Hypotéza lásky

Hypotéza lásky
https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/496116/bmid_hypoteza-lasky-63be9e1bdf7ff.jpg 4 1619 1619

Romantická komedie, která zbořila sociální sítě! Olive je doktorandka na Stanfordu. Na trvalé romantické vztahy příliš nevěří, zato její nejlepší kamarádka ano. Takže pokud ji chce přesvědčit, že s někým randí a její milostný život nabral správný směr, musí na to jít chytře. Vědci totiž potřebují důkazy. Proto Olive, jako každá jiná sebevědomá bioložka, zpanikaří a políbí prvního muže, na kterého narazí – Adama Carlsena. Mladý, v oboru uznávaný profesor má pověst přísného školitele. Byl tak jejich polibek největší chybou, kterou Olive v životě udělala, nebo se tohle setkání může vyvinout v něco víc? Kniha obsahuje také bonusovou kapitolu.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Love Hypothesis , 2021

Alžbětinka
15.04.2023 3 z 5

Když se něco falešného stalo něčím skutečným.
Olive je doktorandkou na Stanfordské univerzitě. Její kamarádka Anh je zamilovaná do jejího bývalého přítele. Olive nechce, aby se Anh cítila provinile, a tak políbí prvního člověka, kterého potká. Zanedlouho Olive zjistí, koho políbila. Byl to Adam Carlsen, nejmrzutější profesor na univerzitě. Olive neví co má dělat, ale po nějaké době se společně domluví na předstíraném vztahu, který má pro oba jisté benefity. Jejich vztah se postupně vyvíjí a uvědomují si, co k tomu druhému cítí.
Knihu bych doporučila všem romantickým duším. Je to pomalá romantika, která pohladí po duši.
Příběh se mi líbil, nejvíce jsem si užívala první třetinu, kde se Adam a Olive seznamují. Naprosto jsem si zamilovala vedlejší postavy, které děj krásně doplnily. Moc se mi líbilo vědecké prostředí, ale nebyla to nejlepší romantika, kterou jsem četla.

A. K.

Grohlinka
14.04.2023 3 z 5

Mám trošku problém s původem této knihy, ale povznesu se a přiznám se, že v rámci žánru mi to přišlo fakt dobré.

Milá oddechovka, která je postavená na humoru (fakt jsem se i zasmála) a sympatických hrdinech. Hlavní hrdinka je nezvykle sebekritická a není jako většina hrdinek YA knížek, úplně blbá, autorka se nesnaží nás trapně přesvědčit o dokonalosti Olivy, jo, říkám jí oliva. Knížku si už před sebou nebudu obhajovat ani nic podobného, prostě dobrá oddechovka a hotovo.

LilianaFalcon
13.04.2023 5 z 5

Jedna z nejlepších knížek, co jsem poslední dobou četla. Tenhle typ nabručených hlavních hrdinů je jeden z mých nejoblíbenějších.
I když musím říct, že na můj v kus tam toho lhaní a předstírání bylo ke konci už moc.

Ešína
11.04.2023 4 z 5

Pro mě trochu další klasika. Plachá dívka, nevrlý týpek. Ale bylo to čtivé, vtipné a vůbec ne hloupé. Adamovi a Olive jsem od začátku moc fandila, byli moc sympatičtí. Myslím, že se ke knize někdy ráda vrátím.
PS: Konečně příběh ve kterém je žena opravdu chytrá.

Termaap
10.04.2023 5 z 5

Ále, další romantická komedie, jéj těch já už přečetla, to bude zase na stejný brdo! Tady už mě prostě nemůže nic překvapit!

Pokud si říkáte něco podobného, stejně jako jsem si před čtením říkala já, zkuste dát HYPOTÉZE LÁSKY šanci, protože je jednoduše skvělá! Já svého rozhodnutí rozhodně nelituji, naopak! Potřebuji vymazat paměť a přečíst si ji znovu se stejným netrpělivým a nevědoucím očekáváním.

Veve721
08.04.2023 5 z 5

Naprostá dokonalost! Vtipné, zábavné, extrémně čtivé, roztomilé, ale zároveň inteligentní čtení. Rozhodně je poznat, že se autorka ve vědeckém prostředí orientuje. A přestože mě stupidní romantická klišé a předvídatelné zápletky červené knihovny povětšinou vytáčí, tahle knížka mě neštvala ani sekundu - právě naopak. Tak neskutečně jsem se do příběhu zažrala, že jsem četla dlouho do noci a nedokázala se odtrhnout. Znovu podotýkám, že nejsem zrovna romantická dušička, o to víc mě samotnou překvapuje, že si už teď umím představit, jak Hypotézu lásky zařazuju mezi své top knihy letošního roku.

alexvera
06.04.2023 4 z 5

Univerzitní prostředí, grumpy profesor (jsem jediná kdo v duchu viděl Bena Barnese?) a trošku praštěná doktorandka.. K tomu přidejte předstíraný vztah, nějaké ty komplikace, přeslazená latéčka, heřmánkové čaje a ponožky s jednorožci, černá trička a tadáá, máte tu Hypotézu lásky.
Čekala jsem milé, odpočinkové čtení a přesně to jsem dostala! Navíc, občas ty jednorožce a sexy profesory potřebujeme všichni, ne?! :)

Nuttelka
05.04.2023 4 z 5

Také osobně nechápu ten "boom" kolem knihy, vesměs je to jedna z mnoha knih s tématem, který tu máme všude kolem... Ale příběh je opravdu velmi čtivý, i když jsou vědci úplně odlišná skupina lidí :-))) Adam s Olive se mi líbili, ale na jejich věk to bylo občas dosti "naivní" chování. Za doplňující kapitolu z pohledu Adama jsem ráda, ale boha jeho, proč tam je zase ta příšerná "číča" :-/
Jinak samozřejmě jako odpočinkovou knihu doporučuji :-)

MissZZ
05.04.2023 4 z 5

Na tuhle knihu jsem narazila, když jsem hledala oddechovku. Tento účel splnila. Byla milá, pozitivně laděná, sice předvídatelná, ale při čtení jsem se nenudila. Moc se mi líbila nálada knihy a hlavní postavy mi přišly sympatické. Četla jsem v originále a poté, protože, mě zajímalo, jaký bude překlad, jsem si přečetla knížku i v češtině. A musím říct, že mě velice zklamal. Doporučuju to přečíst v angličtině, je to mnohem, mnohem lepší.

anetka.repova
05.04.2023 3 z 5

Kolem této knihy byl tak velký boom, že jsem chtěla vědět, co je na ní tak zajímavé.

Olivia, doktorantka Standforské univerzity věd. Když se její nejlepší kamarádka zamiluje do jejího bývalého přítele, Olivie, jako správná kamarádka, jí chce dokázat, že už ten vztah je minulostí, nenapadne ji nic lepšího, než že políbí prvního muže, který je zrovna po ruce. Jenže co se nestane? Olivia zjišťuje, kdo je onen muž, kterého políbila. Je to jeden z velmi uznávaných profesorů, ale taky jeden z nejpřísnějších profesorů školy. Když Adamovi Olivie vylíčí její plán o předstíraném vztahu, ochotně ho přijímá.
Byla to úplná pitomost nebo z toho může být i něco víc?

Mrzí mě, že se nemůžu řadit mezi všechny ty nadšené čtenáře. Kniha sice byla čtivá, jen byla předvídatelná už od samého začátku. Čekala jsem něco víc, když se jedná o senzaci na TikToku.

Petra38
04.04.2023 5 z 5

Byla to jedna z nejlepších knih ,co jsem prozatím letos četla. Charismatcke hlavní postavy , humor a potlačovana přitažlivost rozhodně nechybeli. Za mě určitě ano,stojí za přečtení a já se k ní ráda vrátím. Doporučím

hana1039
04.04.2023 4 z 5

Trochu jsem měla problém se začíst, ale pak mě to začalo zajímat...nebyl to příběh,, století,,ale zajímavý, laboratorní prostředí se moc v románech nevyskytuje... prostě oddechové čtení na víkend...

astra3
03.04.2023 5 z 5

Moc pěkné. Doporučuji.

sidonka
03.04.2023 5 z 5

Úžasný, vtipný příběh z prostředí laboratoře, což pro mě není neznámé prostředí taky mě lákalo, ale život mě pak nasměroval jinam, a tak jsem si to s Olive a Adamem opravdu užívala, oba byli Boží, vtipní, bezprostřední, byl to s nimi příjemný víkend

petulkapeta
02.04.2023 5 z 5

,,Kež by ses dokazala vidět tak,jak tě vidim já. "

Moc povedený příběh z vědeckého prostředí. Kniha ma to co ma spravny příběh mít a to momenty,které vas rozesmějí a taky ty co doženou k slzam...a ať už Oliv a Adamovi to budete věřit a nebo ne,stopro se budete bavit...

yonda
02.04.2023 3 z 5

Příběh o ní a něm originálně zasazen do vědeckého prostředí. První dvě třetiny se mi líbily víc, ta třetí už na mě byla trochu moc. Docela příjemné čtení. Oželela bych jen tu nadmíru sprostých slov. Doufám, že vědci takhle nemluví...

Aracely
01.04.2023 5 z 5

Kniha se mi moc líbila! Velice mě pobavil začátek a pak ten zbrklý pokus Olive políbit neznámého muže, kvůli kamarádce, aby pak zjistila, že líbá profesora, kterého nesnáší a který má hroznou pověst a studenti se od něj raději drží dál :-D.

Pro mě to originální bylo, nechci srovnávat s jinými, podobnými. Líbání se s profesorem, který o to nestál a dostat se pak do pořádného průšvihu, noo proč ne?

Kniha účel splnila. Já se bavila královsky.

Těším se na její další knihy!

mary2019
01.04.2023 4 z 5

Abych byla zcela upřímná. Nečtu romantické příběhy, ale sociální sítě jsou mrchy a ať jsem se podívala kamkoliv, všude byla prezentována tato kniha. A protože jsem člověk zvědavý a jak jde o knihy, musela jsem ji mít. Manžel mi ji pořídil k MDŽ .
Příběh Olive je tak trochu dětinský. Ale roztomilý. Začíná uspěchaným polibkem, který má její kamarádku přesvědčit o vztahu mezi ní a doktorem. A co by to nebylo za romantiku, kdyby nešlo o skrytou lásku.
Chvílemi mi celý příběh připomněl moje pubertální čtení dívčích románů. Řekla bych , že tohle je taková novodobá Lanczová, což samozřejmě není urážka.
Rozhodně doporučuji přečíst. Vrátíte se do mladých let a zapomenete na starosti všedních dnů. Super je i bonusová kapitola, kde má čtenář možnost si přečíst milostnou scénu z pohledu samotného doktora Adama.
Jednu hvězdu ubírám za věčné ,,Ach. Ach? Ach!" , Kterého je v knize snad milion.
Hodnotím 4/5.

zandu
31.03.2023

Čtu opravdu tu samou knihu jako ostatní? Začátek vypadal slibně. Dostala jsem se cca do čtvrtiny, přestala mě bavit a pustila jsem se do jiné knihy. A vůbec nemám chuť se k této vracet...

Bar16
30.03.2023 5 z 5

Byla jsem hodně zvědavá, co je na té knize tak strašně skvělého, že ji všichni hodnotí kladně. No a vtáhla i mě. Četla se úplně sama, sice asi každý tuší, jak příběh dopadne, ale často jsem se smála a fakt mě styl psaní autorky hodně bavil. Moc skvělá oddechovka.

romantika

2023  85%Hypotéza lásky