Pečovatel

Pečovatel https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/25387/bmid_pecovatel-9LG-25387.jpg 4 605 130

Jack Caffery série

Byla to taková klidná vilová čtvrť. Idylka skončila ve chvíli, kdy byli v jednom domě nalezeni spoutaní manželé, zmlácení a vyčerpaní po několika dnech bez jídla a pití. Ale to nejhorší zjištění mělo teprve přijít: jejich syn zmizel beze stopy. Případu uneseného dítěte se ujímá detektiv inspektor Jack Caffery. Když je krátce poté nalezena chlapcova mrtvola, Caffery pochopí, že při tomto pátrání bude muset sáhnout na dno svých sil. Důvodem není jen brutální povaha pachatelova jednání, ale také skutečnost, že s touto tragédií je nepřímo spojena i událost z jeho vlastní minulosti. A jak se Caffery noří hlouběji a hlouběji do zlověstné pavučiny vrahových činů a snaží se udržet ve svém vlastním životě aspoň jakýsi řád, vyplynou na povrch odhalení tak hrůzná, že by se nemohla odehrát snad ani v tom nejšílenějším snu...... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Domino

The Treatment , 2002

JPBelmondo
25.07.2018 3 z 5

(SPOILER) Četla jsem od autorky už více knih a myslela jsem, že po Ptáčníkovi už větší hrůza být nemůže. Ale může. Toto bylo ve své hrůznosti mnohem horší, některé scény se velmi těžce snášely. A i když to bylo velmi drsné, bylo to čtivé. A jsem ráda, že jsem se mimo jiné dozvěděla, že Cafferyho bratr žije a ráda bych věděla, jak to s ním nakonec dopadne. Tak snad se to v některé z dalších knížek dozvím.

Yanicka
12.06.2018 4 z 5

Šokující, strhující a neodložitelná

PrinceznaLada
31.05.2018 4 z 5

První a možná i poslední kniha, kterou jsem od autorky přečetla. Téma pedofilie je tak surově podané, že jsem z toho nemohla spát. Musela jsem o tom mluvit s přítelem, který pak taky nespal, a romantika z toho bohužel nebyla. Nicméně podle mne dobře napsané, opravdu šokující a pro slabší povahy chvílemi až neúnosné. O některých věcech by člověk opravdu raději ani nevěděl, protože mu to normálně " hlava neber". I když jsem knihu přečetla téměř na jeden zátah, tak po dalším titulu autorky se bojím sáhnout, přeci jen se chci u knihy i pobavit a nemít jen noční můry.

Didi15
14.05.2018 3 z 5

Zatím nejslabší kniha od Mo. Pekně zvrácená, pěkně nechutná. Ale asi bych to zkousla lépe, kdybych se pořádně začetla, nějak se mi to nedařilo.

Pedias
27.04.2018 4 z 5

Pomalý rozjezd knihy, vůbec jsem se na začátku nemohla začíst.
Tak v půlce se kniha rozjela a nemohla jsem přestat číst.
Jak již někdo psal, tak taky moc mě nebavila dějová linka Jacka s Rebeccou, ona mě doslova štvala...
Zajímalo by mě, kde Mo chodí na takové zvrácenosti a nechutnosti.
Hned pokračuji s Rituálem.

ZuzaZam
25.01.2018 1 z 5

Do této knihy jsem se nemohla vůbec začíst.. hlavní hrdina mi byl až nesympatický, vedlejší dějová linka (jeho osobní život) mi přišel jaksi navíc a úplně zbytečný.. Byla to moje druhá kniha od autorky, dám šanci třetí a uvidíme..

Markéta:)
24.12.2017 4 z 5

Mo Hayder je prostě skvělá, co víc k tomu říct.

Colletka
18.12.2017 5 z 5

(SPOILER) Super! Tento díl se mi od spisovatelky zatím líbil ze všech nejvíc! Velkým překvapením pro mě byl žijící bratr Cafferyho, bohužel jsem knihy četla tak nějak halabala, kromě Rituálu a Kůže, tak doufám, že zjistím, co se s ním stalo v jedné z těchto knih.
Výtku mám jednu ... trapná Rebecca, tu bych nejraději kopla do zadku a už ji v ostatních knihách neviděla.

Trustty
08.12.2017 5 z 5

Moje první kniha od teto spisovatelky. Příběh s touto tématikou asi nebude pro každého....některé detailně popisované scény jsem chroupala s úděsem. Kniha byla napínavá. Dá se říct, že jsem byla stále ve střehu. Určitě si přečtu i další knihy od Mo Hayder.

lalaserka
13.11.2017 5 z 5

Další skvělá detektivka od této spisovatelky

J.šťastná
02.11.2017

Detektivka dobrá, napínavá. Téma náročné na psychiku zdravého čtenáře. Ale linka s bratrem...půl roku jsem nevzala do ruky žádnou knížku. Úplně mě to rozhodilo. Dnes jdu pokračovat dalším "dílem" a trochu se bojím.

whiolet
24.09.2017 4 z 5

Trvalo trochu déle než se kniha rozjela, ale jakmile se to stalo nešlo se o ní odtrhnout. Pedofilie je ožehavé téma a autorka se s tím moc nemazlila, a to se mi líbilo.
Co se mi,ale nelíbilo byla věčně otravná Rebecca, bože jak ta mi lezla celou dobu na nervy! Také mi vadil konec s bratrem,ale toho si autorka schovává asi na další knihu

Barbaanek
23.08.2017 4 z 5

Do Cafferyho jsem se chtě nechtě zamilovala, tím spíš mi leze na nervy, jaké slepice se kolem něj rojí. Zápletka je úžasná, ALE... Kdybych se vrátila v knize, asi bych se nakonec dočetla, že je to všechno ok, ale na konci, po rozklíčování, jsem jen zůstala zírat, a říkala si "No ale přece dyť tam psala...", prostě mám dojem, že buď překladem, nebo chybou autorky vysvětlení úplně nesedí s některými kapitolami příběhu. Jinak ale superčtivé, rozhodně lepší průměr.

genie
20.08.2017 4 z 5

Náročné téma, na nervy lezoucí Caffery, Rebecca ... Přesto se autorce podařilo udržet mě u knihy až do konce. Určitě lepší než předchozí díl.

1v8na
08.07.2017 4 z 5

Možné spoilery!!!
Oproti prvnímu dílu mi tento druhý přišel slabší. Děj se pro mě rozjel až od poloviny knihy. S čím jsem měla obrovský problém, bylo se vztahem Cafferyho s Rebeccou - respektive se samotnou Becky, kterou bych nejraději poslala k psychologovi (možná je to jen můj dojem).
Na druhou stranu kriminální zápletka byla dobrá a pasáže byly popisovány velmi podrobně, místy až nechutně - to mě udrželo u knihy.
Zároveň se mi líbil i souběh "druhého" příběhu, kdy Jack se pořád snaží vypátrat informace o svém bratrovi Ewanovi. Ewanův příběh začíná mít konkrétní obrysy a díky němu potřebuju druhý díl.

Ivan F
04.07.2017 4 z 5

Knihy od Mo Hyder sa výborne a ľahko čítajú, pretože pani Mo výborne a s ľahkosťou jej vlastnou píše. V podstate kniha nemá hluché miesta (hoci niektorým sa to nezdá) a výstavba príbehu je logická a pekne odstupňovaná. Trošku ma dorazilo, že som neodhalil vraha, hoci sa to priam ponúkalo - zožral som aj s navijakom linku nájdeného fotoaparátu. :-) Veľmi ma potešilo tiež to, že nás Mo necháva v napätí, čo sa stalo s Jackovým bratom Ewanom. No a popisy toho, čo mu zvrátení jedinci našej vyspelej spoločnosti s pedofilnou úchylkou robili, tak to bola síce nechutná, ale predsa len povestná čerešnička. Mo, len tak ďalej.

March
26.06.2017 5 z 5

Moje první knížka od Mo a určitě není poslední.
Hltala jsem knihu jednim dechem, opravdu napínavé čtení a chvílemi mě až mrazilo. ....

Jankulik
16.06.2017 4 z 5

No první půlka je trochu nudnější (to bych zkrátila), ale pak se to rozhýbe. Jediné co mi trochu vadilo je to, že nevím zda přežil bratr a jak to s ním dopadlo :-(. Nedopatřením jsem již četla Rituál, což je další díl a bohužel ani tam to není :-( ... tak snad v dalším díle... rozhodně budu pokračovat :-).

zazinka2
24.05.2017 2 z 5

Nejslabší kniha s Jackem Cafferrym

happy-smile
18.05.2017 4 z 5

V průběhu čtení už mě některé věci spíše nudily a říkala jsem si, že jsou zbytečně natahované a neustálým omíláním dokola otravné (Jackův bratr, věznění rodiny). Teď ale musím říct, že autorka přece jenom věděla, co dělá. Nakonec to bylo tak napínavé, že jsem myslela, že to ani nezvládnu dočíst. :-) Čtenář v nějaké poslední čtvrtině knihu skoro nemůže odložit z ruky. Ale jinak musím říct, Mo, ty jsi teda ale zvrácený šílenec, kde ty na to chodíš?

zfilmováno pedofilie

Mo Hayder