Hypotéza lásky

Hypotéza lásky https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/496116/bmid_hypoteza-lasky-63be9e1bdf7ff.jpg 4 1541 347

Romantická komedie, která zbořila sociální sítě! Olive je doktorandka na Stanfordu. Na trvalé romantické vztahy příliš nevěří, zato její nejlepší kamarádka ano. Takže pokud ji chce přesvědčit, že s někým randí a její milostný život nabral správný směr, musí na to jít chytře. Vědci totiž potřebují důkazy. Proto Olive, jako každá jiná sebevědomá bioložka, zpanikaří a políbí prvního muže, na kterého narazí – Adama Carlsena. Mladý, v oboru uznávaný profesor má pověst přísného školitele. Byl tak jejich polibek největší chybou, kterou Olive v životě udělala, nebo se tohle setkání může vyvinout v něco víc? Kniha obsahuje také bonusovou kapitolu.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Love Hypothesis , 2021

nina3905
12.09.2022 5 z 5

Humorné, oddychové, návykové romantikuš čítanie - jedným slovom - parádne, vážne nepreháňam. Hlavné postavy boli "na rožranie" - frfloš Adam a pozitivistka Olive, ich vzájomné rozhovory nemali chybu. Dobre mi padlo aj vysokoškolské resp. vedecké prostredie, v ktorom sa dej odohrával. Pozitívne hodnotím, že autorka v príbehu načrtla rodovú nerovnosť v profesionálnom prostredí. Dúfam, že budú k dispozícii aj iné knižné počiny od tejto autorky, pretože jej štýl písania mi jednoznačne padol "do noty". Knihu zaraďujem zatiaľ za najlepšiu, ktorú som si mohla v roku 2022 prečítať. Za mňa dávam 10/10 - nepreháňam :-)

šneki
10.09.2022 5 z 5

Jedna z nejlepší romancí, co jsem četla! Sice by se tam našlo pár chyb, ale jinak je to plné inteligentního humoru a Olivin sarkasmus je (společně s vědeckým prostředím) třešnička na dortu.

narisa
10.09.2022 5 z 5

Absolutně nádherná knížka. Opravdu jsem si ji zamilovala. Krásná pomalá romantika a navíc z prostředí, které je mi blízké, a na které ráda vzpomínám.
Pro všechny, co mají rádi romantiku, opravdu vřele doporučuji. Krásně se to čte, kniha velice rychle ubíhá, je vtipná, a chvílemi také smutná. Adam byl skvělý a ve skutečnosti asi dost plachý. Kdyby po něm Olive náhodou neskočila, tak by ji snad nikdy neoslovil. Olive měla opravdu velký problém se sebepodceňováním. Ale jako pár vyvažovali své nedostatky.
Vřele všem doporučuji.

Kaduri
09.09.2022 4 z 5

Na túto knižku som sa moc tešila. Slow-burn romance z vedeckého prostredia? Super!
A musím skonštatovať, že knižka splnila moje očakávania. Bolo to vtipné, milé, inteligentné čítanie.
Mám drobné výhrady k prekladu, niektoré slová by som v rámci kontextu pozmenila, ale to nie je chyba knižky.
Ku kvalite kníh od Mariany Zapaty ešte máličko chýba, no je to v rámci žánru rozhodne nadpriemerné dielko:).

"HYPOTÉZA: Čím viac spomínam v maile prílohu, tým pravdepodobnejšie spomínanú prílohu nepripojím."

"HYPOTÉZA: Ak mi aktivita A ide zle, šance, že ma niekto požiada, aby som sa aktivity A zúčastnila, narastú exponenciálne."

"HYPOTÉZA: Napriek tomu, čo všetci vravia, sex nikdy nebude nič viac ako len priemerne zábavná aktivi… Och."

tefree
07.09.2022 5 z 5

Naprosto chápu to nadšení zahraničních čtenářů. Úplně se s ním ztotožňuji. Miluju tento příběh a miluju i oba hlavní hrdiny. Adam i Olive byli oba neskutečně snový. Příběh se s určitostí zařazuje mezi mé absolutní oblíbence a rozhodně jsem jej nečetla naposledy. Moc a moc doporučuji. Čteno v originále.

Majka1979
07.09.2022 5 z 5

Už na začiatku knihy som vedela, že to bude niečo, čo ma určite bude baviť a tak aj bolo. Hoci sa príbeh odohráva na akademickej pôde, tak sa nejedná o bežných študentov, ale o ľudí, ktorí už sú doktoranti a výskumníci, čiže ich vek je okolo 26 rokov, čo je super.
Jeden krátky bozk dokáže zmeniť veľmi veľa. Požiadať niekoho, aby ho pobozkal a potom sa ospravedlňovať, to asi nie je ideálne. Ale ešte väčšie šialenstvo je predstierať vzťah len preto, aby sa niekto iný mohol dať dokopy a aby ten druhý dostal plný grant na svoj projekt.
Čo sa však stane, ak tam vstúpia aj iní ľudia, ktorí sa síce snažia byť priateľskí, avšak v skrytu duše kujú niečo nekalé.
Ako odhaliť pravdu?
A ako zistiť, čo skutočne cítia?
Môže prerásť falošný vzťah do niečoho ozajstného? Môžete veriť niekomu, kto vás celú dobu núti klamať?
Určite táto kniha stála za prečítanie. Aj som sa pobavila, niekedy krútila hlavou. Ale príbeh bol skvelý :)

jjanca
02.09.2022 5 z 5

Toto bolo jedným slovom skvelé. Milá oddychovka na dva večery (alebo na jeden :)). Nevedela som sa od príbehu odtrhnúť. Aj keď všetci viete, ako táto kniha skončí, chcete ju čítať ďalej a ďalej. 4,5/5* Čítané v originále.

romantika

2023  85%Hypotéza lásky