Znamení rožmberské růže

Znamení rožmberské růže https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/2398/bmid_hrisni-lide-kralovstvi-ceskeho-znam-44k-2398.jpg 4 636 92

Oldřich z Chlumu narazí nedaleko hradu Bezdězu na umírajícího mnicha. Od něho se dozví, že se připravuje zavraždění Přemysla Otakara II. Okamžitě odjíždí krále varovat. Na Pražském hradě dojde k vraždě muže, který mohl o spiknutí podat svědectví. Navíc zločinci unesou Oldřichovu manželku Ludmilu. Pak se objeví stopy, které vedou k mocnému Vokovi z Rožmberka. O pomoc v jisté choulostivé věci požádá Oldřicha z Chlumu i královna Kunhuta.... celý text

evafort
29.03.2014 5 z 5

Vondruška opět nezklamal, mám ráda všechny lidi kolem Oldřicha z Chlumu a obdivuju jeho dedukce a nápady. Těším se na další pokračování.

brabofka
28.02.2014 4 z 5

Moje první setkání s panem Vondruškou a hned na 1. Příběh mě hned od začátku vtáhl do děje a nepustil až do konce. Původně jsem předpokládala, že 3 různé příběhy budou rozděleny. A v průběhu děje mě mile překvapilo, jak autor chytře všechny 3 zkloubil do jedné knížky. Originální, a dobře napsané. Děj se nádherně prolínal, až vyústil do finále. Žádné násilné slučování postav. Prostě tam k sobě všechny tak nějak patřily přesto, že patřily do 3 různých příběhů. Fakt skvělé počtení. Nikdy by mě nenapadlo, jak historie dokáže být zábavná a poučná zároveň.
Takže jdu do toho a dám další, protože mě zajímá jestli i další příběhy jsou stejně milé, oddechové a napínavé (=děsně čtivé) jako tato knížka!
Palec nahoru! :-)

Shardlake
31.12.2013 4 z 5

Zajímavě skloubené tři různé příběhy do jednoho děje.

LG73
06.06.2013 5 z 5

Co dodat ještě k historickým románům Vlastimila Vondrušky.....snad je to, že s každou další knihou, kterou čtu, mám jeho příběhy a postavy ještě raději.

mfe
08.04.2013

Velmi pěkná detektivka, moc se mi líbila.

Zdenda20
28.03.2013 4 z 5

Tato knížka patří mezi klasickou detektivku od pana Vondrušky a mě se moc líbila tato kombinace tří případů. Doporučuji všem , kdo mají rádi detektivní příběhy z minulosti.

Tiama
18.03.2013 4 z 5

Knížka se mi líbila, není to suchopár, má to spád a všechno zamotané se pěkně a přehledně rozmotalo. Já jsem spokojená

bibi.r
05.03.2013 3 z 5

Tahle se mi zdála trošku slabší, občas mi vadí, když Vondruška kombinuje více detektivních zápletek v jednom příběhu.

Dandulka
07.02.2013 5 z 5

Skvělá kniha jako pokaždé, ale já ji četla už cca před dvěma roky. :-) Věřme, že to je jen překlep :-). Jinak samozřejmě doporučuji!

vitavita
04.01.2013 4 z 5

Kniha je velmi dobrá, ale vyšla v roce 2004, v tomto roce určitě neeee !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

kmenicka
18.07.2011 5 z 5

Zajímavá kniha. Pravá česká detektivka. Na rozdíl od zanyho mi odchylky od pravdy nevadí.

zany
30.11.-0001 odpad!

tedy, zvykl jsem si u Vondruškových románů tolerovat jeho časté anachronismy (užívání postav, rodů či hradů, které v té době nežily či neexistovaly, ale tady na můj vkus ulítává až moc - napsat, že Kunhuta uherská byla dlouhá léta Přemyslovou milenkou než se uráčil si jí vzít, to už je docela vrchol...