Odpočívej v pokoji

Odpočívej v pokoji https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/288114/bmid_odpocivej-v-pokoji-ZCi-288114.jpg 4 257 61

Jack Reacher série

V Americe existuje spousta měst s podivnými jmény. Proč by mělo být jedinečné Mother’s Rest v zemi, kde se města jmenují Why a Whynot, Accident a Peculiar, Santa Claus a No Name? Jack Reacher nemá cíl a zbývá mu všechen čas světa, aby se k němu dostal. Zapadlá železniční stanice uprostřed prérie nazvaná Mother’s Rest ho láká, aby se tam na den zastavil. Očekává, že najde náhrobní kámen z časů prvních osadníků, opuštěný v moři téměř zralé pšenice… místo toho však narazí na ženu čekající na ztraceného kolegu, na záhadnou poznámku o dvě stě mrtvých a na městečko plné mlčenlivých, ostražitých obyvatel. Reacherova jednodenní přestávka v cestě se promění v hledání s otevřeným koncem… v samotném srdci temnoty.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , BB art

Make Me , 2015

ivoiro
10.03.2019 4 z 5

Příjemná a svižná kniha, která neurazí.

Arev122
25.12.2018 4 z 5

Mě se kniha líbila. Napětí+tradiční zápletka=přečteno rychle

Jara 56
17.10.2018 5 z 5

Podle mě jedna z těch hodně dobrých a navíc Reacher dostal i pořádnou pecku, až mu hlava bolela a to je co říct. :-D

konicekbily
17.09.2018 3 z 5

Lee Child má připravenu svoji osnovou svých příběhů a tu většinou dodržuje. Vysliuzilec s-e někde zjeví, jakoby omylem zjistí v čem je problém a začne ho řešit. Samozřejmě se svým pomocníkem. Odhalí něco téměř neodhalitelneho. A v závěrečném střetu Superpolda vítězí na celé čáře.

hana4834
21.05.2018 3 z 5

Tato kniha mě trošku zklamala :( má lepší a čtivější knihy

MonikaV
09.05.2018 2 z 5

Má první kniha od tohoto autora, nic moc. Na další knihy od něj zatím moc nepomýšlím.

1amu
05.04.2018 2 z 5

Zajímavá a rozporná hodnocení knihy. Inu každý autor má právo na slabou chvilku, tedy i můj FAVORIT ! Kniha mi připadala tak nějak morbidní. I říkal jsem si: co by s tím tématem (jistě zajímavým) provedl Stephen King ? Můj typ: "čubrněl bych na dráty" !

Dandy1
04.04.2018 3 z 5

Od knih s Recherem očekávám vice.

JaninaB.
05.03.2018 5 z 5

Od Childa za mě jedna z těch nejlepších. Netušila jsem, že to, o čem píše, reálně existuje. Otevřely se mi tím dveře do dalšího světa, který by bylo možná lepší neznat.

nycol
17.12.2017 3 z 5

Na muj vkus dost zdlouhave. V jednu chvili jsem i premyslela, ze knihu nedoctu, ale nakonec jsem se prekonala. Pribeh jako takovy je v pohode, jen na moc strankach :).

david0948
28.10.2017 2 z 5

Je to klasický Reacherův příběh.Opět jedno město,jeden příběh.Jako vždy i nějaká ta žena která mu zkříží cestu.Příběh to není bůhví jaký.Mě osobně nepřišel až tak zajímavý.Ztracený detektiv,hluboký web a lány pšenice.Jen když došlo na hluboký web začalo to být "konečně" zajímavější a zajímavější.Všechna ta zvěrstva a tak začnou čtenáře probouzet z celkem nezajímavého děje.Člověk zjistí co doposud vůbec nevěděl.Celé toto peklo se rozjede až v samém závěru a mě osobně stačilo bohatě o tom jen číst.Samotné popisování je datailní až hororové.
Tento příběh patří k těm slabším co od Childa znám.Tentokrát nebudu hodnotit nikterak vysoko.Přečtěte a udělejte si vlastní názor.

Aymira
09.10.2017 3 z 5

Průměrná reacherovka, kterou zachránil šokující závěr. Reacher se v ní ocitá v malém městečku, kde kolem dokola jsou jen nekonečné lány pšenice. Opět shodou okolností jako vždy začne pátrat po zmizelem soukromém detektivovi a v hledání mu pomáhá jedna žena a jeden investigativní novinář. Z ženy se dle zvyku brzy stane Reacherova milenka, i když tentokrát mně ti dva k sobě vůbec nešli. Necítila jsem mezi nimi správnou chemii.

Z knihy se dozvíme mnohé o tématu asistovanych sebevražd a v závěru odhalíme, za co všechno jsou lidé ochotni zaplatit horentni sumy. Přestože konecne vysvětlení už bylo mnohokrát v knihách i filmech zpracováno, stejně dokáže děsit i šokovat nadále.

Jiné však bylo to, že Reacher v této knize nezmizel ze scény sám...

Lmslaver
07.09.2017 4 z 5

Zapadákov uprostřed ničeho, osamělá žena v nesnázích, která hledá svého kolegu, to je téměř klasický Reacherův scénář. Poslední známé místo pobytu soukromého vyšetřovatele v městečku Mothers Rest je jediná stopa, kterou má bývalý vojenský policista a jeho partnerka. Postupným provokováním, pátráním a vylučovacími metodami odhaluje Reacher děsivé tajemství a mrtví přibývají.

Silmarien
02.09.2017 5 z 5

Ďalší skvelý Reacher, ktorý ma donútil zisťovať, či je už v češtine aj ďalší diel (Je! Už čítam :-)). Pripomenul mi príbeh o Zúfalstve a Nádeji spred rokov. Presne rovnako Reacher zastavil aj v mestečku Mother´s Rest - lebo malo zaujímavé meno a on chcel vypátrať, prečo sa volá práve takto. A príbeh mal aj iné paralely, hoci len jemné, lebo Child má síce svojho stáleho hrdinu a jeho jasné a predvídateľné konanie - pre nás, ktorí ho už poznáme z ďalších dvadsiatich dielov - ale dejové linky sú vždy nové a zaujímavé. Tak to bolo i v tejto knihe. Postupné začlenenie Reachera do príbehu, zaujímaví spolupracovníci, svojská atmosféra prostredia. I pár nových vecí naznačujúcich beh času.
Rozuzlenie bolo pre mňa prekvapivé a nie úplne príjemné, ale vyvážila to Michelle Changová ako postava.

Ladinek
26.08.2017 2 z 5

Trochu zklamání. Mám pocit, že autor prostě musel něco napsat, tak vytvořil jakýsi kompilát z předešlých knih na půdoryse oblíbeného klišé, že středozápadní městečka jsou útočištěm úchylů a vrahů. Což ostatně není v případě Reachera také poprvé. Být to kniha neznámého autora viděl bych to na tři, možná i na čtyři hvězdy, ale na Childa mám větší nárok.

marara
05.08.2017 4 z 5

Výborný začátek, ale konec mě zklamal. Bylo v něm příliš lidského zla, násilí a zvrhlosti. Ale vyšetřování obou hlavních protagonistů, ve kterém využívali hlavně svých pozorovacích schopností, dedukce, znalostí psychologie, bylo fascinující.

orinka3
06.07.2017 3 z 5

Čekala jsem víc. Pro mne až příliš technické, založené na moderních komunikačních prostředcích. Takže jsem se docela nudila především v kapitolách, ve kterých se rozebíraly technické možnosti. Až na výjimku, která pojednávala o těch hlubinách internetu, o kterých jsem dosud neslyšela. Jinak dávám přednost živějším situacím a postavám. Takže ani nechválím, ani nehaním. Své čtenáře si jistě najde. Ale já to podruhé číst nehodlám.

soukroma
06.05.2017 5 z 5

No, tohle byla síla - začínalo to nevinně, opět uprostřed zemědělských lánů pšenice, u železniční stanice podivného jména, ale nabaluje se toho víc a víc a nakonec se rozkryje za organizovanou partou hodně peněz za zločiny, které zahýbají jistě každému žaludkem, myslí i srdcem. Čtenář totiž už dneska nemůže být na pochybách, že vše (a možná ještě v horších barvách i větších rozměrech) se klidně může dít nedaleko, kdekoli. Takže tentokrát se mi Child dostal pod kůži víc než jindy, ale nepříjemně. Navíc i Reacher se potýká s u něj nevídaným problémem.
A k tomu vydavatel odbyl poslední korektury a tentokrát je v textu překlepů víc než přijatelno, rozhodně podstatně víc, než kdy v sérii bývalo. Doufám, že Večerní škola to napraví...

beran25
07.02.2017 4 z 5

Akčňáky mám rád, tenhle stejně jako další od Childa výborný.

ThomasRuhe
15.01.2017 4 z 5

Odpočívej v pokoji je taková klasika v této sérii. Reacher vystoupí z vlaku v městečku, které je pouhou tečkou na mapě, a než se rozkouká, už lítá v průseru. Fór je, že se tak stane vlastně z počátku omylem a později díky jeho přirozené zvídavosti. Ovšem hrozba nebezpečí se k němu tentokrát plíží velice zvolna a nenápadně. Dlouho není jasné co se děje a proč.
Fandy série tenhle díl rozhodně nezklame, protože i po tolika dílech se Childovi daří držet Reachera v kondici. Stejně tak úplné nováčky by mohla tato kniha zaujmout.

Lee Child
britská, 1954
1999  85%Jatka
2000  83%A přece nezemřeš
2000  84%Varovný signál
2001  88%Nezvaný host
2005  91%Výstřel

Kniha Odpočívej v pokoji je v