Pečovatel

Pečovatel https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/25387/bmid_pecovatel-9LG-25387.jpg 4 605 130

Jack Caffery série

Byla to taková klidná vilová čtvrť. Idylka skončila ve chvíli, kdy byli v jednom domě nalezeni spoutaní manželé, zmlácení a vyčerpaní po několika dnech bez jídla a pití. Ale to nejhorší zjištění mělo teprve přijít: jejich syn zmizel beze stopy. Případu uneseného dítěte se ujímá detektiv inspektor Jack Caffery. Když je krátce poté nalezena chlapcova mrtvola, Caffery pochopí, že při tomto pátrání bude muset sáhnout na dno svých sil. Důvodem není jen brutální povaha pachatelova jednání, ale také skutečnost, že s touto tragédií je nepřímo spojena i událost z jeho vlastní minulosti. A jak se Caffery noří hlouběji a hlouběji do zlověstné pavučiny vrahových činů a snaží se udržet ve svém vlastním životě aspoň jakýsi řád, vyplynou na povrch odhalení tak hrůzná, že by se nemohla odehrát snad ani v tom nejšílenějším snu...... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Domino

The Treatment , 2002

sun.from.ibiza
05.05.2017 4 z 5

Do půlky knihy jsem si říkala, proč je mi to tak povědomé. Pak jsem si vzpomněla, že jsem viděla film :). Kniha se mi líbila, byla jsem napjatá, i když jsem věděla, jak to skončí. Nicméně nevím, zda si přečtu další díl, jelikož recenze nic moc ... kdyby se vám někomu chtělo mi napsat, jak to dopadlo s bratrem, budu vám vděčná :))).

martina.tim
02.05.2017 1 z 5

Nedočteno. Toto téma ve mě vzbudilo čtecí krizi. Nejde to. Vadí mi snad všechno. Caffery, Rebeca..... prostě všichni. Snad se ke knize někdy vrátím a dočtu, ale momentálně zklamání.

items
01.05.2017 odpad!

Nedočítané. Nedostal som ani cez 100 strán, stále som rozmýšľal, prečo mám o takýchto veciach čítať...

keiko33
27.03.2017 5 z 5

Tak urcite pribeh aj sposob pisania lepsi ako v prvom diely. Tuto cast som citala, lebo ma zaujimalo, ako to dopadne s Ewanom a kedze som romanticka dusa tak aj s Rebecou. Ku koncu som sa nemohla odlepit od knihy, motiv pachatela a sposob vykonu bol vazne nechutny. Kniha nieje vhodna pre slabsie povahy s predstavivostou. Ked si to predstavim, hnus. A koniec ma trochu sklamal, ale to bol asi zamer autorky, aby sme pokracovali v serii.

Akimus
16.02.2017 5 z 5

Jako vždy perfektní.

Drahuš
07.02.2017 5 z 5

Za mě skvělá kniha, i když téma zločinů hrůzostrašné. Jak se prolíná osobní příběh detektiva s kriminálním příběhem mě moc baví. Jsem zvědavá, co se bude s jeho životem dít dál.

KaterinaJ
26.01.2017 5 z 5

Tuhle autorku jsem si opravdu oblíbila.
Škoda jen, že nemohu sehnat e-knihu s Rituálem. Všude je jen v nelegálním stahování a to já jednak nechci z přesvědčení, jednak to ani do Kindlu neumím.

joslin
06.01.2017 3 z 5

Jak nerada to píši, ale film je lepší než kniha.. Mo mě leze na nervy jak se ve všem detailně pitvá a nemyslím si, že je potřeba vědět o každé vyšetřovatelské technice.. grrr
Má dar vymýšlet zajímavé náměty, neokoukané a příjemné.. Ale některé stránky jsem myslela, že se umučím nudou..

ArwenAragorn
30.12.2016 4 z 5

Moje první kniha od autorky. A hned pěkný nářez! Ten Pečovatel byl vážně odporný slizoun, hnusák, zvrhlík,saďour! Ale musela jsem to dočíst, abych věděla KDO. Hodně brutální tam bylo téma únosu bratra Cafferyho a všechno, co se dělo kolem toho. Jenom málo z autorů dokáže pojmout téma pedofilie tak neobvykle, dokonale a s neuvěřitelnou fantazií, jak to zvládla Mo Hayder. Říkala jsem si:" Ta ženská je vážně hodně ulítlá, nebo si musela vždycky něco šlehnout, když to psala. Když jsem knížku četla, měla jsem málem osypky, po ní skoro depku. Za téma bohužel o jednu hvězdu méně, i když opakuji-mistrné dílo. MUSÍM O SEBE PEČOVAT!

Ydisara
03.12.2016 5 z 5

Tahle kniha mě úplně rozsekala. A nešlo o hlavní dějovou linii vyšetřování zmizení dítěte a toho všeho okolo (i když i to mě zaujalo a byla jsem napnutá, jak to dopadne), ale o neustálé Cafferyho pátrání, co se stalo s jeho bratrem. Už v prvním díle jsem si říkala, že existují jen dvě možnosti, jak to může dopadnout - bratr tehdy před lety zemřel a Caffery na to přijde nebo bratr žije a Caffery ho najde...
Ale Mo Hayder vymyslela třetí možnost, kterou bych si byla nikdy neuměla představit. Po dočtení jsem byla překvapená, naštvaná, smutná, znechucená, frustrovaná, chtělo se mi brečet nebo křičet a třeba něco rozbít...
Samozřejmě oceňuji tohle autorčino vysoce originální řešení a už dlouho na mě něco tak silně nezapůsobilo... A jsem ráda, že i v dnešní době se najde autor, který něco takového dokáže...

Aymira
20.10.2016 5 z 5

Kniha mi přišla neotřelá. Téma děsivé, i když bohužel velmi běžné i v reálném světě. Pachatel mě překvapil, jeho jsem rozhodně celou dobu za pachatele nepovažovala. Moc jsem fandila Jackovi, aby konečně objevil bratra...
Líbilo se mi to víc než předchozí kniha Ptáčník. Toto mělo větší spád a pachatel nám tentokrát zůstal neznámý skoro až do konce.

erga
15.10.2016 4 z 5

Kniha s velmi působivým, zajímavým, ale na druhou stranu i velmi děsivým tématem. Postava detektiva je velmi zajímavá, jeho myšlenky, názory je opravdu radost pozorovat. Kniha o tom, jak je důležité si jít za vlastním cílem a jak se ho člověk nehodlá vzdát.
Závěr byl velmi zajímavý, ačkoli já sama jsem si ho představovala jinak. Čekala jsem úplné rozzuzlení, které nakonec nepřišlo.
Napínavá kniha, působivé čtení, od kterého se nejde jen tak odtrhnout.

Pavla111
05.10.2016 5 z 5

Uzasna knizka a moje prvni od teto autorky. Nemohla jsem se od ni odtrhout, jak byla napinava.

Icequeen
30.09.2016 4 z 5

Mo tentokrát trošku naháňa strany, vďaka čomu niektoré pasáže strácajú svižnosť. Ako som pri Ptáčnikovi ocenila striedmosť v nezmyselnej romantike, tak tentokrát mi naopak prekážalo, že ju sem umelo natlačila a to prostredníctvom absolútne zbytočnej a otravnej postavy. Detektív má občas podivné móresy, hlavný úchyláčik je fajn, frekvencia všetkých možných telesných výlučkov jemne cez čiaru. V zásade som ale spokojná, Mo je šikulka.

motolka
17.09.2016 5 z 5

Strhující kniha. Moc se mi líbila. Ale co měl znamenat ten ten nalezený foťák, který se přece jen tak nevyhazuje? Nebo se jednalo o špatný překlad? Docela mě to iritovalo a nedává mi to smysl, i když jsem se po přečtení vrátila k této pasáži. No nic, nechci nic prozrazovat. Vrhám se na třetí díl "Rituál".

muchomurka
16.09.2016 1 z 5

Knížku jsem dočetla, ale s vypětím sil. Příběh se mi nelíbil, autorka se vyžívala v nechutných scénách a jejich detailních popisech. Hlavní hrdina mi byl velmi nesympatický - téměř alkoholik (se divím, že s tím množstvím alkoholu, co vypil, vůbec zvládl fungovat a vyšetřovat), jeho pokřivená psychika mě vytáčela. Měl se spíše léčit, stejně tak Rebeca.
Příběh se neskutečně vlekl, neustálé odbíhání od vyštřování bylo otravné, stejně jako množství vedlejších příběhů. Závěr byl divný, přišel mi dost našroubovaný na příběh. A to proto, že pachatel podle popisu v prvních kapotolách něco našel a pak to neodpovídalo tomu, že to vlastně udělal. Přišlo mi to jako past na čtenáře.

Janeee
17.08.2016 4 z 5

Uf! Co k tomu říci... Kniha byla chvílemi tak drsná, že mi z toho bylo až nevolno. Stránky jsem opravdu hltala. Mo opravdu umí! Její knihy jsou opravdu skvělé!

NikaMirka
30.07.2016 3 z 5

Bohužel zklamání. Musím souhlasit s předchozím komentářem. Kniha má spád, není tam hluchých míst a přesto jsem se příběhem prokousávala jen stěží. Vůbec mě nepohltil, ale ani nezklamal. Taky jsem po přečtení recenzí očekávala větší masakr, který se nekonal. Vůbec nikdo se nemusí bát knihu číst, protože to, co v ní je popisováno teda rozhodně nešokuje ani neohromí, možná jen ty, co nejsou realisti a mají ještě stále růžové brýle a iluze o světě. To já už ne a vím ještě o daleko větších zvěrstvech, která jsou na dětech páchána. Dávám tři hvězdičky, hlavně za konec, kdy se člověk dozví něco, co je zásadní pro pochopení informace, kterou mu spisovatelka naservíruje v díle "Vlk".

miloslav0399
28.07.2016 3 z 5

Po Ptáčníkovi jsem se rychle přesunul k Pečovateli, ale nějak to nebylo ono. Kniha má sice spád i minimum hluchých míst, bohužel atmosféra mě nepohltila. Homosexuálních sadistických pedofilů tam bylo tolik, že se v nich skoro nedalo vyznat. A nejhorší ze všeho bylo, když jsem ztratil sympatie k Jackovi. Místo aby své zásadní nálezy a zjištení předával kolegům, jel si po své vlastní pochybné dráze. A podle toho to taky dopadlo. Nicméně uznávám, že autorka má vskutku mimořádnou představivost.

ppetaa27
22.06.2016

Tohle byla moje druha kniha od autorky, ale bohuzel jsem ji musela odlozit. Proste jsem to nedavala. Od porodu jsem moc citliva na tema pedofilie a tohle bylo na me moc. Ale timto nad autorkou nezanevru, jen si musim vybrat pro me vhodnejsi dilo.

zfilmováno pedofilie

Mo Hayder