Čaroděj na severu

Čaroděj na severu https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/25343/bmid_hranicaruv-ucen-caro-25343.jpg 5 1533 132

Will coby plnohodnotný hraničář pečující o vlastní léno se záhy přesvědčí, že v každé, dokonce i v té sebeospalejší díře se mohou dít věci ohrožující životy lidí i bezpečnost celého království. Než se naděje, ocitne se spolu s Alyss ve víru nového dobrodružství, které ho zavede do odlehlého léna daleko na severu. Zde má tajně vyšetřit, jaká pravda se skrývá za místními zvěstmi o čarodějnictví. Když se však Will v Grimsdellském lese setká s děsivým přízrakem Nočního bojovníka, musí si položit otázku: Dá se pro to, co viděl, najít racionální vysvětlení… nebo snad čarodějnictví skutečně existuje?... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Egmont (ČR)

The Sorcerer in the North , 2006

Elulilinka1
10.04.2021 5 z 5

Jeee další díl opět nezklamal. Sice jsem si zezačátku myslela, že tentokrát to asi nebude nic extra, ale naštěstí jsem se mýlila a opět jsem velmi nadšená a natěšená na další díl. Bohužel ho nemám po ruce :(((

MiLiška
15.03.2021 4 z 5

Zatím nejvtipnější díl (alespoň pro mě). Prvních několik kapitol mě opět moc nebavilo (začínám si na to pomalu zvykat), trpělivý čtenář je však záhy odměněn strhujícím dějem!

ffiser
02.03.2021 3 z 5

Super teda bohužel ne.
Myslím si, že se hlavní postava stává moc "dobrou", neomylnou, a slavnou. Myslím si že je to ne moc úspěšné protažení základních dílů, které na sebe navazovali.

SPOILER!!!!!!!!!!!!!
Po zajímavých fantasy stvořeních mne doopravdy zklamalo, že tu magie není!! :(((

Luigi1
09.02.2021 5 z 5

Will společně s Alyss se pokusí zjistit co je pravdy a co se skrývá pod zvěstmi o čarodějnictví.Velice poutavé a krásné čtení,vřele doporučuji.

VeruMalfoy
05.02.2021 5 z 5

Další velice příjemný díl, moc jsem si jeho čtení užila. A být v nové zemi, byla příjemná změna. Will konečně zažil, jaké je to být Hraničářem na vlastní pěst a ve své vlastní oblasti, kde na něj všichni spoléhají. Dokonce dostal přidělen i svůj první úkol, na který byl úplně sám, až na jedno milé překvapení. Jsem zvědavá, jak si povede dál.

vojta888
04.02.2021 5 z 5

Skvělá kniha možná nejlepší z celé série. Líbilo se mi jak will jako plnohodnotný hraničář vyspěl. Docela se mi nelíbila postava lorda ormana ale vydržet se to dalo.
Jdu na další díl.....

1259
19.12.2020 5 z 5

Willovo řešení úkolů mě dostává čím dál víc. Těším se na to co vymyslí, jako další ne moc milý překvapení pro jeho nepřátele.

Lubisek
18.12.2020 5 z 5

Já nemůžu jinak.
Hraničářův učeň se mi čte prostě fantasticky - je to jednoduché a rychlé čtení.
Je velmi příjemné procházet s Willem od útlého věku do rané dospělosti. Jeho chování se postupem mění, i když v základu zůstává samozřejmě stejné.
Děj se tentokrát odehrává částečně na hradu Macindaw a v Grimsdellském lese, který skrývá tajuplné věci. Chtěli byste vědět jaké? To brzy zjistíte. :)

Opět skvělá knížka. Navíc v dalším díle očekávám rozuzlení, na které nás Flanagan postupně připravuje. Mám rád neukončené konce... :)

Sariega
29.10.2020

to že je to nejlepší kniha na světě bych mohla psát ke všem HU

iskovsky
04.08.2020 2 z 5

Podľa mňa dosť zbytočná knižka... akoby sám Flanagan nevedel o čom písať.... nakoniec sa rozhodol poslať Willa na samostatnú tajnú misiu do nejakej zasneženej krajinky... takže nafasuje čiernobielu pláštenku a ide sa na vec... lenže všetko sa nejak komplikuje a Willovi sa okrem povyťahovania obočia veľmi nedarí napodobňovať Haltovu genialitu... takže sa dá očakávať, že partia nepremožiteľných sa dá v ďalšom dieli znova dokopy....
Neviem, či autor predpokladá, že mladý čitateľ je automaticky blbec, ale nelogické chovanie postáv tu fackuje čitateľove bulvy na každom kroku...
Navyše autorovi zrejme došiel papier, lebo knižku jednoducho usekol, alebo ju zosmolil niekde v pube na servítky, keď mu žena zavolala, že potrebuje prachy na novú chladničku ... :/

TeoK7
23.07.2020 5 z 5

Skvělá kniha - jako všichni ostatní HU :)

annes
29.04.2020 4 z 5

Po předchozím dílu mi to připadalo tak nějak krátké a možná i zbytečně utlé. Mou domněnkou je, že původně měl být čaroděj ze severu a obléhání macindawu jeden díl, ale byl moc tlustý pro mladší čtenáře, tak to rozdělili :-D ale těžko říct...
Každopádně Will je už "dospělák" a má vlastní misi a společný úkol s Alyss, ale někdo mu bude muset evidentně pomoct :-)))

Dycko
15.04.2020 5 z 5

Další skvělé dobrodružství hraničáře Willa. Musím se hned vrhnout na sedmý díl, abych věděla, jak to celé dopadne :)

Alvari
05.04.2020 3 z 5

Dobrá třetina knížky mě vcelku bavila. Námět Willa pracujícího konečně o samotě, mě plnil nadějí na nějakou změnu. Byl jsem očividně opět naivní. Navíc jsem nepochopil všechen ten povyk okolo jeho vlastního léna, který vlastně na konec přišel úplně vniveč. Magii bych celkem uvítal, protože mohla být jakýmsi zpestřením, ta byla ovšem nedlouho poté absolutně zmasakrována a pověšena za určitou část těla do průvanu... Zbytek byl už jen takové plácání se kolem tajností a "koňomluvení" plného občasných ucházejících pasáží s otevřeným (a očividným) koncem.

Christien
26.03.2020 5 z 5

Další skvělý díl plný nečekaných událostí, čte se to opravdu rychle. Když jsem dospěla k Epilogu, řekla jsem: ,,To už je konec? To mi nemůžete udělat?!"Poslední (asi) čtvrtinu knížky jsem netrpělivě čekala, kdy tam přijede (konečně) Horác a nějak to zachrání, ale ono nic. (Našla jsem dokonce spoustu situací, kam by to pasovalo.XD) Neuvěřitelně mi to drásalo nervy, ale dá se říct, že to na čtení (jistým způsobem) miluju!

jean_ralphio
24.03.2020 5 z 5

ja nevim, ted kdyz se divam navsechny ty dily, tak asi je tento ten nejlepsi. je to zvlastni, ze zrovna ten, kde je nejmene jinych postav.. vlasnte jen alyss, ktera je ma nejmene oblibena postava v hranicarove ucni vubec (protoze takovi lidi neexistuji, celkove imo flanagan vubec nezvlada zenske postavy).
ale stejne. will, malcolm, autista orman, loutna, atmosfera, zacatek v seacliffu a asi nejlepsi zaporak v serii keren.

Hzjena
16.12.2019 2 z 5

Celkem zajímavý nápad opět autor zprznil jak mohl...(už se zde objevují i celkem zajímavé komentáře /čti: smysluplné/ např. KájaKoxík, Bucifalek apod.) Už v polovině knihy se čtenář začíná nudit a je mu jasné že to autor v této knize nedotáhne. Magie se ve Flanagonově světě nekoná, takže se čeká na to jakým způsobem ,,čaroděj,, své triky vytváří. Postavy se už nechovají jen přehnaně hrdinsky a džentlmensky ale přidali novou vlastnost stupiditu, takže to čtenáře nutí rvát si vlasy z hlavy, páč kvůli tomu musí čekat na další díl. Takže opět bezpohlavní, hermetická, vatou a balastem vyplněná Flanaganovka...Na závěr musím zmínit, že obrázky na přebalu jsou neskutečná tragédie. Bohužel to platí u většiny knih...Nejhorší jsou takové, které obsahují spoilery ještě než knihu otevřete.

Chytuš
27.11.2019 5 z 5

Čteno synům před spaním a řeknu vám, že není lepší metody, jak je dostat brzo do postele, než říct: "Když se nebudete loudat, můžeme toho víc přečíst."
Will se pořád dál vyvíjí a osamostatňuje. Halta už si v tomhle díle moc neužijeme, zato Will dostává novou psí průvodkyni. Jeho úkol je opět zajímavý, jen chvilku trvá, než se k němu dopracujeme (ale tak to zatím bylo u všech předchozích dílů - delší rozjezd, ale pak najednou neskutečný dějový fičák). Každopádně i tohle by se u dalšího dílu mohlo změnit, protože tentokrát nejde o dokončení dobrodružství - naopak na konci čeká takový cliffhanger, že doporučuji už mít po ruce hned další díl...

Ailee
27.11.2019 4 z 5

Rychlé, napínavé a vtipné. Jen... takový předvoj k dalšímu dílu. Hlavní zápletka se začala rozvíjet až později a vyústila v otevřený konec. Jak jinak, než sáhnout rovnou po dalším dílu?

š.m.i.k
22.11.2019 4 z 5

fakt moc hezký díl, jen ten konec,... abychom museli pokračovat dalším dílem a hned!