Husitská epopej. I, 1400-1415 - za časů krále Václava IV.

Husitská epopej. I, 1400-1415 - za časů krále Václava IV. https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/231561/bmid_husitska-epopej-i-231561.jpg 4 919 195

Husitská epopej série

Jedinečná několikadílná sága vypráví o událostech slavné i pohnuté doby 15. století v Českém království. Historicky věrně popisované události tvoří kulisu čtivého a napínavého příběhu rozvětvené rodiny Prokopů, jejíž příslušníky postaví neúprosný osud proti sobě. První díl se odehrává v letech 1400 až 1415. V té době se rodina Prokopů rozdělí, část se usazuje v Praze, zbytek zůstává v rodných jižních Čechách. Kniha popisuje život na dvoře krále Václava, prostředí pražské univerzity, mládí Jana Žižky, bitvu u Grunwaldu a také počátky reformačního hnutí a upálení Mistra Jana Husa.... celý text

AndyG
09.01.2015

Opět vynikající kniha.

jaroslav2822
04.01.2015 5 z 5

Knihu jsem dostal pod stromeček a již na Nový rok jsme neměl co číst. Moje první od pana Vondrušky a hned za jedna. Můžu ji jen doporučit. Už se chystám na Přemeyslovce.

Čtec
26.12.2014 4 z 5

Husitská epopej (1. vydání) má zajímavou obálku, jakoby retro 50. léta. Vypadá jako 1. díl sebraných spisů Zdeňka Nejedlého. A ten krvavý hřbet - to je tedy barvička!
Avšak celé to vypadá, kupodivu, velmi dobře. Ale zároveň trochu perverzně, takže jsem napoprvé trochu mrkal.

PierRe Vesper
19.12.2014 5 z 5

Skvěle zpracovaný pohled na tehdejší dobu a zvyky. Dobrý úvod do začátku husitské revoluce. Těším se na další knihy.

klokan.1905
15.12.2014 5 z 5

Husitská epopej I.
Tak vůbec jsem se nenudil ;-) Opravdu výborně napsáno, těším se na další díly (jak jsem koukal na komentáře níže, tak to asi všichni)... Snad jediné, co bych mohl panu Vondruškovi vytknout je to, že jsem věděl jako to s Janem Husem dopadne :-D
Teď vážně, pane Vondruško jste prostě machr, píšete skvěle... Díky...

harris66
29.11.2014 5 z 5

vynikající

Dandulka
20.11.2014 5 z 5

Nádherně napsáno, se strhujícím koncem upálení Mistra Jana Husa. Jsem moc zvědavá, jak bude celý příběh pokračovat. Historické souvislosti známe asi všichni, ale moc se mi líbí příběh, který je do této doby vsazen. Nejsou to jen holá fakta. A to je moc dobře.

Zdenda20
13.11.2014 5 z 5

Velmi pěkně popsána husitská doba a pro mě mnoho zajímavostí, které jsou publikovány různě. Zaujmout příběhem jednoho rodu takovýmto způsobem umí jen pan Vondruška. Po Přemyslovské epopeji se můžu těšit i na další knihy, které po přečtení prvního dílu nemají chybu.

Herodes
31.10.2014 5 z 5

Poutavě popsané dějiny, moc církve a její zhoubný vliv na běžný život ukázaná tak, že nějakou dobu nebudu číst historické romány.

moncam
19.10.2014 5 z 5

Pan Vondruška je genius české historické literatury. Jedinečné a čtivé. Co více dodat?

vitavita
16.10.2014 5 z 5

Tuto knihu jsem četl velmi pomalu, abych si ji vychutnal. Náš autor je prostě vynikající. Zasloužil by si za svou práci opravdu metál ...

cecilka2
06.10.2014 5 z 5

Věděla jsem, že pan Vondruška nezklame, ale kniha naprosto předčila mé očekávání. Strašně moc se těším na další díly.

Macek58
02.10.2014 5 z 5

Výborné čtení,netrpělivě už čekám další díl.

astroweb
30.09.2014 5 z 5

Výjimečné dílo, nezklamalo moje očekávání, už dlouho se mi tak pěkně Vondruška nečetl. Skvělé a těším na další díly.

kloin
24.09.2014 5 z 5

Tak se mi dostalo cti napsat první komentář. Potěšila mě velká kniha, kterou jsem přečetl jedním dechem. Téma knihy je hodně složité a i po téměř 600 letech je na toto období názorů nepočítaně. Potěšil mě přístup knihy, která se snaží dát více pohledů na tyto události. První díl mě nezklamal a těším se na další.