Teória lásky

Teória lásky https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/528033/bmid_teoria-lasky-65aebfc704082.jpg 4 21 2

Teoretická fyzička Elsie Hannawayová cez deň vyučuje termodynamiku a po večeroch pracuje ako falošná priateľka, aby si prilepšila. Jack Smith, brat jej obľúbeného klienta, je experimentálny fyzik, ktorý zničil kariéru jej mentora a podkopal povesť všetkých teoretikov. A práve on sedí v prijímacej komisii na MIT, kam sa Elsie túži dostať. Elsie je pripravená na totálnu vojnu, ale zisťuje, že keď je s ním, nemusí sa hrať na nikoho iného. Bude Jack tým, pri kom uvedie do praxe svoje teórie o láske?... celý text

Literatura světová Pro ženy
Vydáno: , Lindeni

Love, Theoretically , 2023

Kaduri
včera 5 z 5

Tak som sa dočkala ... knižka čítaná v slovenčine a výborný preklad. Žiadne prapodivné vetné konštrukcie. Hurá!
A podľa mojej mienky, je to jedna z najlepších kníh od Ali Hazelwood.
Nevtieravo vtipná, inteligentná hate-to-love romance (teda aspoň z Elsiinho pohľadu:)).
Hlavné postavy sa správajú uveriteľne a celý príbeh má hlavu a pätu. Páčilo sa mi to.
V rámci žánru hodnotím 5-timi hviezdičkami.

"... keď som pred desiatimi mesiacmi odchádzala zo Severovýchodnej univerzity s doktorátom z teoretickej fyziky, myslela som, že teraz budem pracovať na adekvátne finančne ohodnotenej pozícii v akademickej obci. Nečakala som, že ako dvadsaťsedemročná budem platiť za vodu tým, že pomáham dospelým mužom vytvárať ilúziu partnerského života. A len sa na mňa pozrite, splácam študentské pôžičky falošnými rande.
Nechcem vám pokaziť náladu, no začínam sa domnievať, že život sa nie vždy vyvinie podľa vašich predstáv. Sladká nevedomosť nemôže trvať večne: pripraví vás o ňu množstvo klientov, ktorí si vás najmú, aby budili dojem, že sú očarujúca, vyrovnaná, emocionálne dostupná ľudská bytosť schopná udržať si priemerne dlhý vzťah s rovnako vysokofunkčným dospelým, aby… Nuž, to býva rôzne."

valika0302
13.04.2024 5 z 5

Za mňa jednoznačne najlepšia časť :)

láska naděje fyzika podvody

2023  85%Hypotéza lásky