Jatka

Jatka https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/3315/bmid_jatka-d4A-3315.jpg 4 916 185

Jack Reacher série

U opuštěné křižovatky kdesi v Georgii vystoupí jednoho rána z autobusu muž a vydá se v dešti čtrnáct mil do vzorného městečka Margrave, po stopách dávno zemřelého hudebníka. Tam je ovšem okamžitě zatčen a jako jediný cizinec ve městě obviněn z vraždy: první, k níž zde za posledních třicet let došlo. Avšak Jack Reacher - jak se tento muž jmenuje - není jen tak ledajaký tulák. Je to ostřílený vojenský policista, od dětství vychovávaný armádou, vycvičený k tomu, aby rychle myslel a ještě rychleji jednal. Jak postupně vycházejí najevo okolnosti svědčící o rozsáhlém zločinném spiknutí a zavražděných stále přibývá, je stále zřejmější, že si pachatelé v Jacku Reacherovi zvolili toho nepravého obětního beránka.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , BB art

Killing Floor , 1997

mispulin
21.10.2013 5 z 5

První kniha od autora a hned se s chutí pustím do další. Vážně dobrá kniha.

zoew
25.09.2013 5 z 5

Chytne vás a nepustí. Určitě si s chutí přečtu i další romány o Jacku Reacherovi.

kosmi
07.09.2013 4 z 5

Výborně jsem se bavil. Skvěle napsáno, ani chvilku nenudí, skoro se nedá odložit knížka. Akorát ta dedukce hlavního hrdiny je hodně přitažená za vlasy, ale zábava je to náramná.

marapavelka
06.09.2013 3 z 5

Nebylo to špatné, ale že by to byla nějaká pecka se také říct nedá. Hlavně je problém, že jsem si k Jacku Reacherovi nedokázal vytvořit žádný vztah.

Solverino
04.08.2013 5 z 5

Hodně dobrý úvod, trochu překombinované, ale to je u Childa spíše standard :)

egan
04.07.2013 4 z 5

Dobrá kniha "na jeden záťah". Prečítaná za pár hodín. Lee Child vie veľmi rýchlo vtiahnuť čitateľa do deja, pekne buduje atmosféru, dej ubieha závratne rýchlym tempom. Nevadili mi krátke, jednoduché a strohé vety. Páči sa mi rozprávanie v prvej osobe - myslím, že je to polovica úspechu tejto knihy. Pekný a dynamický thriller.
Moja prvá kniha s Jackom Reacherom a nie posledná. Trochu sa bojím, že budú ďalšie príbehy úplne rovnaké, napísané podľa jednej šablóny ako na bežiacom páse :) Uvidíme...

Toja75
17.05.2013 5 z 5

Souhlasím se vším, co napsala Felia.
Childa si dáváme v rodině k narozeninám i pod stromeček, je to tutovka, která se zatím líbila všem.
Jatka byla úplně první knížka, kterou jsem od něho četla a od té doby se vždy v knihkupectví dívám, zda nevyšel nový.

Dandy1
02.05.2013

Líbila se mi zápletka i způsob psaní. Je to jeho první kniha a nijak mě nezklamala.

janina.kub
12.04.2013 3 z 5

Reacher mi ještě nepřirostl k srdci, ale číst se to dalo.

felia
12.04.2013 5 z 5

Childa rád čtu a všechny jeho knihy mám v knihovně. Těší mě, že Jack Reacher, na rozdíl od filmových policajtů, střílí proto, aby pachatele trefil. Childa vždy přečtu za odpoledne, a potom si ho dám ještě jednou. Líbí se mi způsob, kterým spisovatel vtahuje čtenáře do knihy. Navíc je v textu poměrně málo hrubých chyb. Děj žádné knihy nepovažuju za důležitý, dal by se napsat několika řádky. Oceňuju způsob, kterým je kniha napsána.

Mycak
04.04.2013 3 z 5

První má kniha L.Childa, nepotěší-neurazí. V tomto žánru znám určitě lepší, ale zase mě neodradila od přečtení dalších kousků autora.

peca
11.03.2013 3 z 5

Jazyk průměrnej, logika příběhu podprůměrná, postavy dost zmatený. Ale přitom to má něco dosebe

honajz
17.02.2013 5 z 5

Po příjemném překvapení v podobě filmu o Jacku Reacherovi jsem začal číst první z knih Lee Childa o tomto svérázném řekněme vyšetřovateli. Zkušeně napsaný thriller, promyšlený, s úspornou stavbou vět, dobrou prací s napětím i popisem, jen občas jsou tam zbytečně protahovací a prodlužovací, a tedy nudné scény. Ale hlavně! Jsem díky knize objevil tři nové bluesmany, jež jsem neznal a jejichž muzika se mi hodně líbí. Vlastně už chápu, proč čeští folkaři z blues vycházejí.

Cahová Barbora
06.02.2013 4 z 5

Pěkně čtivá, akční děj.
Jen jsem čekala víc krve, stříkanců, vyvrhlých střev........

Senza Jenka
05.02.2013 3 z 5

Tahle kniha vybočuje z řady - a na překlad bych to asi nesváděla. Je to jako šňůra pečlivě vybraných, vybroušených a naleštěných korálků - ale všechno do sebe až moc zapadá. Ta "náhoda" že přijel do stejného bohem zapomenutého zapadákova, jako Joe, jen o osm hodin později... Skvělý, inteligentní detektiv, který shodou "náhod" během přijímacího pohovoru působil jako idiot, kterého zrovna hledali... "náhodou" zrovna byli se slečnou pryč, když přišla nezvaná návštěva...
Spousta detailů mi přijde, jako z učebnice "Jak napsat detektivku", jako bych je už někde četla nebo viděla. Předvídatelné kroky, do očí bijící skutečnosti, které hlavním hrdinům dojdou až mnohem později (Spivey, Morrison, Baker, Picard, Molly, původ papíru...), obehrané motivy ("Jak se cítíte Vy, když odložíte sprej na šváby?"). Na tohle u Childa nejsem zvyklá.
Také mi přijde trochu nesmyslné, to panikaření zloduchů, nevidím k němu skutečně vážný důvod a nakonec to, že se Reacher ztratí z města, aby si ho s celým případem nespojili... Desítky lidí ho viděli, jak se tam týden ochomýtá! Možná by mu nic nedokázali, ale určitě by ho hledali, aby položili pár otázek.
Nečte se to vůbec špatně, ale páter Knox by autora nepochválil :o)

Jack Bauer
02.02.2013 3 z 5

Velmi krátké věty, styl psaní je jako brak. Ale jinak dobrý. Čekal jsem větší masakr, prostoupený celou knihou, doslova jatka, ale děj se ubírá jiným směrem, jako detektivka, samé vyšetřování a pátrání, trocha zamilovanosti až ke konci se to trochu rozjede.

evickakyticka
30.11.2012 1 z 5

Nedočteno. Hlavní postava mě vůbec nezaujala a co pořád ty jednoduché věty? To se nedalo číst. Jako byste jeli vlakem, který se sotva rozjede, už zase prudce brzdí.

Nemám ráda knihy zvané odpad, ale někomu se kniha může líbit, proto jedna hvězda.

MaLoMe
17.11.2012 5 z 5

Kniha je písaná v prvej osobe a to predurčuje jej neuveriteľný spád. Začnete čítať a nedá sa od toho odtrhnúť. Žiadne vedľajšie dejové línie, žiadne flasbacky. Pro začiatku do konca ste vtiahnutí do deja a núti vás to isť s hlavným hrdinom až do konca. Jack je zaujímavý prototyp hlavného hrdinu. Jeho minulosť umožňuje, že sa dostáva do centra akčných scén a využíva všetko čo sa v armáde pri tvrdom výcviku naučil.

MaLoMe
27.10.2012 5 z 5

HonzaT
01.06.2012 4 z 5

Má první bichla s Jackem. Musím říct, že mě docela potěšila. Nejlepší ale bylo, jak se mi u čtení z ničeho nic roztahovaly koutky smíchem, ba až do úplného řehtání. Např. situace ve vězení, kde černoch vstoupí do cely a chce po bankéřovi rozepnout poklopec ústy. Nebo mě prostě od srdce rozesmívá jak Reacher dává někomu nakládačku (náckům v koupelně). Nevím proč, v čem tkví to Childovo kouzlo, ale je jasné, že budu Jacka sledovat !!!