Kanibal z Nine Elms

Kanibal z Nine Elms https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/423380/bmid_kanibal-z-nine-elms-2jR-423380.jpg 4 2567 681

Kate Marshallová série

Před patnácti lety byla Kate Marshallová vycházející hvězdou londýnské policie. Dokázala vyřešit sledovaný případ nebezpečného a krutého sériového vraha s přiléhavou přezdívkou Kanibal z Nine Elms, i když přitom sama málem zemřela. Nyní Kate přednáší na univerzitě a snaží se vést poklidný život, když se minulost začne vracet. E-mail s žádostí o pomoc ji vtáhne nejen do právě probíhajícího vyšetřování vražd mladých dívek. Jejich modus operandi nebezpečně připomíná případ, který před patnácti lety vyřešila. Nevrací se jen vzpomínky. Vrah napodobitel chce dokončit započatou práci… A tak se i Kate musí vrátit k vyšetřování, aby dokončila tu svoji – chytit dalšího sériového vraha.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Cosmopolis

Nine Elms , 2019

c.svetlana
13.01.2020 2 z 5

Hmmmm...každou knížku s Erikou jsem jela na jeden zátah, kdyz čas a děti dovolily:) U Kate jsen děti nešidila, dokázala jsem totiž knížku odložit v půlce věty a četla jí skoro týden. Kate mi přijde nemilá, taková ta slušná holčička, tíhou osudu zahořklá, co se pořád nedokáže rozhodnout, jestli má nebo nemá smysl pro humor....téma knížky uz vcelku provařená záležitost....Eriko, těším se, že se s další Bryndzovou knížkou vrátíš ty:)

devron
13.01.2020 4 z 5

Závěr mohl být propracovanější, ale čte se to dobře.

Lenka.Vílka
13.01.2020 2 z 5

Budu upřímná, neměla jsem po předchozích zkušenostech s autorem, v plánu od něj už cokoliv číst. Přesto jsem neodolala. Proč?
- je to nová série
- zaujaly mě některé komentáře zde, protože nemám ráda, když je porovnávána jedna série s druhou od jednoho autora

Přestože je tohle samostatná jednotka, je to stále to stejné. Takže moje hodnocení, vážený nadšený čtenáři této knihy neber vážně, protože já nebudu nadšeně juchat jako fanynka, která adoruje vše od svého miláčka.

Problém je v tom, že autor dělá stále stejnou chybu. Snaží se pozornost od nepromyšlené kostry příběhu a celkově jednoduché zápletky, zastínit možná dobře rozepsanými postavami (vždyť na jakém žánru autor začínal, že?) a kopcem morbidnosti. Problém není v tom, že jsem přecitlivělá. Problém je v tom, že nemám ráda trik spisovatelů, že za zrůdnostma schovávají nedomyšlené věci. Je to lehká detektivka, která se lidem líbí (a já chápu proč), ale mě nepřinesla nic nového.

Je to celé tak geniálně nereálné, až to bylo vlastně dobré (za to má autor ode mě hvězdičku do hodnocení). A s tím jsem problém neměla. Celkově mi nápad přišel zajímavý. Možná kdyby to napsal někdo jiný, jsem si jistá, že se mi to bude líbit. Ale tady je prostě moc "Bryndza Style" s tím dobrým i špatným. A to já asi nedávám, hlavně to špatný.

Autor umí relativně dobře psát (za to má autor ode mě další hvězdičku do hodnocení), ale zároveň mi přijde, že píše celkem podlézavě (za to má autor ode mě půl hvězdičky pryč z hodnocení). Protože mi trochu přijde, že se Robík dostal do fáze, kdy si moc dobře uvědomuje, že prodá i slabší kousky. A pokud něco trochu odflinkne, my to sežereme. A je jedno, že jsme si objednali steak medium rare, protože ten je lepší PRO NÁS, ale autor nám naservíroval rare, protože na něm je PRO NĚJ míň práce (nebo mezitím udělá alespoň další rare).

A to je všechno. Ale to mi nestačí.
Co s detektivkou (nebo jakýmkoli) jiným žanrem, když ve mě text nevyvolá žádné emoce?
Když je mi jedno, co se stane s postavama?
To za mě nefunguje.

Sazinek
13.01.2020 5 z 5

Bryndza je můj oblíbený autor, tudíž bylo jasné, že si chci přečíst i novou knihu z jiné série. Trochu jsem ze začátku měla problém, protože nová série, ale musím říct, že na Kate jsem si zvykla, je to psáno trochu jinak, líbí se mi, že se v knize odehrává soukomej život Kate a její alkoholismus ( trochu mi to přípomíná Harryho Holea). Kate mi není tolik sympatická jako Erika F., ale dokážu to nějak přejít.
Teď k samotnému příběhu - Brynzda se prostě strašně dobře vyvíjí, četlo se to dobře, v půlce víte vraha napodobitele a kapitoli jsou o něm, což je fajn zpěstření.
Za mne velice doporučuji a další vydanou knihu, až bude, tak opět nevynechám.

lenka666
12.01.2020 5 z 5

Autor opět nezklamal. Napínavé a čtivé.

Dardos
12.01.2020 3 z 5

Pro me bohuzel zklamani oproti predchozim kniham tohoto autora :(.
Hlavni hrdinka mi uplne nesedi, vztah s jejim o dost mladsim asistentem mi prijde zvlastni. K tomu bych rekla dost neuveritelny dej, ktery vyvrcholil akci s vrtulnikem.
Kniha mi nesedla, musela jsem se "nutit" do precteni. Ale vzhledem k predchozim, ktere jsem doslova zhltla, dam sanci i dalsimu dilu a uvidim.. :)

SimonaP
12.01.2020 3 z 5

Knížka čtivá, ale líbí se mi víc série s Erikou. Tady mi přišlo, že policie nic nedělá a vše je v rukou soukromých detektivů.

Ondra519
12.01.2020 1 z 5

Moje první zkušenost s autorem a musím říci, že jsem celkem zklamaný. Cítím z textu snahu o originalitu za každou cenu, upozorňování čtenáře na důležité postavy a celkově příběh celkem triviální, bez nápadu. Očekávané (ale snad už od třetiny knihy) dramatické finále se pak mění ve frašku, kdy jsem se smál společně s hlavní hrdinkou, kdy duo hlavních zlosynů připomínalo vesnické amatérské herce při zkoušce Našich furiantů. Každopádně dám autorovi ještě jednu šanci a zkusím něco z jeho rannějších kousků, tam mu třeba ještě nešlo tolik o peníze.

verca0794
11.01.2020 5 z 5

Klasická Bryndzovka, i když se mi zdá, že brutalita se každou knihou stupňuje, což se mi už přestává líbit. Bryndzu jako autora mám ráda, přečetla jsem všechny jeho knihy. Tato kniha je novou sérií a pokud mám hodnotit za sebe, tak první série s Erikou se mi líbila víc a byla bych moc ráda, kdyby dál ještě série s Erikou a Petersonem pokračovala. Oba jsem si oblíbila a nechtěla bych o ně přijít. Ale uvidíme jak se vše vyvine.
Abych nebyla jen kritická, tak nebudu porovnávat tyto dvě série, ale teď budu hodnotit tuto sérii zvlášť.
V první knize série jsou opět sympatické hlavní postavy, kniha se četla dobře, má rychlý spád a tempo při kterém se ani chvíli nenudíte. Jednu * bych ubrala za některé pasáže, kde se mi to zdálo přehnané a nevěrohodné, ale zase * musím přidat a dát plný počet *, protože mě překvapilo, že Bryndza zná Geocaching a v knize se o něm zmínil. Tím dost překvapil a potěšil mě jako hráče Geocashingu.
Tak jen tak dál Bryndzo, čekám na další knihy, ať už je to tahle nebo pokračování předchozí série. Jenom prosím uber trochu na brutalitě, kanibal už je snad brutálním vyvrcholením nemyslíš?

putpuda
11.01.2020 5 z 5

Jeden z Vánočních dárků ;)
No, musím říci, že to vypadá na ještě lepší počteníčko než série s Erikou. Je to mnohem propracovanější. Jde vidět, že pan Bryndza s každou další knihou jen rozkvétá ;) Jen tak dál.
Je to napínavé, velice čtivé. Občas mě napadá, že samotní autoři musejí být krapítek mešuge ..... kam na ty nápady chodí :D?!
No další díl s Kate bude až za rok, podle oficiálních stránek autora, tak se máme alespoň na co těšit :)

Hanaluna
10.01.2020 4 z 5

Bryndzu mám ráda, první kniha série se četla dobře. Rychlý spád, tempo, klasika autora. Kate je mi sympatická. Ale některé zvraty a pasáže se mi i na knihu zdály být přehnané a opravdu nevěrohodné. Tak uvidíme jak bude pokračovat.

Cleo De Nile
09.01.2020 5 z 5

Naprosto brilantní detektivka, za mě snad dokonce o level výše, než série o Erice. Ta je totiž taková ledová královna (ne že by na to neměla nárok, po tom všem, čím si prošla), a její kolegové mi k srdci moc nepřirostli, za to do Kate a Tristana jsem se hned zamilovala. Navíc mi tu nepřekážely ani části z hrdinčina osobního života. Moc se mi líbilo, jak to měl autor propracované, nápad s karamelkami je dobrý, snad se jím nikdo neinspiruje :D Také je nutno dodat, že všechny vyprávěcí roviny byly zajímavé, žádná tam nebyla navíc. Možná jen ta část s Caitlyn mě úplně nebrala, ale chápu, proč se jim tam autor rozhodl zařadit. Moc se těším na další díly - tedy, doufám, že jich bude víc.
Jenom jediná věc - to fakt Kate se všemi svými zkušenostmi, znalostí původního případu a selským rozumem nedocvaklo, co asi fanoušek udělá po čtvrté oběti? A v klidu si domů pozve syna, když se v oblasti potuluje šílený vrah, který s nimi má hodně společného?

Eduarda
09.01.2020 3 z 5

Vždycky, když dočtu Bryndzu, dalšího už nechci číst - a když vyjde, chňapnu po něm. Čtenáře udrží, spád to má, to je fakt...ale tentokrát se mi na začátku a na konci chtělo až smát, jak to bylo blbý. Takže dalšího Bryndzu už nebudu číst...minimálně do další vydané knížky.

vladka1695
09.01.2020 2 z 5

Tak tohle mě vůbec nebavilo. Nevěrohodné, přehnané, nevyvolává naprosto žádné emoce.

Niš-knihovna
08.01.2020 3 z 5

Vzhledem k názvu knihy, který mě upoutal, je děj celkem klidný, nic moc. Čtivá oddechovka, doporučuji na dovolenou.

Polinka92
08.01.2020 4 z 5

Celkem překvapivý zvrat.

hana4834
08.01.2020 2 z 5

Popravdě me zaujal hlavně název knihy , jinak bych řekla že příběh je neslaný nemastný. Tento autor mi moc neseděl.

Nikola_
07.01.2020 5 z 5

Ke knihám Roberta Bryndzy se dá říct jen jedno - Naprostá dokonalost! Miluju sérii s Erikou a docela jsem se bála, aby série s Kate byla stejně dobrá.. a JE. Robert je právem můj nejoblíbenější spisovatel a už se nemohu dočkat nové knihy, ať už bude s Erikou nebo s Kate, je jasné, že bude skvěle ❤

Brembelik745
07.01.2020 5 z 5

Pro mě tohle dílo, bylo rozhodně lepší než celá série s Erikou.
Kniha měla spád, pořád se v ni něco dělo, líbila se mi i dějová linka prvního vraha.
Minus vidím v tom, že nebylo moc vysvětleno proč zrovna tyto dívky, proč si vrah vybral zrovna příklad prvního kanibala z Nine Elms, atd...prostě chybí spousta PROČ ....
Pro mně ale i tak TOP kniha od R.Bryndzy. Těším se na další díl z této série.

Restang
06.01.2020 4 z 5

Bryndza patří mezi mé nej autory, takže jsem se těšila na novou sérii. Kniha se mi zdá o chloupek méně čtivější než předchozí série, ale jen o chloupek :) Ale zase na druhou stranu se mi to zdálo propracovanější. Další věc Kate nejdříve odhalí Petera co by schopná policistka a v některých částech děje se mi jeví trochu nejistá, ustrašená, málo akční na býv. policistku. To ovšem na konci je pomalu supermanka :) Tak uvidíme co bude dál a PS: souhlasím s předchozími opět chlast .. Ale jinak se těším na pokračování a jsem zvědavá jaké budou další díly.

detektivní a krimi romány napětí sérioví vrazi krimi thrillery pro ženy

Robert Bryndza
britská, 1979