Rozvaliny Gorlanu

Rozvaliny Gorlanu https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12949/bmid_rozvaliny-gorlanu-ojg-12949.jpg 5 2577 424

Will je na svůj věk malý, ale zato je hbitý a neobyčejně bystrý. Celý život snil o tom, že se stane slavným rytířem jako otec, kterého nikdy nepoznal, ale do bojové školy na hradě Redmontu ho pro malý vzrůst nepřijmou. Místo toho se dostane do učení k Haltovi, tajemnému hraničáři, jehož záhadnou schopnost neviditelně se pohybovat lidé přičítají černé magii. Will se postupně učí používat zbraně hraničáře: luk a šípy, šedozelenou pláštěnku a houževnatého malého ponyho. Ačkoli Will nemá meč ani velkého koně, po kterých tolik toužil, zjistí, že dobrý hraničář je pro království stejně důležitý jako slavný rytíř. A když se s Haltem vydá na nebezpečnou výpravu do pustiny, aby vystopoval děsivé tvory, kteří se chystají zabít krále, zjistí nakonec, že hraničářské zbraně nejsou tak špatné…... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

The Ruins of Gorlan , 2004

1flanagan.best1
09.12.2020 5 z 5

Jedna z nejlepších Flanaganových knih

vojta888
06.12.2020 5 z 5

V této knize se naprosto vžijete do příběhu a máte pocit jako byste tam byli.

0658
06.12.2020 5 z 5

Super knížka :)

1259
19.11.2020 5 z 5

Super oddechovka po práci.

Doomiiniikaa
18.11.2020 5 z 5

Skvělá kniha, krásná oddechovka

Jarka_rybář
15.11.2020 4 z 5

Hraničář. Četla jsem to už jako dospělá, přesto se mi knížka moc líbila.

Anie.M
14.11.2020 5 z 5

příběh jsem si rozhodně užila. bylo to tedy rychlejší než jsem si myslela, než se příběh rozjel už byl konec, ale vzhledem k tomu, že je knížka pro mládež, má ideální délku. těším se na další díl dobrodružství.

soupik2012
03.11.2020 5 z 5

Pomalu se již stává pravidlem, že ve fantasy knihách se jako zbraně používají především meče. To je docela zajímavé zjištění. Podle mě to ukazuje na nedostatečnou představivost autorů. Ti tak raději sáhnou po tom co si dokáží snadno představit, místo toho, aby někdo vymyslel něco nového. Ale již k příběhu: Je to dětsky naivní. I když v příběhu vystupuje skutečné zlo, tak je to sepsáno opravdu především pro mládež. Mně osobně se trochu víc líbí, když je příběh víc reálný. Hlavní postavy jsou všechny sympatické a budu se těšit na jejich další dobrodružství. Audioknihu načetl velice dobře pan Matouš Ruml.

Kajksa17
01.11.2020 4 z 5

Tato knížka je skvělá a těším se na další díl :)

Danielka959
26.10.2020 5 z 5

Úžasná knížka,přečetla ji i moje mamka a obě jsme byly nadšené,těším se na další díl:o))

MiLiška
20.10.2020 5 z 5

Ani nevím, kolikrát jsem tuto knihu držela v ruce a zase ji odložila s tím, že se mi určitě nebude líbit (předpokládala jsem složitý děj, popisy bitev, kterým nebudu rozumět atd.). A zatím to byla po dlouhé době kniha, která mě bavila od první strany, napínavá tak, že jsem mnohokrát neodolala a listovala, jak kapitola dopadne, kniha napsaná tak srozumitelně a přitom neobyčejně, že dalších pět hvězdiček by si zasloužil i překlad. Další 2 díly jsem si už objednala, ale než dorazí, netuším, kterou knihu si mám rozečíst, protože po takovém čtenářském zážitku se mi do žádné nechce...

eva-lupen
03.10.2020 5 z 5

Poslechnuto jako audiokniha skvěle načtená Matoušem Rumlem, a ač už dávno nejsem cílová skupina, poslouchalo se to moc dobře. Takové pohlazení po duši, i když akce tam samozřejmě nechybí. Určitě budu pokračovat v dalších dílech.

Luigi1
24.09.2020 5 z 5

Sice název hovoří o hraničářském učni,ale jsou zde krásně popsané osudy pěti chráněnců na hradě Redmontu a to o Georgovi,Jenny,Horácovi,Alyss a konečně o hrdinovi Willovi.Tento drobný chlapec se dostal do učeni k hraničářskému mistrovi Haltovi.Teď se rovíjí jejich příběhy.Moc pěkné doporučuji.

Pavlína79
22.09.2020 4 z 5

dojemně milé - s důrazem na to co je dobro a co zlo, dětsky černobílé, ale moc hezky se čte

Veveruška320
02.09.2020 5 z 5

Kniha,byla úžasná,odpočinková,usměvná a chvílema až dojemná nad přátelstvím mezi Wilem,Horácem a Haltem.Rozhodně nelituji a jdu na další díl.

Netopyr07
25.08.2020 5 z 5

Páni kmáni, ne, že bych byla cílová skupina :-)) Fantasy moc nečtu. Ale dcera mojí kamarádky mě tak DLOUHO přesvědčovala, že si to prostě "musím přečíst", až jsem si knihu půjčila a skutečně nelituji. Je to fajné čtení! Taky se mi moc líbí baronův humor.

Reniee
20.08.2020 5 z 5

Super. Tak dlouho mi první a druhý díl ležel v knihovně, než začala číst dcera, a ta z toho byla tak nadšená, že si dokoupila zbývající díly. Teď už má přečteno, a začala jsem číst já, a jsem stejně unešená. I když nepatřím do určené věkové kategorie :)

RemiBlack
05.08.2020 5 z 5

2020/26
Bývaly doby, kdy jsme s kamarádkou Hraničářova učně četly spolu a doteď má tahle série v našich srdcích speciální místo. A tak mě napadlo, proč si ji nepřečíst znovu? Bylo to dobré rozhodnutí, to můžu rovnou potvrdit. ;)
Rozvaliny Gorlanu (a pokud si dobře pamatuji, nevztahuje se to jenom na první díl) je skvělá knížka o přátelství, odvaze a samozřejmě našich milovaných hraničářích. Příjemně mě překvapilo, že mě baví po letech úplně stejně, jako když jsem ji četla poprvé. Čte se krásně, lehce, a už kvůli rozsahu i rychle. Teď si uvědomuju víc aspektů příběhu - že řeší témata jako dospívání, šikana, a třeba i to, že nevadí, když se staneme někým jiným, než jsme čekali. Asi si teď víc všímám i drobných nedostatků - nevyužitého charakteru George a celého světa, kde se příběh odehrává atd. Ale to nic neznamená a nic to nemění. Hraničářův učeň je skvělá série, kterou by si měl přečíst každý, a kterou budu mít vždycky ráda.

ElessaRiverbow
29.07.2020 5 z 5

Když jsem knihu četla poprvé před asi rokem a půl, velmi jsem si ji oblíbila. Teď mi to přijde úplně stejně skvělé. Will mi byl už od začátku sympatický, děj plyne volněji než jsem zvyklá u ostatních knih a nechybí ani sem tam nějaký ten humor. Do knihy jsem se začetla a přečetla bych ji během pár dní, kdyby nebylo tolik věcí okolo.

lucygreen
24.07.2020 3 z 5

Příběh dobrý, ale pro mě trochu šlápnutí vedle, jelikož si myslím, že nejlepší věk ke čtení je tak 12 let, pak to nebude mít pro čtenáře chybu. I tak jsem si oblíbila postavu Halta.