Ostrov šedých mnichů

Ostrov šedých mnichů https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/245289/bmid_ostrov-sedych-mnichu-245289.jpg 4 1459 390

Josef Bergman série

Na odlehlém holandském ostrově Schiermonnikoog s liduprázdnými písečnými plážemi bičovanými severním větrem zemřela v dunách za podivných okolností mladá žena a i po jedenácti letech zůstává její vrah neodhalen. Televizní reportér Johan Rutten se rozhodl, že tímto případem zahájí nový cyklus reportáží o neobjasněných vraždách – ale krátce po svém příjezdu na ostrov byl zavražděn. Má oba činy na svědomí stejný pachatel? Smrt bohatého Johana Ruttena se mohla hodit více lidem. Například jeho české manželce, soudní překladatelce, která nyní zdědí veškerý jeho majetek... Na její popud přijíždí na ostrov kriminalista Josef Bergman. Chce na Schiermonnikoogu strávit dovolenou, vyčistit si hlavu od starostí a udělat důležité životní rozhodnutí. Jenže brzy je proti své vůli vtažen do složitého případu.... celý text

Lucissia
10.10.2021 3 z 5

Dobře, že jsem si nechávala tuhle knížku od mé oblíbené autorky až nakonec. Raději čtu příběhy, co se odehrávají u nás. Tady se mi pletla jména, lidé, proto mi trvalo dost dlouho, než jsem knihu přečetla. Nelituju, ale přesto mám raději, když Bergman pátrá u nás... :-)

Didi15
29.09.2021 5 z 5

Jakmile to není z Čech ,ihned to má větší šmrnc , za mě zatím nejlepší díl a nejvíc napínavý . Opravdu každý díl je lepší a lepší , těším se na další .

maryska09
28.09.2021 4 z 5

Dobře napsaná detektivka s nečekaným koncem, z krásného prostředí holandského ostrova. Doporučuji

Kaja1
26.09.2021 5 z 5

Ze začátku se to rozbíhalo pomalu, jsem si říkala, co z toho vyleze? A pak se to všechno zauzlovalo, a řešení jsem tedy vůbec nečekala. Detektivka akorát na dovolenou.

simona g.
25.09.2021 5 z 5

Klevisová... opět nezklamala. Super kniha!!! Tuhle autorku můžu, zatím není co vytknout ani jedné z knih, které jsem od ní četla. Doporučuji.

petronella1
18.09.2021 5 z 5

výborná kniha, ani chvíli jsem se nenudila

evelýny
11.09.2021 4 z 5

Poklidně plynoucí, napínavé, překvapivě gradující.
Bezkrevné, však kadáverů přespočet.
Jeden vrah? Či je jich více?
Pro pražského kriminalistu stará láska nerezaví, vždy v záloze má tajný plán.
Vítr fouká na ostrově, ze skříní tahají kostlivce.
Však ani jeden tulipán.
V hlavní roli náhoda.

Kdo jinému jámu kopá...

Z mého pohledu bezvadně propletená detektivka, tentokrát z jednoho holandského ostrova, kde si všichni vidí do talíře a příležitost dělá zloděje.
Josef Bergman opět zářil, však z jeho dávné přítelkyně Ingrid se vyklubala sice zřejmě pohledná, ale afektovaná povrchní koza.
Trochu táhlejší děj, přesto mě opět Michaela Klevisová dokázala udržet v napětí celou dobu.

P.S.: Budoucnost je černá díra a z tolika neuvěřitelných náhod skládá se život sám.

Pro zastánce audioknih čte obligátně nerušivě opět Kristýna Kociánová.

Pavouček2
25.08.2021 4 z 5

Poslechnuto jako audiokniha a fakt dooobrý :-) Jak už zde někdo psal, taky mi to připomnělo P. May a ostrov Lewis, který jsem nedávno taky poslouchala. Detektivky zatím nečtu jen je začínám takhle poslouchat a má to hodně co do sebe!!

Kabátice
24.08.2021 5 z 5

Opět povedený příběh. Líbí se mi jak autorka dokáže popsat prostředí i postavy, že to čtenáře úplně vtáhne do děje. Po dočtení mám pocit, jako bych shlédla film.

BaPe895
03.08.2021 4 z 5

Celkem slušná detektivka,i když u této autorky postrádám trochu svižnější tempo,které zdobí zahraniční tituly.

Prateri
02.08.2021 4 z 5

Knihy paní Klevisové čtu ráda. Ostrov šedých mnichů nás zavede na písčitý holandský ostrov. A jestli si myslíte, že tam život plyne poklidně, tak to teda ne. Ani ten písek na ostrově neleží nečinně a duny i moře ukrývají nejedno temné tajemství. Pátrá policie, pátrají lidé, kterým to změnilo život a také náš český policista Bergman, který si původně myslel, že navštívit ostrov bude prima dovolená. Ale zločin na ostrově mu nedopřeje poklidný oddych od práce kriminalisty. Jeho profese holt cestuje všude s ním. Pěkně jsem si početla.

Páájinka
21.07.2021 5 z 5

Opět povedená, sice trochu překombinované, ale četla se skvěle. Bergman je fajn.

Ptaca
18.07.2021

Po přečtení Domu na samotě jsem skočil po další knížce autorky ale trochu mne to zklamalo. Chvílemi mírný pocit, že autorka potřebuje naplnit víc stránek.

Lu27
12.07.2021 3 z 5

Já prostě nevím. Zatímco všechny ostatní autorčiny knihy mě pohltily od prvních stran, této jsem dávala šanci znovu a znovu. Nemohla jsem se začíst. Příběh je však neotřelý, zajímavé provázanosti postav i finále. Nicméně ostatní knihy mě zkrátka bavily mnohem více. :)

HanulkaK.
11.07.2021 4 z 5

Další příjemná detektivka s Josefem Bergmanem, asi není nejlepší ze série, ale bavila mě a určitě si přečtu další díly.

kob
29.06.2021 5 z 5

Přirozené nepřekombinované vyprávění, nic neruší pozornost, příběh mě úplně vtáhl, takže ve finále přišel i takový ten smutek, že už je konec...

wooloong
31.05.2021 5 z 5

Líbí se mi psychologie postav. Obvykle se v některé z nich najdu nebo mě osloví nějaká zajímavá myšlenka. I zápletka a rozuzlení se tentokrát dost povedly. Plný počet si tahle knížka jednoznačně zaslouží.

Kája95
23.05.2021 5 z 5

Čtvrtá knížka od autorky,čekala jsem, že mé nadšení nadšení odpadne, protože málokterý novodobý autor dokáže napsat více skvělých knih, většinou jednou zazáří a pak...kvalita jde dolů.
Kniha excelentní,do poslední chvíle nejen že nevíte, ale ani trochu netušíte, kdo je vrah.
Doporučuji opravdu jsem nadšená

Vlaďkaa4
21.05.2021 4 z 5

Zase výborné jen Josef nastoupil až v půlce knihy, a Holanďanům ukázal co umí

ujira
19.05.2021 4 z 5

Českou,, Agátu CH.,, jsem začala objevovat od této knihy a předpokládám, že ostatní knihy budou vyšetřovatele Bergmana více pouštět k práci a budou z Čech. Nicméně za mne dobrá detektivka, srovnatelná se zahraničními.