Sněžný měsíc

Sněžný měsíc https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/413568/bmid_snezny-mesic-PZk-413568.jpg 4 1557 397

Josef Bergman série

Nová detektivka Michaely Klevisové zavádí čtenáře do idylické krajiny Beskyd, kde na horách ještě žijí lidé podobně prostě a v souladu s přírodou jako generace jejich předků. I sem ale vstoupil byznys, který staré roubenky mění na hotely a penziony a vše živé v lesích na lovnou zvěř. Realitní agentka Olga byla zavražděna na odlehlém místě vysoko v horách před roubenkou, kterou nabízela k prodeji. Stalo se to jen několik týdnů po vraždě makléřky v Praze. Oba případy spojují podobné okolnosti, a navíc se zavražděné ženy mohly znát. Kriminalista Josef Bergman proto odjíždí do hor a pátrá mezi místními obyvateli. Není to však jednoduché, protože obyvatelé horských samot jsou nedůvěřiví a uzavření a spousta z nich má svá tajemství, o která se s Bergmanem rozhodně dělit nechtějí.... celý text

knihomolka999
18.05.2020 5 z 5

V příběhu se přeneseme do prostředí beskydských kopců. Autorka přibližuje nesnadný život na zdejších samotách, do něhož vstupuje dnešní doba vyznávající zcela jiné hodnoty. Příběh vychází z reálného života, což mu naprosto neubírá na čtivosti a působivosti.

4xab
13.05.2020 4 z 5

To je tak hezke po dlouhe dobe cist detektivku z ceskeho prostredi. Nejdriv je to teda hodne dlouho popisovane a opisovane prostredi a vztahy, a pak najednou hus, hus, akce za akci a hotvo vyreseno. Dobre.

knihomolkadorfa
24.04.2020 4 z 5

Příjemná, poklidná, česká detektivka. Perfektně vykreslené postavy i prostředí, vše do sebe logicky zapadlo. Chybělo mi jen trochu více napětí, ale byla jsem zvědavá, jak to celé dopadne. Vraha jsem neodhalila.

jankaander
23.04.2020 5 z 5

Super jako všechny...

JanaDor
16.04.2020 5 z 5

Se zaujetím a zvědavostí jsem četla příběh, protože vraha jsem neodhadla a zajímalo mě, kdo to je. Je to ze začátku klidný příběh s velmi dobře prokreslenými postavami. Je tam překvapení a zvraty, ale jsou normálně podány. Takže se v noci nebojím usnout. Tento druh detektivky mi velmi vyhovuje. Chytrý, dobře promyšlený děj s uvěřitelnými aktéry i okolím, a k tomu se mi dobře četl. Určitě si přečtu i další knihy autorky. Já jsem nadšená a doporučuji.

Kris.Tyna
13.04.2020 2 z 5

Moje první kniha od Klevisové. Píše dobře, nápad dobrý, prostředí dobré..všechno dobré, ale takové nějaké... V detektivce mi chybí větší napětí, gradování děje..

knih.sasa
12.04.2020 4 z 5

Realistická česká detektivka, kde netečou litry krve a neřádí šílený vrah. Děj je zasazen do prostředí Beskyd (kvůli tomu jsem po detektivce sáhla) a potkáte zde obyčejné lidi obvyklých profesí. Příběh se odvíjí vcelku pomalu, první polovina knihy čtenáře uvádí do děje, a pak následuje vše, co k detektivce patří.
Obyvatelé horské vísky skrývají svá tajemství dlouho a motiv k vraždě jednoho z nich by mohl mít téměř každý. Někdo má raději zvířata a přírodu než lidi, někdo by se vesnického domu s těžkým životem od podzimu do jara rád zbavil.
Vyšetřovat přijede pražská dvojka, což vzbuzuje nechuť u lidí vypovídat i obavy. Nedivím se. Kniha se čte celkově dobře.
Vraha se mi podařilo odhalit až ke konci knihy hlavně proto, že se o něm autorka během knihy moc nezaměřovala. Podle mě "schopnější" detektiváři ho odhalí dříve.
Už jsem dřív zkoušela číst od autorky Ostrov šedých mnichů a ten mě rozhodně nebavil. Po Sněžném měsící ale ještě jednu knihu zkusím.

Lucissia
11.04.2020 5 z 5

Zakoupeno v knihkupectví hlavně proto, že se kniha odehrává u nás za kopcem. Zprvu se mi do ní ani moc nechtělo, proto chudinka čekala od Vánoc až doteď. A nezasloužila si to, protože čtení bylo opravdu báječné, záživné, všechno jsem to viděla před sebou v živých barvách. Na rozdíl od severských detektivek, je tato promyšlená (ale nikterak překombinovaná), tajemná, spletitá, a především uvěřitelná. A proto plný počet hvězd a ještě víc. I pro moje Valašsko. Tohle je tak vysoká laťka, že se bojím začíst do další detektivky od paní Klevisové... :-)

SSTknihy
06.04.2020 5 z 5

Vrah není sadistický šílenec, vraždy nemají rituální podtón, vyšetřovatel není cynický alkoholik a děj se neodehrává na odlehlém severu – a přece to funguje. Další případ komisaře Bergmana plyne pomalu, jako život uprostřed Beskydských lesů, ale stejně jako vás bude lehce mrazit při zaslechnutí podivných zvuků uprostřed hlubokého lesa, stejně tak vás zneklidní temné hlubiny zdánlivě idylických vztahů místních obyvatel. Dobrá česká detektivka díky Michaele Klevisové prostě nezahyne.

Katerina015
18.03.2020 5 z 5

Prijemna ceska detektivka

petunkav
15.03.2020 5 z 5

Perfektní "česká, jednoduchá" detektivka. Moc povedená....

Janaves
14.03.2020 4 z 5

Moje první od spisovatelky Klevisové. Napínavý a zamotaný případ s dobrým koncem. Určitě si přečtu další knihu.

Dimas
11.03.2020 5 z 5

Další bezva knížka od mé oblíbené autorky...

katka9574
09.03.2020 5 z 5

Míšo Klevisová, pište, prosím, dál ;) Vaše knihy jsou skvělé a tahle poslední, z Beskyd (téměř má domovina), se mi líbila ze všech nejvíc. Díky a posílám 5 hvězd!

rumova_kulicka
09.03.2020 5 z 5

Skvělé! Knihy této autorky mám moc ráda. Jsou takové poklidně detektivní, žádné drámo, ale děj odsýpá, postavy jsou uvěřitelné. Líbí se mi popisy míst a krajiny. Moc fajn čtení :-)

simona g.
06.03.2020 5 z 5

Pecka! Třetí mnou čtená kniha této autorky a rozhodně ne poslední. Skvěle napsáno, opět, napětí a překvapení až do konce, opět, perfektní kniha, opět. DOPORUČUJI!!!

tonysojka
01.03.2020 4 z 5

Vztahově řádně zamotané, uvěřitelné a motiv také. Bergman sympatický, Sylvie ještě víc a atmosféra hor a života v podhůří vykreslena podmanivě, pravdivě i lákavě. Celkově velmi dobré, ještě si od paní Klevisové něco určitě přečtu.

kuruteku
01.03.2020 3 z 5

Tak dočtena poslední detektivka N. Klevisové. Pocta přírodě, Beskydům a poctivému životu. I když je to hodně ve zkratce a čtenář ví vždy víc než detektiv a ostatní postavy. Dozví se Valerie a Oliver o pohnutkách Olgy? A přestože Karel měl k Mari nejblíže (chtěla na začátku na něj chalupu přepsat), úplně se později ztratil a sloužil jen Jakubovi. Takže čtivé, dobré, ale nějak mi to přišlo, že to autorka chtěla mít hotové a ty náznaky zůstaly nerozvnuté.

hanka6036
24.02.2020 5 z 5

Má druhá přečtená kniha od autorky. Musím opravdu uznat, že lepší české detektivky jsem prozatím neobjevila. Klevisová opravdu dokazuje, že patří ke špičce české krimi literatury, jak je napsáno na zadní straně knihy. Oproti "Zmizela v mlze" mi sice přišla o něco slabší (spíše tím, že se v knize méně ukazovala postava detektiva Bergmana), ale na napínavosti jí to určitě neubralo, možná naopak. Pozvolný spád knihy mi tentokrát naprosto vyhovoval, tak, jako v předchozí knize měli všichni obyvatelé vesnice svá tajemství, která postupně vylézala na povrch a nakonec vše do sebe krásně zapadlo. Určitě sáhnu i po dalších autorčiných titulech, protože za mě opravdu super čtení.

mirka71
23.02.2020 5 z 5

Opět výborná paní Klevisová, zajímavý námět, hezky představitelné prostředí,kde se děj odehrává. Poutavá kniha, nenáročná na čtení. Jen kdyby těch trofejních zvířat nebylo tolik....