Dívka v ledu

Dívka v ledu https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/318890/bmid_divka-v-ledu-u8L-318890.jpg 4 5737 5737

Poté co je v parku v jižním Londýně pod vrstvou ledu nalezeno tělo mladé ženy, na místo přijíždí detektiv šéfinspektor Erika Fosterová. Oběť, krásná dívka z mocné a bohaté rodiny, měla podle všeho dokonalý život. Když Erika začne pátrat hlouběji, vynoří se souvislosti mezi její vraždou a smrtí tří prostitutek, které někdo uškrtil, svázal jim ruce a hodil do vodních ploch po Londýně. Jaká je spojitost mezi dcerou vlivného lobbisty, který si myslí, že může ovlivňovat i vyšetřování, a mrtvými imigrantkami? Jaké temné tajemství dívka v ledu skrývala? Čím více se Erika přibližuje k odhalení pravdy, tím více se vrah blíží k Erice. Poslední případ detektiva šéfinspektora Fosterové skončil katastrofou a smrtí pěti policistů včetně jejího manžela. Eričina kariéra visí na vlásku, musí bojovat s vlastními démony i s vrahem, který je hrůznější než kdokoliv, komu čelila v minulosti. Dopadne ho dříve, než udeří znovu?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Cosmopolis

The Girl in the Ice , 2016

Tulicek404
20.12.2017 4 z 5

Velmi napínavá knížka, hned o začátku se zde pořád něco děje a musíte číst a číst :-) určitě doporučuji !

alnahu
19.12.2017 5 z 5

V Londýnském parku je nalezeno pod ledem tělo mrtvé dívky. Mrtvá by mohla být dívka z jedné velmi vlivné a bohaté rodiny .Vyšetřování se ujímá šéfinspektor Erika Fosterová čím blíže je vrahovi na stopě, tím se sama dostává do ohrožení. Velmi čtivě a napínavě napsaná detektivka. Určitě si přečtu další knihy tohoto autora.

Erlif
19.12.2017 3 z 5

Nejdříve jsem si myslela, že jde o další "úžasnou" severskou detektivku, pak jsem zjistila, že to píše Brit a rozhodla se po ní šáhnout... Udělali mu skvělou reklamu, ale bohužel knížka tomu nějak neodpovídá.... Bylo to dlouhé, táhlé, nic moc akce, nečekala jsem něco extra ale ani to málo mě nepřesvědčilo, abych si další knížku koupila nebo přála pod stromeček.... Erika je za mě moc fajn postava, ale myslím, že by se z toho dalo vytřískat víc... :-)

veronika7536
18.12.2017 4 z 5

Od prvních stránek jsem se do knížky naprosto ponořila a hodně mě bavila. Napínavá, čtivá prostě dobrá. Napětí až dokonce a nedočkavost jak to dopadne.

Janin
18.12.2017 5 z 5

Napínavá,svižná,čtivá,výborně se čte.Napětí od první do poslední stránky.Knihu jsem přečetla jedním dechem za jeden den.Ráda si od tohoto autora ještě něco přečtu.

blackvanilla
17.12.2017 5 z 5

Úžasná kniha. Erika mi stále ve všech sériích leze čas od času neskutečně na nervy tím jak dokáže být pitomá... Ale jinak to byla jízda jak na horské dráze! Moc dobře zpracované stejně tak jako další příběhy s nadanou detektivkou Erikou Fosterovou!

helenkan
16.12.2017 5 z 5

Pěkně napínavé čtení. Rozhodně budu pokračovat dalšími díly. Erice jsem moc fandila.

klarinka9974
15.12.2017 5 z 5

Tak to byla jízda. Dlouho jsem nebyla do knihy tak ponořená, že bych četla do noci ale tato kniha se odložit nedala. Úžasná obálka a ještě lepší příběh plný zvratů a podezření. Kniha je čtivá a pro mě se stává pan Bryndza oblíbeným autorem :o)

wooloong
13.12.2017 4 z 5

Dobrá čtivá detektivka, příliš rychlý uspěchaný konec. Erika mi přišla splašená, nevyzpytatelná a chaotická. Mít ji za podřízenou, asi bych si okusovala nehty hrůzou, co zase afektovaného a neuváženého provede.

Zuzvil
13.12.2017 4 z 5

První knížka, kterou jsem celou přečetla v mobilu a vůůůbec toto čtení knize neubralo na atraktivitě, ba naopak. Knížka se mi velmi líbila, je to povedený, plynoucí thriller. Líbil se mi hlavní motiv knížky, kdy se jednalo o velmi autentický příběh, který se opravdu klidně mohl (může) stát. Za mě rozhodně největší nadšení z popisu charakteristik jednotlivých postav, to byla autorova precizní práce. Knihu doporučuji a už se těším na jeho další kousek Noční lov.

Nikyna8
11.12.2017 5 z 5

Moc krásná detektivka,čtivá.
Už se těším na další díl.Niky jsem detektivky nečetla, musím to napravit.Tahle moje první se mi opravdu moc líbila.

bigben
11.12.2017 4 z 5

Příběh trochu komplikovaný, inspektorka taky a k tomu bohatá protekční rodina. Nevím proč, ale od začátku jsem tak trochu čekala, že to udělal některý ze sourozenců. Ale knížka se mi líbila, už se těším na jeho poslední výtvor.

vysypanel
09.12.2017 4 z 5

Docela dobré. Je zajímavé, co jsou lidi ochotni udělat, aby si zachovali pocit "vyšší vrstvy"... Brzo se vrhnu na dalšího Bryndzu :-)

_Peprmintka_
06.12.2017 3 z 5

Zhodnotila bych jako typický průměr. Přečteno jedním dechem a po poslední stránce už člověk přemýšlí, komu by knihu věnoval, jelikož prostě nemá důvod ji ještě kdy číst znovu. Jednoduché na čtení, žádná šílená zápletka, odhalení vraha nikterak šokující, avšak ve výsledku příjemně strávený den. Celkem fajn oddych na jedno dopoledne, umí pohltit, ale nijak mne však nenadchla.

Lokina
05.12.2017 5 z 5

I já se nechala zlákat a musela si prostě přečíst Dívku v ledu. A nelituji časem stráveným nad touto knihou. Příběh s hlavní hrdinkou Erikou Fosterovou byl od samého začátku velice poutavý a napínavý. Díky přímočarému, srozumitelnému stylu psaní byla kniha velmi čtivá.
Charakter hlavní postavy Eriky byl dobře vymyšlen. Erika byla rázná, sympatická, věděla, co dělá, ale sama bojovala i s osobními démony.
Konec gradoval a vy jste zůstali v nevědomí, kdo je vrah. Ale když se pomalu chýlilo jeho odhalení (nějaké tipy jsem měla a tipla jsem si správně), přišlo opravdové překvapení z toho, kdo je vrahem, i toho, že měl tak říkajíc volné ruce, k tomu to dělat.
Pokud ještě tápete nad Dívkou v ledu, jděte do toho! Kniha se opravdu vyplatí přečíst, jako jedna z mála si nálepku světový bestseller zaslouží :-)

Maus
05.12.2017 5 z 5

Krásná detektivka. Už se těším na další.

veronika3141
01.12.2017 5 z 5

Za me moc pekne napsana detektivka :)uz se tesimazse zactu do dalsiho dilu :)

DriftBooks
30.11.2017 3 z 5

Okolo knih Roberta Bryndzy se rozpoutala docela velká reklamní masáž. Mě zaujalo zejména to, že Bryndza žije se svým manželem (Bryndzou) v Nitře, ačkoliv je původem z Londýna. Do Nitry jezdím poměrně často. Jsme vlastně skoro sousedé. Trochu jsem asi čekal, že v knize najdu pár střípků vztahujících se k životu cizince na Slovensku. Nebyly tam, ale nechyběly.

Po přečtení jsem si uvědomil jednu věc. Knihám, které jsou zábavné a dobře se čtou, dokážu odpustit věci, které mi jinde vadí. Prostě forma zvítězí nad detaily. Takže máte-li rádi dobrou detektivku, nejste-li úplně prudérní a nemáte-li v plánu mermomocí vyšťourat drobné nelogičnosti – jsou pro vás slovenské halušky s londýnským Bryndzou to pravé.

lea6493
30.11.2017 5 z 5

Naprostá bomba, přečteno za pár dní. Čtivé, svižné a zápletka co zaujme. Určitě si přečtu další knihy ze série

Vendy85
29.11.2017 5 z 5