Hypotéza lásky

Hypotéza lásky https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/496116/bmid_hypoteza-lasky-63be9e1bdf7ff.jpg 4 1575 1575

Romantická komedie, která zbořila sociální sítě! Olive je doktorandka na Stanfordu. Na trvalé romantické vztahy příliš nevěří, zato její nejlepší kamarádka ano. Takže pokud ji chce přesvědčit, že s někým randí a její milostný život nabral správný směr, musí na to jít chytře. Vědci totiž potřebují důkazy. Proto Olive, jako každá jiná sebevědomá bioložka, zpanikaří a políbí prvního muže, na kterého narazí – Adama Carlsena. Mladý, v oboru uznávaný profesor má pověst přísného školitele. Byl tak jejich polibek největší chybou, kterou Olive v životě udělala, nebo se tohle setkání může vyvinout v něco víc? Kniha obsahuje také bonusovou kapitolu.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Love Hypothesis , 2021

Mišutamyš
17.02.2023 4 z 5

Na plný počet hvězdiček to nebylo, ale kniha se mi líbila moc, neuvěřitelně roztomilý příběh.
Olive byla úžasná, trochu praštěná, vtipná a mile potrhlá.
Adam byl sympaťák, přesně ten typ, kterýho si každá holka, co miluje romantické komedie, představí jako hlavního hrdinu.
Chemie mezi těma dvěma byla skvěle vykreslená a já jim to všechno beze zbytku věřila.
Co mi vadilo, protože to už je hrozně ohrané, jak si hlavní hrdinové nedokážou říct, že jsou do sebe blázen, že se po uši zamilovali a místo toho radši dobrovolně trpí.
Trochu na rozpacích jsem byla z milostné scény, ta mi přišla...nevím, trochu jako z jiné knihy.
Všechno dohromady bylo ale skvělé a já se k této knize budu ráda vracet.

Knižní střípky
16.02.2023 3 z 5

Kniha sice byla obrovskou senzací v zahraničí, ale já si z ní na zadek úplně nesedla.

I přes všechny mé různé výtky, musím říci, že to vůbec nebylo špatné, většinou. Bylo tam hodně moc hezkých pasáží, byly tam ovšem i takové, při kterých mi zajelo obočí až do vlasů, nebo jsem si málem ukroutila hlavu. Fakt někomu přijde atraktivní vůně potu, byť je smíšená s vůní kokosového opalováku? Na postelovou scénu raději zkusím zapomenout. A o jednom sprostém slově, které se tam vyskytuje tolikrát, až ho mám vypálené v mozku, ani nemluvím...

A bohužel, byť Olive byla v podstatě milá holka, tak někdy se chovala jak praštěná puberťačka, ne jako téměř o deset let starší vědkyně. Adam byl miláček.

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižní střípky.

Atuin
16.02.2023

To jsou přesně takové knihy,kdy ze zajímavého námětu, prostředí a příběhu udělá autorka doslova katastrofu ve chvilce kdy hrdinové promluví nebo se mají zachovat nějak racionálně. Nevěříte jim pak vůbec nic a máte dojem že je to špatný kompars který se ztratil v jakémsi výzkumnickém prostředí...

Adris
15.02.2023 3 z 5

+Vědátorské, univerzitní prostředí, láska, humor. Od cca 150 strany se mi příběh opravdu líbil.

- Chování lidí okolo 30 odpovídalo chování pubescentů na střední a kontrastovalo s vážností jejich profese. Nezdálo se mi, že by celkově ten vztah byl vhodný a že by jej v realitě mohli takto ukazovat pod jednou střechou před kolegy. Zápletka s předstíráním a to, jak k tomu došlo, mi přišlo velice uhozené.

A opravdu jsem nemohla uvěřit, že je jedna osoba na jednu stranu vážená, přísná, ceněná, inteligentní... a na druhou stranu TAK poblázněná, že změní své chování a stane se lehce zmanipulovatelnou.

Dávám lepší průměr. Četlo se to pěkně, ale ... :).

Zomy
15.02.2023 5 z 5

Rozkošné... běžně tohle slovo moc nepoužívám, ale při čtení téhle romantické komedie mi často naskakovalo. Olive je suprová, moc mě bavila a Adam je přesně ten typ hrdiny, který mě baví asi nejvíc - zádumčivý, nepřístupný a zcela oddaný.

Vysokoškolské prostředí bylo pro mě naprosto realisticky vykreslené, ráda jsem se tam tímhle způsobem vrátila.

To, že byl konec jasný od první stránky, mi vůbec nevadilo. Vlastně naopak, přesně z toho důvodu červenou knihovnu čtu - já chci sladký a nekomplikovaný příběh s happy endem. Je to únik od denních starostí, od šedi, od stresu.

A tohle je přesně ta knížka, ke které se budu pravidelně a ráda vracet, když se budu chtít zasmát a zamilovat.

Jen doufám, že autorka si podobnou úroveň zachová i v dalších dílech, těším se na ně.

GalaxyR
14.02.2023 3 z 5

3,5⭐️/5⭐️
Na Valentýna romantickou knihu, abych své osamělé duši mohla dopřát trochu zapomnění. A ono to nezabralo...
Byla to poměrně příjemná oddechovka, při které člověk nemusel horoucně přemýšlet nad spletitostí děje, ovšem nervózní slow burn romantikou se velice rychle zajíte, obzvlášť pokud je předem jasné, jak celý příběh skončí. Za to bych ovšem dokázala strhnout jen půl hvězdičky.
Co mi do příběhu vůbec nezapadlo, a úplně bych se nenazvala frigidní puritánkou, byla náhlá sexuální scéna s explicitními výrazy, které do tak sladkého příběhu prostě nepatří. Ale což, to už je otázka vkusu. Za to ostatně ale musím sundat celou hvězdičku.
Nijak to ovšem nekazí celý dojem z příběhu, jsem ráda, že jsem si knihu přečetla.

Terez9119
14.02.2023 5 z 5

Bylo to krásné. Neříkám, že to bylo něco speciálního, ale já si moc užila. Děj je naprosto předvídatelný, ale přece jen mě jeden menší plot twist k závěru (ne)příjemně překvapil. Vážně to není ničím objevné, je to prostě slow burn ve stylu Mariany Zapaty jen z prostředí postgraduálu. Autorka ale moc hezky vystihla prostředí i vztahy, dialogy byly chytré a zábavné, takže až na míru sprostých slov (zvlášť v češtině, věřím, že v originále by mi to tak nevadilo) tomu nemám absolutně co vytknout. Olive je tvrdohlavá ambiciozní slečna, oddaná kamarádka, ale taky je docela trdlo. A Adam je přesně ten hrdina, kterého mám ráda. Milující, oddaný, pozorný a přesto s chybami.
Už hrozně dlouho se mi nestalo, že bych narazila na knížku, kterou bych prostě nemohla odložit a četla dlouho do noci. A jsem šťastná, že jsem zase na jednu takovou narazila. Prostě jsem ji zhltla naráz :D

DreamerX9
14.02.2023 4 z 5

Původně jsem myslela že to bude YA ale nakonec to bylo trošku dál. Kniha se mi líbila a pobavila taková únorová perlička. Bavilo mě to špičkování a celkový vývoj vztahu mezi Adamem a Olive. Několik vtipných hlášek a na to jak Adam působil jako takový nudný patron s postupem se i jeho postava rozvinula do nových rozměrů (víme jakých že :D).

Hypoteza:
" V životě neexistuje chvíle, která by se nedala vylepšit jídlem přijíždějícím na páse"

Babouš
13.02.2023 4 z 5

Hrozně roztomilá oddechovka, u které sice od začátku víte, jak to dopadne, ale stejně vás to baví číst, protože chcete vědět, jak se k tomu hrdinové dopracují. Extrémně čtivé a zábavné, ale najdou se i pasáže, u kterých vám úsměv na rtech ztuhne (postavení žen ve vědě). Není to kniha, na kterou budete myslet i dlouho po dočtení, ale to čtení si prostě užijete :)

Eslem
11.02.2023 1 z 5

Dívám se, že dnes slavíme MEZINÁRODNÍ DEN ŽEN A DÍVEK VE VĚDĚ. Možná by nebylo špatné oslavit ho tím, že rituálně spálím tuhle přitroublou knihu. Čekala jsem chytrý humor a rozumně se chovající postavy, ale očividně byla chyba myslet si, že by TikTok mohl ovládnout inteligentní produkt jakéhokoli druhu...

LenkaMacak
10.02.2023 5 z 5

Na knihu jsem se moc těšila a musím říct, že nezklamala. Milý příběh, sympatické postavy a k tomu romanťárna, jak vyšitá. 5/5 ⭐️

Sabča92
07.02.2023 5 z 5

Troufám si říct, že žádná jiná kniha nebyla vloni tolik vidět, jako právě Hypotéza lásky. Na český překlad jsme si tedy museli dost počkat - ale ono se to vyplatilo. Hypotéza lásky je romantická komedie v žánru new adult ve které nechybí nic co by čtenáře z této cílovky měli rádi. Máme tu skvělou hlavní hrdinku, která je jiná než ostatní. Je ponořená hluboko do svého studia, pro které nejen že má velmi pádný důvod, ale především ji opravdu baví a zajímá. Adam je tu naopak za pěkného bručouna, který je doslova a do písmene napaden v prvních stranách knihy Olive, která ho nečekaně políbí, a tím spustí celý kolotoč předstíraného vztahu.Bylo to chytré, zábavné, romantické. Mezi Olive a Adamem to jiskřilo, neustále se mezi sebou špičkovali, a panebože bylo to skvělý.
Kniha je napsána velmi lehce, stránky vám budou mizet doslova před očima, a vy se nebudete chtít s hrdiny rozloučit. Hypotéza byla napsána jako fanfikce na Kylo Rena a Rey ze Star Wars, ale já si nemůžu pomoct, nemám ráda představitele Kylo Rena, proto jsem si u čtení představovala někoho jiného. Trošku mě tu překvapila opravdu pikantní scéna, kterou jsem popravdě nečekala. Ovšem nijak mi to čtení nezkazilo, naopak.
Hypotéza lásky se řadí k mým nejoblíbenějším romantickým komediím, kousek za Má mě rád, nemá mě rád, a rozhodně jsem ji nečetla naposledy.

JajaCZ
06.02.2023 3 z 5

Mrzí ma to, ale knihe nemôžem dať viac ako 3*. Hlavní hrdinovia sa vôbec nesprávali ako dospelí ľudia. Olive pocitovo nemala 26, ale 16. Čudujem sa, že 34r chlap mal s takým chovaním trpezlivosť. Začiatok knihy je umrnčaný/ukecaný (výplňové nezmyselné, rádoby vtipné vety) a la Gilmorovky. Príbeh je ľahko predvídateľný. Úplne ma dostala pasáž o očkovaní, kedy sa hlavná hrdinka pýta prečo sa nechce očkovať, či je antivaxer a samozrejme ho do očkovania nanúti. Totálne ma táto pasáž znechutila. Nehodila sa tam, nevidela som zmysel tejto vsuvky do príbehu, pripomenula mi polarizovanie a správanie sa spoločnosti počas pandémie a zosmiešňovanie akéhokoľvek názoru pre/proti. Pachuť sklamania mi ostala až do konca. Kniha sa čítala rýchlo a celkom príjemne, hodnotila by som ju ako oddychovku, ale nečakajte taký mega čitateľský zážitok ako sa všade prezentuje. Je možné, že by ste boli sklamaní ako ja :(

MayaBu
31.01.2023 5 z 5

Na tuto knihu jsem na bookstagramu narazila tolikrát, že to ani nespočítám, ale pořád jsem si nebyla jistá, jestli se do ní pouštět. Romantika pro dospělé není obvykle můj žánr první volby, ale vzhledem k zasazení do prostředí kolem postgraduálního studia a hlavním postavám - vědcům... řekla jsem si, že to zkusím.

Chápu hype kolem této knihy? Ano, naprosto. Je to setsakra čtivé, se zajímavými a oblíbitelnými hrdiny, nechybí tomu humor ani vážnější témata. Dobře jsem se u čtení bavila a kdyby to bývalo šlo, dala bych ji na jeden zátah. Asi jedinou výhradu mám k sex. scéně... byla jen jedna, ale přišla mi... divná. Trošku lituju, že jsem onu kapitolu nepřeskočila, ale co už, i tak za mě hezkých 4,5* /čteno v originále, určitě ale dám rereading česky/

nada3314
30.01.2023 5 z 5

Senzace TIK TOKU, ano i na mě tohle zafungovalo. Naprosto chápu, proč je tento příběh tak oblíbený!

Ne nadarmo je na Goodreads tento titul hodnocen 4,23 a za mě určitě zaslouženě.

Na to, že teď poslední dobou romantiku vůbec nečtu, jsem moc ráda, že jsem měla možnost si Hypotézu lásky přečíst a ještě s předstihem než u nás vyjde. Nebudu lhát, že jsem čekala velkou pecku a musím přiznat, že to je za poslední dobou nejlepší romance pro mladé jakou jsem kdy četla. Bylo to chytré, vtipné a od první stránky kouzelné. Postavy Olive a Adama nejde nemilovat – prostě úžasňákovi. Prostředí školy a vědy bylo originální, inteligentní a spousty dalších pozitivních slov :-)

Podle mě příběhu nechybělo vůbec nic! Najdete tam i negativního hrdinu, kterého vyváží hodně romantiky a trochu sexu. :-) Kdy posléze i vědci zjistí, že vlastně sex není žádná věda :-) Prostě ta chemie tam fungovala a basta :-)

Od Ali Hazelwood si určitě ještě někdy něco přečtu. A Vám bych přála taky tak parádní zážitek ze čtení, který jsem u knihy měla já :-) Pokud se k Vám kniha dostane, neváhejte a pusťte se do ní!

michaela9561
29.01.2023 odpad!

(SPOILER) Mohu říci, že naposledy mě takhle nakrklo "halabala" divadelní pokračování Harryho Pottera. Těšila jsem se na milou romantickou knížku ... Nechápejte mě špatně, nemám vůbec nic proti naivní zápletce, kterou už jsme tu měli 100x, přesně to jsem v tu chvíli, kdy jsem knížku držela v ruce, hledala. Bohužel tohle je tak hloupé, až to bolí. Chování hlavní hrdinky je naprosto na hlavu a její protějšek postrádá jakoukoliv osobnost. U "dramatických momentů", kdz si například musela Olive sednout Adamovi na klín (protože to prostě nešlo jinak???!!!!) jsem si doslova rvala vlasy. Napsat toto a vydávat to jako "brainy romance" pro ženy je pro mě osobně doslova urážka xD Kniha postrádá jakýkoliv vtip a nápad, a knihkupectví by měly k nákupu zařadit možnost "proplatit v případě duševní újmy".

Yanny
29.01.2023 5 z 5

Senzace TikToku. Velká očekávání. Nadšené ohlasy v zahraničí.
Zaslouží si ten hype? Za mě rozhodně ano!
Z knížky jsem byla nadšená od začátku, protože jsem si naprosto okamžitě oblíbila hlavní hrdinku Olive a moc mě bavil její humor.
Vědecké prostředí univerzity ve Stanfordu bylo velmi originální a mělo krásné kouzlo. Tak nějak nostalgicky jsem měla stejné pocity jako u filmu Pravá blondýnka. :D Vím, že je to zvláštní srovnání, ale ten pocit jsem takový prostě měla.
Skoro okamžitě jsem si do role Adama vsadila herce Adama Drivera, aniž bych věděla, že knížka byla původně napsaná jako fanfikce na Kylo Rena a Rey ze Star Wars. Když jsem se to pak dozvěděla (autorka o tom také píše v poděkování), tak mi docvaklo, jak to neskutečně sedí. Daisy Ridley by se na roli Olive neskutečně hodila.
Je potvrzené, že z Hypotézy lásky bude film, ale jaké herce zvolí, to se ještě neví. Myslím, že bude velké zklamání pro fanoušky, pokud to nebudou tito herci… :D Ale i tak se na to samozřejmě těším.
Na knížce oceňuju také to, jak realisticky tam byla popsaná erotická scéna. Obecně to v knížkách moc nemusím, ale tohle bylo napsané fakt dobře.
Je to klasická romantická komedie, takže se tam samozřejmě musí udít nějaké „překážky“, které vám drásají nervy, protože je to chybou komunikace… já osobně z toho byla fakt na prášky. :D Ale to k tomuhle žánru prostě patří a o čem by to bylo, kdyby tam nebyla nějaká taková komplikace…
Celkově ale knížku vážně doporučuju, dávám 5 hvězdiček a těším se na další knihy autorky. Další dvě mají přijít v říjnu a listopadu.
Tato kniha vychází 9. února a vy si ji určitě pořiďte! :)))

Matri
24.01.2023 5 z 5

Z každej strany sa na mňa valili pozitívne dojmy z tejto knihy, no neviem prečo, ale to vedecké prostredie ma nejako nelákalo... Ale to by bola obrovská chyba, keby som to neprekúsla a túto knihu obišla.
Príbeh bol vtipný, zaujímavý, krásne napísaný a teda Adam.. no jedným slovom zlatíčko protivné! Už som spominala, že to bolo vtipné? Lebo bolo! Takže každá romantická duša, ktorá má rada vtipné situácie a slovné výmeny.. Šup šup prečítať

TetaLik
23.01.2023 5 z 5

Tahle kniha se mi velmi líbí. Takové oddechové romantické čtení.

Red-haired
15.01.2023 5 z 5

Ach, tuhle knihu si tak užijete! Já se na příběh moc těšila díky originálnímu prostředí a čekala jsem zábavnou oddechovou romanci. Nakonec jsme dostala ještě mnohem víc.
Příběh mě vtáhl i rozesmál už od první kapitoly. Ten humor, špičkování mezi Olive a Adamem, radosti a strasti vědecké kariéry, skvělé vedlejší postavy, podporující přátelé… to všechno vytvořilo tak úžasně milé kombo, že můžu knížku určitě z části zařadit mezi typicky komfortní čtení, které vás povzbudí a dostane do dobré nálady. Můžete ale očekávat také to, že se do postav natolik zamilujete, až vám některé scény zlomí srdce. Tady rozhodně platí, že protiklady se přitahují a já si přitažlivost těch dvou světů moc užila.
Co jsem v knize vůbec nečekala, byla vyloženě erotická scéna. Z nějakého důvodu jsem byla přesvědčená, že to autorka z větší části přeskočí a zůstane jen u romantiky, a ono ne. A panečku, že to byla erotika! Jedna z nejlepších pikantních scén, co jsem kdy četla, ale asi za to může i fakt, jak moc jsem hrdinům fandila a veškeré to napětí předtím.
Velké plus také dávám za Hypotézy před každou kapitolou, které originálně nalákaly na to, co se bude odehrávat dál.
Tato kniha pro mě měla naprosto všechno a já za ni dávám ruku do ohně, upíšu svou duši ďáblu a ohodnotím jednoznačně 5*/5*.

romantika

2023  85%Hypotéza lásky