Chladnokrevně

Chladnokrevně https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/394393/bmid_chladnokrevne-4rD-394393.jpg 4 2584 617

Chladné londýnské ráno. Velký kufr, který vyplavila Temže. Detektiv šéfinspektor Erika Fosterová a její kolegyně Mossová už tuší, že je uvnitř nečeká příjemné překvapení… Ale na to, co doopravdy najdou uvnitř, když se jim zrezivělý kufr podaří na několikátý pokus otevřít, nemůže být nikdo nikdy připraven… Byť to není poprvé, co detektiv šéfinspektor Erika Fosterová čelí brutální vraždě, kufr s rozřezaným tělem mladého muže vyplavený na břeh Temže ji šokuje. O dva týdny dříve bylo navíc nalezeno v podobném kufru tělo mladé ženy. Je to jen náhoda, nebo se Erika a její tým budou muset znovu postavit sériovému vrahovi? Co obě oběti spojuje? A co další případy, které se sice staly v jiném okresu a za jiných okolností? Mohou se i u nich najít nějaké styčné body s případem těl v kufrech? Zločin si navíc, jak známo, nevybírá dovolenou a Erika se zaplete do paralelního případu. Robert Bryndza opět splétá a rozplétá mnohovrstevný příběh ve více rovinách a vede nitky ke konci, jenž čtenáře tentokrát možná tolik nešokuje, ale rozhodně vybudí silné emoce. A znovu nechá každého, aby si sám odpověděl na otázky, co znamená láska až za hrob, pro co jsou lidé ochotní riskovat nebo kvůli čemu zrazují své přátele.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: ekniha , Cosmopolis

Cold Blood , 2017

Strnady095
18.11.2018 3 z 5

...dobré...trošku mi chybí proč?

mirunda
18.11.2018 5 z 5

Jako vždy napínavé od začátku až do konce. Jen by autor mohl psát rychleji, kdo má zase tak dlouho čekat a další knihu :-D

S.monika
17.11.2018 5 z 5

Dočteno! Líbí se mi na Bryndzovi, že v každé knize zkouší různé styly, typy, případy, pohledy obětí, zločinců .. což mi hrozně sedí. Otevřu knihu a říkám si, tak jak to pojme tentokrát. Možná lehký spoiler!! Líbilo se mi, jak se příběh odvíjel jiným směrem než jak začal. Líbily se mi všechny dějové linie v příběhu a jsem z toho plná dojmu, že ke konci mi ukaplo i pár slz.
Prostě pecka! Na to, že toto je pátý díl, mě Bryndza pořád baví a těším se na každou knihu!

petrarka72
17.11.2018 4 z 5

Pro jedno přečtení fajn, jízda a dechberoucí finále - ale už teď přemýšlím, o čem... Jo! Bonnie, co to nezvládla, a za vlasy přitažená identita Clydeovy macechy. Na druhé straně, přečetla jsem to za necelých čtyřiadvacet hodin celé - takže přidávám jednu hvězdu nad průměr za návykovost.

7sara

Bravo, není potřeba komentovat :-*

happy-smile
17.11.2018 4 z 5

Tak tady máme už pátý díl série s Erikou. Ony to nejsou nějaké šíleně sofistikované detektivky, ale o to líp se čtou. To je třeba uznat, čtivost zde hraje primární roli. Zápletka byla zajímavá, možná potom trochu ubralo na tempu to, že se člověk už v půlce dozví, co a jak, a potom spíše sleduje, jak se policejní sbor snaží dopadnout pachatele. Eričin soukromý život jde ale pěkně z kopce, to by mě zajímalo proč ji Bryndza takhle trápí.

PaniJani
17.11.2018 5 z 5

Byla fantastická. Ten kdo má Bryndzu načtenýho, ví do čeho jde, ví, že na konci se většinou žádné velké odhalení nekoná, že to bude tak, jak tak celou dobu asi tušíte. Přesto jsou jeho knihy skvělé a ja už se teď nemohu dočkat až otevřu jeho další knihu. A ač mám fakt všechny díly s Erikou moc ráda, tak tenhle byl takovy jiný. Možná nejlepší? Nechybělo tomu vůbec nic...skvěle čtivý styl psaní, napětí, vyšetřování prostřídané kapitolami s úhlem pohledu vraha,hlášky Mossové...
Kdyby byl teď předprodej na jeho novou knihu, mám už objednáno.

Moňule13
14.11.2018 5 z 5

Včera večer rozečteno a dnes ráno dočteno. To byla jízda! Robert je knihu od knihy lepší, ale tento díl se mi zdál prozatím úplně ten nejlepší. Střídání kapitol z pohledu vyšetřovatelů a pachatelů mě držel v neustálém napětí a obracela jsem stránku za stránkou, abych honem věděla, co se bude dít dál. Už aby byl další díl. Tohle bylo prostě dokonalé :)

dencazrnu
14.11.2018 5 z 5

Kdyby šlo dát milion hvězdiček, tak je dám. Teda to byl zase nášup. Bryndza ukázal, že opravdu umí překvapit. Stylem, jakým je kniha napsaná je něco neskutečného. Strašně moc jsem se u knihy bavila, skoro mě vyhodili z práce, protože touha číst byla opravdu obrovská. Doufám, že ještě vyjdou další a další díly, protože od knihy Do posledního dechu je kvalita čím dál tím lepší!

Titas9001
13.11.2018 5 z 5

Výborné čtení. Pro mě nejlepší Bryndza. A protože i předchozí knihy jsem hodnotila plným počtem, tak více už dát nemohu a doporučuji rozhodně k přečtení. Střídání kapitol řádění pachatelů a detektivního pátrání byl skvělý nápad.

Lethania
13.11.2018 4 z 5

Další parádní díl, který se četl jedním dechem - knihu jsem zhltla za jediné odpoledne. Robert Bryndza přichází s novým stylem psaní, který se mi zamlouvá. Příběh byl originální, napětí bylo hmatatelné a konec mě přesvědčil, že pan Bryndza je jedním z nejlepších spisovatulů píšících detektivky. Tak snad mu to vydrží. Mohu jen doporučit!

sissque
12.11.2018 5 z 5

Intuice mě nezklamala a i tenhle díl stojí za to.
Bryndza trošku přitvrdil, tak "zvrhlé" jsem to nečekala.

Případ byl opět hezky promyšlený, ale asi potřebuji, aby co nejrychleji přeložili šestý díl, jelikož dějová linka postav má samozřejmě otevřený konec a já už se nemůžu dočkat, jak se bude dál vyvíjet Eriky život.

Mrzí mě jen jedna věc... Autor tak dlouho píše a já to mám přečteno tak rychle.

Roee
11.11.2018 5 z 5

Za mě tedy rozhodně ano! Bryndza udržuje laťku vysoko, přichází opět s něčím novým... Nemohu dát jinak než pět hvězd.

Irsaf
11.11.2018 5 z 5

Perfektní díl...

DariDerek
09.11.2018 5 z 5

Ve chvíli, kdy budete otevírat Chladnokrevně na první stránce, vzpomeňte si na to, že jsem psala, jak je tato kniha jiná. Uvidíte, že vám autor ukáže, že stále dokáže překvapit a napsat příběh, který jste od něj už ani nečekali. V minulých příbězích byl Robert Bryndza znám tím, že čtenáři vraha odhalil hned ze začátku a od toho se příběh odvíjel. Teď zase dostanete dva příběhy v jedné knize, které vám nedají spát, dokud jej nedočtete. Celou knihu slupnete jako malinu a na konci budete nadávat, že to není delší!

divnoláska
09.11.2018 5 z 5

Výborná. Jako ostatně všechny Bryndzovky... Erika si stále jde tvrdohlavě za svým, Mossová hláškuje, na scénu se vrací Marsh. Tentokrát nás autor nechává i nahlédnout do deníčku vraha, což velmi oceňuji.

Blaufik
06.11.2018 5 z 5

Mám takový dojem, že se Robert Bryndza pořádně nadechl, protože to, co stvořil v této knize je opravdu neskutečné. I když se jedná o styl, na jaký u něj nejsme úplně zvyklí, nemůžu jinak než nadšeně a s velkým potleskem vykřiknout "Skvělé!"
Troufám si tvrdit, že se jedná zatím o nejlepší knihu, kterou Robert napsal. Všechno je opravdu pečlivě promyšlené a čtenář se stává posedlým v touze držet knihu v ruce a číst a číst.