Čaroděj na severu

Čaroděj na severu https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/25343/bmid_hranicaruv-ucen-caro-25343.jpg 5 1533 132

Will coby plnohodnotný hraničář pečující o vlastní léno se záhy přesvědčí, že v každé, dokonce i v té sebeospalejší díře se mohou dít věci ohrožující životy lidí i bezpečnost celého království. Než se naděje, ocitne se spolu s Alyss ve víru nového dobrodružství, které ho zavede do odlehlého léna daleko na severu. Zde má tajně vyšetřit, jaká pravda se skrývá za místními zvěstmi o čarodějnictví. Když se však Will v Grimsdellském lese setká s děsivým přízrakem Nočního bojovníka, musí si položit otázku: Dá se pro to, co viděl, najít racionální vysvětlení… nebo snad čarodějnictví skutečně existuje?... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Egmont (ČR)

The Sorcerer in the North , 2006

NANDY75
22.09.2013 5 z 5

ČEKALA JSEM JAK SI WILL BEZ HALTA PORADÍ A NEZKLAMAL OPĚT NAPÍNAVÉ A ČETLA JSEM SKORO JENÍM DECHEM..

joni
22.09.2013 5 z 5

Můj nejoblíbenější díl z Hraničářova učně. Konečně nechal Flanagan Halta stranou a ukázal nám jednání Willa v plné parádě. Tetno díl je plný napětí a nevysvětlitelných věcí, které se přece jenom podaří Willovi s Alyss objasnit.

kačka62
13.09.2013

Knížky od Flanagana jsou super, doporučovala bych je spíše těm starším, protože nevím jestli by i malý čtenáři pochopili oč jde. Děj této knihy se odehrává v Mecindawu (tento díl má i pokračování knížkou obléhaní Mecindawu). Na téhle knize se mi líbilo to, že se ukázala odvážnost hlavního hrdiny Hraničáře Willa Dohody a jeho nejlepší kamarádky Alyss. Když jsem knihu četla, připadala mi ze začátku velmi smutná, protože Will opouštěl svého učitele Halta,který se zatím objevoval ve všech knihách.Ale v průběhu jsem zjišťovala, že mi tam Halt vlastně vůbec nechybí, protože Will zvládnul všechno to co Halt, ba i třeba líp. Je pravda, že málo který díl se mi zdál strašidelný, ale v tomhle díle mi přišlo, že i Will se trochu bál, což se u něj stává málokdy. Mně osobně se asi tahle knížka od Flanagana zatím líbila nejvíc.

hardrock
07.08.2013 5 z 5

Flanagan ako vzdy bezchybny. Lahke oddychove citanie, vtipne a napinave. Pred koncom mi doslo, ze na to, aby sa vymotali z problemov, uz zostava malo stran, takze pribeh je zas rozdeleny do viacerych knih. To ma prinutilo prehodit poradie planovanych knih a "Oblehani Macindawu" sa dostalo na prve miesto... :-)

Malous
31.07.2013 5 z 5

Opět další skvělá kniha. Flanagan nezklamal. :)

T-train
04.06.2013 5 z 5

Je to jeden z nejlepších dílu série Hraničářova učně. Všem ji doporučuji. :-)

Sierra
20.04.2013 5 z 5

Všechny knížky ze série Hraničářův učeň jsou úžasné! Možná jsou psané velice jednoduše, avšak málokdy se u knihy nudíte... Všechny knihy hodnotím pěti hvězdičkami! :))

matej1998
31.12.2012

Výborná kniha, Flanagan opět nezklamal.

barunka.alex
09.12.2012 4 z 5

Skvělá kniha! :) Opravdu se povedla !

studentik
06.10.2011 5 z 5

Naprosto úžaná kniha :) Těším se na další díl

Jánč
10.09.2011

Nedávno jsem dočetla... úžasná kniha

Wolfy141
25.08.2011 5 z 5