Hypotéza lásky

Hypotéza lásky https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/496116/bmid_hypoteza-lasky-63be9e1bdf7ff.jpg 4 1576 1576

Romantická komedie, která zbořila sociální sítě! Olive je doktorandka na Stanfordu. Na trvalé romantické vztahy příliš nevěří, zato její nejlepší kamarádka ano. Takže pokud ji chce přesvědčit, že s někým randí a její milostný život nabral správný směr, musí na to jít chytře. Vědci totiž potřebují důkazy. Proto Olive, jako každá jiná sebevědomá bioložka, zpanikaří a políbí prvního muže, na kterého narazí – Adama Carlsena. Mladý, v oboru uznávaný profesor má pověst přísného školitele. Byl tak jejich polibek největší chybou, kterou Olive v životě udělala, nebo se tohle setkání může vyvinout v něco víc? Kniha obsahuje také bonusovou kapitolu.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Love Hypothesis , 2021

kikikrat
10.03.2023 3 z 5

Lepších 3,5*/5*. Byla to skvělá oddechovka, místy vtipná a jistě měla zajímavé prostředí. Kniha mě neuchvátila tak moc jako ostatní. Necítila jsem tu chemii mezi hlavní dvojkou a vlastně mi ani nepřišlo, že je nějak poznávám. Milá kniha ale myslím, že na ni snadno zapomenu.

ivetdos
10.03.2023 4 z 5

Originální prostředí doktorandů na vysoké škole je pro mnoho z vás předností knihy, mě to upřímně spíše iritovalo, protože mám ještě příliš čerstvé vzpomínky na akademické prostředí a vím jací lidé tuto práci dělají (nemám na ně moc pozitivní názor :D), a tak si asi říkáte, proč ji sakra teda čtu, když pak zbytečně budu mít negativní hodnocení. No byla jsem zvědavá, co za pecku to bude a proč je tak moc oblíbená. A rozumím tomu. Čtivá, vtipná romantická komedie s hrdiny, kteří mají své mouchy, nejsou hloupí a jde tak trochu proti proudu. Možná to bylo mým rozpoložením, protože všichni jste vychvalovali chemii mezi postavami, já ji však bohužel necítila. Pro mě tedy jde o 4* záležitost (do hodnocení nezahrnuji své antipatie k osobám dobrovolně se angažující v akademické obci :D) a jsem ráda, že jsem si Hypotézu lásky přečetla a pobavila se. Určitě se nenechte odradit, jen pozor, toho vědeckého, vysokoškolského prostředí je tam opravdu dost :)

Kristy.Seb
10.03.2023 4 z 5

Nebojte se propadnou lásce. Někdo váš pád vždycky zbrzdí.

Konečně někdo zařadil úspěšné vědkyně do příběhu! Příběh hned o začátku měl rychlý spád a naprosto jsem ho přečetla jedním dechem. Skvělé, vtipné a plné opravdové lásky.

lvice_elaa
10.03.2023 2 z 5

HYPOTÉZA: Tahle autorka je posedlá vylučovacími pochody. Od nadávek, kterýma tituluje Adama, až po marnou snahu dodat svejm klišé postavám nějakou extra hloubku. Za mě díky, ale tohle fakt nepomohlo.

Jo, vědecký prostředí bylo zajímavý a bavilo mě, ale romantická zápletka byla totálně na sílu slátanej kýč. A když jsme u těch důkazů, který prý vědci potřebujou: já jsem nedostala žádnej důkaz, že je Oliva chytrá. Ne, fakt neuvěřím tomu, když to o ní někdo řekne a z jejího chování ani myšlení nic takovýho nevyplývá. Navíc pořádně nevidí přes svý prošlý kontaktní čočky, tak bych ji chtěla vidět pracovat v laboratoři. Strašně laciný bylo i to, jak je chudá, podvyživená a všichni jsou na ni zlí. Od autorky vědkyně jsem čekala mnohem lepší výkon. A bez bonusový kapitoly bych se taky obešla.

ZÁVĚR: Prostředí sice zajímavý, ale inteligentní romance vypadá úplně jinak.

Konfu97
08.03.2023 5 z 5

Tak tohle by to, co jsem potřebovala. Krásná, milá a roztomilá oddechovka. Po knížce jsem sáhla po několika doporučeních a rozhodně nelituji. Protože tohle je SUPER!
Olive je dívka se smutnou minulostí, ale má cíl a jde si za ním. Na místo toho Adam.. Bručoun, který se mračí na celý svět. Oba si ale rozhodně od začátku zamilujete, stejně jako vedlejší postavy (teda kromě jedné :D)
Celý příběh je postavený na romantické lince, která je roztomilá a místy opravdu vtipná.
Rozhodně jsem si u knížky krásně odpočinula, usmívala se a přála postavám šťastný konec.

katee21
07.03.2023 5 z 5

Tohle byla přesně ta kniha, kterou jsem měla pro všechen ten povyk strach číst. Ale jelikož na VŠ studuju právě biologii, nemohla jsem ji nechat být.
Nejsem čtenář romantik, dávám přednost fantasy, ale tohle bylo dokonalé. Vtipné, milé, chvílemi "wtf", čtivě napsané. Postavy si okamžitě zamilujete, včetně Adama, který ze začátku opravdu působí jako debil.
Je to skvělá knížka a já na ni budu vzpomínat asi ještě dlouho a jednou se k ní s radostí vrátím.
Doporučuji všema deseti.

Jaklová.katka
06.03.2023 3 z 5

Příjemné čtení , ale už jsem četla mnohem lepší.
Začátek dobrý, pak trochu sestup dolů.
Trochu mi vadily sprosťárny, občas byli až zbytečný.
A ten sex ... Fakt to někoho překvapilo?

Jane333
06.03.2023

Absolutně nechápu to haló okolo téhle knížky, nuda, postavy se chovali jako čtrnáctiletí puberťáci na to, že to byli vědci, erotická scéna trapná

Betulabii
05.03.2023 5 z 5

Dám plný počet, protože jsem chtěla oddechovou romantiku a tu jsem dostala. Jen si ale dovolím podotknout, že kniha je zbytečně přeceňovaná. Je to klasická romanťarna na styl Romantických útěků od J. Caplin. Kromě akademického prostředí se to ničím neliší. Možná jsem měla vysoké očekávání, protože ten hype kolem knihy je velký. Hlavní hrdinka se podle mne chovala spíš jako nezralá čerstvá dvacítka než jako skoro třicetiletá doktoratka. Ale příběh samotný super, trochu erotiky (která byla na můj vkus víc divná než žhavá, neustálé dotazování hrdinky "Je tohle v pořádku?"). Kolem a kolem jsem chtěla dát 4 hvězdy, ale Caplinové jsem taky dala 5 a je to dle mého názoru stejná úroveň.

padajicidvere
05.03.2023 4 z 5

(SPOILER) Celkem chápu to nadšení ze strany TikToku, přeci jen tam převládá určitá věková kategorie.. Už právě proto jsem se bála do knihy začíst. A pak ta zlatá nálepka - ta mě už několikrát uvedla v omyl..

Nápad super, ale to provedení na mě působilo v určitých místech nuceně a naivně. Raději lhát, než dát najevo své city. Bát se přiznat si pravdu. Omyly kam se člověk podívá.

Začátek polibku mě pobavil a Adam stejně tak, vlastně se mi dost zamlouval, ale nějak mi k němu nesedla ta citová záležitost, jak několik měsíců prahne po jediné dívce. Potom to jak se o ni chce starat, skoro ji vykrmit..trochu prvoplánové, ale kýč pěkný. Doufala jsem ve věští "hate to love", ale po A. přiznání to bohužel nebylo možné..

O. byla opravdu sympatická a roztomilá. Ve své práci profesionální, ale jakmile došlo na vztahy, tak jako puberťačka, za mě OK. V realitě to málokdy bývá jinak.. Prostě se v téhle oblasti necítila svá, komfortně, tak jako ve studiu apod.

Prostředí se mi moc líbilo. Klidně bych přidala více odborné tematiky a rozhovorů z jejich oblasti.

Er forma - za mě ne, děkuji.

nakavusterezou
05.03.2023 3 z 5

Kniha označovaná jako "Senzace na TikToku", musela jsem to zkusit.

Prvoplánový příběh, u kterého už od začátku víte, jak skončí. Zápletka nic moc a přišlo mi, že je tam jen na sílu (jako aby se tam něco stalo), jak rychle zápletka přišla, tak i tak rychle odešla.

Výrazy jako "číča" nebo "štěrbinka" .. jako pardon, ale to mě opravdu rozesmálo :D

Abych nebyla jen kritická. Do příběhu jsem se začetla opravdu snadno, je to psané čtivým a hlavně jednoduchým stylem, takže vám stránky samy mizí pod rukama.

Občas si ráda přečtu tento žánr, ale tohle šlo fakt úplně mimo mě.

Knihoholka.
05.03.2023 5 z 5

Snad nikdy jsem se u knihy tak nezasmála. Autorka mě zcela vtáhla do děje a všechno jsem to s Olive prožívala, Adam je dokonalý, Holdena a Malcoma jsem si zamilovala a u scény s dvojitým rande jsem se upřímně smála. Neuvěřitelně mě bavila a nedivím se, že je tak opěvovaná. Dlouho jsem se vzpouzela, protože je na internetu úplně všude, ale nemělo to cenu! Ali Hazelwood si mě získala.

blanka5960
04.03.2023 5 z 5

Hypotéza lásky
nebylo dne nebo hodiny, kdybych nenarazila na sociálních sítích doporučující odkaz na tuto knihu, jak je boží a jak si ji musíme všichni přečíst. Přiznám se, že jak má kniha kolem sebe mnoho povyku, jsem obezřetná a spíš mě to jako čtenáře odrazuje. Takže jsem vyčkávala, co na ni říkají knihomolové z mých oblíbených účtů. Povětšinou ji chválili, doporučovali a tak jsem se nechala zlákat ke čtení. Prvních asi 80 stránek jsem si říkala, kde je to kouzlo, nebylo to špatné to ne, jen jsem nebyla tak uchvácená jako ostatní. Možná za to mohla nálada, nebo pár sprostých výrazů, které pro mě byly v tu chvíli přes čáru. Těžko říct...

Naštěstí jsem knihu neodložila a četla dál, kouzlo bylo objeveno a mě stejně jako všechny ostatní Hypotéza lásky okouzlila a já četla, hltala stránku za stránkou.
Hypotéza lásky je romantická komedie z žánru new adult, odehrávající se v akademickém prostředí vysoké školy. Laboratoře, výzkum, granty, naděje, zklamání, chemie, přátelství, láska o tom všem a především o vztazích je tato kniha. Jeden neuvážený čin spustí sérii něčeho, co už tak lehce nejde zastavit. Vtipná láskyplná komedie kterou,doufám v to, někdo ztvární ve filmové podobě. Bylo to skvělé, boží čtení u kterého jsem si odpočinula, užila si jej a stejně jako milion čtenářů předemnou musím Hypotézu lásky doporučit. Tohle fakt chcete číst.

Áňa 998
04.03.2023 5 z 5

Kolem téhle knihy je v posledních dnech neskutečný boom a mě to celkem odrazovalo. Pak jsem si ale řekla, že na ní něco přeci jen musí být, tak jsem se do ní dala. Že by to bylo něco neskutečného, co vám vystřelí mozek na měsíc, tak to to opravdu není. Hypotéza lásky je milostný příběh plný zvratů, vtipu, nedorozumění. Přes pomalejší začátek jsem se ale začetla a od padesáté strany jsem jela jak myš, nešlo přestat. Hrozně milé a hřejivé čtení z vědeckého prostředí. I když mi přišlo, že má hlavní postava klapky na očích, co se týká Adama, dávám pět hvězd :-)

kalinkacz
03.03.2023 4 z 5

No ale tohle mě bavilo! Romantické komedie jsou čím dál oblíbenější a já snad začnu patřit mezi skalní fanoušky. Vždy se nechám nalákat v zahraničí, počkám na spoustu kladných recenzí a pak nikdy nejsem zklamaná!
Jasně, není to nic náročného, ale každý si někdy u knihy chceme odpočinout a tato za mě vše, co jsem očekávala splnila. Už tu mám nachystanou v angličtině autorčinu další knihu a těším se moc. Za mě doporučení!

Arinda
02.03.2023 5 z 5

Fantastická kniha, nešlo se od ní odtrhnout. Zatím rozhodně nejlepší kniha, kterou jsem si letos mohla přečíst. Povyk, který se kolem ní odehrával/odehrává je naprosto namístě. Pokud hledáte oddechovku plnou humoru a roztomilých prvků, které Vás donutí se culit jako blázni, tak tohle je přesně ta správná volba. Hypotézu lásky jen tak z hlavy určitě nevyženu, a ráda na ni budu vzpomínat při každém popíjení dýňového frappuccina. :)) #TeamOlive

Etule
02.03.2023 5 z 5

Na tuhle knihu jsem se stejnou měrou těšila, jako jsem se jí obávala. Ten hype kolem ní byl tak obrovský, že jsem začala mít až moc vysoká očekávání. A bohužel, když mám takové očekávání, tak většinou bývám zklamaná. Tady to ale rozhodně neplatilo.
Tohle byl vážně skvost. Olive byla správně ztřeštěná a její minulost mě vážně brala za srdce. Adam byl zlatíčko k zulíbání, byť bylo jasné, kdo ve skutečnosti je a jak to s Olive ve skutečnosti má. V mnoha ohledech se s Olive dokážu ztotožnit (tedy kromě toho jak geniální je :D), převážně co se týká vztahů. Vedlejší postavy mě taky extrémně bavily, převážně tedy Malcolm a Holden.
Jedinou výtku, kterou bych ke knize měla, ale na hodnocení to vliv nemá, je bonusová kapitola z pohledu Adama. Přišla mi zrovna tahle scéna dost nadbytečná, vybrala bych v autorčině případě spíš nějakou jinou. ;)

kytarka
01.03.2023 5 z 5

Po přečtení knihy chápu povyk kolem ní. Z knihy jsem také nadšená. Děj utíká velmi rychle a vy chcete číst další a další kapitolu až zjistíte, že máte přečteno. Olive jednou v laboratoři políbí Adama, morouse profesora. Chce totiž aby si její kamarádka začala s jejím bývalým klukem a měla strach, že když si bude myslet, že je sama, tak do toho nepůjde. Jo tohle je tak ukrutně dobré, že si knihu musíte přečíst taky.

Kuxka
01.03.2023 4 z 5

Zhruba dvě třetiny knihy se mi fakt líbily, bylo to milé, hezké a vtipné. Po ale těch téměř dvou třetinách už mi to přišlo přehnaně romantické, Olivina rozhodnutí mi přišla pitomá a protivná. Bonusovou kapitolu za mě nebylo potřeba přidávat, protože se opakuje scéna, kterou skončila ta fajn část knížky, z pohledu tentokrát Adama. Kdyby se ta scéna zkrátila, byla by dobrá, ale za mě ji autorka zbytečně protáhla. Moc se mi nelíbí, že je to psané v er formě.

Nomia
01.03.2023 3 z 5

Přiznejme si to, ten nápad s předstíráním vztahu byl naprosto přiblble vykonstruovaný. :)
O tom, že tamní renomovaní vědátoři se chovají spíš, jak osazenstvo Školy zlomených srdcí nemluvě. Ale bylo to milé, vtipné a čtivé.

romantika

2023  85%Hypotéza lásky