Chladnokrevně

Chladnokrevně https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/390048/bmid_chladnokrevne-38h-390048.jpeg 4 2582 617

Chladné londýnské ráno. Velký kufr, který vyplavila Temže. Detektiv šéfinspektor Erika Fosterová a její kolegyně Mossová už tuší, že je uvnitř nečeká příjemné překvapení Ale na to, co doopravdy najdou uvnitř, když se jim zrezivělý kufr podaří na několikátý pokus otevřít, nemůže být nikdo nikdy připraven Byť to není poprvé, co detektiv šéfinspektor Erika Fosterová čelí brutální vraždě, kufr s rozřezaným tělem mladého muže vyplavený na břeh Temže ji šokuje. O dva týdny dříve bylo navíc nalezeno v podobném kufru tělo mladé ženy. Je to jen náhoda, nebo se Erika a její tým budou muset znovu postavit sériovému vrahovi? Co obě oběti spojuje? A co další případy, které se sice staly v jiném okresu a za jiných okolností? Mohou se i u nich najít nějaké styčné body s případem těl v kufrech? Zločin si navíc, jak známo, nevybírá dovolenou a Erika se zaplete do paralelního případu. Robert Bryndza opět splétá a rozplétá mnohovrstevný příběh ve více rovinách a vede nitky ke konci, jenž čtenáře tentokrát možná tolik nešokuje, ale rozhodně vybudí silné emoce. A znovu nechá každého, aby si sám odpověděl na otázky, co znamená láska až za hrob, pro co jsou lidé ochotní riskovat nebo kvůli čemu zrazují své přátele.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Cosmopolis

Cold Blood , 2017

simona g.
10.06.2019 5 z 5

Přečteno za 2 dny, což asi mluví samo za sebe. Za mne jsou Bryndzovky prostě super čtivé, dobře napsané, dobře přeložené, pecka!!!

orinka3
06.06.2019 5 z 5

Asi jsem měla vlčí mlhu, když jsem minule začínala číst. Protože mě to jaksi hned nechytlo. Ale vyplatilo se mi dát si pár dní odstup a pustit se do toho podruhé. Dočetla jsem a musím uznat, že jde opravdu o velice dobrou práci autora, skvělá četba. Především se mu povedlo úžasně zpodobnit manipulativního psychopata. O to nebezpečnějšího, že je chytrý a přitažlivý. I jinak jsem velice spokojená, práce vyšetřovatelů je na úrovni, na konci knihy do sebe všecko krásně zapadá. Doporučuji a těším se, až pan Bryndza ohlásí další knihu. Zůstane jen u detektivek? Řekla bych, že má potenciál i na jiné žánry.

Kočička911
04.06.2019 4 z 5

Kniha se četla dobře, ale brutálně mě štvala Nina.
Bych té holce jednu pleskla. Naivní husa, co poslouchá co chlap dělá.
Ale měla u mě plusový body jak se ke konci zachovala.

Bryndzovy knihy jsou super, těším se až si přečtu další :)

kacaaba
01.06.2019 4 z 5

Pro mě tento díl nejslabší. Ne že by byl vyloženě špatný, Erika byla jako vždy skvělá, ale hrozně mě ničilo, jak se ta mladá holka nechala takhle oblnout a dělala, co chlap chce... bylo mi z toho zle, tohle prostě nesnáším, proto mi asi tato kniha k srdci nepřirostla.

ArwenAragorn
31.05.2019 5 z 5

Všechny knížky, které jsem zatím od autora četla, se mi líbily a tato není vyjímkou. Vůbec mi nevadilo, že pachatel je známý od poloviny. Doporučuji.

Vlaďkaa4
31.05.2019 5 z 5

Zase dobra knizka. Dej pekne odsypa. Ja se jen hrozim az si moje deti budou hledat partnery:-(

Ticiana
30.05.2019 4 z 5

Tentokrat 4*. Zacatek docela pomaly a konec zas fakt rychlej. Libili se mi dve dejove linky na zacatku a premyslela jsem, co ma Nina a Max spolecnyho s vrazdami. Ale netrvalo to dlouho. Bylo to dobre vymyslene. Max byl pro mne prehnanej. Tesim se na dalsi dil.

knihomolka78
29.05.2019 3 z 5

Miluju knihy od Roberta Bryndzy, ale tahle byla nejslabší. Začátek se strašně táhl a vůbec jsem se do knihy nemohla začíst, dokonce jsem ji, a to se mi u Brydzy nikdy nestalo, na nějakou dobu odložila. Po pár měsících jsem se rozhodla, že se k ní vrátím a přece jen ji dočtu.
Nakonec se mi kniha líbila, od druhé poloviny byla zase velmi čtivá a nedalo se od ní odtrhnout, ale přišla mi na rozdíl od ostatních Bryndzovek opravdu hodně krutá. Tam, kde jsou drogy, se k sobě lidé určitě nechovají hezky a je tam určitě dost násilí, ale tohle už mi přišlo až moc, myslím, že ani lidé pohybující se v tomto prostředí, se takto nechovají.

Aya81
28.05.2019 4 z 5

Další skvělá kniha Roberta Bryndzy. Hvězdičku ubírám jen za podle mého trochu moc zrychlený konec. Ale už se těším na další případ Eriky Fosterové, který načnu hned dneska ;)

LeSk
28.05.2019 5 z 5

Kniha, ktera se čte jedním dechem. Čtivá, líbily se mi dějové linie, nechybělo napětí ... moc DOPORUČUJI !

Dopi70
26.05.2019 4 z 5

Bryndza se stále zlepšuje. Líbí se mi dvě dějové linie, kdy jedna popisuje jednání pachatele a jeho pohnutky, a druhá Fosterovou a vyšetřování. Jen s těmi světlicemi, to Bryndza logicky nezvládl, ale chápu, že je chtěl nějak do příběhu dostat, aby byl happyend :-)

Dajine
26.05.2019 5 z 5

Opět bezva kniha.

Kláraaa20
25.05.2019 5 z 5

Kniha byla skvělá, líbí se mi na autorovi, že přesto že je to jeho pátá kniha je zase o něčem úplně jiném. Kniha mě moc bavila a měla jsem jí přečtenou jen za tři dny mohu jen doporučit.

lulluuu
23.05.2019 5 z 5

OPĚT NAPROSTO SKVĚLÉ :-)

Kate72
22.05.2019 5 z 5

Knihy o Erice Fosterové jsou super. Každá je jiná a vždycky je skvělá, moc se těším na další serie.

semmi
22.05.2019 4 z 5

Autor opet nezklamal.

Kačenka29
21.05.2019 5 z 5

Skvělá kniha! :-)

esfinge
19.05.2019 5 z 5

Tak za mne tedy spokojenost. Líbily se mi dvě časové linky, které se nakonec spojily a vůbec nevadilo, že vrahy známe.

HDosoudilová
18.05.2019 5 z 5

ANO! Bryndza prostě umí... moc ráda bych na této knize našla něco negativní, avšak není co :-). Je pravda, že tento díl je jiný než ty předchozí, mě ovšem bavil od začátku do konce. Těším se na další díl!

Ejv
18.05.2019 5 z 5

Knížku jsem dostala na Vánoce a konečně jsem měla čas si pořádně sednout a vtáhnout se do děje! :) Vždy, co jsem otevřela knížku a četla, měla jsem problém přestat! Knížka byla fantastická! Ze začátku jsem sice neměla radost z toho, že se v knížce prolínají dva děje (pohled vyšetřovatelů a pachatelů), vždycky jsem měla problém, s tím kde jsem skončila, ale v téhle knížce, to bylo žádoucí! Bylo to něco neskutečného, mít možnost vidět situaci ze dvou stran!! Teď zbývá jen doporučit tuto fantastickou knížku dál! :)