Pomsta bílého jednorožce

Pomsta bílého jednorožce https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/424946/bmid_pomsta-bileho-jednorozce-paV-424946.jpg 4 285 73

Častolov z Frýdlantu, který se honosí erbem Ronovců, přijde za nevyjasněných okolností o manželku Anežku, kterou najdou mrtvou pod skálou, na níž se jeho hrad tyčí nad krajinou jako orlí hnízdo. Její smrt uzavře královský popravce jako nešťastnou nehodu, jenže záhy poté je zabit i on. O tom, že nejnevděčnějším úkolem je pomáhat příbuzným, se přesvědčí Oldřich z Chlumu, když své ženě Ludmile slíbí celou záležitost vyšetřit. Jakmile se pustí do pátrání, začnou mysteriózními způsoby umírat další lidé a vše se točí kolem soutěsky, zvané Peklo. Co je ovšem nejhorší, nikdo z případných podezřelých ty vraždy spáchat nemohl, a tak nakonec nastupuje církev, neboť ďáblova stopa je nepopiratelná.... celý text

kamibe
06.08.2020 4 z 5

Vybráno do ČV, a to proto, že Frýdlant znám. Období detektivek mám již za sebou, ale uznávám, že tuhle vymyslel autor moc dobře, tak se nedivím, že jeho knihy jsou tolik čteny. Pro mne samotnou to ovšem nebyl ten pravý šálek kávy, proto dávám jen 4 hvězdy.
Co však oceňuji jako bonus, je to, že díky tomuto titulu jsem se naučila vypůjčit si v naší knihovně e-knihu! A četly jsme ji s mou kamarádkou po jednotlivých kapitolách, zpětně jsme si probíraly postavy a jejich vztahy a odhadovaly, kdo byl ten bídák. Číst knihu ve dvou je dobrá zábava.

alabra
04.08.2020 4 z 5

Lehká prázdninová jednohubka,co jsem očekávala, jsem dostala. Nenáročné odpočinkové počteníčko.

akinomV
01.08.2020 4 z 5

Nemám toho od autora tolik načteno, ale řekla bych, že tohle bylo opravdu super čtení. Od samého začátku jsem se bavila a na konci mi bylo líto, že už příběh končí.

kuruteku
31.07.2020 5 z 5

Taková letní jednohubka, ale důvodů k nespokojenosti není. Nenašel jsem tam žádný logický kiks, jásal jsem nad umístěním a hledal, kde ten Frýdlant mohl stát, snad jenom zřícenina u Zahrádek splňuje dané kritérium. A až pojedu busem na Lípu, budu u Zahrádek vyhlížet. Takže za mne vše, jak má být.

Ignis
28.07.2020 4 z 5

Jeden z těch povedenějších příběhů, konec typicky useknutý, ale není to zas tak překombinované jak někdy bývá.

Hani77
28.07.2020 5 z 5

Jedna z nejlepších Vondruškových detektivek, které jsem četla. Od začátku to mělo spád, žádné nudné pasáže, jedna linie příběhu, pořád mě to nutilo číst dál a dál, dokud jsem nebyla na konci knihy. Pořád se objevovali noví podezřelí, ale měla jsem radost, že tentokrát jsem pointu uhodla zhruba v polovině knihy. Knihu nedoporučuji brát na dovolenou-přečtete ji příliš rychle a co pak???

Raada
27.07.2020 5 z 5

Jak již psal někdo přede mnou - klasický Vondruška. Jeho knihy mám ráda, i tato se četla příjemně, příběh promyšlený, vtáhne do děje.

Macek58
19.07.2020

Klasický Vondruška .....nesklamal.

raty
13.07.2020 4 z 5

Další díl série Hříšní lidé království českého a zase klasická vondruškovina. Detektivní případ vystaven podle osvědčené šablony. Setkání s oblíbenými postavami nezklame. Jen puntičkář ve mě se rozčiluje kvůli časové ose. V této knize se oproti předchozímu dílu vracíme někam zpátky. Moc ani nevíme kam, trochu pomůže jen jedna letmá zmínka o svatbě Oldřicha a Ludmily před třemi lety.

Le Chat
06.07.2020 5 z 5

Na knihu jsem se dlouho těšila a rozhodně mne nezklamala. Právě naopak, doporučuji všem fanouškům Oldřicha z Chlumu a panoše Oty. :-)

Pavelpi
05.07.2020 5 z 5

Začátek nic moc,takový zmatený a dost zapletený,ale nic moc.Potom se to celkem rozběhlo až do závěru,který byl opět typicky Vondruškovský.Mrtvol tam bylo tentokrát až dost,ale řešení na sebe navazovalo.Takže jich bylo vlastně akorát.

kolacky
01.07.2020 4 z 5

Trochu moc nebožtíků... ? A hodně veliká mystifikace, co se Frýdlantu týče! Ona je to zřícenina, poblíž řečeného Robečského potoka severozápadně od Starých Splavů. U Kvítkova, rovněž řečeného. Blízko jsou i Zahrádky... i Peklo...

Srbo
18.06.2020 4 z 5

Opět klasický příběh Oldřicha z Chlumu, který nezklame a potěší. Jen na začátku příběhu jsem čekal možná trochu pestřejší zápletku.