Rozvaliny Gorlanu

Rozvaliny Gorlanu https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12949/bmid_rozvaliny-gorlanu-ojg-12949.jpg 5 2577 424

Will je na svůj věk malý, ale zato je hbitý a neobyčejně bystrý. Celý život snil o tom, že se stane slavným rytířem jako otec, kterého nikdy nepoznal, ale do bojové školy na hradě Redmontu ho pro malý vzrůst nepřijmou. Místo toho se dostane do učení k Haltovi, tajemnému hraničáři, jehož záhadnou schopnost neviditelně se pohybovat lidé přičítají černé magii. Will se postupně učí používat zbraně hraničáře: luk a šípy, šedozelenou pláštěnku a houževnatého malého ponyho. Ačkoli Will nemá meč ani velkého koně, po kterých tolik toužil, zjistí, že dobrý hraničář je pro království stejně důležitý jako slavný rytíř. A když se s Haltem vydá na nebezpečnou výpravu do pustiny, aby vystopoval děsivé tvory, kteří se chystají zabít krále, zjistí nakonec, že hraničářské zbraně nejsou tak špatné…... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

The Ruins of Gorlan , 2004

iskovsky
20.07.2020 3 z 5

Ak by som mal znovu 12, zrejme by som chrochtal blahom... zo začiatku mi to pripadalo ako príjemne zaujímavé a oddychové čítanie, ktoré ma na chvíľu vrátilo do detstva.... potom sa tam objavili tie obludy a ja som si uvedomil, že na toto som už pristarý

mave8rick
06.07.2020 4 z 5

Pěkná, trochu akčnější pohádka. Kromě napínavé zápletky naráží i na palčivá témata dospívajících dětí, jako je např. šikana, motivace k učení a hledání místa kam by mohl jeden zapadnout. Pro dospělého člověka trochu jednoduší čtení, které ale dokáže místy překvapit.

Tahoanah
04.07.2020 5 z 5

Moc pěkná kniha. Vtáhne do děje plného dobrodružství. Zajímavého příběhu Willa a společenství Hraničářů.

TeoK7
04.07.2020 5 z 5

Od této knihy (stejně jako u ostatních HU) jsem se nemohl odtrhnout.
Příběh - super
Postavy - také skvělé

špulo
25.06.2020 4 z 5

Reklamný slogan na knihy tohto autora by mohol jednoducho vyzerať takto: Veľké dobrodružstvo pre mladých čitateľov od 10 do 110 rokov ;)). Pre tých starších fajn oddychovka. Pre mladších môžu byť sympatickým vstupom do fantasy žánru. Nečakajte originalitu. O tú ani autorovi nejde. Tu sa hrá na detskú túžbu po dobrodružstve so sympatickými hrdinami, ktorých by mal každý rád za kamarátov. Všetko je popísané nekomplikovane, zrozumiteľne, bez zbytočného zamotávania deja či psychologických sónd do vnútra postáv. A všetko, čo ste mali radi na knihách svojho detstva, tu nájdete zabalené v príjemnom fantasy háve. Áno, všadeprítomný pocit už čítaného, videného, zažitého tu je. Však a nech! Aj ja som cez prázdniny páchal s bandou kamošov pravidelne tie isté obľúbené neplechy, kým sme neobjavili niečo nové. Tak prečo si to nepripomenúť...

vikidala
19.06.2020 4 z 5

Pohádka pro děti, ale moc hezká a čtivá :)

Netopýr_5
11.06.2020 5 z 5

I když už mi zub času ukrajuje, vracím se ke knihám pro děti, protože hledám děj, který není překomplikovaný počtem postav a jmen a přitom je napínavý a chytlavý. U těchto knih si mohu odpočinout od psychicky náročné práce a znovuobnovit chuť žít prostěji - jen příroda, jídlo, lidi a vztahy.

Dorota09
11.06.2020 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, zařadila bych ji mezi jednu z nejlepších knih co jsem kdy četla. Už čtu třetí knihu a to jsem začala číst předevčírem. Kniha mě naprosto pohltila a nemohla jsem se od ní odtrhnout.

LillyM.
28.05.2020 5 z 5

Tohle je velmi originální, napínavá a zábavná kniha, hlavní postava mi byla neuvěřitelně sympatická.

Bara_Pavlaskova
27.05.2020 4 z 5

Třeba Hobbit nebo Pán prstenů mě moc jako knížka nebavila, nevím jestli je to tím, že jsem viděla dříve film a pak jsem to četla. Ale vím, že tato kniha mě bavila, a přitom měla podobnou tématiku nebo žánr. Už se těším na další díly, četla jsem jen první, jsem totiž ,,začátečník,, :P Jediné, co mohu říct je, že Hraničářův učeň je dobrá kniha ;)

LunaL.
12.05.2020 5 z 5

Miluju celou sérii! Nechybí napětí, přátelství, humor a vždy nová zápletka nebo nečekaná situace. K prvnímu dílu se ale vracím nejčastěji - je hezké se vrátit do doby, kdy to neskutečné dobrodružství začalo :) A co je na této sérii nejlepší? Že se dá číst v každém věku! :)

lexotor
12.05.2020 5 z 5

Kniha je příjemným překvapením. Příběh, který mě rychle zaujal, žádné zbytečnosti kolem a kolem. Mohu jedině doporučit.

Holley
06.04.2020 5 z 5

Když jsem si knihu půjčila v knihovně, nic moc jsem od ní nečekala. Mile mne překvapila. Byla jednoduchá, ale zábavná.

Regger
28.02.2020 4 z 5

Příjemný odpočinek, i když už jsem dávno přerostla zamýšlenou cílovou skupinu čtenářů. Začnu další díl.

Any.Sky
29.01.2020 5 z 5

Krásný, poutavý a nijak složitý příběh. Pokud někde existuje učebnice "Jak psát knihy", tak se autor zajisté řídil podle této učebnice. Příběh mě vtáhl do děje, byl zábavný, rychle ubíhající, žádné složitosti kolem, prostě na jedničku. Moc se těším na druhou knihu v sérii.

Knihošelma
05.01.2020 5 z 5

Moje první setkání s literaturou tohoto typu a jsem nadšená. Příběh se lehce čte, postavám se musí fandit, vyvážení vtipu a akce je tak akorát, celkově chápu, že je tato serie hitem - já jsem jednou z nadšených čtenářek.

Alvari
31.12.2019 3 z 5

Čtení sice pro mladší čtenáře, ale i tak jsem se tomu rozhodl dát šanci. Hezky se to čte a není to nic příšerně naivního.

Maryan
31.12.2019 5 z 5

Kúpil som pre syna a zaujalo to aj mňa. Pohodové čítanie.

Jaruš7
15.12.2019 5 z 5

Po Crewním dramatu poklidný začátek velké série, která zvlášť proto, že jde o dětskou literaturu, je svým způsobem hrdinně vzorová, a je to správné.
Malý osiřelý hrdina je v touze po rytířském postu, vysněném vzoru svého otce, je přijat na výcvik pro hraničářského učně.
Svou cestou přes šikanu a tvrdé tresty si zoceluje charakter a odolnost, v přírodě nachází pro své vjemy citlivost, která se mu ve smrtelném boji vyplatí.....
Audiokniha, která si věrnost zaslouží.

MartySchattawa
04.12.2019 5 z 5

Když jsem začal číst HU tak jsem od ní moc nečekal, ale celkem dost překvapila. I když tam není přesně popsané jak postavy vypadají... Tento první díl mě dost překvapil jak je psaný příběh, autor nikam nespěchá a je to takový volnější což mě dost vyhovuje.