Pečovatel

Pečovatel https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/25387/bmid_pecovatel-9LG-25387.jpg 4 605 130

Jack Caffery série

Byla to taková klidná vilová čtvrť. Idylka skončila ve chvíli, kdy byli v jednom domě nalezeni spoutaní manželé, zmlácení a vyčerpaní po několika dnech bez jídla a pití. Ale to nejhorší zjištění mělo teprve přijít: jejich syn zmizel beze stopy. Případu uneseného dítěte se ujímá detektiv inspektor Jack Caffery. Když je krátce poté nalezena chlapcova mrtvola, Caffery pochopí, že při tomto pátrání bude muset sáhnout na dno svých sil. Důvodem není jen brutální povaha pachatelova jednání, ale také skutečnost, že s touto tragédií je nepřímo spojena i událost z jeho vlastní minulosti. A jak se Caffery noří hlouběji a hlouběji do zlověstné pavučiny vrahových činů a snaží se udržet ve svém vlastním životě aspoň jakýsi řád, vyplynou na povrch odhalení tak hrůzná, že by se nemohla odehrát snad ani v tom nejšílenějším snu...... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Domino

The Treatment , 2002

ivoiro
17.11.2020 4 z 5

Chvilku mi trvalo, než jsem se začetl. Pak mě ale kniha chytila. Problematika případu je velice závažná.

monci6485
31.08.2020 5 z 5

Jedna z nejhorších knih, jaké jsem četla. Je mi z toho opravdu smutno. Nejen příběh o zvrácenosti pedofilů, ale i soukromí Jacka.. Prostě psychická ždímačka.

čef
27.08.2020 5 z 5

Detektivky o pedofilech jsou vždy drsné a příběhem hnusné. Tato je však možná ještě hnusnější. Osudy zneužívaných dětí jsou zde velmi negativně působivé. Literárně jistě patří tato kniha mezi ty nejlepší, osudy hlavního detektiva barvitější a rozháranější, více než obvykle. Do depresivní nálady se určitě tato kniha příliš nehodí.

Lenka0007
12.08.2020 3 z 5

Netřeba šokovat za každou cenu, motiv pochybný, jen násilí, šokující popisy- to vše na úkor děje. První moje kniha od autorky byla Vlk, to byla pecka, pak jsem četla Pečovatele a Ptáčníka, vytvořila si představu o dalších a děkuji, stačí.

Jiparis
29.04.2020 4 z 5

Přemýšlím, proč a co se mi na knize nelíbilo. Asi to bylo nevysvětlitelné chování duševně nemocného člověka, nepochopitelnost chování Jacka a Rebeccy a kruté detaily popisovaného utrpení. Vše dohromady na mně působilo trochu chaoticky.

lenkaabooks
15.04.2020 3 z 5

Zase jsem se nechala zlákat doporučením a šmarjá, hrůza to byla. Překombinovaný , věci nedovysvětlené, Caffery i Rebecca mi lezly na nervy. Mimochodem Caffery jako detektiv nic moc, teda. No a samo téma pedofilie... Přesto musím uznat že Mo Hayder psát umí, jen mi to nesedlo a další knihy zkoušet nebudu.

Etule
05.02.2020 3 z 5

Téma tohoto dílu bylo opravdu těžké na čtení, ale něco mi na knize vadilo. Možná to bylo příliš roztahané? Nevím, nedokážu to určit. Ale abych jen nekritizovala, konečně se dozvídáme, co se stalo s Jackovým bratrem, ale rozuzlení se v tomto díle nedočkáme. Nicméně je to posun dopředu.
Musím ale říct, že předešlý díl se mi zamlouval víc. Závěr mě bohužel zklamal. Nehledě na to, že mě dost zmátlo, kdo to nakonec vlastně byl. Nepochopila jsem, jak se k tomu autorka dostala, když to na začátku vypadalo úplně jinak. Myslím, že to bylo zbytečně překombinované. Nu škoda.

Kája95
03.02.2020 3 z 5

Ze začátku byla kniha velmi zajímavá, postupně můj zájem uvadl. Autorka sází na hnus a nechutnosti. Posledních pár stránek jsem přeskakovala po odstavcích

moudivlacek
01.02.2020 5 z 5

Ufff! Psychicky velmi náročné čtení pro náročné čtenáře. Problém dětské pornografie je stále aktuální problém světa a vždy to citlivé lidi hodně zasáhne. Vrah a pedofil je úchylák největšího kalibru, je to lidská zrůda.
Jack má problém vyrovnat se s tímto případem obzvlášť, neboť i jeho stále pohřešovaný bratr se měl stát obětí pedofila.
Je tu o něj zmínka, která mrazí. A závěr též.
Doporučuji - ale jen silným nervům a žaludkům.

Awča
17.01.2020 3 z 5

Čtení mě dost vyčerpávalo. Řešený případ byl prostě příliš psychicky náročný. Do toho soukromé problémy vyšetřovatele a minulé případy. Takový nepěkný mišmaš. Jsem ráda, že jsem knihu vůbec dočetla, určitě se k ní nevrátím. Jinak čtu autorku ráda, ale tady jsme se nesešly.

ktli
18.09.2019 5 z 5

Brutální, nechutné, odporné ale zároveň, bohužel, reálné.

karantena
07.04.2019 5 z 5

Drsná a brutální,tak bych popsala tuto knihu.Po přečtení mi kniha ležela ještě čtrnáct dní v hlavě a přemýšlela jsem nad tématem,které se ve skutečnosti opravdu v tomto světě děje.

Hanka1301
03.03.2019 5 z 5

Kniha drsná, ale skvělá. Jedine, co kazilo dojem ze čtení, jsou někteří zdejší uživatelé, kteří se neobtěžují ve svych recenzích upozornit na spoiler. U této knihy se jich sešlo pozoruhodně velké množství, bohužel....

tulip131
27.01.2019 3 z 5

Tak jako u první knihy, musela jsem si zvyknout na styl psaní, končí jedna věta a druhá navazuje, avšak úplně někde jinde, než předchozí linka. Přesto byl příběh skvěly, napínavé až do konce, hlavně, když se ocitli na dohled od karavanu.

Bee240
23.01.2019 5 z 5

Zase skvělá kniha , miluji tu drsnou Mo Hayder co se toho prostě nebojí.

dia.riedl
25.12.2018 2 z 5

Tohle byla fakt slabota, docela lituji, že jsem tak urputně sháněla a kupovala celou sérii.
Vadilo mi snad všechno, vyšetřovací tým nedělá nic jiného, než že chlastá, všechny ženský svádí Cafferyho (boooooože),Caffery má depky, Rebecca je histerka. Fakt nechápu ty jejich hádky, oba jsou tak pitomě tvrdohlaví. Případ sám byl jedna velká nuda. K rozuzlení...ach jo...žádný důkazy, nic, a těch 250 stránek předtím jsem četla jako k čemu. Prostě blbost, nelogické spojitosti. Divně uchopený happy end...u poznámky toho dělníka jsem fakt měla chuť knížkou mrsknout o zem.
Jediná část, kdy mě čtení bavilo bylo 8 stránek o Stevenovi...

A Cafferyho jednání třeba například s Tracey mě fakt zařáželo. A vůbec vždyť on není tak skvělý detektiv, nebo tomu nerozumím, nebo já nevím!? Ale za tohle chování by měl chlapeček dávno padáka, no ne?

Nechápu to, další díly, které jsem četla, byly fakt dobré..
Dobře, je to beletrie a jo každý správný detektiv je pohledný samotářský alkoholik, s tím nemám problém, vždyť proto to čtu, ale tohle byla hrůza.

Adriassa
18.11.2018 3 z 5

bylo to trochu moc...sice napinave, ale nektere casti se moc snadno necetly

Eicherik
17.11.2018 5 z 5

Mo Hayder se s tím nepáře. Thriller, jak má být.

kahuda01
01.10.2018 5 z 5

Nepíše se mi to snadno, toto byl poněkud silnější tabák, Mo hodně tlačila na pilu. Drsné téma, napínavé čtení - nemohl jsem knihu odložit.

zd0981
29.08.2018 1 z 5

První knize jsem ještě dal šanci, tuto jen silou vůle dočítám, myslím, že autorka si psaním kompenzuje nějaké psycho problémy...
Pokračovat asi nebudu, přinejmenším dokud nezapomenu na toto

zfilmováno pedofilie

Mo Hayder