Chladnokrevně

Chladnokrevně https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/394393/bmid_chladnokrevne-4rD-394393.jpg 4 2606 2606

Chladné londýnské ráno. Velký kufr, který vyplavila Temže. Detektiv šéfinspektor Erika Fosterová a její kolegyně Mossová už tuší, že je uvnitř nečeká příjemné překvapení… Ale na to, co doopravdy najdou uvnitř, když se jim zrezivělý kufr podaří na několikátý pokus otevřít, nemůže být nikdo nikdy připraven… Byť to není poprvé, co detektiv šéfinspektor Erika Fosterová čelí brutální vraždě, kufr s rozřezaným tělem mladého muže vyplavený na břeh Temže ji šokuje. O dva týdny dříve bylo navíc nalezeno v podobném kufru tělo mladé ženy. Je to jen náhoda, nebo se Erika a její tým budou muset znovu postavit sériovému vrahovi? Co obě oběti spojuje? A co další případy, které se sice staly v jiném okresu a za jiných okolností? Mohou se i u nich najít nějaké styčné body s případem těl v kufrech? Zločin si navíc, jak známo, nevybírá dovolenou a Erika se zaplete do paralelního případu. Robert Bryndza opět splétá a rozplétá mnohovrstevný příběh ve více rovinách a vede nitky ke konci, jenž čtenáře tentokrát možná tolik nešokuje, ale rozhodně vybudí silné emoce. A znovu nechá každého, aby si sám odpověděl na otázky, co znamená láska až za hrob, pro co jsou lidé ochotní riskovat nebo kvůli čemu zrazují své přátele.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: ekniha , Cosmopolis

Cold Blood , 2017

TeaPeter
27.11.2018 3 z 5

Za mě byl tento díl zatím nejslabší. Tak málo uvěřitelný děj a tolik neskutečných náhod... To už bylo na jednu knihu moc.

Pípasek
26.11.2018 5 z 5

Nemá význam se rozepisovat, Bryndza je prostě sázka na jistotu, super jako vždy

PetK
25.11.2018 4 z 5

Bryndza si drží dobrý nadstandard, ty příběhy jsou čtivé a živé. Akorát jsem zjistila, že se mi tahle série plete se sérií od Angely Marsons, která má v hlavní roli podobnou vyšetřovatelku. :-) Berte to i jako tip, pokud hledáte "dalšího Bryndzu".

aleza1
25.11.2018 5 z 5

Další super krimi autora. I když konec a dopadení bylo takové zrychlené. Možná mi v epilogu trochu chybělo...proč pachatel konal jak konal...Ale jinak super čtení!!!!

hs777
24.11.2018 5 z 5

Knihy Roberta Bryndzy jsou prostě sázka na jistotu a ke zdejším pochvalným komentářům není co dodat. Potěšilo mě, že ani s pátým dílem neztratil dech.

Denisa232623
24.11.2018 4 z 5

Další super kniha od Bryndzy!!

zuzana2599
24.11.2018 5 z 5

Budu upřímná, mám pro Roberta Bryndzu slabost. Je můj oblíbenec, možná taky tím, že žije na Slovensku (jsem taky napůl Slovenka), z Eriky udělal rodačku z Nitry, má rád pejsky a je sympaťák. A taky má perfektní styl psaní.
Chladnokrevně je opět skvělá detektivka, kterou jsem četla s chutí a do poslední strany s velkým napětím a se zatajeným dechem. Byl to dokonalý zážitek !!!

RADOST

Chladnokrevně.
Ten název sedí. Charakterizuje jednání téměř všech postav - kladných i záporných, hlavních i vedlejších. Z různých důvodů, cíleně nebo donuceni okolnostmi, tak jednají. Přímočaře. Nekličkují, jdou si za svým. Dobrovolně. Nebo ne? Co je ta síla, která převzala moc nad jejich činy? Krásně se ta kniha četla, krásně se o ní uvažuje i po přečtení.

Silwinka87
23.11.2018 5 z 5

Já jsem jsem zase nadšená..Knížka mě bavila od první do poslední stránky..I když velmi brzy zjistíme ,,Kdo to dělá” tak je děj napínavý..Tohle se Robertovi zase povedlo.
No a Erika,je pořád stejná,je prostě svá..:-)

Áňa 998
23.11.2018 5 z 5

Další perfektní díl Eriky Fosterové!

Kekik
22.11.2018 5 z 5

Erika a její tým opět čelí těžkému případu, na konci půjde fakt o hodně. Celá série stojí za přečtení. Autor mě pokaždé připoutá ke své knize. Pevně věřím, že kvalita jeho knih bude vždy výborná. Už pětkrát jsem se o tom přesvědčila. DOPORUČUJI.

Reat
22.11.2018 5 z 5

Jojo, za den...vcelku očekávaně, a dokonce i s neduhy, které jsem u pana Bryndzy taky už čekal, ale o těch se zmiňovat (poněkolikáté) nebudu.....jak tady uživatelka přede mnou trefně poznamenala: záložka o autorovi dost vysvětluje. :-) Ovšem příběh až na drobnou neduživost v podobě chatrného uvažování téměř všech postav je ok, a panu Bryndzovi nutno složit hold za to, že se pokusil o opět nevšední pohled a styl než ten, kterým se prezentoval minule, čímž se liší od jiných. A když něco člověk prostě přečte za den a baví se, byl by asi pokrytec nechválit a dobře neohodnotit. Takže já chválím a boduji na maximum.

Brembelik745
22.11.2018 2 z 5

Zklamání....těšila jsem se na knihu jak malá...předchozí Bryndzovy knihy prostě WAU, ale tohle?! Nechutný, zvrhlý popis zločinů...vrahove jak ze scifi příběhu...jako by to nepsal Bryndza...není k tomu víc co dodat...Zklamání...

Roberta
21.11.2018

Jsem nastydlá, knihu jsem koupila v místním knihkupectví a přečetla v posteli za jedno odpoledne.
Postavy policistů strašlivě nevěrohodné, úplně jako soudruzi detektivové z 80. let. Záporné postavy vykresleny výborně, příběh též dobrý.
Informace o autorovi na záložce knihy dost vysvětluje.

lucie2424
21.11.2018 2 z 5

Upřímně mě kniha zklamala. Nemohla jsem se do ní začíst, první část knihy celkem o ničem. Kniha postrádá napětí. Předchozí 4 díly jsem měla přečtené nejpozději za den a půl. Tuto knihu jsem dočítala téměř s donucením

EDAADA11
21.11.2018 5 z 5

Opět skvělá kniha, přečteno během pár dnů. Už se těším na další!

esterkucerova
20.11.2018 5 z 5

.Může obsahovat náznaky spoileru.
Skvělý Robert opět nezklamal.. Seznámila jsem se s ním, když jsem ležela předloni v nemocnici a přítel mi jako dárek donesl dívku v ledu. Od té doby jsem mu úplně propadla. Líbí se mi zejména to, že i když je vrah odhalen, kniha neztrácí na napětí.
Erika je mi velmi sympatická a doufám, že jejich vztah s Petersonem se přeci jen vyvive - přijde mi, že nedostali moc šancí.
Ale přímo k příběhu samotnému - nemůžu si pomoc, ale tak trochu jsem fandila i zaporakům. Max mi přišel hrozně sexy a charismatický, i když to byl magor a Nina byla prostě naivní chudák. Tohle mám na autorovi nejraději - jak dokáže, alespoň ve mě, vyvolat určitou vlnu soucitu a pochopení i pro "padouchy" ať už se jednalo o tento příběh, noční lov anebo do posledního dechu.
Konec bych klidně ještě trochu napnula a rozpracovala - Niny rozhodnutí mi na "začátku konce" přišlo dost ukvapené a nerozvážné, vzhledem k tomu, že Maxe a jeho povahu znala. Naopak Maxe bych si klidně dokázala představit i v dalším díle nebo v nějakém otevřeném konci, ale to už je otázka osobních preferencí.
Sečteno, podtrženo další výborná kniha a moc se těším na další. 5/5

Bíčko
20.11.2018 5 z 5

Jedním slovem - SKVĚLÉ. Hltala jsem stránku za stránkou a za jedno odpoledne jsem měla knihu, bohužel pro mě, přečtenou. Jediné co se mi malinko nelíbilo byl konec "záporáka", takhle podle mě vyváznul moc snadno...

JezinkaJ
19.11.2018

Bezva krimi. Erika mě baví, příběh je čtivý. Je to vždycky dobře, když autor vymyslí postavu, která se má kam vyvíjet a je zajímavá. Erika s manželem, dětmi a vyrovnaným životem by mě tak nebavila.
Na každý díl se těším a souhlasím s názorem, že by bylo fajn, kdyby autor psal skoro tak rychle, jak rychle my čteme. :-)

Na Hjortha s Rosenfeldtem se snažím už ani nemyslet. Na jejich další dílko čekám dva roky!

elenk
18.11.2018 5 z 5

Začínám se s týmem Eriky čím dal víc sbližovat..ty vzájemné vztahy umí Bryndza krásně popsat. Narozdíl od jiných autorů mě jeho knihy chytají hned na začátku a mají klesající tendenci (vraha znám už téměř na začátku ale pořad mě to drží). Jasný není to Nesbo či Carter, ale u nich mě ty knihy dostávají do rauše spíše na konci..Bryndza má proste svoji osnovu, která se mu osvědčila a které se drží...dva póly příběhu (vrahovi pohnutky, snaha detektivů o odhalení vraha)...k Fosterove má člověk pořad blíž a stejně ji pořad méně chápe.