Pečovatel

Pečovatel https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/25387/bmid_pecovatel-9LG-25387.jpg 4 605 130

Jack Caffery série

Byla to taková klidná vilová čtvrť. Idylka skončila ve chvíli, kdy byli v jednom domě nalezeni spoutaní manželé, zmlácení a vyčerpaní po několika dnech bez jídla a pití. Ale to nejhorší zjištění mělo teprve přijít: jejich syn zmizel beze stopy. Případu uneseného dítěte se ujímá detektiv inspektor Jack Caffery. Když je krátce poté nalezena chlapcova mrtvola, Caffery pochopí, že při tomto pátrání bude muset sáhnout na dno svých sil. Důvodem není jen brutální povaha pachatelova jednání, ale také skutečnost, že s touto tragédií je nepřímo spojena i událost z jeho vlastní minulosti. A jak se Caffery noří hlouběji a hlouběji do zlověstné pavučiny vrahových činů a snaží se udržet ve svém vlastním životě aspoň jakýsi řád, vyplynou na povrch odhalení tak hrůzná, že by se nemohla odehrát snad ani v tom nejšílenějším snu...... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Domino

The Treatment , 2002

konicekbily
07.04.2016 4 z 5

(SPOILER) Dobrá napínavá četba, trošku moc pedofilie, prostřední část je rozvláčnější ale závěr vše vynahradil. Ewan se konečně našel, ale i jeho rozuzlení je velice nečekané.

morava
23.03.2016 4 z 5

Pani Mo Hayder dovede velice snadno upoutat ctenare svym stylem psani.Kniha se mnou poradne zacloumala, pri nekterych momentech jsem si rikala, ze na tohle tema nemam zaludek, ale nutilo mne to cist dal , protoze proste potrebujete vedet, jak to vsechno dopadne. Brrrr , ted bych potrebovala ze mne setrast ty pocity, ktere ve mne kniha zanechala, protoze vim, ze se tyto veci ve svete proste deji.

adelaska
20.03.2016 5 z 5

Tak to je teda pro silné žaludky... Nicméně je to perfektní thriller! Jacka jsem si zamilovala a půjdu do dalšího dílu. Doporučuji, ale na vlastní nebezpečí
SPOILER
Odhalení co se stalo Ewanovi bylo pro mne nejvíce šokující, opravdu se mi dělalo neskutečně zle a chtělo se mi brečet. Nicméně jsem ale doufala, že se to Jack dozví!!!

TheCiko5
25.02.2016 5 z 5

Musím se přiznat, že jsem čekal ještě o chloupek větší pecku...
Ale co naplat, je to prostě brutální nápor na čtenářovy nervy. Čtení se v určitých pasážích zrychluje z důvodu omezení přítoku krve do mozku, takže oči podvědomně čtou dál, ale tělo už prakticky kolabuje z nedostatku krve v žilách, které se strachy schovaly někam hluboko do těla. Pak periferně vidíte, že končí kapitola a už už se chcete nadechnout, usrknout kafe, promnout oči, ale poslední věta předchozí kapitoly Vás brzo vrátí do knižní reality, například : "Něco čenichalo u spodní hrany dveří." a jste zase v kýblu. Pokud normální čtenář tuto četbu přežije, myslím, že nemůže za tenhle téměř smrtící zážitek dát méně než pět hvězd.

PetK
15.02.2016 5 z 5

Děsivá, ale nemohla jsem se od ní odtrhnout. Nedělaly mi až fyzicky dobře popisy ubližování dětem... ale musela jsem to dočíst.

petrels
30.01.2016 3 z 5

Již jsem četl od autorky lépe napsané knížky. Prostřední pasáže knížky, si autorka klidně mohla odpustit. Byly totiž o ničem. Podle mého názoru, si takové vysoké hodnocení za tuto knížku nezasloužila.

krisstus1961
14.01.2016 5 z 5

Rovněž vynikající!!!Toto bylo o to citlivější téma,protože se jednalo o zneužívání dětí,což mnou silně "zacloumalo".Také příběh Ewana je jen těžko snesitelný,ale takováto brutalita a cynismus se žel Bohu na světě vyskytují...
Mo Hayder píše opravdu skvěle.

ewisek22
10.01.2016 4 z 5

Pečovatelovi na rozdíl od Ptáčníka to něco neurčitého chybí...je to to něco, co mě neustále nutí se ke knize vracet a dokonce i vynechávat mé oblíbené činnosti, jako je např. spaní:) Ale přesně jak psali uživatelé přede mnou...jsem nesmírně ráda, že vím co se teda stalo s Ewanem a ten konec s tou procházkou Jacka a Rebeccy mě fakt dostal... Jediné kvůli čemu dávám pouhé čtyři hvězdičky je téma pedofilie, které už mi opravdu leze krkem a na které mám v posledních přečtených knihách neustále "štěstí".

zpevSusannah
02.11.2015 4 z 5

Tato knížka mi byla doporučena jako absolutní pecka a také jsem k ní tak přistupovala, což možná byla malinko chyba.
Nemůžu říct, že kniha ztrácí veškeré aspekty potřebné pro kvalitní thriller - napětí, zvraty a spoustu otazníků, ale přesto... Něco mi tu chybělo. Neustále jsem cítila nějaký rušivý element, který mě nutil často knihu odkládat. Možná to bylo samotné téma točící se kolem dětí a utrpení rodiny (což mě sakra nenechávalo chladnou), možná to byly i určité nesympatie k hlavní postavě, k Jackovi.
Každopádně jsem ráda, že jsem si ji mohla přečíst. Zase mám o čem přemýšlet.
PS: Názor ostatních čtenářů: "velká zvrácenost a nechutnost"... Já ti Vám nevím. Asi jsem v tom případě taky tak trochu psychopat, protože toto označení bych nikdy Pečovateli nepřidělila! Spíš bych mu přidělila titul "lehký drásač žaludku" :-)

kackahracka
20.10.2015 1 z 5

Miluju detektivky a v těch od Mo Hayder jsem začala Ostrovem sviní, který byl fantastický. Panenka, Ptáčník a Unesená mě taky nadchly, ale Pečovatelem u mě tahle autorka skončila. Je to nejnechutnější knížka, kterou jsem kdy četla, popisované scény ve mě budou v odporu rezonovat do konce života a já si nepřeju nic jiného, než na ně zapomenout. Knížku jsem dočetla jen z důvodu, že jsem pořád doufala v "lepší konec", který se nejenže nekonal, ale s pompou dokončil tuhle orgii nechutných, zbytečných a krutých scén. Ne že bych na násilí v knížkách nebyla zvyklá a že bych byla citlivka-ale tohle byla vážně síla v tom nejnegativnějším smyslu. Přečetla jsem za život stovky, možná tisíce knížek, ale tahle mě zasáhla tam, kde zatím žádná jiná. Je to o násilí na dětech, na rodinách, na osudech, ale napsané tak, že si pořád jen opakujete PROČ? Tohle je prostě něco, co NECHCETE ČÍST a NECHCETE NAD TÍM PŘEMÝŠLET. Díky téhle knížce jsem přerušila dlouhou a oblíbenou serii detektivek (od nejrůznějších autorů), protože jsem se cítila nesmírně vyčerpaná a zklamaná z toho, kam až může zajít autor ve vymýšlení zvráceností.

derminator
05.10.2015 4 z 5

Knížka se mě líbila. Sice to nebylo takové jako v případě knihy Ptáčník ta měla zajímavější a rychlejší, sběhlejší děj ale i tak alespoň vím co je s Ewanem! Knihu doporučuji a dávám 75%.

Rawar
22.09.2015 5 z 5

Druhý díl případů detektiva-inspektora Jacka Cafferyho hrůznější než zápletka s nekrofilem a rovněž nechutnější. Což jsou u této literatury ale spíše klady. Stejně jako policisté, pracující na oddělení kde se řeší dětská pornografie a pedofilní tématika, trnou strachy, že by se jim podobné zvrácenosti nemuseli příčit. I čtenář si tak může ověřit svojí mentální a duševní příčetnost. Opravdu zvrácené, ale skvěle napsané, prosto hluchých míst a nudných pasáží. Do poslední chvíle jsem spekuloval mezi možnými viníky.

Také se dostaneme na stopu Cafferyho bratra Ewana ... velice, velice bolestné odhalení.
Teď si dám malou pauzičku a vrhnu se raději na nějaké lehčí, třeba prehistorické dobrodružství

ZdeninaK
17.09.2015 5 z 5

Bezva!!! celou dobu čtení jsem nějak tušila, že Mo mi naznačuje, že Ewanův příběh není dotažený do konce a na pořádné vysvětlení je nějak čas. Brácha byl tak! blízko! Tohle mě fakt dostalo!
Příběh strhující, co nepustí oči od stránek. Super čtení!!

Mišulenka
09.09.2015 5 z 5

Takže, vážení, tohle je jeden z nejlepších thrillerů, který jsem kdy četla. Autorka se s brilantním vyjadřováním pustila mimo jiné do často odvrhovaných a přecházených detailů, které této knize dávají úplně jiný šmrnc. Je to takový nádech tajemna, odlupuje slupku, pod kterou nikdo nejde...
Poslední dobou se setkávám s problémem, že brutalita nahrazuje kvalitu příběhu; a bohužel jsem toho byla svědkem i u mého oblíbeného autora. Mo je profík. Sice brutální, ale priority má seřazené rozumně.

Příběh samotný drnkal na jednu z nejcitlivějších strun. Ačkoliv zatím maminka nejsem, byla místa, při jejichž čtení se mi fakt nedobře dýchalo, když jsem se jen na chvilku, momentově a bezhlavě vžila do rolí matek v knize. A nejhorší na tom všem je, že tohle se prostě může kdykoliv stát!

Byla to první kniha od Mo a troufám si říct, že rozhodně ne poslední. A snad jí zůstane ten nebetyčný nadhled nad všemi těmi selfvykradači a bude pořád stejně dobrá!

petrzel
25.08.2015 5 z 5

Po pravdě ze začátku jsem se nemohla začíst ,ale pak mě to chytlo a bylo to čím dál víc napínaví.

ptoček
23.07.2015 5 z 5

Šílená!!! Od knihy jsem se nemohla odtrhnout, četla jsem v noci za svetla baterky pod perinou :-) šílena ale skvělá. Paradoxně mě ke konci nezajímal ten uchyl tak moc jako to jak to dopadne s Ewanem. Jdu na další knihu od Mo, tahle paní je moji novou závislostí :-)

Hanina61
15.07.2015 5 z 5

Další kniha, do které jsem se začetla a nedokázala ji odložit, snad jen abych se trochu "nadechla" po nejnáročnějších scénách. Velmi napínavý, drsný a surový příběh, který jsem navíc četla z perspektivy mámy dvou kluků. Pedofilní sadista se dočkal zaslouženého konce, nicméně mě snad ještě víc rozhodil "Ewanův příběh"... Chystám se na další Mo Hayder...

Update, 1. 9. 2015 Dnes jsem se podívala na film... byť se místy odchyluje od předlohy, dostal mě tak, že jsem ho občas musela pozastavit a rozdýchat to...

Lenka.Vílka
10.05.2015 5 z 5

SPOILER
Kniha se mi libila o zrochu mene nez Ptacnik, protoze zacist se mi trvalo trochu dele. Ale...potom se z mlhy opet vynorila moje milovana Mo Hayder a ja byla s cetbou spokojena...dobra, opet hodne dobra kniha...

Update 31.5.2015 hned po shlédnutí filmu The Treatment. Pokusila jsem se vyhnout SPOILERU, snad se povedlo, ale stala se z toho emotivní záležitost, přestože to sem možná nepatří.
Následující body vypovídají o tom, že film je určen pro diváka, který knihu nečetl (ani jednu ze série) a pokud tak učiní, asi bude hodně překvapený. Zajímalo by mě proč natočili zrovna tenhle díl a zda bude jediný, protože jinak mi v něm hodně věcí nedávalo posloupnostni smysl.
-oslava narozenin s kostmi na dvorku...
-smrt Pendereckeho (pardon ...Plettinckxkeho) byla divná a co ten výslech, když se Jack (pardon...teda Nick) i tak dostane k mapě?...
-první věta filmu v podstatě vyspoileruje tu nejdůležitější část knihy (ano, v tomhle jsem byla s Jackem za jedno. I pro mě bylo důležitější dozvědět se, co se stalo s Ewanem, než co se stalo s Rorym)...

Film ve mě (na rozdíl od knihy) nevyvolal skoro žádné emoce a rozhodně se na něj znovu nepodívam, na rozdíl třeba od Ženy v kleci. Jedinou světlou stránkou pro mě tedy zůstal výběr představitele Nicka

Pet007
09.05.2015 4 z 5

Je to kniha, který vás vyděsí a pokud máte děti, budete se bát o to více. Podobné případy se bohužel stávají a proto si jejich pachatelé zaslouží trest smrti, aby už nic podobného spáchat nemohli.

judith141
22.04.2015 5 z 5

Další knížečka, která se jen tak nedá odložit!!

zfilmováno pedofilie

Mo Hayder