Sněžný měsíc

Sněžný měsíc https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/413568/bmid_snezny-mesic-PZk-413568.jpg 4 1559 397

Josef Bergman série

Nová detektivka Michaely Klevisové zavádí čtenáře do idylické krajiny Beskyd, kde na horách ještě žijí lidé podobně prostě a v souladu s přírodou jako generace jejich předků. I sem ale vstoupil byznys, který staré roubenky mění na hotely a penziony a vše živé v lesích na lovnou zvěř. Realitní agentka Olga byla zavražděna na odlehlém místě vysoko v horách před roubenkou, kterou nabízela k prodeji. Stalo se to jen několik týdnů po vraždě makléřky v Praze. Oba případy spojují podobné okolnosti, a navíc se zavražděné ženy mohly znát. Kriminalista Josef Bergman proto odjíždí do hor a pátrá mezi místními obyvateli. Není to však jednoduché, protože obyvatelé horských samot jsou nedůvěřiví a uzavření a spousta z nich má svá tajemství, o která se s Bergmanem rozhodně dělit nechtějí.... celý text

Eicherik
20.12.2020 5 z 5

Pěkná beskydská detektivka. Moc se mi líbilo to prostředí horských samot, zvířecích stezek, luk, lesů, podhorské vesnice a samotné hory. Stejně zajímavě byli vylíčeni i zdejší obyvatelé se svými skrytými tajemstvími. Tohle není krimi, ve které tečou potoky krve, tady se spíše přemítá o lidském žití a takové knihy mám rád. Ale na nějakou tu vraždu a vyšetřování tu taky dojde.

rodak
11.12.2020 5 z 5

Moje první setkání s autorkou a na výbornou. Popis prostředí, postav a celkový děj je luxusní. Proč mi tak dlouho unikala, no teď se mě jen tak nezbaví.

jarin58
23.11.2020 5 z 5

Popis prostředí,téma,napětí a trocha ochrany přírody.Bezvadné počtení.

99jana99
14.11.2020 5 z 5

U detektivek Klevisové jste prvních 130 stran napnutí kdo bude zavražděn a do konce knihy jste pak napnutí, kdo je vrahem, což vás nutí číst a číst a číst...

Vesmich
05.11.2020 5 z 5

Vypravit se s Bergmanem po čase zase do nějakého zdejšího místa, mě lákalo. Také proto, že autorčina schopnost zasadit mordy do prostředí způsobem, který láká na výpravu, je přímo vražedná. Tentokrát byla milosrdná, protože do Besdky je přeci jen blíž než na Schiermonnikoog. Pytlácká linka příběhu mě vedla k úvahám, jestli to nakonec nebude nějaká variace na Svůj vůz a pluh....

Verunka566
01.11.2020 4 z 5

Moje první knížka od Klevisové. Nejsem zvyklá číst detektivky, i když v televizi mě moc baví. Tady mě však nalákalo prostředí Beskyd, kde se kniha odehrává. Bylo to moc pěkné čtení a příroda krásně vykreslená. Jednu hvězdičku strhávám za vraha, moje verze by se mi asi líbila více, ale přesto doporučuji!

Dadulina
24.10.2020 4 z 5

Miluju, jak Klevisová popisuje přírodu! Samota - čistá příroda - zákeřnost a vina. Jdu na (zatím) poslední díl.

marli58
23.10.2020 4 z 5

Zase povedená česká detektivka. Někdy tam bylo trochu moc postav, ale dalo se zorientovat. Kladně hodnotím výběr prostředí.

playada
23.10.2020 3 z 5

Trošku moc jmen...

VeronikaAug
12.10.2020 5 z 5

Souhlasim s některými komentáři, že dokud na scéně není Bergman, ještě to není ono :-). Četla jsem od autorky všechny detektivky kromě té nejnovější a vždycky je to zážitek. Píše prostě dobře. Prostředí tohohle dílu mi v reálu vůbec nic neříká, ale po přečtení Snezneho Měsíce už mi vůbec není cizí a to na těchhle detektivkach miluju, jak vás vtahnou do prostředí. Knihy od M.Klevisove mají vysokou úroveň a určitě stojí za přečtení.

Lumír23
28.09.2020 5 z 5

Hoho. Tak toto jsem jářku nečekal. Výborné, čtivé, spád, logika, bez přehánění. Jedinou výtku jsem měl celou dobu v jasnovidectví Bergmana - souviselo to spolu, ač nebyl ani náznak možné spojitosti. A způsob provedení... Ale holt, taky mohu někdy s něčím nesouhlasit, no ni?

borupet
25.09.2020 4 z 5

Čtivý a zajímavý příběh z horského prostředí, třetí detektivka od této autorky, nezklamala.

haWranka
22.09.2020 4 z 5

Opět výborná kniha s detektivem B. Líbil se mi návrat do našich končin - úplně jsem se v těch lesích viděla. Tento díl mě bavil velmi - díky menšímu množství postav jsem v nich neměla guláš, motiv měl skoro každý, takže vraha jsem jen tak neprokoukla.

kikies
14.09.2020 3 z 5

Upřímně mi tentokrát nějak nesedlo to prostředí. Ta atmosféra beskydských roubenek a samot mě nijak zvlášť nezaujala. Jinak kniha dosahuje podobných kvalit jako předchozí knihy v sérii. Zločin promyšlený, postavy pestré a důkladně vykreslené, tempo spíše volnější. Čte se dobře, ale tentokrát mi vadil asi ten čerstvý horský vzduch.

Opatov
13.09.2020 4 z 5

Styl psaní autorky je stále stejný, její knížky se mi líbí. Ale úrovně Kroků vraha tahle rozhodně nedosahuje. Doufám, že další kniha bude lepší.

JitkaHambi
01.09.2020 2 z 5

Neskutečná nuda! Předchozí knihy od této autorky mě bavily a tahle vůbec.Jak kdyby knihu psal někdo jiný.Doufam, že nejnovější kniha (Drak spí)bude opět super jako ty předchozí.

mcabr
24.08.2020 4 z 5

Docela pěkný, až konec měl trochu spád.

PetK
23.08.2020 4 z 5

Příjemná série v příjemném audio provedení. První díl byl před pár lety pro mě zjevením - kvalitní čeká detektivka s "normálním" vyšetřovatelem. Ještě nemám poslechnuto vše, no tento díl nezklamal. Prostředí Beskyd bylo příjemné (su rodačka ze Zlína), postav maličko víc, než abych se sem tam neztratila, ale nakonec to všechno drželo hezky pohromadě. Těším se na další.

Lehrerin
21.08.2020 5 z 5

Sněžný měsíc byla moje první knížka ze série detektivek Michaely Klevisové a určitě nebyla poslední. České prostředí, sympatický kriminalista, krásně se to čte... Zní to trochu divně, když něco takového napíšu o detektivce - ale z knihy dýchá pohoda a po jejím přečtení mám pocit, že svět je v pořádku - jen se v něm občas trochu vraždí ((-: Skvělá oddychovka na dovolenou.

ela1972
18.08.2020 5 z 5

Moje první kniha této autorky a musím říct, že se mi moc líbila. Při čtení jsem se přenesla na kopečky Valašska a Beskyd. Krása