Ďáblův sluha

Ďáblův sluha https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/218114/bmid_dabluv-sluha-AtE-218114.jpg 4 485 71

Mocný jihočeský velmož Oldřich z Hradce se soukromě obrátí na královského prokurátora a správ­ce severních Čech Oldřicha z Chlumu s prosbou o pomoc. Na jeho panství se totiž začaly dít věci, které jsou nejen proti lidskému rozumu, ale i proti křesťanské víře. Došlo také k nevysvětlitelné vraždě, jejíž obětí se stal jeho otec Vítek. Zdá se, že nitky zla sahají až za hranice Českého království... celý text

MP17
29.01.2017 4 z 5

Na ty čtyři hvězdičky to jakž-takž dosáhne, ale že by to byla taková zábavná jízda, to říct nemohu. V porovnání třeba s J. Červenákem tomu chybí dynamika a určitá atraktivnost. Prostě suchopárná detektivka zasazena do historického prostředí.

cialexa
03.01.2017 4 z 5

Tento díl Oldřicha z Chlumu je poutavý a dobře se čte.

astroweb
22.11.2016 4 z 5

Z počátku mi trochu trvalo se začíst, ale pak jsem opět nelitoval. Příjemné oddychové čtení.

Hadati
20.10.2016 4 z 5

Kvalita příběhu nijak nevybočuje z průměru této série. Jedná se o vyšetřování záhadného případu, ve kterém by podle některých lidí měl mít prsty ďábel. Oldřich z Chlumu však není pověrčivý, a za všemi špatnostmi vždy nejprve hledá lidi. Po ruce mu je opět jeho panoš Ota ze Zástřizlí a kapitán jeho stráže Diviš. Je to dobrá odpočinková četba, která však čtenáře této série ničím výjimečným nepřekvapí.

jarin58
24.09.2016 5 z 5

Opět výborná kniha,kanec Ota si opět užíval.

qinska
25.08.2016 5 z 5

Kniha se mi moc líbí. Je docela napínavá. Pan Vondruška opět nezklamal.

mozkit
16.08.2016 3 z 5

První setkání se sérií a nějak mě to nešlo číst. Čte se to dobře, krátké kapitolky a tak, ale nějak mě nic netáhlo číst dál a zajímat se, kdo to udělal. Vůbec mi to nepřišlo napínavý, nebo tak nějak.

Bumeso
18.06.2016 5 z 5

Pánové Oldřich z Chlumu a Vlastimil Vondruška opět nezklamali-ba naopak

stastnyandel
29.04.2016 5 z 5

Napínavé do poslední stránky.

ivoiro
14.02.2016 5 z 5

Opět skvělá Vondruškova kniha.

Majdule
08.02.2016 4 z 5

Příběh z první poloviny Oldřichovy kariéry a nabízí osvědčenou a oblíbenou trojici Oldřich, panoš Ota a velitel Diviš tentokrát v duchu "záhady zamčeného pokoje". Z toho vyplývá omezený okruh podezřelých i stupňující se napětí. Stopy jsou více technického rázu, není tolik prostor pro dedukce, silný důraz je kladený na atmosféru zimního hradu a tajemné stránky případu. Užila jsem si všechny obvyklé libůstky, které nám Ďáblův sluha nabízí, od špičkování mezi Otou a Divišem až po Oldřichův neúhybný smysl pro spravedlnost a mysl uzavřenou předsudkům a pověrám. Velmi příjemný zážitek.

škwor
11.01.2016 5 z 5

Kniha byla pěkná, čtivá. Zápletka zajímavá :)

Mušketýr007
09.01.2016 5 z 5

Pan Vondruška mne mile překvapil, velice pěkný, čtiví a napínavý kriminální příběh, u kterého se člověk i leccos přiučí. Tak například jsem zjistil, proč jsem byl v dětství téměř bit za to, že jsem čůral vedle domu do soutky... To proto, aby to u nás v ulici nevypadalo jako ve středověku;)

Tauriel
23.11.2015 5 z 5

Tahle patří k mým oblíbenějším z celé série o Oldřichovi z Chlumu. Věřte mi, rozhodně nebudete litovat času, který nad ní strávíte.

Neo1tex
20.11.2015 5 z 5

Nečekal jsem, že to bude tak skvělá kniha a čtivý příběh. A byla to fakt paráda. Bez nejmenších pochyb se poohlédnu i po dalších knihách autora.

Alma-Nacida
16.11.2015 4 z 5

Tradičně čtivá oddechovka :-).

Paulika
25.08.2015 4 z 5

Tahle se Vondruskovi povedla. Dobre vystavene, prehledne, da se dedukovat, kdo je zlocincem. Hvezda dolu za obcasne nelogicnosti.

Macek58
27.07.2015 5 z 5

Na každou novou knihu autora se vždy těším a ani tato nezklamala.

elizabeth_ba
15.07.2015 4 z 5

Má časově následovat po "Zlaté štole", a i když teď na sebe zase jednotlivé díly nenavazují (dokonce se vzájemně popírají, v Románu o růži byla Kunhuta už Přemyslova manželka, tady si teprve Přemysla bere; ale tak dlouho jsme brečeli o nápravu hist. skutečností, že konečně nastala, tak musíme něco překousnout, možná to chtělo jen, aby si autor lépe promyslel časovou osu uveřejněnou v knize Oldřich z Chlumu), tak konečně máme příběh, jež jakž takž odpovídá skutečným událostem, teda až na Jindřicha z Rožmberka v Prusku s českým králem PO II., což nechápu, když měl autor ve svých předchozích knihách správně Voka. No, a taky, že Markvart z Hrádku byl švagr Ojíře z Lomnice (a Svin) a Vítka ze Skalice nikoli Oldřicha I. z Hradce... Ale velmi dobře se mi to četlo, ačkoliv literárně se o žádný skvost nejedná, atmosféra byla dobrá a svůj účel (oddechnout si a pobavit se) kniha rozhodně splnila.

wooloong
09.06.2015 4 z 5

Nemohla jsem se odtrhnout. Prostě na jeden zátah, i když rozluštění nebylo žádným velkým překvapením.Oddechová příjemná čtivá detektivka.