Jatka

Jatka https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/3315/bmid_jatka-d4A-3315.jpg 4 916 185

Jack Reacher série

U opuštěné křižovatky kdesi v Georgii vystoupí jednoho rána z autobusu muž a vydá se v dešti čtrnáct mil do vzorného městečka Margrave, po stopách dávno zemřelého hudebníka. Tam je ovšem okamžitě zatčen a jako jediný cizinec ve městě obviněn z vraždy: první, k níž zde za posledních třicet let došlo. Avšak Jack Reacher - jak se tento muž jmenuje - není jen tak ledajaký tulák. Je to ostřílený vojenský policista, od dětství vychovávaný armádou, vycvičený k tomu, aby rychle myslel a ještě rychleji jednal. Jak postupně vycházejí najevo okolnosti svědčící o rozsáhlém zločinném spiknutí a zavražděných stále přibývá, je stále zřejmější, že si pachatelé v Jacku Reacherovi zvolili toho nepravého obětního beránka.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , BB art

Killing Floor , 1997

JarsonvonBrzek
21.03.2017 4 z 5

Kniha mě bavila a četla se pěkně. Musím uznat, že některé situace byly až neuvěřitelné :) Pokud však máte rádi thrillery a hlavní hrdiny, kteří dokáží rychle zareagovat a vyřešit i zdánlivě svízelnou situaci, mohu jen doporučit.

Shanib
06.02.2017 2 z 5

Přiznám se, že jsem to nedočetla. Hlavní hrdina byl suchar...nebo by možná bylo lepší říct flegmatik (?). Prostě byl tak odtažitý, až mě nezajímal. Bylo tam pár chvilek, které ve mě vzbudily naději, ale ta zase rychle pohasla. Thrillery zbožňuju, ale tohle byl pro mě slabý odvar.

pepa4081
21.01.2017 4 z 5

První autorova knížka se mi líbila stejně nebo i víc, než některé jeho další. Výborné, napínavé čtení. Reacher je trochu superhrdina, ale to je snad jediná moje výtka. Velmi uspokojivé.

cori
27.12.2016 4 z 5

Úžasně napínavá kniha o muži, který si za všech okolností dokáže zachovat chladnou hlavu, znaalyzovat situaci a vymyslet plán. Přečetla jsem za dva dny. Dost drsné byly scény z vězení i komando v kombinézách a návlecích. Sympatičtí byli dědouškové holiči. Škoda, že nepadlo křestní jméno Rascoe.

WeeWar
15.12.2016 4 z 5

Ale jako proč ne. Akčňák se supakillasolderem v hlavní roli. Čtivé až napínavé, místy ovšem nelogické, na náhodu, neuvěřitelné, už dopředu až na drobné detaily předvídatelné.

Lehce slabší 4hvězdy.

bapi
17.11.2016 5 z 5

První a nejlepší Reacher.

Petruse21
30.10.2016 3 z 5

Trošku moc "americké" (i když je autor Brit). Jack je ale chlap s velkým "CH" - jinak by to bylo za 2*.

Erzetka
25.10.2016 5 z 5

První setkání s Jackem Reacherem. Přečtená na jeden zátah. Pokračuji v sérii.

Martiiiik
27.07.2016 5 z 5

Na to, že autor údajně začal psát v podstatě z nudy, je knížka úžasně čtivá. Některé detaily jsou moc neuvěřitelné. Ale úplně mě knížka vtáhla do děje, že jsem nemohla přestat číst. Vřele doporučuji

ThomasRuhe
27.06.2016 3 z 5

Childova prvotina s Jackem Reacherem udala směr pro další pokračování této série. Reacher se octne v nějakém zapadákově, pak se dostane do víru událostí kterým nerozumí ani on, ani čtenář. Zločinci kterým čelí jsou slušný drsňáci a i když to nejsou jatka, jak by název mohl napovídat, tak se snimi Reacher nemazlí a nepředčítá jim jejich práva.
Reacher je pořádně neohrožený, ale jeho supermanství může někomu vadit, na druhou stranu, kdyby byl bábovka, tak koho by to bavilo?
V knize je použitý celkem fikaný způsob padělání peněz.A propos ty peníze...v knize je jedna scéna pro fantazii čtenářů: sklad ve kterým jsou uloženy jednodolarové bankovky na ploše 30x30 metrů a jako pyramida do výše 10ti metrů...jooo to bych chtěl vidět!
Jinak je to solidní vstupní díl, který má své klady i zápory.

Lolila
15.06.2016 4 z 5

Je to prvá kniha, ktorú som čítala od tohto spisovateľa - super oddychovka. Má to akciu, postupné odhaľovanie tých zlých a Reacher je skvelý týpek, ktorý si poradí v hocijakej situácii:-). Je to sympaťák. Určite si prečítam ďalšie časti.

pafčaodřeky
13.06.2016 4 z 5

Komerční braková literatura, ale jako oddechová jednohubka funguje. Nečekejte hluboké vhledy do psychologických procesů postav, složitá souvětí a barvitý slovník. Padouši jsou ukázkově zákeřní a zaslouží být bez velkého moralizování zlikvidováni. Na Reachera je v tomhle spoleh, ten se vylíže s každého problému, do kterého se "náhodou" dostane. Jen si koupí novou košili a jde se o silnici dál...

gad
03.06.2016 4 z 5

Moje druhá kniha o Jacku Reacherovi. Jako první jsem četl A přece nezemřeš, ale tahle se mi četla daleko lépe. Snad je to vyprávěním v první osobě z pohledu Jacka, který projíždí Státy jako tulák a nevydrží nikde déle, než dva, tři dny. Začátek mi hodně připomínal Johna Ramba - První krev. Nyní jsem začal s Varovným signálem, tak uvidím. V každém případě Jatka doporučuji.

Jessybelle
19.05.2016 5 z 5

Četla jsem před lety, super kniha, asi si ji přečtu znova...

beran25
12.03.2016 4 z 5

Akční příběh, který se milovníkům detektivky a drsných detektivů, musí líbit. A když navíc ještě dobro zvítězilo bez velkých ztrát ...

střapatá
23.12.2015 3 z 5

Souhlasím s komentáři pode mnou - kniha je psaná velmi primitivním stylem, přičemž poté, co se Reacher dostane z vězení, napětí značně opadne. Na různé zvraty atd. jsem přišla vždy pár stránek před hlavním hrdinou. Kniha mi spíše připadala jako nějaká předloha pro počítačovou hru.. Přesto jsem ráda, že jsem si Jatka přečetla a možná budu za nějaký čas v sérii pokrčovat i dále.

Dinosaur
16.11.2015 5 z 5

(10/10) Nedávno jsem knihu četl podruhé a díky tomu, že už jsem většinu za ta léta zapomněl mi opět přišla napínavá a vtáhla mě do děje ještě více, než jsem čekal. Reacher je sympaťák a další díl je proto jasná volba.

fastah
02.10.2015 5 z 5

Náhodou se mi dostala do ruky, po otevření na první stránce už jsem ji nemohl odložit.
Nenudil jsem se ani chvíli.

t.o.m.m.y
20.09.2015 4 z 5

Knížka mě určitě potěšila. Jednoduchá, děj odcejpá.. ;-) Jsem zvědavej a už se těším na další díly.

pidalka777
13.07.2015 5 z 5

uzasne, skvele super. Napínavé čtení, které několikrát dokázalo, že jsem přejela zastávku