Hypotéza lásky

Hypotéza lásky
https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/496116/bmid_hypoteza-lasky-63be9e1bdf7ff.jpg 4 1594 1594

Romantická komedie, která zbořila sociální sítě! Olive je doktorandka na Stanfordu. Na trvalé romantické vztahy příliš nevěří, zato její nejlepší kamarádka ano. Takže pokud ji chce přesvědčit, že s někým randí a její milostný život nabral správný směr, musí na to jít chytře. Vědci totiž potřebují důkazy. Proto Olive, jako každá jiná sebevědomá bioložka, zpanikaří a políbí prvního muže, na kterého narazí – Adama Carlsena. Mladý, v oboru uznávaný profesor má pověst přísného školitele. Byl tak jejich polibek největší chybou, kterou Olive v životě udělala, nebo se tohle setkání může vyvinout v něco víc? Kniha obsahuje také bonusovou kapitolu.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Love Hypothesis , 2021

Theressa05
29.03.2023 5 z 5

Fuuha, možná jsem od knihy očekávala trošku více, ale i tak se četla moc hezky a bavila mě!

Ivuska.09
29.03.2023 5 z 5

Přidávám se k většině, i já jsem Hypotéze lásky úplně propadla. I když mi příběh nepřišel nijak originální, byl milý, roztomilý a neskutečně čtivý. Prostě romantická komedie do nepohody!

katerina3502
27.03.2023 4 z 5

Zábavná kniha, dobře čitelná, užívala jsem si to super netradiční prostředí, obzvlášť, když jsem sama studentem doktorského. Jako oddechovka na jedno odpoledne skvělá.

EvelineGray
27.03.2023 5 z 5

Myslím, že vše už tu bylo řečeno, a tak to jen potvrdím - je to milý, je to ultra vtipný, je to romantický a vůbec se mi s tím nechtělo loučit. Takhle by měla být napsaná slow burn romance.

Jen tu bonusovou kapitolu bych vynechala, nějak mi nesedla k Adamovi, kterého jsem si vytvořila v hlavě.

ASU
27.03.2023 3 z 5

Dobrá knížka. Vtipná a od začátku neskutečně čtivá. Styl psaní autorky mi připomíná FanFictions, které jsem kdysi četla fakt ve velkém množství.
Už jen absurdnost zápletky a postavy, které jsou až příliš dokonalé - dokonce i jejich záporné vlastnosti jsou ve finále kladné... Nenechte se mýlit, já nemám naprosto nic proti.
Je to zábavná, oddechová a jednoduchá romanťárna. A to akademické prostředí tomu vlastně přidává na zajímavosti.

TerryDee
27.03.2023 5 z 5

Tahle kniha odletěla snad celý internet. Zároveň dostala označení "senzace Tiktoku". Teď chápu proč.

Příběh mě vtáhl už od první stránky a já věděla, že si tohle zamiluji. Líbilo se mi vše - přes vědecké prostředí, fake dating, vtipné situace až po hlavní postavy Olive a Adama.

Olive a Adama jsem si zamilovala. Ať mi nikdo netvrdí, že se protiklady nepřitahují. Protože z této dvojice cítíte přitažlivost na míle daleko. Bavilo mě sledovat jejich vzájemné sbližování a hašteření. Adamovo "ty potvoro" je prostě tak kouzelné. Když byli pospolu, tak jsem se musela smát jak sluníčko na hnoji, až takhle mě ti dva dostali.

Co mě trochu překvapilo, tak byla erotická scéna. Ale v dobrém, samozřejmě. Protože tohle bylo sakramentsky hot hot.

S čistým srdcem Vám knihu můžu doporučit. Protože tohle za přečtení stojí. Máte tu vše, co od knihy chcete, a to úžasný příběh a skvělé postavy, kterým bude za každou cenu fandit.

Jen pro zajímavost: Hypotéza lásky byla napsaná jako fanfikce na Kylo Rena a Rey ze Star Wars.

Erika017
25.03.2023 5 z 5

Tato knížka je úžasná. Skvěle se čte, je vtipná, hlavní hrdinové jsou úžasní, prostředí netradiční a velice zajímavé. A obzvlášť se mi líbila ta chemie mezi nima, byla téměř až hmatatelná. Během čtení jsem ve culila,... Nemám co dodat, skvělá kniha. Urcitě si ji ještě někdy přečtu.
Na začátku jsem se trochu bála, protože jsem ji viděla asi všude na Instagramu a všichni ji chválili, bála jsem se tedy, že budu mít moc vysoké očekávání a zklame mě to. Nezklamalo, užila jsem si to tak, že jsem si knihu nakonec i koupila. Doporučuji 6*/5*
(Jediné co mi trochu vadilo byla ta sprostá slova, bylo jich tam poměrně dost a zdála se mi zbytečná.)

Katie88
24.03.2023 4 z 5

Příjemná slow-burn romantika z vědeckého prostředí. Jednu hvězdičků ubírám za lehce předvídatelný děj - celé drama je způsobeno klasickým nedorozuměním a nebýt polibku Olivie, říkám si, vzdychal by Adam po Olivií dodnes na tajnačku? Řekla bych, že ano. :-)
Zajímavý fakt - kniha byla původně napsána jako Kylo Ren a Rey fanfic. Bohužel kromě fyzické podoby hrdinů toho moc ze Starwars nezbylo, ale Ali Hazelwood to vyneslo potřebný úspěch.

happy19
24.03.2023 5 z 5

(SPOILER) Pecka!Jako boží vtipná slow burn a pak prásk!
Ty pikantní scény jsem tam fakt nečekala a o to víc mě kniha vážně uchvátila!:-D
Já na tom nic rušivého nenacházela.,-)
Tohle byla inteligentní četba na úrovni!
Jo vědátoři...tichá voda břehy mele.:-D
Adam a Olive si mě získali!
Prostě perfektní a řadím mezi oblíbené.:-*

,,Být sám sebou ve světě, který se neustále snaží z vás udělat někoho jiného, je největším úspěchem."

zpetkeknize
23.03.2023 4 z 5

Hypotéza lásky obletěla před nějakou dobou sociální sítě a nešlo si jí nevšimnout. A ač jsem původně neměla v plánu ji číst, neodolala jsem.

Je to taková příjemná romcom pro starší čtenáře s povedenými charaktery i romantickou linkou. Musím přiznat, že první polovina mě bavila o dost víc. Mám prostě ráda, když se ti dva teprve poznávají, zvykají si na sebe a vtipně naráží na své odlišnosti. To jsem knížku doslova hltala a naprosto jsem chápala celý ten hype kolem ní. Když se to mezi nimi ale zlomilo a hlavní hrdinka Olive se opravdu zamilovala, náhle pro mě knížka ztratila tu šťávu, kterou do té doby měla. A jako teda sex v knihách mám ráda, ale tak detailní na patnáct stránek asi úplně být nemusel. To už to začne člověka trošku nudit.

Na druhou stranu se mi moc líbilo to univerzitní vědecké prostředí a, jak už jsem zmiňovala, povedené charaktery. A i když byl celý příběh plný klišé, užila jsem si ho a dost jsem se nasmála. Považuju Hypotézu lásky za fajn oddechovku, hezkou, romantickou a vtipnou, nejlépe ale uděláte, pokud nebudete mít úplně přehnaná očekávání. Pak si četbu rozhodně užijete.

barcasknihou
22.03.2023 4 z 5

Vztah na oko, vědecké prostředí, vtipná, sarkastická hlavní hrdinka a mrzutý bručoun. Je úplně jasný od prvních stran jak tohle dopadne, ale ta jejich cesta jak se k tomu dostanou je strašně krásná. Vůbec se nedivím, že je tahle kniha tak vychvalovaná, je vtipná, romantická, roztomilá a ještě spoustu dalších věcí. Bavilo mě to moc. To vědecké prostředí a fakt, že jsou hlavní hrdinové, tak moc odlišní až se nádherně doplňují, se mi strašně líbilo.
Bonusová kapitola na konci knihy, která je z pohledu Adama mi přišla trochu zbytečná, asi by mi nevadilo kdyby tam nebyla.

justynaaa._
21.03.2023 5 z 5

Od knizky jsem cekala hodne a moje ocekavani se vyplnila! Ackoliv radsi ctu v ich forme, skvele se mi cetla i tahle knizka v er forme. Bylo tezke se od ni odtrhnout, knizka je vtipna, mila, dej me bavil. Dekuju za ni.

Kni-holka
20.03.2023 5 z 5

Nevím, jestli jsem ovlivněna všemi těmi nadšenými názory, nebo za to můžou hormony, protože jsem knihu četla v určitých dnech měsíce, nebo je ta kniha prostě opravdu tak dobrá, ale já jsem z ní nadšená. Tohle bylo prostě úžasné.
Nejsem moc fanynka klasických romanťáren a tohle mi věřte je romanťárna, u které víte, jak to dopadne, cokoli se tam stane, tak víte, jak to bude pokračovat a jak to skončí. Ale je to tak skvěle napsaný, odlehčeně a hlavně svižně. Nejsou tam předlouhé pasáže, ale jde se hned na věc. Domluví se na rande a v další kapitole to je. Stane se něco hrozného a vzápětí se to vyřeší. Prostě skvělá odlehčená knížka, která pobaví i zahraje na romantické duši. A samozřejmě ten sex. Popsaný na asi 15 stranách. Takže, i když nepatříte mezi fanoušky romantických knížek, s touhle udělejte výjimku.

SněžnáSova
19.03.2023 5 z 5

Tohle je úžasná romantická komedie ,kterou stojí za to si přečíst! Hlavní postavy mi byli neskutečně sympatické a u některých hlášek a vtipu jsem se mohla smíchy počůrat. Jediné co bych podotkla ,je že ta erotická scéna na mě byla trochu moc. Jinak miluju ilustraci na obálce.
PS: Jsem jediná komu Adam na obálce připomíná Adama Drivera ze Star Wars?

JaAnička
19.03.2023 5 z 5

Asi chápu, proč to má takový hype. Je to čtivé, je to vtipné a relativně i uvěřitelné (myslím ta vysokoškolská část je asi poprvé zmáknutá tak, že v ní částečně poznávám naše školství - hrozní a zlí učitelé, konference, publikace článků, laboratoře, závist, neustálé otázky jestli na to má, jestli je schopná něčeho dosáhnout, zklamání z neúspěchu, otázky ženy ve vědě...).
Líbi se mi ty vtipné-trapné fake-date situace a celou dobu jsem čekala, že to všechno bude ta kamarádka vědět a na konci bude prozření, že si z ní vlastně dělala legraci. Líbí se mi postavy, všechny, líbí se mi zápletka.
Kniha má všechno, co romantická komedie 21. století má mít: příjemné prostředí, gay a feminističtí kamarádi, postupné poznávání se, alkohol a jen jeden pokoj, nedorozumění, hloupá a zbytečná hádka a roztomilý happy end.

AnnaNes
18.03.2023 3 z 5

Možná to bylo tou slovenštinou, možná ne. Spoustu odstavců jsem měla chuť přeskočit a nejvíc mě bavila část s dialogy mezi Olive a Adamem. Zároveň mi Olive dost lezla na nervy svým chováním.

hokaca
17.03.2023 5 z 5

Milé čtení, u kterého jsem se přistihla, že se přiblble usmívám. Příběh volně plynul a já zapomněla na svět kolem. Až u nás vyjdou, ráda si přečtu i jiné autorčiny knihy.

Sarah11
14.03.2023 5 z 5

Bože, lidi, je to romantická komedie, nikdo si snad nemyslí, že něco podobného by se mohlo stát i ve skutečnosti. Já jsem se pobavila (dokonce jsem se několikrát přistihla, že se směju nahlas), zaslintala jsem si nad Dr. Carlsenem a posmutnila nad tím, že takový chlap pravděpodobně neexistuje, a tím je mise této knihy splněna, tečka.
Jediná věc, kterou si nejsem úplně jistá, je ta erotická scéna, která mi přišla trochu nasílu a jako blesk z čirého nebe.

JessieEx
14.03.2023 4 z 5

Tik Toková senzace... Ok, chápu proč. Originální prostředí, výborná chemie, skvěle napsané, poplatné době. Byť já sama mám drobné výtky, naprosto rozumím tomu, že jsou z knihy čtenářky nadšené.

Olive je doktorandka, Adam profesor. Předstírají, že spolu chodí (každý má své důvody) i když se vůbec neznají. Jenže právě díky tomu, se začnou poznávat a přeskočí jiskra

Nebudeme si nic nalhávat, fake dating je jeden z nejlepších tropů. Navíc v tomto případě byla chemie mezi hlavními hrdiny fakt hmatatelná, takže po romantické stránce nemám výtek.

Dost tomu pomohlo i prostředí - univerzita, věda. Asi jsem nic podobného ještě nečetla... Ali Hazelwood se ale právě na tohle prostředí specializuje takže si od ní nejspíš ještě někdy něco přečtu.
Tedy pokud mě neodradí jedno, dnes už asi nejčastější klišé - nejlepší kamarád hlavní hrdinky musí být gay. V tomto případě mají takového nej kamaráda oba hlavní hrdinové :) Celkově se snaží autorka být tak moc woke, až se to člověku zajídá. Lépe by udělala, kdyby tolik netlačila na pilu.

Taky mi trochu vadilo, jak se hlavní hrdinka ve všem dost rýpala, všechno se dost řešilo a jak pořád lhala

Přečteno v AJ a četlo se to dobře, středně pokročilá úroveň.

bezzink
13.03.2023 2 z 5

Eh, tik tok senzace? Cetla jsem to co ostatni? Kde vzala tahle kniha takovy hype?
No nic, za me podprumer. A to tak, ze hodne velkej. Nelogicke chovani obou hlavnich postav, neustale vymlouvani se, mlceni, pripadne lhani, pravda jen kurzivou v hlave. Proc? V pulce knihy jsem uz mela sto chuti s tim prastit - kdyz ji slysel v kavarne a ona mu zas zalhala. Jako proc? To je jim 10? Vubec to nechapu.
Eroticka scena bylo co? Leskla, pripadne napuchla cica?! To nekomu prijde jako bezva popis? Boze, tyhle preklady me fakt jednou zabijou. Navic Olive a jeji neustale otazky, absolutne mimo. Trapnost misto vzruseni.
Psani ve treti osobe tomu uz jen zasadilo posledni hrebicek do rakve.
Sorry jako.

romantika