Chladnokrevně

Chladnokrevně https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/390048/bmid_chladnokrevne-38h-390048.jpeg 4 2606 2606

Chladné londýnské ráno. Velký kufr, který vyplavila Temže. Detektiv šéfinspektor Erika Fosterová a její kolegyně Mossová už tuší, že je uvnitř nečeká příjemné překvapení Ale na to, co doopravdy najdou uvnitř, když se jim zrezivělý kufr podaří na několikátý pokus otevřít, nemůže být nikdo nikdy připraven Byť to není poprvé, co detektiv šéfinspektor Erika Fosterová čelí brutální vraždě, kufr s rozřezaným tělem mladého muže vyplavený na břeh Temže ji šokuje. O dva týdny dříve bylo navíc nalezeno v podobném kufru tělo mladé ženy. Je to jen náhoda, nebo se Erika a její tým budou muset znovu postavit sériovému vrahovi? Co obě oběti spojuje? A co další případy, které se sice staly v jiném okresu a za jiných okolností? Mohou se i u nich najít nějaké styčné body s případem těl v kufrech? Zločin si navíc, jak známo, nevybírá dovolenou a Erika se zaplete do paralelního případu. Robert Bryndza opět splétá a rozplétá mnohovrstevný příběh ve více rovinách a vede nitky ke konci, jenž čtenáře tentokrát možná tolik nešokuje, ale rozhodně vybudí silné emoce. A znovu nechá každého, aby si sám odpověděl na otázky, co znamená láska až za hrob, pro co jsou lidé ochotní riskovat nebo kvůli čemu zrazují své přátele.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Cosmopolis

Cold Blood , 2017

Martina23275
30.08.2019 5 z 5

Další případ Eriky. Musím říct, že ze zacatku jsem měla problém se zorientovat kdy je to minulost a kdy přítomnost. Ale musím na druhou stranu říct, ze tahle kniha neměla chybu. Sice docela brzo vite kdo to děla, ale jak se potom dozvídáme proč, krasne a rychle se to četlo. Mohu doporučit

maxx
27.08.2019 5 z 5

Zajímavá zápletka a konec skvěle napsání ????????

Leniiis
27.08.2019 5 z 5

Za mě opět příběh na jedničku!

Janča089
22.08.2019 5 z 5

V prvních dílech mě Erika hodně štvala, teď už je mi sympatičtější.
V knize mě hodně bavilo jak se prolínaly kapitoly vyšetřování vražd a kapitoly vyprávěné z pohledu vraha. I přesto, že vraha známe byl příběh napínavý a nebylo jasné jak vše dopadne.
Ráda si přečtu i další díl.

ZuK1
22.08.2019 4 z 5

Tento díl se mi líbil o něco méně, než předcházející, protože hodně to bylo o vztahu Maxe a Niny, který mě trošku deprimoval ...
Každopádně ale opět velmi čtivá knížka.

Verousek
21.08.2019 4 z 5

Pokračování ze série Inspektorky Eriky Fosterové se mi líbilo daleko více než Dívka v ledu, což byla má první přečená kniha od Roberta Bryndzy. Myslím, že autor už se trochu tzv. vypsal a děj je zde plynulejší a nápaditější. Mám za to, že hlavní slovo, které vystihuje autora, je slovo milý. Je to velký sympaťák a jeho kniha mi přijde milá v tom ohledu, že je pečlivě rozvedená, jsou tam jemné nuance nápadu bez toho, aby to bylo agresivní, či to mělo sexuální podtón. Inspektorka Erika Fosterová je lidská, ale ne uměle (detektivkově), ale přirozeně, autor píše s citem, což beru jako hlavní benefit jeho knih.

Rancar007
20.08.2019 5 z 5

Chladnokrevně jsem jako moji první knížku od autora poprvé otevřel včera odpoledne a dnes před obědem mám přečetno. Od první stránky mě to chytlo - barvitě vykreslené postavy i prostředí, sympatická tvrdohlavá vyšetřovatelka, vhled do mysli a chování psychopata a jeho naivní dívky... A při tom všem má příběh spád a napětí. Překvapilo mě netradiční odhalení pachatele cca v půlce příběhu. Vůbec mi ale nevadilo, ani neubralo na napětí, naopak bylo zajímavé sledovat dějovou linku z obou stran. Těším se, až si přečtu i další knížky od pana Bryndzy.

birgitte
17.08.2019 5 z 5

Vynikající román přečteny jedním dechem, stejně jako všechny ostatní od úžasného pana Bryndzy, těším se na další romány. Bryndza je jednička ...

heavy66
17.08.2019 2 z 5

Erika v případu Plaváček plave více než obvykle, proto se jí všichni snaží pomoci. Nejdříve napoví sousedka Alison, která věší prádlo nad kuřárnou, a chtěla by sežrat Jasona Stathama. Erice nápověda nestačí, tak musí pomoci kolega, který nosí na klíčích lego panáčka, a manželka mu denně mění vlasy (panáčkovi, ne manželovi). Erika konečně prozře, ta podoba, oči, nos, lícní kosti! Jak říkával inspektor Trachta, „je-li na místě činu univerzální dědic, vyšetřování prakticky skončilo!“ Stačí jen letmo mrknout do evidence obyvatelstva a hned je všechno jasné! Chladnokrevně není detektivka, ale směs černé, červené a duhové knihovny! Za originální způsob rozchodu hlavních hrdinů nějakou tu hvězdičku přece jenom dávám!

Lenoulinka
16.08.2019 5 z 5

Vychutnala jsem si další Eriky případ. Tento se zase bezvadně četl. Nechybělo napětí, přestože jsme pachatele znali poměrně brzy. Dále sledujeme Eriky soukromý život a její milostná vzplanutí. Robert samozřejmě nezapomíná na postavy s homosexuální orientací. Prostě bezva čtení a brzy se vrhnu na další knihu.

Viviana-Mori
13.08.2019 5 z 5

Ze začátku jsem si nebyla jistá, jestli se začtu, ale povedlo se. Příběh Niny a Maxe mě docela fascinoval a bavil možná víc, než samotné vyšetřování. Myslím, že se autor vylepšil.

popeluška
10.08.2019 5 z 5

Autor mě opět nezklamal.Kniha se čte jedním dechem,prostě super...jsem velmi spokojená :-)

zuko13
02.08.2019 5 z 5

Skvělá kniha od začátku až do konce!

BoruvkaP
31.07.2019 5 z 5

Má první od Bryndzy a byla jsem nadšená. Mé oblíbené střídající se vyprávění hlavními postavami. Napínavé, promyšlené. Prostě top.

Ossinky
30.07.2019 5 z 5

Řekla bych že po Dívce v ledu, je tohle jeho druhá nejlepší kniha. Super super super!!!!

Nikola_
29.07.2019 5 z 5

Bryndza opět nezklamal. TOP!!

Alfondra
25.07.2019 4 z 5

Knížky Roberta Bryndzy mě moc baví. Na cestu do práce ideální čtení.

Zuzulin
24.07.2019 5 z 5

Opět mě spisovatel Bryndza nezklamal. První knížka Dívky v ledu a kniha Chladnokrevně jsou za mě jeho nejlepší knihy.

Ava34
23.07.2019 5 z 5

Tohle bylo boží. Miluju Roberta Bryndzu. Rozhodně stojí za přečtení.

luc-b
22.07.2019 5 z 5

Další z velice dobře propracovaných knih od Bryndzy.