Jáma a kyvadlo a jiné povídky (34 povídek)

Jáma a kyvadlo a jiné povídky (34 povídek) https://www.databazeknih.cz/img/books/81_/8103/jama-a-kyvadlo-a-jine-povidky-F40-8103.jpg 4 2342 193

Soubor 34 povídek od mistra hororového a detektivního žánru. Nejznámější z nich – Jáma a kyvadlo – je psychologickým hororem z období středověku, kdy ještě měla hlavní slovo inkvizice. Člověk, odsouzený inkvizicí na smrt je vržen do temné kobky, kde ho má dostihnout smrt. Ta má podobu jámy a kyvadla. Autor dokonale popisuje zoufalé pocity odsouzence, který se snaží přežít za každou cenu.... celý text

Literatura světová Horory Povídky
Vydáno: , Levné knihy

The Pit and the Pendulum , 1841

Džizetka
18.03.2012

Dost dobré dílo,vzhledem k jeho životu mi něco připomíná i jeho život a snad i zpověd´

kniholka
07.12.2011 5 z 5

Poe byl jeden z prvních autorů, který mě děsil. V jeho povídkách nacházím vše potřebné, i když motivy se občas opakují.

netty.vanity
21.10.2011 2 z 5

Jáma a kyvadlo je zkrátka klasika a Poe je bezpochyby mistrem svého oboru, ale mě tyhle hororové a ne moc záživné příběhy tolik neberou- bohužel..

janacheca
29.09.2011 1 z 5

Připojím se k předchozím komentářům - Jáma a kyvadlo je výborná povídka, od začátku do poslední věty. Ty ostatní - jak která, některé mě zklamaly. Poe je sice považovaný za klasika, ale já na něm zas tolik nevidím.

Ikkju
15.09.2011 4 z 5

Klasika. Jak jsem někde četl (sarden), přes všemy popisy duševního vyšinutí a temných koutů lidské duše se v textu skrývá ... něha.

Hancza
07.09.2011 4 z 5

Velmi pěkné hororové povídky, ale bohužel jen některé... Klasika "Jáma a kyvadlo" mne doslova uchvátila a neváhala jsem ji přečíst několikrát, ale kniha obsahuje i méně povedené úseky...

smetyl
04.06.2011 3 z 5

Uff Jsem rád, že už to mám za sebou. Zpočátku jsem byl nadšen výraznou kvalitou a zábavností povídek a s chutí jsem četl a četl. Jenže pak moje nadšení počalo klesat. Možná se mi to jen zdálo ale první polovina knihy byla plná originálních a vtipných povídek, kdežto ta druhá začala silně pokulhávat. Jáma a kyvadlo, Černý kocour a podobné klasiky se mi samozřejmě moc líbily a spolu s dalšími dodávají sbírce úroveň. Bohužel ta větší část textu je poněkud nevyzrálá a několik málo povídek vás úspěšně unudí k smrti.

Tuffy
20.02.2011 5 z 5

Poe mě svými díly nepřestává překvapovat... Opět vynikající! Nemohla jsem se od jeho napínavých povídek, které vždy mají nějaké logické řešení odpoutat. Doporučuju.

nightlybird
30.11.-0001 4 z 5

Kdo se ještě neseznámil s Poem, měl by četbu zahájit poněkud netradičně - odzadu. Přečíst si nejprve něco o autorovi - medailonem Povídkář Poe a teprve potom se pustiti do jednotlivých povídek.Podle mne se mu pak bude snáze číst a lépe vnímat. Při různorodosti povídek určitě najde nějakou, která jej pobaví, možná i maličko postraší.

Alix
30.11.-0001 4 z 5

Některé se mi líbí, některé ne. Stejný komentář, jako předchozí.

taulik
30.11.-0001

musím souhlasit, že povídky jsou dosti kvalitou nevyvážené, některé jsou exceletní a jiné... přesto Poe patří k mým nejoblíbenějším autorům a považuji ho za naprostého klasika a není to jen tím, že hororový žánr knih je mému srdci nejblíž

tsal
30.11.-0001 2 z 5

Do Poeova stylu se stále nějak nemůžu dostat. Přijde mi, že když přečtete jednu jeho povídku, je to jako kdybyste přečetli všechny. Nedokázal mě překvapit, ani na mě nějak emočně zapůsobit. Trvalo mi rok, než jsem tuhle sbírku dočetla.

Pejpr
30.11.-0001 4 z 5

Pro mě dost nevyvážená úroveň povídek. Samozřejmě klasiky jako Jáma a kyvadlo, Zrádce srdce, Černý koucour, apod. nezklamou a člověk se při nich bude bát, ale ostatní jsou jen na zaplácnutí místa.