Dívka v ledu

Dívka v ledu https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/318890/bmid_divka-v-ledu-u8L-318890.jpg 4 5710 1531

Poté co je v parku v jižním Londýně pod vrstvou ledu nalezeno tělo mladé ženy, na místo přijíždí detektiv šéfinspektor Erika Fosterová. Oběť, krásná dívka z mocné a bohaté rodiny, měla podle všeho dokonalý život. Když Erika začne pátrat hlouběji, vynoří se souvislosti mezi její vraždou a smrtí tří prostitutek, které někdo uškrtil, svázal jim ruce a hodil do vodních ploch po Londýně. Jaká je spojitost mezi dcerou vlivného lobbisty, který si myslí, že může ovlivňovat i vyšetřování, a mrtvými imigrantkami? Jaké temné tajemství dívka v ledu skrývala? Čím více se Erika přibližuje k odhalení pravdy, tím více se vrah blíží k Erice. Poslední případ detektiva šéfinspektora Fosterové skončil katastrofou a smrtí pěti policistů včetně jejího manžela. Eričina kariéra visí na vlásku, musí bojovat s vlastními démony i s vrahem, který je hrůznější než kdokoliv, komu čelila v minulosti. Dopadne ho dříve, než udeří znovu?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Cosmopolis

The Girl in the Ice , 2016

edita374
03.03.2018 5 z 5

Tohoto autora jsem si zamilovala a již mám doma i další 2 knihy. Napínavé od začátku do konce. Velice dobře a barvitě napsáno . Nečekala bych, že někdo dokáže v tomto žánru vymyslet ještě nové a zajímavé prvky.

Kačenka29
02.03.2018 5 z 5

Skvělá kniha! Detektivky jsem nikdy předtím nečetla, dávala jsem přednost romantickým příběhům, ale když mi mamka doporučila tuto knihu se slovy "Fakt si to přečti, stojí to za to", knihu jsem si od ní půjčila a udělala jsem dobře. Čte se velmi dobře, bylo to napínavé od začátku až do konce. Už teď se těším na Noční lov, který mám na nočním stolku :-)

Janaves
01.03.2018 5 z 5

Libila se mi a už se těším na další knihu.

Šmoulinka1980
01.03.2018 5 z 5

Mě kniha opravdu hodně bavila. Velmi lehce se četla a musela jsem číst dál a dál :-). Vraha jsem ani tentokrát neodhadla správně, asi by ze mě nebyl dobrý detektiv :-). Určitě se brzy pustím do čtení dalších knih od autora a těším se!

evca7271
28.02.2018 5 z 5

Za me skvela kniha.Byla jsem napnuta od zacatku az do konce.

Lucissia
28.02.2018 5 z 5

Nečekala jsem, že se do knihy začtu tak dobře a že ji zhltnu za pár dnů. Bryndza píše opravdu poutavě a celý příběh se mi promítal před očima v živých barvách. No... V barvách... Podle ponurého počasí jsem viděla spíš různé odstíny šedi.
Prostě to bylo všechno dost uvěřitelné a i když konec byl jako vždy víceméně očekávaný, jsem spokojena. :-)

em75
25.02.2018 5 z 5

Chviličku mi trvalo,než jsem se začetla,ale stálo to za to. Na Eriku jsem si musela zvyknout,ale nakonec mi byla moc sympatická. A (jako)že pochází z Nitry je pro mě osobně velké plus. Dokonce jsem se orientovala ve všech postavách v knize a to je na mě co říct :) Už začínám číst další Robertovu knihu a těším se na další..

wesia
25.02.2018 4 z 5

Kniha je psaná přímo, bez kudrlinek a popisu všeho možného okolo, což mě vyhovuje. Líbí se mi, že hlavní vyšetřovatelka není vzorná a má i lidské vlastnosti - jako je kouření :-) Víc bych možná popsala myšlenky okolních postav, jejich propojenost. Myšlenkové pochody vraha mě moc nezaujaly, ty bych trochu propracovala. Ale kniha je to pěkná, určitě si přečtu další, Temné hlubiny :-)

sabiburesova
24.02.2018 5 z 5

Úžasná knížka! Bavila mě od začátku do konce a jsem ráda,že jsem měla možnost si ji přečíst :) určitě si ještě něco dalšího od Bryndzy přečtu..

Veronika33
23.02.2018 5 z 5

Na knihu som sa veľmi tešila, keďže kladné recenzie na ňu ma nenechali chladnú. Prvá 1/4 knihy ma však unudila k smrti a vážne som uvažovala, že knihu odložím, vytrvala som a neoľutovala som. Kniha sa napokon veľmi pekne rozbehla a ja som ju hltala. Výsledok : veľmi dobre napísaný thriller a chcem ďalšie diely. Odporúčam!!!!

St.Evelin
23.02.2018 4 z 5

Do knihy jsem se zacetla během chvilicky a četla jsem každou volnou chviličku. Ano, Erika mě štvala a přistihla jsem se,jak nejednou protacim panenky s tím, co zase proboha řekne.
Nicméně, zápletka napínavá,tip na vraha jsem měla zhruba od půlky knihy, ale Bryndza dokázal můj tip odsunout do pozadí a zapomenout na něj. Dej ubíhal svižně, žádné zbytečně protahování. Přesně podle mého gusta! Už dávám do knihovny pro další knihu.

Joseef
21.02.2018

Začátek se táhnul ,ovšem co přišlo potom bylo dokonalé! Ocenuji akčnost a hlavně napětí až do poslední strany!

Jessybelle
21.02.2018 4 z 5

Z počátku jsem se nějak nemohla začíst, ale postupně se to rozjelo. Abych řekla pravda Erika mi není bůhvíjak sympatická, raději jsem měla Mossovou a Petersona. Trochu mě zaráží, že všichni až na Eriku jsou zmiňováni výhradně příjmením... Jo chápu, že oba je ten středobod, ale ...
Každopádně to stojí za přečtení a ráda půjdu i do dalších knih, ale až za nějaký čásek.

simona5843
21.02.2018 4 z 5

Chápem prečo je okolo tejto knihy taký veľký boom pretože tato kniha je super.Od začiatku je príbeh napínavý a autor sa s nami po celý čas tak trochu zahráva. Záver ma prekvapil,tipovala som úplne niekoho iného.Určite si prečítam aj ostatné knihy. :)

DenisaV
21.02.2018 5 z 5

Tak tahle knížka mě opravdu bavila! Detektivky jsem začala Hadrovým panákem a byla jsem velmi spokojená, ale Bryndza mě tak vtáhl do děje, že jsem četla dlouho do noci. Je to přesně ta kniha, o které budu schopná vyprávět, když se mě někdo zeptá. Velmi oceňuji, že po odhalení vraha už nebylo zakončení zbytečně nuceně protahováno.
Rozhodně se poohlédnu i po jiných knihách tohoto autora.

myšpa
20.02.2018 1 z 5

Nelíbila, pro mne to byla fantasmagorie.

jaroiva
20.02.2018 2 z 5

Můj pocit,že kniha je psána hlavně pro komerční úspěch a na efekt se potvrdil v dovětku, kde autor žádá o návrhy, co by se čtenáři líbilo příště. Product placement typu, že někdo jí "čokoládovou tyčinku Mars" nebo má na sobě "boty značky Crocs"...kdo by to takhle blbě kdy řekl? Na reklamy na iphone a ostatní i-vyrobky jsem si už zvykla. Ty aspoň byly trochu líp zapasované do děje. Ikea byla taky trochu mimo.
Měla jsem po přečtení kladných hodnocení asi velká očekávání. Celkem slušná detektivka, ale wow efekt se u mě nekonal. Erika, která údajně neumí mluvit s normálními lidmi, ale umí mluvit se zločinci, se při každé příležitosti rozčílí, tak že nemůže v rozhovoru pokračovat..., není schopná si nabít mobil... no, nevím...
Než budu číst další jeho dílo, dám si mezitím nějakou kvalitnější literaturu.

Zlodějka knih
18.02.2018 5 z 5

Kniha, která prostě stojí za přečtení...Začnete jednou mrtvou a skončíte u daleko vyššího čísla, podezříváte všechny a všechno, co se kolem děje a říkáte si aha chápu tady už mám vraha a pak mávnutí proutku je to nakonec uplně jinak....celé propojení případu se mi líbilo...těším se na další knihu ;)

Restang
16.02.2018 4 z 5

Bryndza mě baví. Kniha se četla dobře, pozvolně napínavý děj, ale ne až tolik překvapující konec. Nicméně knihy od Bryndzy stojí za přečtení.

barus.rydlova
15.02.2018 5 z 5

Naprostá pecká knížka se mi moc líbila určitě si přečtu další knihy od tohoto autora