Dívka v ledu

Dívka v ledu https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/318890/bmid_divka-v-ledu-u8L-318890.jpg 4 5710 1531

Poté co je v parku v jižním Londýně pod vrstvou ledu nalezeno tělo mladé ženy, na místo přijíždí detektiv šéfinspektor Erika Fosterová. Oběť, krásná dívka z mocné a bohaté rodiny, měla podle všeho dokonalý život. Když Erika začne pátrat hlouběji, vynoří se souvislosti mezi její vraždou a smrtí tří prostitutek, které někdo uškrtil, svázal jim ruce a hodil do vodních ploch po Londýně. Jaká je spojitost mezi dcerou vlivného lobbisty, který si myslí, že může ovlivňovat i vyšetřování, a mrtvými imigrantkami? Jaké temné tajemství dívka v ledu skrývala? Čím více se Erika přibližuje k odhalení pravdy, tím více se vrah blíží k Erice. Poslední případ detektiva šéfinspektora Fosterové skončil katastrofou a smrtí pěti policistů včetně jejího manžela. Eričina kariéra visí na vlásku, musí bojovat s vlastními démony i s vrahem, který je hrůznější než kdokoliv, komu čelila v minulosti. Dopadne ho dříve, než udeří znovu?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Cosmopolis

The Girl in the Ice , 2016

Skatty
01.01.2018 5 z 5

Skvělá detektivka, kterou jsem přelouskala za dva dny. Těším se na další setkání s Erikou Fosterovou. Vřele doporučuji!!!

inkatenysek
31.12.2017 2 z 5

Všudypřítomná reklama v metru je mocná čarodějka, takže i já podlehla jejím svodům a letěla si Dívku v ledu koupit. Zprvu jsem byla z děje nadšená. Objevení Andreiny mrtvoly, začátek vyšetřování, prostě paráda. Příběh byl napsán srozumitelně, bez zbytečných složitostí. Občas se tam našel i nějaký vtipnější popis podezřelého, takže se člověk mohl i zasmát. Čím více však přibývalo zavražděných, podezřelých, rozhádaných uvnitř policejního týmu a intrik z řad nejvyšších kruhů a čím méně mi zbývalo stran k dočtení, tím více mé nadšení pohasínalo. Děj mi najednou připadal nekonečný a moc rozvláčný. Začaly mi v něm vadit zevrubné popisy jednotlivých míst a osob. Zároveň mi vadily i časté rozepře uvnitř policejního týmu. Příběh mi, asi i díky zasazení do Anglie, trochu připomínal Vraždy v Midsomeru, kdy je děj založen na vyšetřování několika spolu souvisejících vražd, obviňování mnoha lidí a nudném vyšetřování detektiva Barnabyho, se kterým se alespoň nehádá zbytek policejního sboru.

Kolistka
30.12.2017 5 z 5

Kniha je naprosto skvělá. Četla se jedním dechem. Knihu doporučuji.

Aniczka
29.12.2017 4 z 5

Kniha mě velice zaujala. Přečetla jsem ji během jednoho dne. Děj byl poutavý a velmi zajímavý. Knihu mohu doporučit.

Marcelinag
28.12.2017 5 z 5

Autor knihy mě mile překvapil. Kniha se velmi dobře čte, děj je poutavý. Hlavní hrdinka je mi moc sympatická. Líbí se mi na ní, že má odvahu se postavit svým nadřízeným, pokud cítí, že je to ve prospěch vyřešení případu. Určitě si od Roberta Bryndzy přečtu i jeho další knihy.

Yogini
28.12.2017 4 z 5

K velkému plusu dávám to, že hlavní vyšetřovatelkou je žena, navíc Slovenka, změna, příběh poutavý, napínavý, určitě se vrhnu na další knihu od tohoto autora.

Zuzaa
27.12.2017 4 z 5

Naprosto klasická detektivka. Čtivé, napínavé a na tři prosincové večery, jako dělané.
Rozhodně mě to ničím neuráželo, ovšem mezi záplavou aktuálních severských krimi asi časem trochu zapadne.

KydlochMoris
27.12.2017 4 z 5

Sice jsem už měla jasno v půlce knihy, ale děj byl super a četla se mi perfektně.

aralka
26.12.2017 4 z 5

Pan Bryndza překvapil :-) není to sice žádná vysoce hodnotná literatura, ale dobře se to čte, není to úplně pitomé, je to napínavé, postavy uvěřitelné, zápletka celkem promyšlená... kdo nemusí televizi a má rád detektivky, tak na vánoční svátky jako dělané :-) já měla za den a noc přečteno a jdu na další díl :-)

Aleh
26.12.2017 4 z 5

Hned od začátku mi byla blízká osoba hlavní šéfinspektorky Eriky Fosterové. Pozice, ve které se nachází, není vůbec jednoduchá. Poslední případ, na kterém pracovala, skončil obrovskou tragédií. O život tehdy mimo jiné přišel i její manžel. Ujímá se případu nálezu mladé dívky v ledu a ví, že hraje o všechno. Není to vůbec jednoduché. Krok za krokem odkrývá pozadí případu nalezené dívky v ledu, ale zároveň má vrah čím dál tím víc nebezpečně blízko k Erice. je to napínavé a nebezpečné do poslední stránky a dobře se to čte. Robert Bryndza mě příjemně překvapil. Určitě mě budou zajímat i další případy Eriky Fosterové.

taven
23.12.2017 2 z 5

Za mě slabota a rozhodně mdlá prvotina. Od knihy jsem čekal hodně, ale zklamala. Hlavním rysem knihy jsou velmi nesympatické postavy (hlavně Erika a March) a obecně hloupé chování všech policistů. Hlavní hrdinka je ve spoustě situací naprosto naivní. Nesrovnatelné s kvalitní severskou tvorbou. 40%

melien
22.12.2017 5 z 5

Opravdu napínavá kniha, až do posledních stran. Dobře se četla, až jsem byla překvapená jak moc mě bavila.

eva3695
22.12.2017 5 z 5

Dívka v ledu je první kniha ze série Případů Eriky Foster. Seznamujeme se s Erikou a jejím vyšetřovacím týmem. A je jen na ní aby objevila vraha mladé dívky z bohaté rodiny. Zároveň najde spojitost mezi vraždami tří prostitutek, které byly jako ta dívka, uškrceny a hozeny do jezera.
Po celou dobu Vás autor drží napnuté až do poslední strany. Vraha objevíte těsně před koncem, ale není to vůbec nudné, stránky Vám ubývají a najednou zjistíte, že jste na konci.

Val
21.12.2017 5 z 5

Docela příjemné překvapení. Na Eriku Fosterovou jsem si tedy musela dlouho zvykat, protože mi moc sympatická zrovna nebyla, ale po půlce knihy už jsem jí vzala na milost . Určitě se pustím do dalších knih od tohoto autora :-)

ren6939

Dva dny - tolik trvalo přečíst Dívku v ledu
Po řadě keplerovek to byla změna. Ne nutně ke špatnému. Ale několik věcí mi v knize nesedělo.
Občas kniha zmiňuje nejžhavější výstřelky technologie (samé Apple) a obratem jsou holky "z východu" - SK, ČR a BG popisované jako ty, co musí mít pracovní povolení, ačkoli Schengen platí už nejméně 10 let.
Zápletka nebyla špatná, závěr se dal čekat. Jsem zvědavá na další díly...

Shanib
21.12.2017 5 z 5

Tato kniha si veškeré pozitivní komentáře a kritiky zaslouží. Chytla mě hned od začátku, nebylo tam nic navíc. Celou dobu vás děj drží ve střehu a vy se snažíte přijít na to, kdo je vrah a pak to ke konci přijde a vy jen koukáte a říkáte si - tak to mě nenapadlo, ale vlastně to skvěle sedí. Co se týče postav, autor drží krok a snaží se udržet diverzitu, kolem které je v poslední době všeobecný šum. Každá osoba je promyšlená a jsem zvědavá, co nám přinesou další díly.

Květ
20.12.2017 5 z 5

Skvělá detektivka, napínavá, lapne a nepustí, od čtení jsem se prakticky nemohla odtrhnout!

ivca7265
20.12.2017 4 z 5

Ke knize jsem se dostala s menším zpožděním, ale stálo to za to. Kniha je napínavá od samého začátku. Erika Fosterová si pomalu spojuje dílky skládačky a finále je překvapivé.

Tulicek404
20.12.2017 4 z 5

Velmi napínavá knížka, hned o začátku se zde pořád něco děje a musíte číst a číst :-) určitě doporučuji !

alnahu
19.12.2017 5 z 5

V Londýnském parku je nalezeno pod ledem tělo mrtvé dívky. Mrtvá by mohla být dívka z jedné velmi vlivné a bohaté rodiny .Vyšetřování se ujímá šéfinspektor Erika Fosterová čím blíže je vrahovi na stopě, tím se sama dostává do ohrožení. Velmi čtivě a napínavě napsaná detektivka. Určitě si přečtu další knihy tohoto autora.