Dívka v ledu

Dívka v ledu https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/318890/bmid_divka-v-ledu-u8L-318890.jpg 4 5710 1531

Poté co je v parku v jižním Londýně pod vrstvou ledu nalezeno tělo mladé ženy, na místo přijíždí detektiv šéfinspektor Erika Fosterová. Oběť, krásná dívka z mocné a bohaté rodiny, měla podle všeho dokonalý život. Když Erika začne pátrat hlouběji, vynoří se souvislosti mezi její vraždou a smrtí tří prostitutek, které někdo uškrtil, svázal jim ruce a hodil do vodních ploch po Londýně. Jaká je spojitost mezi dcerou vlivného lobbisty, který si myslí, že může ovlivňovat i vyšetřování, a mrtvými imigrantkami? Jaké temné tajemství dívka v ledu skrývala? Čím více se Erika přibližuje k odhalení pravdy, tím více se vrah blíží k Erice. Poslední případ detektiva šéfinspektora Fosterové skončil katastrofou a smrtí pěti policistů včetně jejího manžela. Eričina kariéra visí na vlásku, musí bojovat s vlastními démony i s vrahem, který je hrůznější než kdokoliv, komu čelila v minulosti. Dopadne ho dříve, než udeří znovu?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Cosmopolis

The Girl in the Ice , 2016

saphiral
30.01.2018 3 z 5

Napínavé čtení,ale ten konec se mi nelíbil, Erika mi připadala jako amatérka. Byla to první kniha co jsem od autora četla, určitě si ještě nějakou přečtu .

Demonlover
29.01.2018 4 z 5

Nejlepší , v daném žánru, co jsem v poslední době četl. Sice bukanýří rukopis, ale velmi čtivé, nenudí .

terinkha
29.01.2018 4 z 5

Dívka v ledu se mi četla dobře, odsejpalo to a neměla jsem touhy knihu zaklapnout a už neotevřít.
Způsoby Eriky po návratu do služby byly mírně řečeno přitažený za vlasy, ale šla si holt za svým (a přiznejme si, že někdy poprat se s byrokracií a hlavně s ovlivňováním je sakra složitý).
Na mě byl ten konec docela zvláštně překombinovanej, vůbec jsem vlastně nepochopila, jak došla k tomu, kdo je vrah. Takže ne, já nevěděla, že to bude ten určitej člověk :-D
Jinak dobrý. Jsem zvědavá na Noční lov a věřím, že to bude ještě o kus lepší ;-)

Klára90
27.01.2018 3 z 5

Nebylo to špatné,ale přišlo mi to takové těžkopádné, vrah nebyl pro mě žádným překvapením a chyběl mi tam motiv a nějaký zvrat. Třičtvrtě knihy jsem si musela zvykat na Eriku a Marshe, nebyli mi moc sympatičtí, ale oceňuji, že autor zasadil do hlavní postavy vyšetřovatele ženu - pro mě to byla příjemná změna. I když z knihy nejsem nadšená tolik, jako mnozí jiní, nemůžu popřít, že druhou půlku knihy jsem přečetla za 2 večery, děj mě vtáhl, a hlavně si uvědomuji, že toto je autorova prvotina ze série s Erikou, takže další jeho knihy si přečtu, protože potencial tam určitě je.

pipa36
27.01.2018 4 z 5

Mě se tato kniha líbila - problém jsem ovšem měla s neustálým opakováním titulů hlavních hrdinů (...„Pohybujete se na tenkém ledě, detektive šéfinspektore Fosterová,“ poznamenal Marsh. „Telefonoval detektivu šéfinspektorovi Sparksovi, který mi předal zprávu.“... ...„To by stačilo, detektive šéfinspektore Fosterová. S detektivem šéfinspektorem Sparksem budete pracovat na linii vyšetřování,...")
Možná je to v Anglii normální, ale v knize to působí rušivě. Za všechny ty detektivy a šéfinspektory jedna hvězda dolů, jinak kniha velmi dobrá.

dzeta
26.01.2018 5 z 5

velice čtivá a napínavá knížka. Nemohla jsem se dočkat až si k ní zase sednou a posune se děj o kousek dál.

Art82
26.01.2018 4 z 5

Dobrá napínavá detektivka, jen začátek je trochu rozvleklej, ale pak to už stojí za to.

Jane417
25.01.2018 3 z 5

Nic moc! Tato "Dívka" mě nějak nenadchnula! Pro mě je docela záhada, čím a proč tolik čtenářů zaujala!? Do str. 200 jsem měla pocit, že se děj táhne a nudila jsem se. Např. na cca deseti stranách se připravovala tisková konference atd. Nehledě na to, že hlavní hrdinka šéfinspektorka Erika Fostrová mě spoustou věcí lezla na nervy. Po polovině knihy jsem si říkala, že to vidím na 2*. Musím ale uznat, že druhá polovina příběhu se rozjela víc a děj začal odsýpat. Na Eriku a její zvláštní chování jsem si zvyknula a konec se dá označit jako velmi akční a strhující. Další díly od autora zatím nezatracuji, ale toto je spíše podprůměrná detektivka.

MT23
25.01.2018 5 z 5

Oblíbený spisovatel, oblíbená kniha.. Prostě boží..

Bambule395
24.01.2018 4 z 5

Knížka se mi moc líbila a těším se na další díl.

asterixka
23.01.2018 4 z 5

Dívka v ledu je malinko preceňovanou knihou. Je to sice čtivá, napínavá detektivka, ale bohužel se v ničem nevymyká průměrným knihám tohoto žánru. Snad jen národností hlavní hrdinky Eriky, u níž mi byla sympatická velká urputnost, s jakou případ vyšetřovala.
Od Roberta Bryndzy si ráda něco dalšího přečtu.

hruskovalucie93
21.01.2018 5 z 5

Super detektivka. Hlavní postava, seržantka Erika, mi byla sice trochu méně sympatická, ale dojem z knihy to nezkazilo. Překvapivě jsem až do konce nevěděla kdo je vrah.

uhlirova.t
21.01.2018 3 z 5

Kniha byla napínavá od začátku až do konce. Četla jsem jí jedním dechem. Jediná věc, co mě mrzela, byla ta, že jsem již v půlce knihy měla svého, nakonec správného, podezřelého a tudíž konec pro mě nebyl tak moc překvapivý.

Pajii
21.01.2018 5 z 5

Za mně super knížka, která mne nutila číst dál a dál. Do polední chvíli jsem netušila kdo vrah je. Teda moje tušení bylo špatně.
Hlavně je tam i ukázáno, že peníze a moc a strach jsou někdy víc než láska. Že tu jsou lidé, kteří penězma můžou ovlivnit spoustu věcí.

Už se těším, až si od autora přečtu další knížku.

felia
21.01.2018 3 z 5

Kniha je bezesporu napínavá. Na mě působila dojmem, jako by autorem byla žena. Trochu mi vadilo, že si šéfinspektorka nehlídala mobil, aby ho měla nabitý. Mám raději detektivky se schopnějšími detektivy

destak
21.01.2018 4 z 5

Trochu jsem se bála popularizace knihy, kdy se mi několik takových dostalo do ruky a nadšená jsem moc nebyla. To není případ Dívky v ledu, celá kniha mi přišla čtivá, dějově zajímavá a postavy mě bavily. Takže si určitě do svého seznamu napíšu i další pokračování s Erikou.

Vikos
20.01.2018 5 z 5

Skvělá. Dokáže připoutat ke křeslu, do té doby dokud ji nedočtete. Konec byl super :) napětí rozhodně nechybělo. Jsem z té knížky i spisovatele nadšená :D

Zakyss
19.01.2018 5 z 5

Tak tohle bylo dobreee. Kniha opravdu dobre ctiva, pribeh realny. Jedine co bych zlehka vytkla, bylo dlouhe napinani, cekani na nejaky zvrat, krok kupredu ve vysetrovani. Ale i pres to davam 5*. Tesim se na pokracovani.

marketa604
18.01.2018 4 z 5

Napínavá a svižná kniha. Konec na mě trochu přehnaný.

buccifalek
18.01.2018 5 z 5

Krásná a napínavá kniha od samého začátku. Za sebe mohu jen doporučit. Dnes jsem se pustil do druhého.