Ostrov šedých mnichů

Ostrov šedých mnichů https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/245289/bmid_ostrov-sedych-mnichu-245289.jpg 4 1489 1489

Josef Bergman série

Na odlehlém holandském ostrově Schiermonnikoog s liduprázdnými písečnými plážemi bičovanými severním větrem zemřela v dunách za podivných okolností mladá žena a i po jedenácti letech zůstává její vrah neodhalen. Televizní reportér Johan Rutten se rozhodl, že tímto případem zahájí nový cyklus reportáží o neobjasněných vraždách – ale krátce po svém příjezdu na ostrov byl zavražděn. Má oba činy na svědomí stejný pachatel? Smrt bohatého Johana Ruttena se mohla hodit více lidem. Například jeho české manželce, soudní překladatelce, která nyní zdědí veškerý jeho majetek... Na její popud přijíždí na ostrov kriminalista Josef Bergman. Chce na Schiermonnikoogu strávit dovolenou, vyčistit si hlavu od starostí a udělat důležité životní rozhodnutí. Jenže brzy je proti své vůli vtažen do složitého případu.... celý text

Vlaďkaa4
21.05.2021 4 z 5

Zase výborné jen Josef nastoupil až v půlce knihy, a Holanďanům ukázal co umí

ujira
19.05.2021 4 z 5

Českou,, Agátu CH.,, jsem začala objevovat od této knihy a předpokládám, že ostatní knihy budou vyšetřovatele Bergmana více pouštět k práci a budou z Čech. Nicméně za mne dobrá detektivka, srovnatelná se zahraničními.

Evule *
10.05.2021 5 z 5

Za mě opět vydaření dílo, Bergmanovi fandím... ale přeci jen se mi více líbily detektivní příběhy z našich končin.

Peggy2711
02.05.2021 5 z 5

Opět pěkná detektivka od mé oblíbené autorky. Nejedná se hromady mrtvol s co možná nejbrutálnějším provedením vraždy. Tato série se mi líbí, protože prožíváme i životy hlavních postav, poznáváme jejich charakter a povahu. A opět vrahem může být kdokoliv, protože všichni mají motiv :-)

ninano
01.05.2021 4 z 5

Velice pěkná detektivka, oceňuji autorčin styl a to, že pachatel je utajen téměř až do konce. Tato kniha se čte jako po másle a těšíte se na ni. Bodík srážím za to, že ve srovnání se zahraničními autory tohoto žánru, mi tu přece jen něco schází a za trochu pomalejší úvod.

veronika9761
30.04.2021 4 z 5

Serie je knizku od knizky lepsi.

reva85
28.04.2021 5 z 5

Detektivky nejsou můj žánr, ale tyto od paní Klevisové jsou výjimkou. Takové oddechovky, čtou se strašně rychle a do poslední chvíle není jasné kdo je vrah. Ostrov šedých mnichů je asi už čtvrtá kniha, kterou od ní čtu a musím říct, že jsou skoro všechny jako přes kopírák :-) Ale těším se na další :-)

Klára90
29.03.2021 4 z 5

Na detektivkách paní Klevisové se mi líbí, že až do samotného finále nemohu odhalit, kdo je vrah. Prostě tápu spolu s detektivy. Což je super.
Tato kniha se mi také velmi líbila, chvilkami mi připomínala knihy Petera Maye, ale asi to bylo dáno ostrovním prostředím.
Napínavé, děj má hlavu a patu, prolíná se tu minulost se současností a vlastně několik příběhů, ale vše dává smysl. Četlo se to skvěle, s lehkostí, avšak s pořádným napětím

Leona333
13.03.2021 4 z 5

Paní Klevisová, je opravdu velice talentovaná spisovatelka. Děj této krimi, začíná v lehkém tempu, které postupně graduje do velice působivého a napínavého finále. Závěrečné kapitoly byly vážně super. Nemohla jsem přestat číst, dokud mi autorka, detektiv Bergman vše neodhalí.

Alto98
01.03.2021 5 z 5

Zatím nejlepší detektivka ze série (nečtu je popořadě).

Siege03
24.02.2021 5 z 5

Výborně napsaná kniha,musím říct,že i přesto,že autorka píšete v čs prostředí,tohoto úkolu zasadit děj do Holandska,se zhostila na výbornou.Doporucuji, napětí bylo až do konce,kdo je vrah

allebra
06.02.2021 5 z 5

Tentokrát poněkud pomalejší rozjezd, který byl ale pro dobrou znalost prostředí a místních poměrů potřebný. Celkem dlouho jsem "vyhlížela", kdy se konečně objeví kriminalista Josef Bergman a trpělivost se vyplatila. Potom se už tempo zrychlilo a s každou další stránkou jsem odkládala spánek. Už teď se těším na další příběh Michaely Klevisové, kterou jsem oprávněně zařadila mezi své oblíbené autory.

kasavubu
01.02.2021 4 z 5

Opět velmi zdařilý díl série, i když české prostředí mi u autorky přijde autentičtější. Ale nevadí, bylo to zase něco trochu jiného.

IvčaB2
16.01.2021 3 z 5

Poslechnuto jako audiokniha....z počátku jsem to skoro vzdala....ale když se v příběhu objevil detektiv Bergman,tak už to bylo lepší.

gretl74
16.01.2021 5 z 5

Děkuju! Děkuju! Děkuju! ... za skvělý příběh a za tu možnost strávit na Schiermonnikoogu alespoň těch pár dní, než jsem knížku přelouskala. Jasně, jen obrazně a v duchu, ale případnou návštěvu ostrova rozhodně do budoucna nevylučuji :)

Sethes
07.01.2021 5 z 5

Trochu jsem se bál zasazení příběhu do Holandska, ale autorka to zpracovala výborně. Knihu jsem přečetl jedním dechem a v porovnání s předchozími knihami mi přišel svižnější i začátek. Doporučuji

mataj
14.12.2020 5 z 5

Tentokrát se děj odehrává na odlehlém ostrově, kde žije poměrně málo lidí, až by člověk řekl, že každý každého zná a přesto se i zde najdou tajemství a propletené vztahy. A právě to se musí rozlousknout, aby byl nalezen motiv a vrah. A u tohohle případu se musí pátrat hodně v minulosti - co se ve skutečnosti stalo před 11 lety? Knihu jsem si užila, krásný popis prostředí. Ze začátku, jsem chtěla dát 4 *, protože většina postav byla vykreslena velice nesympaticky, ale ten závěr a vyřešení celé zápletky (musím se přiznat, že jsem vraha vůbec neodhadla) mě přesvědčil dát plný počet.

radus
14.12.2020 4 z 5

Autorčiny knížky mě baví, ale tahle měla trošku těžkopádný rozjezd a musela jsem se do čtení maličko nutit. Závěrečné kapitoly měly spád a konec byl překvapivý. Budu se těšit na další spisovatelčiny knihy.

Sahir
01.12.2020

Příjemné čtení

Annannas
22.11.2020 4 z 5

Severský nádech byl zajímavý, ale mě se více líbí zasazení do České krajiny. Ale jinak velmi zdařilé.