Ďáblův sluha

Mocný jihočeský velmož Oldřich z Hradce se soukromě obrátí na královského prokurátora a správ­ce severních Čech Oldřicha z Chlumu s prosbou o pomoc. Na jeho panství se totiž začaly dít věci, které jsou nejen proti lidskému rozumu, ale i proti křesťanské víře. Došlo také k nevysvětlitelné vraždě, jejíž obětí se stal jeho otec Vítek. Zdá se, že nitky zla sahají až za hranice Českého království...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/21_/218114/hrisni-lide-kralovstvi-ceskeho-dabl-XmG-218114.jpg 4.3278

Hříšní lidé Království českého (19.)

Romány, Literatura česká, Historie
Vydáno:, MOBA (Moravská bastei)

Kniha Ďáblův sluha

jprst

Příjemná oddechovka tak, jak to autor umí a řemeslně zvládá. A hlavně nehledejte a nezabývejte se historickým fakty.

Dada077

Počas korunovácie novej českej kráľovnej požiada pán Hradca kráľovského prokurátora Oldřicha z Chlumu, aby sa neodkladne vybral na jeho panstvo, kde vyčíňa neznámy vraždiaci démon a kde zanechal svoju manželku v požehnanom stave. Pred časom pri vojenskej výprave pohania prepadli a zabili brata hradného pána Jindřicha. Následne niekto prepadol aj komtúra Michala a jeho nahé a zohavené telo sa našlo až po niekoľkých dňoch. Teraz manželka pána z Hradca poslala svojmu manželovi posolstvo, že bol prepadnutý a zabitý aj jej bratranec Mikuláš a ako ešte pred smrťou stihol povedať, zabil ho dávno zosnulý komtúr Michal. Po otvorení komtúrovho hrobu, ležali v ňom ostatky brata Jindřicha. Túto motanicu prichádza rozlúštiť Oldřich z Chlumu so svojimi pomocníkmi. Počas vyšetrovania sú na panstve postupne zabíjaní ďalší ľudia, "démon" sa pokúsi zabiť aj hradnú pani. Objavia sa zvláštne medailóny s vyobrazením rohatej hlavy a záhada diabla je na svete. Vytvorený chaos a jeho rozuzlenie sú však podané humorne, aj panoš Ota a veliteľ Diviš vyšetrujú, najmä dve mladé netere hradnej panej, a keďže jedna konečne pripadne aj na Diviša, vyšetrujú obaja dôsledne a pravidelne. Sem tam sa mi zdalo, že dej je príliš zamotaný, postáv je toľko, že strácam prehľad, ale historické krimi pána Vondrušky si ma získalo.

cori

Akční příběh přináší kupící se mrtvoly. Oldřich z Chlumu musí hledat vraha v uzavřené společnosti na hradě pána z Hradce. Důvod vraždění mi přišel dost nepravděpodobný (Pavlovův reflex X medailon). Příjemná oddechovka.

Simi

Čtivé, ale tak nějak splácané. Ještě pár dílů a po stopách středověkého chováni nebude ani stopy. Kde kdo viděl, aby královský prokurátor platil za informace jako investigativní novinář, každému, co si kdo nadiktuje. Ale nápad to byl zajímavý, to zase ano.

Blanchi

Kniha se lehce četla, typický Vondruška, ale zápletka a hlavně její rozluštění bylo dost nestandartní, tak trochu uměle vymyšlené.

Carmen13

Zase jeden z netypičtějších příběhů, hlavně, co se pachatele týče. Pokud si pamatuji, s podobným jsem se v příbězích pana Oldřicha ještě nesetkala. V tomto díle mě hlavně potěšila absence dvorských intrik a role Diviše. Už jsem taky měla někdy dost neodbytný pocit, že je pomocník druhé kategorie...i když vlastně chronologicky patří příběh před Dýku s hadem, Diviš ještě nezná Martu. Kolem a kolem, mohu jen doporučit.

Arbenin

Slabsi dil ze serie. Zapletka i rozuzkeni mi prislo nepravdepodobne a prekombinovane.

tlllk
27.10.2018

čtivé , ľahké, nenáročné, ako McDonald, len to netreba preháňať.