Nitranská brána smrti

Nitranská brána smrti https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/321742/bmid_nitranska-brana-smrti-d2C-321742.jpg 4 375 64

Při vojenské výpravě do Horních Uher se vojskům Přemysla II. Otakara podaří obsadit Nitru. Správy města se ujímá zástupce českého krále Oldřich z Chlumu. Jednoho rána se na Dolní bráně najde oběšené tělo kanovníka nitranské kapituly. Městem se šíří panika, neboť je tato brána považována za prokletou. Před lety v ní zahynula žena obviněná ze spojení s ďáblem. Stopy vedou ke kostelu svatého Jakuba, jenže než se je podaří ověřit, objeví se v bráně oběšený farář tohoto kostela. Oldřich z Chlumu má tři dny na odhalení a usvědčení zločince.... celý text

Detektivky, krimi Literatura česká Historické romány
Vydáno: ekniha , MOBA (Moravská bastei)

Nitranská brána smrti , 2016

rlupinek
04.12.2016 5 z 5

Pro mně velmi příjemné čtení detektivního příběhu, který doplňuje (sice smyšleně) Přemyslovskou epopej a válečné tažení Přemysla Otakara II. do Uher. Krásně syrová atmosféra středověké Nitry, kde jsem se občas ztrácel v úzkých uličkách a mnoha postavách. Poslední dvě kapitoly jsem si musel přečíst dvakrát, abych pořádně pochopil rozuzlení. Pro vyznavače tohoto žánru ale určitě doporučuji.

TeaPeter
04.12.2016 4 z 5

Je to dobrá kniha - takový zlatý standard tohoto autora. Zápletka je zajímavá, ale její rozuzleni na konci je tak nějak narychlo spláchnuté. Za to ta hvězdička dolů. Mám pocit, že autor pracuje na mnoha projektech zároveň (usuzuji z množství jeho publikovaných knih za jednotku času) a tím pádem, když se času přestane dostávat a termíny hoří, tak práci dokončí nejrychlejším možným způsobem. Je to škoda...
Četl jsem elektronickou verzi knihy a musím říci, že se tam vyskytuje nemálo chyb formátování.

Zdenda20
19.11.2016 5 z 5

Také jsem dlouho očekával tuto knihu na pultech. Příběh je opět velmi pěkný. Zápletka se neopakuje z jiné knihy, což u autora obdivuji. Jen očekávám, že se zvedne nevole u slovenských čtenářů, že by byli v Nitře jen dvě krásné dívky. Jinak se mi kniha líbila a očekávám další historickou detektivku. Doporučuji všem, kdo hledá pobavení u pěkné knihy.

Selinute
16.11.2016 5 z 5

Již několik měsíců jsem netrpělivě očekávala tento nový díl ze série Hříšní lidé Království českého. Tentokrát se vše točí kolem ztraceného relikviáře svatého Svorada a Beňadika. Opět příjemně napínavý, odlehčený děj, který nás zavede do nádherného historického koutu Slovenska - Nitry. Na Slovensku se mi s panem Oldřichem moc líbilo a jak z knihy vyplývá, nejen mně. I panoš Ota si svůj pobyt jak se patří užil. A protože, mu nebyly nikdy hezké holky lhostejné, tak nad jeho křesťanskými ctnostmi budeme muset opět zlomit hůl... Od knížky jsem očekávala pobavení a toho se mi dostalo vrchovatě.