Chladnokrevně

Chladnokrevně https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/394393/bmid_chladnokrevne-4rD-394393.jpg 4 2606 2606

Chladné londýnské ráno. Velký kufr, který vyplavila Temže. Detektiv šéfinspektor Erika Fosterová a její kolegyně Mossová už tuší, že je uvnitř nečeká příjemné překvapení… Ale na to, co doopravdy najdou uvnitř, když se jim zrezivělý kufr podaří na několikátý pokus otevřít, nemůže být nikdo nikdy připraven… Byť to není poprvé, co detektiv šéfinspektor Erika Fosterová čelí brutální vraždě, kufr s rozřezaným tělem mladého muže vyplavený na břeh Temže ji šokuje. O dva týdny dříve bylo navíc nalezeno v podobném kufru tělo mladé ženy. Je to jen náhoda, nebo se Erika a její tým budou muset znovu postavit sériovému vrahovi? Co obě oběti spojuje? A co další případy, které se sice staly v jiném okresu a za jiných okolností? Mohou se i u nich najít nějaké styčné body s případem těl v kufrech? Zločin si navíc, jak známo, nevybírá dovolenou a Erika se zaplete do paralelního případu. Robert Bryndza opět splétá a rozplétá mnohovrstevný příběh ve více rovinách a vede nitky ke konci, jenž čtenáře tentokrát možná tolik nešokuje, ale rozhodně vybudí silné emoce. A znovu nechá každého, aby si sám odpověděl na otázky, co znamená láska až za hrob, pro co jsou lidé ochotní riskovat nebo kvůli čemu zrazují své přátele.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: ekniha , Cosmopolis

Cold Blood , 2017

ElenaM
08.12.2018 5 z 5

Skvělá jízda s Erikou a ostatními. Zase mě to čtení hrozně bavilo a knížku jsem si maximálně užila. Bylo tam skvěle dávkované napětí a nechybělo i několik překvapivých zvratů. Bryndza tohle prostě umí! Děj stále plyne, pořád se tam něco děje a krátké kapitoly vás nutí číst dál a dál. Více tu nebudu prozrazovat, abych někomu nezkazila čtení. Ale fanouškům tohoto žánru, doporučuji. Mě Bryndza prostě baví!!! S každou knihou se zlepšuje a mám taky ten dojem, že docela přitvrdil... Jen tak dál! Těším se na další díl... :-)

Sabča92
07.12.2018 4 z 5

Nového Bryndzu jsem netrpělivě vyčkávala a jsem ráda, že se ke mně jeho nová kniha konečně dostala. Na druhou stranu je pravda, že jeho předešlé knihy mám radši. Tento příběh byl lehce natažený a mrzelo mě, že nás autor nenechal v napětí a odhalil nám hned identitu vraha. Navíc musím říct, že mi přijde, že s každou knihou je Robert akčnější a krvavější :-)

Ella.Dee
06.12.2018 5 z 5

Skvělá kniha, jako všechny od autora.

pobijecmuch
06.12.2018 1 z 5

Další pouze podprůměrná kniha, která by měla mít spíše označení psychologický román. Panu Bryndzovi možná dělá dobře letní pobyt u své tchyně na Slovensku, ale rozhodně nadprůměrnou detektivku tam zatím nevyplodil. Tento druh literatury mu nesvědčí a doporučil bych mu, aby se raději věnovat např. psychologickým románům z vyšších vrstev anglické společnosti.
Začátek tohoto pátého dílu začíná nadějně, ale hned po třetí kapitole znáte vrahy a asi v polovině se děj zasekne a vy se s hlavní představitelkou přenesete na Slovensko. Zbytečné nastavování kaše, snad asi jen kvůli počtu stránek. Autor již asi vystřílel veškeré literární náboje a předpokládám, že další díl této série již číst nebudu, i kdyby mně to český vydavatel posílal zadarmo.

Nikkaa
06.12.2018 5 z 5

Tak opět se to povedlo,vrah byl už zpočátku jasný,takže zas čekat na další díl....sem s nim

MichaelaBublina
04.12.2018 5 z 5

Knihu jsem nedala z ruky a to i teď v předvánočním čase. Je čtivá, zajímavá, celkem uvěřitelná. R. Bryndza je u mě už sázka na jistotu a doporučuji.

hanulie
04.12.2018 5 z 5

Opět přečteno jedním dechem. Vynikající spisovatel.

Ajuszka
03.12.2018 5 z 5

Robert Bryndza je moje srdcovka uz od prvního dílu.S každou další knihou jsem čím dál více nadšená a nechci aby tato série někdy skončila. V tomhle díle se mi převážně líbilo vyzvednutí našeho svátku Všech svatých.Je super že se svět dozví i o našich zvycích. A co se týče příběhu,to bylo opět a zase dokonale propracované.Díky a jen tak dál.

Lenka.Vílka
03.12.2018 1 z 5

Prostě jsem to zkusila. Jako všechny předchozí díly. Vážně končím. Čauky mňauky u jiné série. Já na tohle už nemám nervy.

kleo9554
03.12.2018 5 z 5

Skvělé jako vždy :-D

Bustedka
02.12.2018 3 z 5

No, ačkoliv jsme vraha znali od začátku, čímž se tak trochu oslabilo to napětí, kniha byla zajímavá a čtivá. I tak ale nejsem nadšená - a to jsem byla z Bryndzy vždycky nadšená. Buď je to tím, že čtenářsky dospívám (ha ha ha) a nebo tím, že to prostě nebylo zas tak dobrý.
Erika - jakožto hlavní hrdinka - mi v tomhle díle sympatická tedy nepřišla. Vývoj postav byl minimální a celý scénář trochu překombinovaný. Retro náhledy ok. Jsou teď sice v každé druhé knize, ale nevadí mi to.
Vím, že hned po další Bryndzovce sáhnu. A budu doufat, že budu jen mile překvapena a nebudu mít pocit, jako kdyby byla psaná na sílu

Alča I.
30.11.2018

Nezklamal, opět velmi dobré čtení. Přečteno za víkend a jedním dechem. Už se těším na další.

game
30.11.2018 2 z 5

Pri predposlednej knihe som chvalila, ze Bryndza stupa, dozrieva a tesim sa.
Tuto knihu som zavrela v troch stvrtinach a dost. Nezaujima, ako sa skoncila, kto co kedy preco, unudila ma.
Vsetci autori sa zblaznili do rektrospektiv, ja ich neznasam, a uz aj Bryndta restrospektivuje... a este aj pribeh bol unavny.
Vie Bryndza aj lepsie. Pockam si na dalsiu.

kikiodvi
30.11.2018 4 z 5

Jako pokračování série kvalitní, i když jsem v určitých částech čekala trochu víc.

Při čtení knižních sérií se mi stává, že u pozdějších dílů mám tendenci autorům víc odpouštět. Zvlášť když jde o oblíbence. Musím ale říct, že vývoj hlavní postavy mě zklamal. Čekala bych, že se její charakter se bude spíš vyvíjet než upadat. Erika se chovala naprosto nesmyslně, dětinsky a neustále si protiřečila. Od nejdůležitější postavy krimi série by se dalo čekat vyspělejší chování.
Na druhou stranu oceňuju možnost nahlédnout do mysli vraha/ů. Líbí se mi, když o pachateli víme už od začátku, a můžeme jen čekat, kdy se jeho cesty protnou s policisty. Vrah a jeho motivy jsou zatím v každé knize jedinečné, což mě baví asi nejvíc. V Anglii už vyšlo šesté pokračování, tak uvidíme, jestli si tato série udrží svou úroveň.

Poznámka na závěr:
Nemohla jsem si nevšimnout, že každá další knížka je krvavější než ta předchozí. Doufám, že tenhle trend nebude pokračovat. Tím by Bryndza bohužel zapadl mezi mnoho dalších současných autorů, kteří se podle mě předhánějí v nechutnostech a množství prolité krve.

Awča
30.11.2018 5 z 5

Přečetla jsem jedním dechem, jako všechny předchozí detektivky tohoto autora. Takže moje hodnocení není úplně objektivní :-) Sstyl psaní Roberta Bryndzy se mi líbí. Knížka je čtivá, sledování dvou dějových linek bylo zajímavé. Druhý příběh byl ze zpočátku velmi uvěřitelný. Bavilo mě, že Erika navštívila Slovensko, škoda, že si tam nenašla nějakého skvělého partnera. Třeba v příštím díle?

eva3695
29.11.2018 5 z 5

Další skvělá kniha z dílny Roberta Bryndzy. Prostě jeho knihy nejde nemilovat. Každý příběh je originální.
Tento byl zajímavý dvojitou dějovou linii, což mi přišlo zajímavé u detektivky. Sice od půlky víte, kdo je vrah, ale stejně na konci koukáte s otevřenou pusou a nevěříte tomu.

Lotka
28.11.2018 3 z 5

Bryndzova nejslabší kniha. Četla se velmi dobře, ale příběh byl zhruba od poloviny překombinovaný, že to zkazilo dojem z celé knihy. Stejně tak vztahy mezi hlavními hrdiny jsou až absurdní.

zdenislava
28.11.2018 4 z 5

Knížka super, jen Erice už bych teda přála nějakýho pořádnýho chlapa :-)

bartoma
27.11.2018 4 z 5

Chvílemi nudné, občas se mi zdálo, že jsou překombinovány nejen vztahy mezi postavami a chvíli mi přišlo, jako by Erika nevěděla, co dál se životem ... Celkově asi nejslabší Bryndzova kniha.

ivousekk
27.11.2018 4 z 5

Bezva detektivka, dobře se četla, prostě klasika. Ale na 5* to nemělo, to bych musela mít pocit, že se nemůžu odtrhnout, ale to jsem necítila.