Chladnokrevně

Chladnokrevně
https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/390048/bmid_chladnokrevne-38h-390048.jpeg 4 2632 2632

Chladné londýnské ráno. Velký kufr, který vyplavila Temže. Detektiv šéfinspektor Erika Fosterová a její kolegyně Mossová už tuší, že je uvnitř nečeká příjemné překvapení Ale na to, co doopravdy najdou uvnitř, když se jim zrezivělý kufr podaří na několikátý pokus otevřít, nemůže být nikdo nikdy připraven Byť to není poprvé, co detektiv šéfinspektor Erika Fosterová čelí brutální vraždě, kufr s rozřezaným tělem mladého muže vyplavený na břeh Temže ji šokuje. O dva týdny dříve bylo navíc nalezeno v podobném kufru tělo mladé ženy. Je to jen náhoda, nebo se Erika a její tým budou muset znovu postavit sériovému vrahovi? Co obě oběti spojuje? A co další případy, které se sice staly v jiném okresu a za jiných okolností? Mohou se i u nich najít nějaké styčné body s případem těl v kufrech? Zločin si navíc, jak známo, nevybírá dovolenou a Erika se zaplete do paralelního případu. Robert Bryndza opět splétá a rozplétá mnohovrstevný příběh ve více rovinách a vede nitky ke konci, jenž čtenáře tentokrát možná tolik nešokuje, ale rozhodně vybudí silné emoce. A znovu nechá každého, aby si sám odpověděl na otázky, co znamená láska až za hrob, pro co jsou lidé ochotní riskovat nebo kvůli čemu zrazují své přátele.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Cosmopolis

Cold Blood , 2017

Lena79
22.10.2019 5 z 5

Trochu mi to připomnělo stylem psaní knihy M. H. Clark, tedy pohled na věc z obou stran. Jak z pohledu policie, tak z pohledu pachatele. Mám knihy od Bryndzy ráda a tato není výjimkou. Líbila se mi. Ikdyž.., některým postavám z příběhu bych dala pár facek.

novina
21.10.2019 5 z 5

Opět napínavé čtení, skvělá Erika Fosterová a její tým. Konec s dvojčátkami jsem trochu předpokládala, ale i tak se mi to moc líbilo a nemohla jsem se od knížky odtrhnout.

nevřelka
20.10.2019 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, celkově mě příběh vzal za srdce a i párkrát ukápla slza. S citem a hlavně realisticky popsaný nerovnocenný vztah mezi mužem a ženou, Eriky mi bylo tak líto, ale život se s nikým nemazlí.

Fillipa
16.10.2019 2 z 5

Vypůjčeno od *pepa4081* pachatelé mi byli odporní (ona navíc úplně blbá), příliš místa bylo věnováno událostem z pohledu vrahů, nebyla mi extra sympatická ani žádná z kladných postav a Erika už mne spíš štvala. Loučím se s autorem 2*

pepa4081
16.10.2019 2 z 5

Kniha Chladnokrevně mne bohužel nechala chladným. (Na rozdíl od skvělého románu Trumana Capota.) Předešlé knihy R. Bryndzy se mi líbily více. Že mi pachatelé byli odporní (ona navíc úplně blbá), je určitě v pořádku, ale nevím proč, tentokrát mi nebyla příliš sympatická ani žádná z kladných postav a Erika už mne spíš štvala. Možná to je tím, že bylo tolik místa věnováno událostem z pohledu vrahů nebo proto, že předešlé dvě knihy byly od M. Connellyho a A. Marsons, takže jsem měl hodně vysoko nasazenou čtenářskou laťku. Hodně nevysvětlených detailů, zbytečná návštěva Slovenska, stagnující děj, prostě to není ono. Tentokrát hodnotím pouze jako průměrnou detektivku.

šipek
10.10.2019 4 z 5

Tak knihy od tohoto autora se velice dobře čtou, jsou napínavé a mají spád. Čtenář se nenudí a velice rychle je na konci knížky. Trošku mě zarazilo a přišlo mi až neskutečné jak můžou být lidé zmanipulovaní a ovladatelní. Také zde nahlédneme do osobního života inspektorky Eriky Fosterové.

Casmé
10.10.2019 4 z 5

Zdravím, jsem Casmé a ráda bych se podělila o svůj názor na tuto knihu.
Knize dávám ★★★★ a hned si povíme proč.

✔✔✔✔
►Děj je napínavý a vcelku rychlý. Kniha vás dokáže vtáhnout a nutí vás číst dál.
►Líbí se mi postupné odkrývání vrstev, jednou za čas přijde nový úhel pohledu a nová skutečnost, která najednou otevře a vysvětlí mnoho předešlých otázek.
►Osobně se mi velice líbil konec, sice byl poněkud předvídatelný, ale skvěle to celé uzavřel a osobně jsem si živě představila tu atmosféru a prostředí, které autor nastínil.
►Ať si každý říká co chce, miluji knihy se spoustou násilí a krve a to tato kniha splňuje dokonale. Navíc je krásně vidět jak slepý člověk je a co dokáže odpustit, když je zamilovaný.

✘✘
►Děj byl občas předvídatelný a nebo se až moc táhl, ale nikdy to nebylo na takové úrovni, abych měla chuť knihu odložit.
►Za mě tu bylo dost vedlejších příběhů, které byli občas na škodu. Někdy mi trvalo než mi došlo, která postava vlastně mluví a kdo že to je a někdy se vedlejší příběh probíral tak dlouho, že jsem koukala na další stránky, kdy už začne kapitola o tom hlavním.

Pokud milujete krváky a násilí určitě doporučuji tuhle knihu přečíst. I když se zdá někdy zdlouhavá, tak nezklame. Velmi ráda sáhnu i po jiných detektivkách od tohoto autora.

♄ Casmé ♄

111moni
09.10.2019 3 z 5

Dalšī z přīpadů Etiky Fosterové,schéma příběhu je předvídatelné, nalezené tělo,místo činu,Erika,odvolání Eriky, a její návrat na scēnu.Nicméně obsah je tentokrát tvrdší a podrobněji popisovany zločiny,stejně, jako se podrobněji pouští do soukromého života Eriky.Řekla bych,že tato kniha je jinà svou přīmočarostí,kdy čtenáři znají pachatelé,jeho kroky a odhadují postupně, kdy a za jakých okolností budou dopadeni.

HelinkaS
04.10.2019 5 z 5

Super napínavý příběh.

85098211
02.10.2019 5 z 5

I v tomto dalším případu s Erikou Fosterovou se setkáme s brutálním, chladnokrevným zabijákem, který ale na všechno není sám, protože si (fakt parádně) zmanipuloval svoji přítelkyni. Autor tentokrát nechává doslova téct potoky krve, až je to nechutné, i když se obávám, že to je jeho záměr. Přitom já osobně dávám přednost (víceméně) klasickým detektivkám. No, ale nedá se nic dělat, protože autorovy knihy jsem si i přesto hodně oblíbila a doufám, že jich ještě napíše celou řádku. V tomto příběhu se koná jedna velká jízda, čtenář si v podstatě vůbec nemá šanci vydechnout, vraždy jdou v rychlém sledu za sebou a konec je sice silně přitažený za vlasy a pochybuji, že by se tak v reálu mohl stát, ale je opravdu grandiózně napsaný. Za to všechno dávám i přes tyto "nepatrné" výtky plný počet a těším se na další případ...

Schamila
01.10.2019 4 z 5

Hm, tak to teda má trefný název, ono to fakt bylo chladnokrevně a hooodně. Bezva napětí, zase se muselo číst a číst až na konec.... zkrátka fajnééééé

Páájinka
29.09.2019 5 z 5

Opět skvělé čtení. Čeká mě polední díl

Opatov
28.09.2019 5 z 5

Četla jsem i předchozí díly. Temné hlubiny byly trochu zklamáním, ale další díly se mi líbily. Začínám se na tuhle sérii těšit. Chladnokrevně mělo spád a líbil se mi i konec. Určitě sérii doporučuji, jednotlivé díly mají dobrou zápletku a potřebnou dávku napětí. Jako bonus zdařilé obálky.

Pája699
27.09.2019 4 z 5

Pan Bryndza prostě umí psát a vymyslel super sérii detekticních příběhů. Knížka se opět četla sama, jedních dechem. Bohužel v tomto díle mi tam chybělo takové to napětí a vyšetřování, než se vrah odhalí, jelikož brzy víme, kdo je za zločiny odpovědný. Ale určitě doporučuji dalším čtenářům. Každý si tam najde to svoje.

jprst
13.09.2019 5 z 5

Ne všechny detektivky této série se podle mě autorovi povedly, ale tato rozhodně ano, stojí za přečtení.

J.x
13.09.2019 5 z 5

Za mě opět úžasný čtení, knížka, která se mi dobře čte od prvního písmenka. Prolínání osobního života a detektivního příběhu se mi moc líbí. Těším se na další knížku.

Szekynka
11.09.2019 2 z 5

Do čtení jsem se hodně nutila. Fakt že jsem knížku louskala víc jak týden asi mluví za vše. Po tomhle díle mě Bryndza začal nudit do další jeho tvorby už nepůjdu.

Alizon
08.09.2019 4 z 5

Opet velmi ctivy pribeh s Erikou Fosterovou. Vubec mi nevadilo, ze pachatele pomerne brzy zname. Cele je to svizne, napinave, knihu jsem i pres znalost pachatele tezko odkladala. A zhoubny Ninin vztah, jeho vyvoj a nasledky byl pekne brutalni.

Audrina
07.09.2019 4 z 5

Klasický Bryndza, úderný příběh, který se hodně dobře čte. Pouze mě trochu mrzí, že skoro u každé Robertovy knihy okamžitě víme, kdo je vrah a pouze čekáme ať to dojme i vyšetřovatelům.

Yorika
01.09.2019 3 z 5

Všechno je to jasné hned od začátku,jak v německé kriminálce.Známe vrahy, známé postup vyšetřování, známé tu omáčku okolo...Do omáčky přidáme špetku červené knihovny, protože to lidi přece chtějí a příběh to trochu okoření.
Za mě je ta směs však pořád poněkud bez chuti.