Vraní oko

Vraní oko https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/512451/bmid_vrani-oko-kNa-512451.jpeg 5 1114 271

Josef Bergman série

< 8. díl

Vyšetřování zavede kriminalistu Josefa Bergmana do chatové osady u řeky na jižní Moravě, kde lišky dávají dobrou noc. V okolních mokřadech vzniká nová ptačí rezervace, kterou tam ovšem místní nechtějí. Lidé tak mají spoustu důvodů vzájemně se nenávidět. Bergman musí přijít na to, jak vražda podivínského ornitologa souvisí s nedávnou smrtí pražské profesorky. Pravdu znají snad jen ptáci, kteří nerušeně poletují nad hlavami obětí i podezřelých.... celý text

Janina2609
07.02.2024 4 z 5

„Táta mi také vyprávěl o Vraním oku. Že jste svý partě dali název Vraní oko, protože ten název spojuje rostliny a ptáky...“

Skvěle napsaná detektivka se zajímavou zápletkou, postavy příjemně civilní, na své si přijdou i milovníci přírody, kterou autorka líčí tak akorát k dokreslení atmosféry. Příběh není zbytečně zdlouhavý, aby se zvýšil počet stránek, což mi někdy na detektivkách vadí.
Moje první kniha ze série s vyšetřovatelem Bergmanem, druhá od autorky (Prokletý kraj), obě skvělé a v sérii budu určitě pokračovat – i když na přeskáčku.

ydnac
05.02.2024 4 z 5

DOBRÁ ČESKÁ DETEKTIVKA.

Knihu jsem si vybrala do výzvy (místo vaší poslední dovolené) a rozhodně nelituji :-).
Morava je krásné místo.
Tady se však vraždilo...
Autorka nás postupně seznamuje s obyvateli osady, penzionu a statku.
Jsou tu i další postavy, turistky, dlouho neviděný bratr...
A pak se to stane!
Někdo z nich je vrah!
Přijíždí detektiv Bergman se svou kolegyní a začínají výslechy, sběr důkazů, drbů a tajemství.
Moc dobře se mi četlo :-).
Paní Klevisová píše opravdu poutavě.
Doporučuji :-).
Úplně jsem se viděla za rozbřesku u vody nebo u ohrady s koňmi :-).
Příroda zde má velké místo.

schvomis
30.01.2024 5 z 5

Super kniha. Líbí se mi, jak autorka píše. Doporučuji.

Pajinka235
29.01.2024 5 z 5

Já toho Bergmana prostě miluji :-D Jistě bude mít kniha nějaká mínus, ale já jsem v tomto případě až nekriticky zaujatá a žádná mínus nevidím :-D Snad bude série pokračovat!

likaf
26.01.2024 5 z 5

Po delší době další kniha s Josefem Bergmanem. Napínavý děj, krásná příroda. Prostě super. Doufám, že autorka ještě nějaký díl přidá :-)). Doporučuji

hzd
24.01.2024 5 z 5

Paní Klevisová opět nezklamala. Tato autorka je sázka na jistotu.

klarence
23.01.2024 3 z 5

Takové pomalé klidné čtenní na dovolenou nebo na víkend, když si chcete odpočinout a nechcete nic drastického.. je tam docela hodně postav a to mi na začátku možná trochu vadilo, ale pak se to postupně pomalu rozvíjelo, ale že by člověk ve finále odpad , to asi ne .. celkově docela se to dobře četlo a oblíbila jsem si Evu ...ta by mě pak zajímala na konci více .

Viviana-Mori
22.01.2024 3 z 5

Autorka ani zde nezaptře svůj styl - román se spletitými osudy, mnoha postavami, které spojuje určitá věc, ať už to je nějaká činnost, nebo lokalita a krimi zápletka k tomu.
Nejedná se o žádný brutální thriller, vše plyne pozvolna a děj se víc a víc zamotává.
Příběh se mi líbil a ač jsem ještě zdaleka nečetla všechny díly této série, tak musím říct, že tento díl považuji za slabší. Nekonalo se zde pro mě takové napětí, jako u jiných autorčiných kousků, běželo to všechno v takové konstantní rovině. Ale to nevadí, ráda si přečtu další díly.

regulax
22.01.2024 5 z 5

Nevím jestli je autorka královna českých detektivek, ale kniha je čtivá, nenáročná krimi povídka. Neurazí, nenadchne.

ka.dudk
14.01.2024 5 z 5

Moje druhá detektivka z této série. Samozřejmě jsem nevěděla,a začala jsem od konce :-D.
Byla super, určitě si přečtu další.
Četla se velice rychle a moc dobře, konec překvapivý. Sama jsem měla asi tři tipy na pachatele :-D

Jenny055
12.01.2024 5 z 5

Počúvala som audioknihu a naozaj nemám čo vytknúť. Interpretácia výborná a kniha ma bavila až do konca. Klevisovej knihy sú trochu podobné, ale nakoniec také sú aj ľudské povahy a motívy ľudských činov. V jej knihách nachádzam oveľa viac reality ako v iných detektívkach. Knihu môžem len odporučiť.

kaja77
09.01.2024 5 z 5

Líbilo se mi to. Byla to vyloženě oddechová detektivka a ty kulisy lužního lesa, mokřadů, vodních ptáků a celkově přírody, to bylo opravdu osvěžující. Krve nebylo v knize mnoho a i ten ostrý, v konečném důsledku smrtící hrot, nejdříve pečlivě opracovala příroda (bobřík). Doporučuji

Eicherik
07.01.2024 4 z 5

V osmém případu Josefa Bergmana se vyskytovalo hned několik postav s různými drobnými psychickými problémy, poruchami chování a osobními těžkostmi. Kniha jako taková byla opět velmi čtivá, jen ta samotná kriminální linka mi tentokrát přišla o něco víc šroubovaná. Po přečtení téhle detektivky budete mít boty od bláta a v uších vám zůstane zpěv vodního ptactva. Přes drobné výhrady jsem spokojený.
Citace: Ačkoli zítra se mu nejspíš ještě zasteskne. Až zhoustne šero, bude si představovat, jak se hnědá kobyla s bílým flíčkem na čele přiloudala k ohradě a dívá se směrem, odkud přicházel. Mohla si za ty tři večery zvyknout, že ji nosí něco dobrého? Bude čekat? A zastaví se za ní zase zítra Erika?

Pisquosus
07.01.2024 3 z 5

Moje druhá kniha od Klevisové. Příběh zasazen do jiných prostor, ale de facto stejný jako Kroky vraha. Nemůžu říct, že by to bylo špatné, dobře se kniha čte, ale chybí mi tam nějaká jiskra, něco, co u ostatních knih nenajdete v bleděmodrém.

Opakuju se, fajn čtení na víkend, po přečtení knihu založíte a pravděpodobně se k ní už nikdy nevrátíte.

Myslím, že přečtu ještě nějaké dvě Klevisové a už nebudu vědět, která kniha je o čem.

Žužlík
06.01.2024 5 z 5

Tato kniha mě velice překvapila.Autorka píše velmi čtivě a hltala jsem každou postavu.Velmi povedená česká detektivka a přišla jsem na ni jen díky čtenářské výzvě

Alena1957
05.01.2024 5 z 5

Opět perfektní detektivka. Klevisova opět nezklamala.

lidunka1
03.01.2024 5 z 5

Tak už vím, že Klevisová je sázka na jistotu. Dlouho jsem se detektivkám vyhýbala, protože prostě mrtvoly nemusím. Ale ono jde hlavně o to vyšetřování.

ctenarkaEva
02.01.2024 5 z 5

Pohodová detektivka z Jižní Moravy. Mrtvých tam bylo docela dost, ale popisy vražd nejsou nijak brutální. Autorka umí vykreslit atmosféru prostředí, takže jsem se úplně přenesla do moravské vesnice. V jiné knize zase pro změnu do Beskyd nebo do Skandinávie. Tato série mě baví.

čuřil
02.01.2024 3 z 5

Od paní Klevisové je to již několikátá kniha. Opět nezklamala. Zase zajímavé prostředí, zápletka. Určitě budu u této spisovatelky pokračovat.

zbraslavanka
01.01.2024 5 z 5

Skvělá kniha, tato spisovatelka nikdy nezklame