Vzpoura goliardů

Vzpoura goliardů https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/344166/bmid_vzpoura-goliardu-wJV-344166.jpg 4 354 72

Píše se rok 1261. Přemysl II. Otakar podpoří v boji o trůn římského krále proti Alfonsi Kastilskému jeho konkurenta Richarda Cornwalského a za to má slíben majestát, propůjčující mu rakouské a štýrské léno. Jenže v diplomacii není nic takové, jak by se mohlo na první pohled zdát. Oldřich z Chlumu odjíždí s několika významnými velmoži do německých Cách s tajným posláním. Záhy po příjezdu je zavražděn císařův komoří a osobní přítel Richarda Cornwalského. Z vraždy jsou obviněni čeští šlechtici a uvězněni. Navíc dojde ve městě k nepokojům, v jejichž čele stojí žáci tamní katedrální školy, potulní vakanti zvaní goliardi. Vše zůstává na panoši Otovi.... celý text

Ramiel
26.09.2017 2 z 5

Nejsem si jistý, jestli se v příbězích Oldřicha z Chlumu nezačíná ztrácet i sám autor. Připadá mi, že s každým dalším pokračováním je příběh slabší a méně logický a v zamotávání děje čím dál tím více překombinovanější.

cérka
25.09.2017 5 z 5

22 díl série, která mě neskutečně baví. Na časové ose jsme tak v 1/3 úspěšné kariéry Oldřicha z Chlumu a proto mi snad jen nesedí šikovnost Oty a Diviše :-). Nějak se nám do toho pan Vondruška zamotává. Jinak, ale super, má fantazie běží na plné obrátky a celé vyprávění se mi v hlavě promítá jako film. A to jsou panejo scény :-).
PS. se psaním musí panu Vondruškovi vypomáhat jeho žena nebo založil po vzoru věhlasných umělců tzv. Vondruškovu školu :-)
Jinak při svém pracovním vytížení nespí, nejí, neodpočívá. Klobouk dolů :-)

hrona
24.09.2017 4 z 5

Nový příběh pana Vondrušky není vůbec špatný. Tentokrát bych ale malinko oproti ostatním dílům vytkl, nadměrné množství hypotéz. Bylo jich opravdu hodně. Ale jinak moc fajn příběh.

čef
21.09.2017 5 z 5

Tentokrát je hlavním pátračem panoš Ota a s ním celá parta natěšených a přítulných žen jako obvykle. Historická linka je ucházející z doby málo známých tanečků okolo podivného půlcísaře z Anglie, který se nikdy o říši příliš nestaral. Milé čtení tak, jak jsme u historických detektivek mistra Vondrušky již dávno zvyklí.

Valka-Falka
20.09.2017

Vl. Vondruška je skvělý autor, přestože v jeho knihách různí hnidopiši nalézají(?) historické nesrovnalosti...

Ignis
16.09.2017 4 z 5

Rozhodně jedna z těch povedených detektivek. Má to spád, má to i smysl a konec není tak uspěchaný jako občas bývá, kdy to autor nějak násilně smontuje dohromady, aby měl (překvapivého) vraha.

Zdenda20
29.08.2017 5 z 5

Opět pěkná kniha od pana Vondrušky. I když se zde odvíjí část života malomocné, což je smutné, ale jinak je zde krásný příběh i s trochou humoru. Doporučuji všem čtenářům detektivek.

8130
18.08.2017 5 z 5

na srpen nádherná oddechovka,příběhy o Oldřichovi z Chlumu mám ráda, byť tady je hlavní postavou panoš Ota, Diviš a lidičky z Cách. Škoda, že nebude rozvinut osud příbuzné rychtáře,která je malomocná.

TeaPeter
17.08.2017 4 z 5

Název knihy mi zůstává záhadou, protože i když tam goliardi byli, tak ke vzpouře nedošlo... Jinak ale kniha byla zajímavá a dobře se četla. Tahle série je už stabilním zdrojem nenáročného čtení, které nezklame.

piquillio
10.08.2017 4 z 5

Co naplat, kniha se opět čte velmi dobře. Ale pořád si kladu otázku, jestli už tyhle poslední nepíše paní Alena. Oldřich z Chlumu už je trochu sériová výroba. Nicméně řemeslo je zvládnuté skvěle. Kdekterý hit posledních dní může závidět formu.

Keddie
08.08.2017 5 z 5

Zase jeden z neobvyklých případů. Vyšetřuje hlavně Ota a Diviš, zatímco Oldřich je v domácím vězení. Nicméně i zde prokáže "nadpozemské" schopnosti a celou záhadu jen na základě logiky vyřeší stejně jako Ota s Divišem. Kniha se velmi dobře čte i díky autorově humoru. Některé postupy už jsou znalcům celé série dobře odhadnutelné (Ota vše řeší pomocí žen). Ale i kvůli tomu mám celou sérii velmi rád. Doporučuji. A hlavně při čtení moc nepopíjejte, ať nemusíte nosit Bahkauva. :-)

RogiS
04.08.2017

Tentokrát v hlavní roli Ota a jeho girls (od nevěstek po urozené panny) Akorát ve Vratislavi umí francouzsky, tady už ne.

Oldřich pouze slízne smetanu.