
24.12.2019 4 z 5

Knihy od Roberta Bryndzy se vzdy ctou jednim dechem. Asi se mi zatim vic libila serie s Erikou Fosterovou, ale Je mozne, ze dalsi dily s Kate se Ericinym pripadum vyrovnaji.

jahlina
23.12.2019 4 z 5

Nebylo to vůbec špatné, ale pět hvězdiček dát nemohu. Zápletka je celkem originální, vraždy dost nechutné...Ale je tam i dalších pár věcí, které mi vadily.

85098211
23.12.2019 5 z 5

Musím přiznat, že tato nová série se mi líbí ještě o malinko víc než případy s Erikou Fosterovou ;-). I když autor o dost přitvrdil, vraždy jsou v této knize fakt kruté a částečně až nesnesitelně naturalisticky popsané - takže nic pro slabší povahy. Ale zápletka jako taková je dobře vymyšlená a definitivně originální. Nemá cenu případ srovnávat s Erikou, on už autor i tak nasadil laťku dost vysoko a podle mého názoru si ji i drží. Takže já dávám s přehledem plný počet a těším se na pokračování!!!

Avila
21.12.2019 3 z 5

Na novou sérii jsem se docela těšila ale po dočtení jsem celkem zklamaná.
Úplný začátek příběhu vypadal slibně... Ale bohužel jen ten začátek. Téměř do poloviny knihy jsem se vůbec nemohla začíst. Pak se to o něco zlepšilo ale za mě průměr. Často jsem se ztrácela ve jménech obětí a jednotlivých případech.
Jen se trochu obávám že už zde začíná jít o kvantitu a ne o kvalitu.... No uvidíme s další knihou.....

dencazrnu
20.12.2019 5 z 5

Prví díl z nové série a já musím říci, že super. Je pravda, že Erika mi chybí a pořád doufám, že se dočkáme dalšího pokračování, ale Kate má taky něco do sebe. Robert na to šel pěkně z ostra a nebral si servítky. Musím říci, že vyšetřování Kate mě bavilo a knihu jsem měla přečteno během pár dní :) tento autor prostě umí zaujmout a k jeho knihám se určitě znovu vrátím. Tak že v závěru, vítej Kate a budu se těšit na další pokračování :)

samíkblack
20.12.2019 5 z 5

Chyběla mi Erika Fosterová, ale nová hrdinka má také něco do sebe.

Elinka1995
20.12.2019 3 z 5

Tak i já mám dočteno konečně. Ale Erika je Erika, tu jsem měla vždy za den přečtenou. Touto sérií jsem se prokousávala téměř 14 dní. Mě osobně kniha moc nezaujala, tak snad další pokračování bude už lepší.

sabina8042
19.12.2019 4 z 5

Mam rada Roberta knihy. Je fakt, ze ze zacatku jsem byla trochu nastvana, protoze Erika, zejo. Se ctenim jsem mu ale odpustila - Dobre napsano ac dej byl obcas dost neuveritelny - co se uteku tyce, ale jinak povedene napinave cteni.

V28
19.12.2019 4 z 5

Tak na pět to nebylo ani náhodou a tři jsou zas asi moc málo. Takové průměrné krimi čtení se spoustou neuvěřitelných věcí......zkrátka budu spíš FANOUŠKEM série s Erikou Foster než Kate Marshall.

perpe2a
18.12.2019 4 z 5

Nový díl nové série od Roberta Bryndzy se mi líbil. Bylo to čtivé, nemůžete se odtrhnout. Hlavní hrdinka je opět žena, tentokrát ale ne policistka, což ozvláštnilo děj. Moc se těším na druhý díl. Doporučuji.