Chladnokrevně

Chladnokrevně https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/394393/bmid_chladnokrevne-4rD-394393.jpg 4 2606 2606

Chladné londýnské ráno. Velký kufr, který vyplavila Temže. Detektiv šéfinspektor Erika Fosterová a její kolegyně Mossová už tuší, že je uvnitř nečeká příjemné překvapení… Ale na to, co doopravdy najdou uvnitř, když se jim zrezivělý kufr podaří na několikátý pokus otevřít, nemůže být nikdo nikdy připraven… Byť to není poprvé, co detektiv šéfinspektor Erika Fosterová čelí brutální vraždě, kufr s rozřezaným tělem mladého muže vyplavený na břeh Temže ji šokuje. O dva týdny dříve bylo navíc nalezeno v podobném kufru tělo mladé ženy. Je to jen náhoda, nebo se Erika a její tým budou muset znovu postavit sériovému vrahovi? Co obě oběti spojuje? A co další případy, které se sice staly v jiném okresu a za jiných okolností? Mohou se i u nich najít nějaké styčné body s případem těl v kufrech? Zločin si navíc, jak známo, nevybírá dovolenou a Erika se zaplete do paralelního případu. Robert Bryndza opět splétá a rozplétá mnohovrstevný příběh ve více rovinách a vede nitky ke konci, jenž čtenáře tentokrát možná tolik nešokuje, ale rozhodně vybudí silné emoce. A znovu nechá každého, aby si sám odpověděl na otázky, co znamená láska až za hrob, pro co jsou lidé ochotní riskovat nebo kvůli čemu zrazují své přátele.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: ekniha , Cosmopolis

Cold Blood , 2017

adaba
21.12.2018 5 z 5

Zase famozni, precteno jednim dechem a uz se tesim na dalsi dil.

simi139
21.12.2018 2 z 5

Hrozně ráda čtu detektivky, miluji to napětí a když do sebe všechno správně zapadne. Naopak mi vadí, když mě při čtení "něco" zarazí. Nechci být za šťourala, knihy hltám a jsem líná se vracet a hledat, většinou nad tím mávnu rukou. Ale tady toho bylo až příliš, Postrádalo to logiku i pravděpodobnost...
Pozor spoiler!
- jak Max přišel na to, kdo a kde je jeho matka? Změnila si jméno, přestěhovala se a při běžném pátrání na to nepřišla ani policie, protože podle oficiálních zdrojů zemřela.
- Max brutálně umlátil dva lidi, kvůli dvěma tisícům liber, ale třicet tisíc liber v drogách jako dealer zahodil? Že by mu vadilo další brutální rozřezávání, to asi ne... Navic rozsekal a naskládal do dvou kufrů dvě mrtvoly, než se Nina osprchovala a ještě k tomu málem stihnul uklidit skoro celou kuchyň (a to byl pod UV světlem zastříkaný i strop)
- vůbec nevíme, kde se drogy v žaludku Thomase vzaly, nikomu kupodivu nechyběly
- Nina na Maxe čekala s připraveným porcovacím nožem, takže bych očekávala, že mu ho při první příležitosti vrazí do zad a ne, že ho bude zachraňovat, když se jí naskytla taková šance. Charlen by ho bývala zastřelila a vyřešila tak její problém
- jak se dostal Marciin mobil k ní do skříně , když ji Max zamknul bez mobilu
- představuji si, jak se dvě malé, hladové a zmrzlé holčičky, které neudělají nikdy ani krok a všude jezdí autem, vlečou v městských botičkách tři hodiny sněhem přes hory i doly...
- a závěrečná scéna s Ninou? Tři střelná zranění, masivní krvácení a co všechno ještě dokázala, no nevím nevím...

Trolice
20.12.2018 5 z 5

Kniha nezklamala, opět se mi příběh s Erikou líbil. A konec jsem úplně hltala, zajímalo mě, jak to dopadne.

Costanzo
18.12.2018 3 z 5

Sérii s Erikou Fosterovou čtu od počátku, takže toto je pátá kniha v pořadí. Bohužel nejslabší :-( nicméně občas se i mistr tesař utne a rozhodně nezanevřu na tohoto autora jen proto, že se mu to prostě úplně nepovedlo. Uvidíme, jestli má ještě autor co ukázat nebo vyčerpal své maximum a dle toho zhodnotím, zda-li v čtení pokračovat.

lenka7679
18.12.2018 5 z 5

Super počtení, opět skvěle napsáno. Napínavé, i když jsem přišla o pátrání, tak je to překvapivé. Robert je prostě návykový spisovatel. Nemohu se dočkat dalšího dílu.

Vesina
18.12.2018 4 z 5

Další super případ Eriky.... Škoda toho konce. Rychlý a moc snadný, očekávala jsem více. Ale jinak pecka !!

MatyMaty
16.12.2018 3 z 5

Předchozí díly jsem četla ihned po sobě, doslova jsem je hltala. Tento poslední díl bohužel až s odstupem času po nějaké době po předchozích. Možná je to tím, nevím, ale bohužel se mi zdál jako nejslabší.

helcab
15.12.2018 5 z 5

Opět velmi napínavý příběh, takže kniha mě nezklamala. Četla se velmi dobře a všem mohu jen doporučit!!!

Štixa
15.12.2018 5 z 5

Pan Bryndza opět nezklamal. Navíc ještě více překvapil. Tolik napětí a překvapení v jedné knize....no prostě paráda. Krásně psaná (stejně jako ostatní ????) tak, že se čte jedním dechem. Za mě určo 5 hvězd...????

kalimaskry
14.12.2018 5 z 5

Výborně napsané, prolínání děje postav, napínavé a někdy přímo detailně popsané situace. Pátý díl se povedl a těším se na další díl.

martin2100
13.12.2018 5 z 5

Oproti čtvrtému dílu, který mě vysloveně nudil, tak tímto dílem si to u mě Robík vyžehlil.

Janicga88
13.12.2018 5 z 5

Musím říct, že tenhle díl se mě líbil nejvíc.. Výborně napsaná detektivka..

Evina74
12.12.2018 5 z 5

Opět přečteno za dva dny - napínavé čtení, čtivě napsáno. K ději - přišlo mi dost děsivé, čeho všeho jsou ženy kvůli chlapům schopny a jak snadno se posouvají hranice "normálnosti" (viz dvojice "padouchů").

perpe2a
11.12.2018 3 z 5

Předchozí knihy jsem hltala jedním dechem. Ale z této poslední mám rozpačité pocity. Začátek super, pak trochu fádní a konec zase trochu napětí. Bohužel jsem vrahy odhalili velmi brzy a to asi ubralo na dramatičnosti. Za mě je to nejslabší díl série, bohužel.

prcek19
11.12.2018 5 z 5

Stále čekám na knihu, kdy už si řeknu, že tentokrát to od Roberta nebylo už tak dobré jako předchozí knihy a po přečtení této knihy, budu čekat dál :-D jestli je něco, co mě na této knize zklamalo, tak to je nejspíš jen konec vztahu mezi Erikou a Petersonem..moc sem jim fandila..naopak se mi velmi líbilo, jakým stylem byla kniha napsaná, kdy jsme měli možnost číst pár kapitol z pohledu Eriky a poté ze strany Niny a Maxe..uvidíme, kam Eriku zavane další díl, už se ho nemůžu dočkat!

Peslik
11.12.2018 3 z 5

Roberta mám ráda, píše zase trochu jinak než na co jsme zvyklá, ale tako kniha mi přišla slabší než předchozí tituly. Začátek knihy byl dost napínavý a pak to upadlo do "letargie" a konec byl opět trochu napínavý. Možná mi chyběla větší akčnost Eriky nebo mi vadili to, že její život se odsunul na druhou kolej a většina knihy byla o vztahu Maxe a Niny.
Ale jinak to bylo pohodové čtení, které má krátké kapitoly. Dávám 3,5* na 4 to tentokrát není.

Leniii
09.12.2018 5 z 5

Pan Bryndza opět nezklamal! Skvělá kniha.

astra3
09.12.2018 4 z 5

Kniha se četla rychle, ale pro mě to nebyl takový požitek. Většina knihy byla o Nině a Maxovi. A Max byl prvotřídní psychopat. Jako by Erika byla na vedlejší koleji.

hrabalikoval
08.12.2018 5 z 5

Nejdřív jsem potřebovala nakopávku abych se do knihy začetla. Ta ale přišla velmi rychle a potom už jsem se nemohla odtrhnout. Autorův styl psaní mi neskutečně vyhovuje a knížky se velmi dobře čtou. Velmi mě baví, že je to členěné na krátké kapitoly a proto se knížka rychleji čte. Toto pokračování mě velmi bavilo a nemohla jsem knížku odložit dokud jsem ji nedočetla. Už se těším na další díl.

baida
08.12.2018 5 z 5

prostě skvělá, příběhy jsou knihu od knihy lepší a lepší ... sotvě vyšel 5.díl, už se těším na 6 :) ...