Dívka v ledu

Dívka v ledu https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/318890/bmid_divka-v-ledu-u8L-318890.jpg 4 5715 1531

Poté co je v parku v jižním Londýně pod vrstvou ledu nalezeno tělo mladé ženy, na místo přijíždí detektiv šéfinspektor Erika Fosterová. Oběť, krásná dívka z mocné a bohaté rodiny, měla podle všeho dokonalý život. Když Erika začne pátrat hlouběji, vynoří se souvislosti mezi její vraždou a smrtí tří prostitutek, které někdo uškrtil, svázal jim ruce a hodil do vodních ploch po Londýně. Jaká je spojitost mezi dcerou vlivného lobbisty, který si myslí, že může ovlivňovat i vyšetřování, a mrtvými imigrantkami? Jaké temné tajemství dívka v ledu skrývala? Čím více se Erika přibližuje k odhalení pravdy, tím více se vrah blíží k Erice. Poslední případ detektiva šéfinspektora Fosterové skončil katastrofou a smrtí pěti policistů včetně jejího manžela. Eričina kariéra visí na vlásku, musí bojovat s vlastními démony i s vrahem, který je hrůznější než kdokoliv, komu čelila v minulosti. Dopadne ho dříve, než udeří znovu?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Cosmopolis

The Girl in the Ice , 2016

kackahracka
25.03.2018 3 z 5

Začátek docela bída. Čětla jsem ho dokonce natřkrát a přes půlku se dostala jen díky tomu, že jsem zůstala s angínou v posteli. JInak bych knížku asi napočtvrté odložila. Takhle mě děj v druhé části knížky chytil, závěr v jednu chvíli velmi napínavý(honička v autě). Mínusy vidím v hlavní postavě, detektivce Erice. Jak už zde psali i ostatní, je velmi nesympatická. Rozhovory, které vede (vlastně nejen ona) jsou místy dost málo pochopitelné. Erika byla vlastně jednou z příčin, proč jsem knížku tolikrát odložila "na potom". Její závěrečné setkání s vrahem bylo jak vystřižené z béčkového hororu. Říkáte si, božínku, že on se objeví zrovna teď a za ní?...A hele ho...
No, ve výsledku docela fajn. Takhle na stonání v posteli dobrý, ale znovu bych po knížce asi nešáhla. I když-další autorovo knížky si asi přečtu.
.................................................SPOILER.................................................................................
Pro mě dost šokující moment, kdy Eriku pokousalo dítě, o němž babička "mezi řečí prohlásila, že je HIV pozitivní", nebyl vůbec dořešen! Až po dlouhých a dlouhých kapitolách, po dvojím urugování stran jejího nadřízeného, se Erika "stavila" na testy-ale jak dopadly? To jsem to přehlídla, nebo to tam fakt vysvětlené nebylo?

artlucie
25.03.2018 3 z 5

Asi už jsem příliš zvýčkaná množstvím skvělých knih, které jsem přečetla, ale tohle mi prostě nepřišlo nijak převratné. Vcelku dobrý krimi příběh, četlo se to pěkně, ale žádné "wow" se nekonalo.

Andrea K.
20.03.2018 5 z 5

Kniha se mi velmi líbila - příběh i postavy. Přečetla jsem ji téměř v jednom zátahu. Mám ráda tento žánr. Možná snad by ten konec mohlo být větší "psycho" :-) Za mě 5*. A těším se na další knihu.

Mitu
19.03.2018 3 z 5

čekal jsem víc.M

madelaine
19.03.2018

Mě tahle kniha bavila docela dost, inspektorka nebyla nudná, zápletka byla docela zajímavá, trochu jsem čekala ještě v případě odlišných sourozenců, nějaké zapletení, ale bylo to fajn, už vyhlížím další, díky

Audrina
17.03.2018 4 z 5

Jako celek to vůbec nebylo špatné. V žánru "světový bestseller" mě to nezklamalo jako jiné a zápletka byla celkem zajímavá. Co mi vadilo byla celkem velká absence psychologie vraha a jeho pomahačů. Nějak jsem nedokázala pochopit, proč to vlastně všechno dělal. Hlavní postava inspektorky byla občas dost otravná. Zřejmě zkusím i další díly

Veru960
16.03.2018 3 z 5

pěkná odechovka ale nic víc

alcan
16.03.2018 4 z 5

Knížka to není špatná i když leckde jsem cítil otřepaná "detektivní klišé". Prostě, pokud si chcete přečíst pěknou detektivku na oddech mohu doporučit.

ergeletta
15.03.2018 3 z 5

Některé pasáže mi připadaly zbytečně zdlouhavé, suše popisné a v celém příběhu mi tím pádem chyběly emoce. Do toho pár akčních klišé a dokonalých načasování záchrany. Hlavní postava mi byla vyloženě nesympatická a být její nadřízený, asi ji brzo pošlu do háje definitivně. Za mě průměr s krásnou obálkou.

Miky88
14.03.2018 5 z 5

Kniha se mi velmi líbila. Erika je dobrý detektiv a zároveň je to také normální člověk se svými trápeními. Příběh byl vymyšlen velmi dobře, vraha jsem si "myslela" až ke konci a nakonec to byl on. Těším se na další díly s Erikou a ostatními detektivy.

hopen
13.03.2018 4 z 5

Kniha mě moc bavila.. Konec jsem nečekala..

SovaPálená
12.03.2018 4 z 5

První kniha, ze začátku poněkud zdlouhavé, mnohdy zbytečné opisy. Nicméně Erika je zajimavá postava u které se těším na další vývoj.

Bybyla
12.03.2018 3 z 5

Popravdě, čekala jsem mnohem víc. Bylo to takové nijaké. Detektiv šéfinspektor Erika mi lezla na nervy už jen svojí hodností a tím, že ji tak všichni oslovovali. Vždycky to zabralo celý řádek. Kdyby jí autor přisoudil jinou hodnost, asi by byla knížka tenčí :-) Nicméně, musím uznat, že zápletka byla zajímavá.

No a v neposlední řadě mi nějak neseděl překlad. Přišlo mi, že se stále dokola opakují stejné fráze. Občas mi to přišlo jako když mi někdo divně popisuje televizní krimiseriál, který právě sleduje. Tak uvidíme, jaké budou další knihy od pana Bryndzy.

Jirinamac
12.03.2018 4 z 5

Napínavé až do konce, ale začatek mě moc nebral. Detektivky často nečtu, ale líbil se mi i smutný příběh Eriky, který prostupuje jejím životem. Pane Bryndza, jen tak dál pokračujte.

Garfinela
09.03.2018 3 z 5

Stylisticky nic moc, hvězdičky dávám za příběh.

Sova15
08.03.2018 5 z 5

Měla jsem to "štěstí", že jsem Dívku v ledu četla, když jsem byla nemocná. Kniha nešla odložit, napínavá, krásně psaná. A ač objemná, zhtla jsem jí velmi rychle.

konvalinka17
07.03.2018 4 z 5

Moje první detektivka od tohoto autora. Každopádně příjemné překvapení.

Jablotro
06.03.2018 5 z 5

Nevím jak je to možné, ale poslední dobou mám jakési výhrady k detektivkám. Dříve se mi to nestávalo, asi to nebylo potřeba, protože kdo by nebyl spokojen s Jefferym Deaverem, Jamesem Pattersonem, Danem Brownem? Tady není prostě co vytknout. Co se týče Dívky v ledu, tak dobrý. Hodnotím 5*. S knihami od pánů, které jsem psala výše, se to tedy nemůže rovnat, ale bylo to celkem dobré. Líbilo se mi, že to bylo celou dobu napínavé. Nebylo tam nic co by mi vadilo. Postav akorát, nic navíc, vše souviselo se vším, zkrátka žádná zbytečnost. Co mi lezlo na nervy, tak byl akorát tak přístup nadřízených. A možná bych si přála, kdyby hlavní hrdinka měla trochu větší "koule" a občas někoho pěkně poslala do sedinky a nenechala si věčně kydat na hlavu :-) Ale to je tak jediné, co tomu mužů vytknout. Pachatele jsem typla, i když pak moje podezření trochu pokulhávalo a myslela jsem si, že jsem se sekla. Takže napínavé až do konce ;-)

veru_nedvedova
06.03.2018 5 z 5

Detektivky moc nečtu, ale tato ve mně zanechala neuvěřitelné pocity. Od knihy jsem se nemohla odtrhnout. Po celou dobu čtení jsem se nemohla dočkat konce, až konečně zjistím, kdo je vrah.

Kamčučák
04.03.2018 5 z 5

Tak tato kniha mě velice oslovila. Louskla sem jí za dva dny, protože se od ní nedalo odtrhnout. Je to takový Harry Hole- od Jo Nesba- v sukni. Kniha se i velmi dobře čte. Zápletka je skvěle promyšlená, a na to, že to psal slovenský spisovatel tak palec nahoru.