Jatka

Jatka
https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/3315/bmid_jatka-d4A-3315.jpg 4 940 940

Jack Reacher série

U opuštěné křižovatky kdesi v Georgii vystoupí jednoho rána z autobusu muž a vydá se v dešti čtrnáct mil do vzorného městečka Margrave, po stopách dávno zemřelého hudebníka. Tam je ovšem okamžitě zatčen a jako jediný cizinec ve městě obviněn z vraždy: první, k níž zde za posledních třicet let došlo. Avšak Jack Reacher - jak se tento muž jmenuje - není jen tak ledajaký tulák. Je to ostřílený vojenský policista, od dětství vychovávaný armádou, vycvičený k tomu, aby rychle myslel a ještě rychleji jednal. Jak postupně vycházejí najevo okolnosti svědčící o rozsáhlém zločinném spiknutí a zavražděných stále přibývá, je stále zřejmější, že si pachatelé v Jacku Reacherovi zvolili toho nepravého obětního beránka.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , BB art

Killing Floor, 1997

pafčaodřeky
13.06.2016 4 z 5

Komerční braková literatura, ale jako oddechová jednohubka funguje. Nečekejte hluboké vhledy do psychologických procesů postav, složitá souvětí a barvitý slovník. Padouši jsou ukázkově zákeřní a zaslouží být bez velkého moralizování zlikvidováni. Na Reachera je v tomhle spoleh, ten se vylíže s každého problému, do kterého se "náhodou" dostane. Jen si koupí novou košili a jde se o silnici dál...

gad
03.06.2016 4 z 5

Moje druhá kniha o Jacku Reacherovi. Jako první jsem četl A přece nezemřeš, ale tahle se mi četla daleko lépe. Snad je to vyprávěním v první osobě z pohledu Jacka, který projíždí Státy jako tulák a nevydrží nikde déle, než dva, tři dny. Začátek mi hodně připomínal Johna Ramba - První krev. Nyní jsem začal s Varovným signálem, tak uvidím. V každém případě Jatka doporučuji.

Jessybelle
19.05.2016 5 z 5

Četla jsem před lety, super kniha, asi si ji přečtu znova...

beran25
12.03.2016 4 z 5

Akční příběh, který se milovníkům detektivky a drsných detektivů, musí líbit. A když navíc ještě dobro zvítězilo bez velkých ztrát ...

střapatá
23.12.2015 3 z 5

Souhlasím s komentáři pode mnou - kniha je psaná velmi primitivním stylem, přičemž poté, co se Reacher dostane z vězení, napětí značně opadne. Na různé zvraty atd. jsem přišla vždy pár stránek před hlavním hrdinou. Kniha mi spíše připadala jako nějaká předloha pro počítačovou hru.. Přesto jsem ráda, že jsem si Jatka přečetla a možná budu za nějaký čas v sérii pokrčovat i dále.

Silber
16.11.2015 5 z 5

(10/10) Nedávno jsem knihu četl podruhé a díky tomu, že už jsem většinu za ta léta zapomněl mi opět přišla napínavá a vtáhla mě do děje ještě více, než jsem čekal. Reacher je sympaťák a další díl je proto jasná volba.

fastah
02.10.2015 5 z 5

Náhodou se mi dostala do ruky, po otevření na první stránce už jsem ji nemohl odložit.
Nenudil jsem se ani chvíli.

t.o.m.m.y
20.09.2015 4 z 5

Knížka mě určitě potěšila. Jednoduchá, děj odcejpá.. ;-) Jsem zvědavej a už se těším na další díly.

pidalka777
13.07.2015 5 z 5

uzasne, skvele super. Napínavé čtení, které několikrát dokázalo, že jsem přejela zastávku

mpb1913
26.06.2015 4 z 5

Úvod knihy je famózní, jeden z nejlepších co sem kdy čet, jo to teda jo pane. Po propuštění z lochu už to malinko upadne, ale spokojenost.

Izzy46
24.03.2015 5 z 5

Zpočátku mě iritoval místy až příliš prostý styl, ale když si na něj člověk zvykl, uvědomil si s postupem času, že skvěle sedí k žánru a příběhu. Děj má spád, vše působí uvěřitelně, finále taktéž nezklamalo... já jsem spokojen.

Jerry H
23.02.2015 5 z 5

Začátek knihy autor pojal jako navracející se Johnyho Ramba z Vietnamu do USA.
Zápletka výborná s rychlým spádem, čtivá a poměrně představitelná.

3DD!3
17.02.2015 4 z 5

Velmi dobré, obzvláště na prvotinu, ale je vidět, že Child ještě přesně nevěděl co a jak. Výskající Reacher? To ne. Hodně mi i chyběly některé trademarky série, jako třeba hodiny v hlavě. Zápletka s paděláním peněz je ale skvělá (autor v době, kdy to psal dřepěl na pracáku to je znát) a promyšlená do detailů. Český název navíc padne jako ulitý, lepší než originál to se musí nechat. Vražedné komando s igelitovými návleky a přibité mrtvoly dodávají příběhu správné grády. I když je vlastně úplně zbytečné. Osobně jsem hlavně rád za informace o Joeovi.

aannyy
05.02.2015 5 z 5

Ze začátku mi to přišlo trochu zvláštní a nemohla se začíst. Nakonec to ale byla skvělá kniha, které nechybí děj a napětí :-)

olle3
19.01.2015 4 z 5

Oproti ostatním od autora jsem se u téhle zhruba uprostřed chvíli nudil. Ale i tak paráda.

tomkoutsky
31.12.2014 4 z 5

Moje první kniha od autora. Akční detektivka, děj odsýpá, nic co by mně překvapilo ale ani nic co by mně zklamalo. A nevím úplně proč, hlavní hrdina mi přišel jako Sly Stallone ve filmu Rambo 1 :-)

mi-380
05.12.2014 4 z 5

Alkohol a cigarety. Tak tohle v porovnání s díly otců zakladatelů Hammetta a Chandlera zmizelo. Jinak jde o drsnou školu často mnohem drsnější, kde nechybí rychlý spád děje, napětí, neohrožený hlavní hrdina, vtipné hlášky, ich forma a samozřejmě překombinovaná a těžko uvěřitelná zápletka.
75 % (aktuálně 206 hodnocení, 88 %).

Alex732
13.11.2014 4 z 5

Z počátku jsem si připadal jako ve filmovém komixu. Dlouho jsem nečetl nic, co by vyprávěl hlavní hrdina v první osobě, ale zvykl jsem si. Komixový pocit umocňuje i fakt, že hlavní hrdina je SUPERHRDINA. Celkem fajnové oddychové čtení.

koubin007
13.10.2014 5 z 5

Děj románu běží tempem pádícího nosorožce se zabodnutým kopím v zadku. Na tupé zírání do nicneříkajícího květnatého textu zapomeňte, spíše očekávejte, že vás bude bombardovat propracovaný akční blizzard vzájemně do sebe zapadajících kousků puzzle. Je to prostě skvělá kniha určená k hloubkové regeneraci přepracovaných mozkových závitů a doporučuji ji každému, kdo se chce pobavit.
PS: Série knih, jako předloha zprašeného hollywoodského filmu.

monitor22
01.10.2014 4 z 5

Skvělá kniha, doporučuji.
Druhá kniha o Reacherovi, kterou jsem četl (první byla kniha za cenu života)