Chladnokrevně

Chladnokrevně https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/394393/bmid_chladnokrevne-4rD-394393.jpg 4 2606 2606

Chladné londýnské ráno. Velký kufr, který vyplavila Temže. Detektiv šéfinspektor Erika Fosterová a její kolegyně Mossová už tuší, že je uvnitř nečeká příjemné překvapení… Ale na to, co doopravdy najdou uvnitř, když se jim zrezivělý kufr podaří na několikátý pokus otevřít, nemůže být nikdo nikdy připraven… Byť to není poprvé, co detektiv šéfinspektor Erika Fosterová čelí brutální vraždě, kufr s rozřezaným tělem mladého muže vyplavený na břeh Temže ji šokuje. O dva týdny dříve bylo navíc nalezeno v podobném kufru tělo mladé ženy. Je to jen náhoda, nebo se Erika a její tým budou muset znovu postavit sériovému vrahovi? Co obě oběti spojuje? A co další případy, které se sice staly v jiném okresu a za jiných okolností? Mohou se i u nich najít nějaké styčné body s případem těl v kufrech? Zločin si navíc, jak známo, nevybírá dovolenou a Erika se zaplete do paralelního případu. Robert Bryndza opět splétá a rozplétá mnohovrstevný příběh ve více rovinách a vede nitky ke konci, jenž čtenáře tentokrát možná tolik nešokuje, ale rozhodně vybudí silné emoce. A znovu nechá každého, aby si sám odpověděl na otázky, co znamená láska až za hrob, pro co jsou lidé ochotní riskovat nebo kvůli čemu zrazují své přátele.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: ekniha , Cosmopolis

Cold Blood , 2017

1bublina
30.12.2018 5 z 5

Knihu jsem dostala od kamarádky k Vánocům a byla to první kniha z této série, kterou jsem četla. I když mi Erika nebyla moc sympatická, kniha se mi moc líbila. Hlavně to prokládání kapitol o Erice a Nině - bylo dobré znát i pohled z druhé strany a musím se přiznat, že jsem trochu víc fandila Nině než Erice :), i když vždycky fandím kladným hrdinům. Zřejmě si pořídím i předchozí díly.

Lindulinek
30.12.2018 5 z 5

Pro mě jeden z nejlepších autorů. Ani tato kniha mi nedovolila, abych ji odložila. Skvělá zápletka.

putpuda
29.12.2018 5 z 5

Mě to bavilo ....psala jsem už u předchozího dílu, že jsou sice lepší krimi, ale prostě se to dobře čte a baví mě to a už se těším na další pokračování :)

felia
29.12.2018

Dost mi vadí, že se ta kniha jmenuje stejně, jako Capotův nádherný román. Jinak Bryndza mě opět nezklamal. Krvavý thriller, na který rád rychle zapomenu. Lituji, že mi knihy tohoto autora příliš nesedí, že před ním dávám přednost stařičkým, méně krvavým, detektivkám

Karlicka123
29.12.2018

Právě jsem dočetla. Nejslabší kniha ze všech. Snad příští bude přehlednější. Velice chaotické a spěšně napsané.

andulicka
29.12.2018 5 z 5

Právě dočteno....za pár hodin..prostě jsem se nemohla odtrhnout. Eriku a její tým mám v oblibě, stejně jako Kim Stoneovou od An.Marsons.
Doporučuji !!!

ctenarkaEva
29.12.2018 3 z 5

Těšila jsem se na další případ Eriky Fosterové, ale tentokrát jsem trochu zklamaná. Popisy vražd začaly být drsnější, než v předchozích dílech. Některé situace mi připadaly až překombinované a jiné zase neúplně vysvětlené. Jak už psal někdo přede mnou, také mi připadalo, jako kdyby autor chtěl mít knihu co nejdříve dopsanou a nedal si na ní tak moc záležet. Jako oddechové čtení mohu doporučit, četla se jako vždy rychle a svižně, ale už se k této knize určitě vracet nebudu.

Mandlevest
28.12.2018 3 z 5

Souhlasím s několika ne příliš pochvalnými komentáři. Připadalo mi to , jako když kočička s pejskem pekli dort. Samé dobré ingredience, ale ve finále z toho bylo bolení břicha. Také mně připadlo, že autor rozehrál spoustu docela zajímavých motivů, ale nedokázal je věrohodně a pro čtenáře uvěřitelně dovést ke konci. Tady se to prostě, alespoň za mě, nepříliš povedlo. A opět jsem si ověřila, že nefandím detektivkám, kde je vrah známý od půlky knihy a také, že severská krutost, v popisu vražd, tomuto autorovi nepříliš sluší.

Devil-Ivet
27.12.2018 4 z 5

Pětka s Erikou Fosterovou mě v ničem nepřekvapila. Přestože je to stále čtivé a knihu máte přečtenou opravdu rychle, bylo to předvídatelné, moc rychlé prozrazení vraha a zpočátku se dlouho nic nedělo. Také to bylo občas nudné. Ale na druhou stranu se podíváme hloub do Eričiny rodiny a zjistíme, že i uvnitř policie není vždy všechno v pořádku… A vrah je také pěkný sociopat.

georginaa
27.12.2018 5 z 5

Příběh který vyvolává plno emocí. Nechápu jak někteří jsou schopni takových to vražd. Jak dokážou rozřezat tělo a být tak chladní. Jejich mysl je zvrácená, mají v hlavě jen své představy plných zlostí, násilí. Škoda že se to nedá nějak zjistit už od útlého věku, kde by se to dalo léčit. V této knize mi docela chyběla ta prostořekost Eriky, která si nenechá nic líbit.

Mil@n
27.12.2018 4 z 5

Bylo to slabší, proto jenom 4*.

Princezna_V
26.12.2018 4 z 5

Doufala sem, že seznámení s vrahem proběhne až v závěru a néé po třetině knihy.

katst
26.12.2018 4 z 5

Kniha se opět velmi dobře čte, nevadí mi ani, že jsou vrazi odhlani poměrně brzy, nejsem knihou zklamaná, Bryndzu a Eriku miluju :-)
Přesto je pro mě tento díl z celé série nejslabší. Přijde mi, že je kniha trochu ošizená, děj zbytečně rychlý, ne tak propracovaný jako ostatní, jako by autor chvátal, aby už měl hotovo...

studentice
26.12.2018 4 z 5

Knížka byla stejně jako dobrá jako ty předchozí. Autor se stává mým oblíbeným a těším se na jeho nové knížky:).

bigben
25.12.2018 5 z 5

Tenhle autor mě baví, prostředí Londýna a Erika jsou pro mě výbornou kombinací před svátky. Bohužel jsem ji přečetla moc rychle:-)

Anahk1
25.12.2018 5 z 5

Trošku jiné, než jsem u něj zvyklá, ale je to Robert Bryndza, takže za mě opět super.. no a už se těším na další příběh..

Pavlnka
24.12.2018 4 z 5

Eriku miluji, ale tento díl mi přišel slabší než ty ostatní. Přesto byl příběh napínavý a dobře se četl, uvidíme, co bude dále.

Bar16
24.12.2018 4 z 5

Má první kniha od tohoto autora a určitě ne poslední. Příběh vyprávěn poutavě, kratší kapitoly mi vyhovovaly a hlavní postava mi byla taky sympatická. Děj byl dobře promyšlený, jen ten konec trošku americký, ale to už jsou drobnosti.

suzziemusta
23.12.2018 3 z 5

Hmmm, co říct. Já mám z knihy rozporuplné pocity. Jako četla se dobře, nápad taky dobrý, ale nějak to nebylo ono. Kniha zválštně rozsekaná. Eriky tam bylo nějak málo a když, tak se chová jako kráva (k Petersonovi, Mosové, šéfovi, ke všem). Vlastně vůbec nevysvětleno co se stalo s Erikou a Petersonem (a to toho bylo v minulém díle spousta), přitom to byl takový chytlavý námět z předchozího dílu. Já vím, že je to detektivka, ale bylo to absolutně uťaté. Někdo tady v komentáři psal nepřesnosti (Maxova matka, atd)... Jako jo, je to pravda. 4 hvězdy dát tentokrát nemůžu. Za mě byl nejlepší díl Dívka v ledu.

DericCaster
22.12.2018 5 z 5

Další případ Eriky Fosterové a další knížka přečtená za dva dny... Opět skvěle napsaná detektivka a řekl bych, že každá další je lepší než ta předchozí. Teším se na další.