Ďáblův sluha

Ďáblův sluha https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/218114/bmid_dabluv-sluha-AtE-218114.jpg 4 485 71

Mocný jihočeský velmož Oldřich z Hradce se soukromě obrátí na královského prokurátora a správ­ce severních Čech Oldřicha z Chlumu s prosbou o pomoc. Na jeho panství se totiž začaly dít věci, které jsou nejen proti lidskému rozumu, ale i proti křesťanské víře. Došlo také k nevysvětlitelné vraždě, jejíž obětí se stal jeho otec Vítek. Zdá se, že nitky zla sahají až za hranice Českého království... celý text

cérka
05.05.2015 5 z 5

Skvělá kniha, co více říci, když už bylo tolik chvály vyřčeno :-). Snad jen, že manžel nechápe proč pořád čtu. Takže všem podobným, zkuste knihy od pana Vondrušky a nebudete se už divit :-)

jaja1989
17.04.2015 4 z 5

Jako vždy zajímavá kniha přečetla jsem ji jedním dechem.

rlupinek
04.04.2015 5 z 5

Jako vždy od pana Vondrušky skvěle napsaná kniha, která od začátku nenudí a střídáním dějových linií nechává čtenáře v neustálém napětí. Kniha se opravdu čte jedním dechem - zkrátka skvělá středověká detektivka.

Dandulka
14.03.2015 5 z 5

Prostě skvělé!!!!!! Ono to u pana Vondrušjy ani jinak nejde.

vincek1
19.02.2015 5 z 5

Opět výborná kniha mého oblíbeného autora. Při četbě si odpočinu a hlavně se pobavím. Zatím jsem přečetl všechny knihy této řady a nikdy jsem nebyl zklamán. Jen jedna věc zaslouží pozastavení a to milostné scény, zde autor značně pokulhává za p.S. Ebertovou. Ta má tyto pasáže mnohem více "propracované". Poslední dvě věty byly samozřejmě myšleny jako žert. Doporučuji ostatním čtenářům a těším se na další příběhy..

KikiZ
19.02.2015 4 z 5

Kniha se mi líbila více než předchozí Smrt ve Vratislavy, přišla mi napínavější a celkově dějově zajímavější. Jen ten motiv - no nějak mi neseděl, přišel mi takový trochu "kostrbatý".

makke
19.02.2015 5 z 5

Má-li člověk tušení, že se něco stane, tak se ho má držet a vyvarovat se následků. Měla jsem "tušení" , že Vondruškovy knihy budou dobré, tak jsem si jednu přečetla. A mé nejčernější obavy se vyplnily do puntíku, kniha byla samozřejmě čtivá, vtipná, zajímavá... a já jsem opět lapena. Budu si muset koupit další :-)

Selinute
30.01.2015 5 z 5

Poslední vydaná knížka ze série Hříšní lidé Království českého byla stejně dobrá, jako ty předešlé a v mé knihovně si už našla své místo. Teď už jen zbývá těšit se na další novinku "Tajemství Bezdězu", která má vyjít v letošní roce. Doufám, že ani panoš Ota nevypadne ze své role - když nepotká jedinou hezkou holku, která by stála za to, aby se ji pokusil svést, považuje to za špatné znamení.

dva.v.1
18.01.2015 5 z 5

Je to další z knih,kterou jsem četl téměř na jeden zátah.
sednout si a číst.....až přečtení poslední stránky ( a vědomí že ráno nemusím vstávat ) mi dovolilo jít spát...

kloin
07.12.2014 5 z 5

Další příběh Oldřicha z Chlumu a jeho pomocníků. Dávám přednost jiným motivům zločinu, než v tomto dílu; ale jako vždy je příběh napínavý a také poučí.
Na úplný závěr mi tam chyběly ještě alespoň dvě - tři stránky s vyhodnocením u panovníka, nebo u zadavatele úkolu, nebo doma; takové "zklidnění po akci"

Zdenda20
03.12.2014 5 z 5

Opět pěkná kniha. Kniha je pěkně časově upřesněná jako příběh po korunovaci Přemysla II. OLdřich opět se svými pomocníky vyřeší případ vražd v jižních čechách. V knize jsou i humorné části a děj má spád.Nechápu kde pan Vondruška bere inspiraci,
ale jeho knihy podle mého názoru jsou supr. Doporučuji všem čtenářům co mají rádi historické detektivní příběhy.