Hypotéza lásky

Hypotéza lásky https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/496116/bmid_hypoteza-lasky-63be9e1bdf7ff.jpg 4 1574 1574

Romantická komedie, která zbořila sociální sítě! Olive je doktorandka na Stanfordu. Na trvalé romantické vztahy příliš nevěří, zato její nejlepší kamarádka ano. Takže pokud ji chce přesvědčit, že s někým randí a její milostný život nabral správný směr, musí na to jít chytře. Vědci totiž potřebují důkazy. Proto Olive, jako každá jiná sebevědomá bioložka, zpanikaří a políbí prvního muže, na kterého narazí – Adama Carlsena. Mladý, v oboru uznávaný profesor má pověst přísného školitele. Byl tak jejich polibek největší chybou, kterou Olive v životě udělala, nebo se tohle setkání může vyvinout v něco víc? Kniha obsahuje také bonusovou kapitolu.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Love Hypothesis , 2021

murielkaa
28.02.2023 2 z 5

knihu jsem četla ještě v angličtině, což ale podle mého názoru nemění nic na mém hodnocení. vůbec nechápu ten hype okolo. příběh byl průměrný, ostatně jako všechno na tohle knize. humor byl občas vkusny, ale spise ne než ano. také mi vadilo, že kniha byla napsaná v er- formě. za mne jsou mnohem lepší romantiky k přečtení, než je zrovna tato.

adela.hol
28.02.2023 5 z 5

(SPOILER) Tak tohle byla jízda! Samozřejmě mě nalákaly všechny ty pochvalné recenze, které na mě skákaly ze všech stran. Ale nakonec to bylo ještě lepší, než jsem čekala. Četlo se to samo, nedokázala jsem se odtrhnout, všechny postavy jsem si zamilovala. Tohle bude asi hodně dlouhý komentář, protože ze sebe potřebuju to nadšení vypsat.

Olive je doktorandka na Stanfordu. Její studium je pro ni celý její život a především její aktuální výzkum, který má pro ni i smutný osobní význam. Milostné vztahy jí nic neříkají, nemá na ně čas a hlavně je nepotřebuje. Když už si po pár letech vyjde na rande, dopadne to nakonec tak, že dotyčnému se víc líbí její nejlepší kamarádka Anh. Náklonnost je vzájemná, ale protože Anh by nikdy Olive neublížila, tak i po rozchodu se s Jeremym nechce dát dohromady. A tak na to musí jít Olive od lesa. A tím začíná zápletka příběhu, se kterou se autorka nijak nezdržovala a dala ji rovnou na první řádky první kapitoly.

Olive totiž před Anh políbí prvního chlapa, který jí přijde do cesty, aby jí dokázala, že už je jinde, že Jeremyho nechce a aby ona k němu měla volnou cestu. A koho, že si to Olive náhodně vybrala k polibku? Nikoho jiného, než Adama Carlsena - přísného, nepříjemného, neústupného profesora, ze kterého mají všichni strach. A právem, protože pokud mu někdo předloží odfláknutou práci, nepustí ho dál. Jenže v případě Olive to má háček. Na ni vůbec není nepříjemný nebo protivný. V podstatě ihned ji odsouhlasí jejich předstírané chození, aby Anh mohla být s Jeremym. Před Olive jí to vysvětlí, že to dělá z pracovního důvodu, ale už od začátku je jasné, že je zatím něco víc.

A tak nastává série humorných situací a postupného sbližování. Ke kterému paradoxně nejvíc dopomáhala Anh, která spolu Oliviným spolubydlícím Malcolmem nechápala, jak se to vůbec mohlo stát, že Olive a Adam jsou spolu.
Opravdu nevím, které scény těch dvou byly nejlepší. Jejich středeční povinné černé-dýňovo kávo-latté ve Starbucksu - sezení Adamovi na klíně na přednášce - polibek na parkovišti poté, co Adam ukázal svou sílu - akce opalovací krém a Adamovo svalnaté tělo pevné jako skála. Hm, dobře, nejde vybrat jen jednu scénu, všechny byly dokonalé.

Následovala zápletka s Tomem (hajzl), kvůli kterému se Olive sesypala, ale Adamovi nemohla říct pravdu, protože by narušila jejich přátelství a i jeho kariéru. I tak to ale dopomohlo k jejich poprvé, které jsme si díky bonusové kapitole nakonec mohli užít z pohledu obou postav. Adam je zase přesně ten typ chlapa, ze kterého se ženská roztopí. Jemu nejde odolat. Následoval nám rozchod, ale poté, co se dal Malcolm dohromady s Holdenem a Olive měla usvědčující důkaz proti Tomovi, musela uvažovat o tom přestat lhát a konečně říct pravdu. Navíc když jí Holden ještě řekl o Adamovi věci, které nemohla vědět, bylo rozhodnuto. Bože, ta scéna v restauraci, měla jsem z Adama dost.

Závěr byl samozřejmě jasný od začátku, stejně tak i to, že se potkali už v prologu a že Olive je ta báječná dívka, kterou Adam ta léta tajně miloval a obdivoval. Byl to vlastně takový klasický příběh, jenže přesto byl jedinečný. Příběhů z vysokých škol je spousty, ale tady dominovala ta věda a všechno to, co řešili, bylo reálné. K tomu ten skvělý humor všech postav, jejich charaktery a zrodila se pro mě jedna z TOP knih tohoto roku.

DOPORUČUJI všem romantickým duším, to prostě musíte číst!!!

MichaelaJan
27.02.2023 5 z 5

Po knize jsem sáhla jen tak z nudy a neměla od ní skoro žádná očekávání. I když je kniha psaná v er-formě četla se krásně. Od začátku byl příběh úžasný a knihu jsem přečetla za jediný den. Olive a Adam jsou velmi sympatičtí, i když Adam mi v některých situacích přišel jako náctiletý. Strašně nemile mě překvapil Tom, to jaký to byl nakonec křivák. A musím teda říct, že mě i velmi překvapila detailní erotická scéna. Když to shrnu, tak je to velmi hezký romantický příběh u kterého jsem měla minimálně tři velké záchvaty smíchu a skoro po celou dobu motýlky v břiše. Rozhodně stojí za přečtení a místo v knihovně si zaslouží.

Pefka
27.02.2023 5 z 5

Krásný příběh, který se mi trefil do mé aktuální nálady. Moc se mi líbila Adamova povaha, jeho vysvětlení toho, proč se ke studentům chová tak, jak se chová, proč je "nepřátelský a nepřístupný". I profesor jeho formátu měl však svou slabinu a tou byla Olive - nadaná postgraduální studentka a hlavně obětavá kamarádka, která by se pro ostatní rozdala. Spojení těchto dvou postav fungovalo skvěle po celou dobu příběhu. Líbilo se mi, jaký pozitivní vliv měla Olive na Adama, jak se k ní choval, jak s ní byl úplně jiným člověkem. Co se mi bohužel nelíbilo, bylo velké množství sprostých výrazů, které se v knize nacházely. Nevím, zda se nám autorka snažila ukázat, že i vědci jsou jen lidé z masa a kostí, kteří prostě umí mluvit sprostě, ale tohle bylo za mě přes čáru. A s tím souvisí i popis sexuální scény, která se mi nehodila k celému příběhu. Dala jsem sice plný počet hvězdiček, ale moje hodnocení je tak na 4,5*.

Foxie89
26.02.2023 5 z 5

Četla jsem teda v angličtině, ale ta kniha je tak úžasná! Přečetla jsem ji během jednoho dne a nemohla ji vůbec odložit. Je tu skvělý humor, kdy jsem se smála nahlas. Olive s Adamem jsou navíc protiklady - sluníčko vs. bručoun a děsně mě to bavilo. Fakt doporučuju! Jednoduchá, zábavná knížka :)

Literarytwins
25.02.2023 5 z 5

Hypotéza lásky je prezentována jako senzace TikToku, já na ní však narazila díky četným recenzím a příspěvkům na instagramu, které na mě začaly vyskakovat. A díky bohu za ně, protože tahle knížka byla prostě skvělá! Trochu mě zarazila hned v začátcích čtení er forma, kterou je příběh psaný a té já příliš neholduji. ALE a ano zde je jedno velké ale...vůbec mi to tady nevadilo. Olive byla prostě skvělá hlavní hrdinka, taková správná střela. Na jednu stranu tak moc inteligentní a vzdělaná až geniální žena, na druhou stranu taková trubka, až to nebylo možné. Jenže ono to tak krásně pasovalo k té hlavní mužské postavě, až jsem žasla. Adam k ní sednul jako zadek na hrnec! Společně to byla za mě prostě knižní symfonie. Co se týče zápletky knihy, tušila jsem cca jakým směrem by se to mohlo odvíjet, to co jsem ale už nečekala bylo, do jakých rozměrů to ta daná osoba pošle, to mi spadla brada a chystala jsem se na své oblíbené profackování. Super bylo i vědecké a učitelské prostředí, které to celé krásně podkreslilo. A na konec mě Adamovo přiznání, resp. jeho odhalení chytlo za srdce. :) Takže suma sumárum? Ano kniha měla nějaké drobné mouchy, ale jak to u knižních pecek, které vás chytí za srdce bývá, ráda jsem je autorce odpustila a knihu všem vřele doporučuji. Já ji musela okamžitě přidat i ve fyzické podobě do knihovničky.

Bohu_nka
24.02.2023

Za mě kniha splnila očekávání - a byla přesně to,co jsem teď potřebovala: oddechová, milá, nenáročná... Kdyby měl někdo tip, na nějakou podobnou,budu ráda!

Kenan
24.02.2023 3 z 5

Ráda čtu romantické komedie, i ty které jsou určeny mladším čtenářům, ale tahle pro mně nebyla. Zajímavé vysokoškolské a vědecké prostředí, to je to nejlepší na celé knize. Škoda, že jej autorka nevyužila lépe. Olive, políbí nečekaně na chodbě profesora Adama, aby dokázala své přítelkyni, že má známost. Adam souhlasí, že bude hrát jejího falešného přítele a tak se vše rozjíždí. Za mně se často chování Olive blížilo spíš chování puberťačky a i když Adam mi byl sympatický, přesto nemohu podpořit nadšení z této knihy. Autorka používá stále se opakující sprostá slova a erotická scéna byla děs. Nějak mi nesedla do tohoto romantického příběhu.
Naprosto nechápu, čím si zrovna tato kniha získala tak nadšené ohlasy. Mrzí mně, že já si z ní na zadek nesedla.

Angie.D
24.02.2023 4 z 5

Veľmi príjemná, milá oddychovka. Určite odporúčam všetkým romantickým dušiam.

Po sklamaní s inou veľmi populárnou "romcom" knihou (pozerám na teba Spanish Love Deception :/ ), som mala značné obavy či ma aj toto nesklame, ale všetky tie dobré recenzie boli v tomto prípade oprávnené.
Boli tam klišé scény, bolo to predvídateľné, bolo to sladké, ALE všeko veľmi milým spôsobom, že to absolútne nevadilo a užívala som si to.

Hlavní hrdinovia sú veľmi sympatickí a chémia medzi nimi je skvelá. Autorka má podľa mňa dobrý zmysel pre humor a na viacerých scénach, či konverzáciách som sa schuti zasmiala. Taktiež oceňujem zasadenie do daného prostredia, keďže nič podobné som ešte nečítala a to, že sa tam aj reálne riešil ich študentský/profesijný život a nebola to len taká kulisa.

katlouc.ha
24.02.2023 4 z 5

Na tuhle knížku jsem poslední dobou narážela všude, kam jsem se podívala. V zahraničí ohromný hit, tak jsem na ni byla zvědavá. Mám ráda romance, ale u téhle nemůžu tak docela říct, že by to pro mě byla až taková pecka, jak se všude říká a čte. Bylo tam hodně hezkých pasáží, ale některé scény mi nebyly moc příjemné. Ani nevím, jak hodnotit.

alzbeta2843
23.02.2023 5 z 5

Ako asi každý i ja som na knihu neustále narážala na sociálnych sieťach a na mňa to malo úplne opačný efekt než nalákanie.

Nakonec som neodolala a po knihe stahal a rozhodne neľutujem. Dokonca ma kniha tak nadchla, že som sa ju bála odložiť. Kniha ma dostala už v samotnom prológu vetou: "Doktorandské štúdium je nechvlané známy, depresívne suchopárný pekelný kruh." :D Ako niekto, kto týmto kruhom prešiel som sa s touto knihou stotožňovala vo viacerých faktoroch. Autorka tam perfektne popísala akademické prostredie, čo mňa veľmi bavilo, ale myslím že i ľudia, čo ich to nezaujíma si niečo z príbehu odnesú. Ide totiž o slow burn romanciu s prívlastkami falošného randenia a s občasnými prvkami humoru.

Jeanine8
22.02.2023 5 z 5

Tak já se připojuji k nadšencům a dávám plný počet. Pro romantické duše povinná četba :-)

lusesita
22.02.2023 5 z 5

Úžasná kniha. Konečně hlavní hrdinka, která se nechová jako 13-ti letá puberťačka. Zachmuřený a nevrlý hlavní hrdina, který v její přítomnosti zněžní a je jak méďa, pořád ji podporuje. Musím říct, že mě tahle romanťárna velmi mile překvapila. Je to kvalitní romantika a každou chvíli jsem se musela usmívat a dokonce i smát, takže Bravo!

ElizPetrova
20.02.2023 4 z 5

Skvělá oddechová záležitost, čtivé, vtipné.. dialogy byly neskutečně realisticky napsané, celkový koncept a vyznění knihy se mi líbilo. Klasický milý romantický příběh.

sarekaslukova
19.02.2023 5 z 5

Tak tenhle příběh jsem fakt potřebovala. Už dlouho jsem nečetla knížku s permanentním úsměvem. Jak slibovala obálka knihy, tak Olivii jsem si zamilovala hned. Jediné co mi trochu nedávalo rozum byla takzvaná bonusová kapitola 15 a 16. Pro mě absolutně zbytečný a trošičku mi to zkazilo epilog. Ale jinak skvělá oddechová knížka na uvolnění.

Misi78
19.02.2023 5 z 5

Tu knížku miluju. Bavil mě humor a akademické prostředí, které znám z univerzity. Hlavní hrdinka byla skvěle vykreslená, její strachy, touhy a zmatkářství. A na druhé straně sexy zachmuřený profesor. Doporučuju.

ronnies.library
19.02.2023 4 z 5

Bylo to fakt dobré, ale vůbec jsem tomu nerozuměla. Prvních sto stran jsem to chtěla vzdát, naštěstí to zachránila poslední kapitola, které jsem dala šanci (a trochu pinterest a tiktok). U mě se ty kapitoly ze začátku rozdělovaly na dvě části…první půlce jsem nerozuměla ani slovo, tolik odborných slov a odstavců a ja tomu prostě nerozumím. Měla jsem pocit, že čtu nějaký odborný text, kterým se musím prokousat, abych dostala to, co očekávám. Kdyby to bylo v mém oboru (architektura), tak jsem samozřejmě nadšená. A druhou půlku jsem si užívala, tam už byl nějaký děj. Tak to šlo fakt těch sto stran. Celkově ta romantika byla fakt slaďoučká, nenáročná a ani to nebylo nějaké moc velké klišé. Každopádně nechápu ten hype okolo té knihy. Ano, fake relationship je prostě nejvíc a přišlo mi to stejně super jako každá jiná soft romantická kniha. Vysoká očekávání a vlastně mi to nenaplnilo ten můj pocit na skvělou knihu. Vlastně se mi to líbilo, jen mi vadí, když něčemu nerozumím a tady to bylo 50% knihy. Pokud se tedy pustíte do této knihy, tak jen s nějakým slovníkem odborných slov.

Dellphi
19.02.2023 5 z 5

Tato kniha pro mě byla velké a milé překvapení. Příběh byl romantický, vtipný, s dobrou zápletkou a hlavně originální. Moc mě bavily vědecké termíny a přirovnání  Autorku si hned přidávám do oblíbených a doufám, že bude psát dál takhle dobře. Za originalitu a styl psaní bych autorce dala klidně i 10 hvězdiček.

Nad čtením vůbec neváhejte, bude vás to bavit a hned se vám zlepší den (či večer).

Wajny
18.02.2023 5 z 5

Ach...tohle bylo tak skvělé!

Čtivé, svižné a krásně napsané. Je zde hodně vtipných situací a hlavně dialogů, které jsou neskutečně dobře napsané. V knize nechybí "wau okamžiky", co vás donutí tetelit se blahem. Romantické pasáže střídají, ty které vám zlomí srdce. Nechybí ani erotika, která byla perfektně napsána, hlavně díky tomu, že chemie mezi postavami funguje a vše bylo postupné

Příběh se odehrává na půdě univerzity, ale jedná se už o doktoranty a profesory, takže dospělý lidé, kteří se tak opravdu chovají. Nechybí ani odborné rozhovory, které mě zaujaly, i když tomu téměř vůbec nerozumím, tak byly dobře zpracované. Autorka se lehce zaměřuje na rozdíly mezi muži a ženy ve vědě a nerovnosti v profesním životě.

Oba dva hlavní hrdiny jsem si ihned oblíbila! Olive byla zábavná, místy trochu ztřeštěná a hodně svá a Adam byl perfektní, takový trochu bručoun, ale to já miluju! Líbilo se mi jejich špičkování, poznávání a to jak stáli za sebou. Protiklady se prostě přitahují!

Před každou kapitolou jsou hypotézy, které jsou dále prozkoumány a opravdu hezky okořenily příběh.

Doporučuji! A já si určitě nenechám ujít ani další knihu Šach a mat, která má vyjít ještě letos.

Instagram: Nikmakbooks

Tenebris_Draco
18.02.2023 5 z 5

Nejsem velký fanoušek romatických, čistě romatických, knih. Takže jsem se kapku obávala a snažila se koukat na onen koupený výtisk optimisticky, který mi ležel v knihovně. Což upřímně bylo zvláští. Chtěla jsem do toho jít, přesto mi druhá strana napovídala, abych to teď nečetla.
Ovšem to by byla velká chyba! Bylo to skvělé! Nejenže jsem si po první větě a poté i jejich polibku knihu zamilovala, ale i chtěla získat sama pro sebe onoho sexy ovšem temně arogantního muže pro sebe. (Promiň Olive.)
Jinak kniha je nabitá vtipnými částmi, vědeckými věcmi, u kterých se nemusí neználek vůbec bát, také panem Nezamiloval jsem se první.
Abych ukončila svůj výklad. Nemusíte se bát do této knihy skočit po hlavě. Určitě se pobavíte, užijete si speciální nehody i nenehody a budete, pravděpodobně, chtít ochutnat dýňové latté a dostat spoustu polibků.

romantika

2023  85%Hypotéza lásky