Hostitel

Hostitel https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/23767/mid_hostitel-Bs5-23767.jpg 4 2860 542

Hostitel série

1. díl

Melanie Stryder se odmítá vzdát. Náš svět napadl neviditelný nepřítel. Lidé se pro tyto mimozemšťany mění na pouhé hostitelské tělo; jejich mozek ovládne vetřelec, ale tělo zůstává netknuté a zdánlivě beze změny pokračuje v předchozím životě. Obětí mimozemšťanů se rychle stane drtivá většina lidstva. Když vetřelci dopadnou i Melanii, jednu z hrstky přežívajících „divokých“ lidí, dívka vůbec nepochybuje, že nastal její konec. „Poutnice“ – její vetřelecká „duše“ – která teď ovládla Melaniino tělo, dostala předem varování před problémy existence v člověku: změť pronikavých emocí, příliš mnoho smyslů, vypjatě živé vzpomínky. S jednou potíží však Poutnice nepočítá: předchozí obyvatelka těla se odmítá vzdát vlády nad svou myslí, i když tělo jí už nepatří. Poutnice bádá v Melaniiných myšlenkách a doufá, že objeví příčinu nezdolného lidského vzdoru. Místo toho Melanie naopak zaplní mysl Poutnice vzpomínkami a podobou milovaného muže – Jareda, který se dosud někde skrývá před vetřelci. A jelikož Poutnice se nemůže oddělit od Melaniiny tělesné touhy, sama začne prahnout po muži, jehož má odhalit. Když vnější okolnosti přinutí Poutnici a Melanii, aby uzavřely nedobrovolné spojenectví, vydají se spolu na nebezpečnou a nejistou pouť za mužem, kterého obě milují. Stephenie Meyerová patří k nejzajímavějším autorům současnosti. Ve svém Hostiteli nám předkládá strhující a nezapomenutelné dílo o vytrvalosti lásky a o samotné podstatě toho, co člověka dělá člověkem.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Tatran (Bratislava)

The Host , 2008

zamik
21.05.2013

Knížka je úplně dokonalá, strašně se mi líbí, ale film ani nechci vidět, vždycky to zkazí. Viděla jsem trailer, ale ty postavy vůbec nebyly jako ty v knížce. Byl to někdo úplně jiný

zuzicek632
21.05.2013 5 z 5

Úžasná knížka :) četla jsem jí už alespoň 6x :) tento příběh mě fascinoval, ale do teď nechápu proč jsou na to tak hrozný recenze...? Jako první jsem četla knížku a byla jsem nadšená! Pak jsem koukla na film a taky super. :) Ikdyž ve filmu je toho fakt málo z celého příběhu ;) :) Ale tak co by jsme chtěli že? :)

Tinna14
12.05.2013 5 z 5

Zo začiatku ma to nenadchlo tak som knihu odložila na neurčito. Naštastie som si o pár mesiacov chcela pozrieť film a tak som si pred tým chcela prečítať knihu. Kniha ma nakoniec nekontrolovateľne vtiahla do deja že som si vlatne ani neuvedomila že som ju prečítala za dva dni. (Som vďačná že natočili film aspoň ma to nakoplo ku knihe, aj keď film je oničom). Uplne úžasná zapletka a som šťasná že to nie je totožné s Twilightom ( aj keď tá romantická zápletka totožná je ). :) Doteraz jedna z najlepších vecí čo som čítala :)

Pouli
12.05.2013 5 z 5

Jsem nadšená. Čekala jsem pohromu, ale bylo to fakt dobré. Rozhodně doporučuju přečíst. Jen konec mi přišel strašně rychlý, ale možná je to tím, že jsem konec nechtěla. Četla jsem to každou volnou chvíli, prostě jsem se nemohla odtrhnout. Fakt dobře napsané a zajímavé.

Keksík
08.05.2013 5 z 5

Dočteno. Už od začátku jsem se od knihy nemohla odtrhnout. Nenašla jsem jediný okamžik kdy by mě nebavila. Sedla jsem si k ní po škole a když jsem zvedla oči byla půlnoc. Nevnímáte čas ani lidi kolem, jenom čtete a čekáte co bude dál, protože na konci každé kapitoly jste čím dál tím zvědavější na tu další. Bohužel jsem se u 44. kapitoly musela zastavit. Koupila jsem si špatný výtisk. 3x za sebou jsem měla právě 44 kapitolu a potom rovnou 49. Musela jsem tedy knihu odložit a jet vyměnit. Kdyby nebylo tohoto problému asi bych jí z ruky ani nedala.. Krásný příběh, který vás donutí přemýšlet, cítit s hlavními postavami a toužit po takové lásce. Všem mohu jedině doporučit. Těšim se na další knihu od této famózní spisovatelky. :))

adam.ruby
07.05.2013 5 z 5

..kniha se mi moc líbila a film jsem chtěl samozřejmě vidět také, zklamaný jsem nebyl, úžasný...Poutníci byla fakt nádherný...a to že tam jsou odlišnosti, kniha od filmu, taky mi to občas vadí, ale prostě to asi dělaj úmyslně, nedovedu si to jinak představit...v každém případě je to pěkný a basta :)

AdaVinculin
06.05.2013 5 z 5

Naprosto úžásná kniha!! Už od první stránky Vás nutí číst dál a dál! Ani chvilku nenudila. Jak bych některé knihy o 300 stránek zkrátila, tak tady bych je klidně přidala! Ráda bych se dozvěděla víc o osudech lidí žijící v jeskyni. Skvělé propojení Melanie a jejího hostitele. Úžasné, nenáročné čtení. Doporučuju nedívat se na film, to celkový dojem kazí, ale člověku to stejně nedá :-)

Aeg
05.05.2013 5 z 5

Krásná poutavá kniha. Doporučuji přečíst.

stopař
03.05.2013 4 z 5

Přečteno za jednu noc,nedalo se od ní odtrhnout

Princezna22
24.04.2013 5 z 5

Dneska jsem jí dočetla.. Nádherný děj,nádherná atmosféra s toho čtení :-) .. Jen mě trošku mrzí ten konec (takovej otevřenej) .. Už aby bylo pokračování... :-D .. viděla jsem i ten filmík v kině a můžu říct,že s knihou se to opravdu srovnat nedá.. Film je zase pod úroveň knihy!! Ps.což znamená že důležité části i když nepatrné jsou ve filmu úplně jinak nežli v knize.... a tím ten film ničí.. :-DDDDDDD ... Jinak vrátím-li se ke knížce,tak můžu doporučit dál... Opravdu dostala jsem se za polovinu knihy a knihu jsem pak nemohla otrhnout a už už jsem se těšila že si zase k ní sednu a přečtu si jí. Takže je možná i jisté,že se ke knížce vrátím a přečtu jí znova a znova a znova.. KLOBOUK DOLŮ.. ALE TOHLE JE LEPŠÍ NEŽ CELÉ TO STMÍVÁNÍ :-)))) s Belou :-D :-)))))

Esko*
23.04.2013 5 z 5

Jakmile jsem se prokousala začátkem, tak jsem se nemohla odtrhnout. Myslím, že to byl zajímavý příběh, který stojí za to si přečíst.

Lensiiee
20.04.2013 5 z 5

Tuto knihu jsem vyloženě "prožila". Byla jsem naprosto dokonale vtažena do děje. Za tu chvíli co ji mám jsem ji četla už třikrát a pokaždé mi dá něco nového. Myslím si, že touto knihou Stephenie ukázala jak dokonale má každý děj a postavu promyšlenou

Nikolka001
18.04.2013 5 z 5

Nemám slov.Kniha mě velice zaujala.Nedokázala jsem se od ní odtrhnout.Dokonalý příběh.Krásně zpracováno. Jen doporučuji! :)

Neobee
17.04.2013 5 z 5

Kniha mě chytla od začátku do konce. Je čtivá a skvěle napsaná. Kolikrát jsem si říkala, že by mohla mít více stran :-) Nechybí napětí, ale i romantika. Doporučuji k přečtení. Jsem velice zvědavá na film, ale jak je známo, kniha je vždy lepší...

mautina7
17.04.2013 4 z 5

Dočteno :) Přiznám se, že jsem tomu asi tak prvních 150 stránek nevěřila, že se dostanu do tohoto stádia, knížka mě natolik nenadchla, ale pak jsem jí najednou nemohla dát z ruky a každé volné chvíli jsem četla.. Pohltil mě pocit sounáležitosti s hlavními hrdinkami a stále jsem si lámala hlavu, jak se dá daná svízelná situace vyřešit a byla jsem napjatá, jak se toho ujme autorka.. Jinak souhlasím s tím, co již bylo zmíněno, určitým způsobem kniha připomíná Hladové hry.

Terisha
14.04.2013 5 z 5

Čtení této knihy jsem odkládala relativně dlouho. Když jsem jí začala číst poprvé, tak mě začátek zrovna neoslovil a dala jsem jí stranou. Do ruky jsem jí vzala asi po 3 letech a jsem za to ráda. Děj a příběh knihy mě oslovil a celkově se mi kniha líbila, doslova mě nadchla. Byla dobrým oddechovým vytržením ze stresové reality.

jeanny arya
12.04.2013 1 z 5

Kniha je jedna velká nuda. Od začátku až do konce. Meyerová zmrvila upíry a teď kazí i sci-fi...

MagdalenaHalow
09.04.2013 5 z 5

Komentář může obsahovat spoilery.
Začala jsem číst... a do konce už jsem se neodtrhla. Knížka mě naprosto pohltila. Mám ráda sérii Stmívání, ale kam se hrabe na Hostitele! Neuvěřitelně dokonalá kniha. Je sice poměrně dost dlouhá, ale ani jedna kapitola mě nenudila. Těch 60 kapitol jsem "zhltla" za 3 dny, a kdybych nemusela chodit do školy, bylo by to určitě méně. Miluju dystopické příběhy, a i když tohle není typická dystopie, rozhodně se dostala mezi Hunger Games a Delirium. V Poutnici jsem viděla několik postav z jiných příběhů. Princeznu Taoshiru z Dragonfly, Jacka z Avatara a jak se dalo čekat, také Bellu ze Stmívání. Ale i tak je příběh jedinečný a jednoznačně fantastický. Jsem moc ráda, jak to dopadlo. Žadný boj mezi lidmi a dušemi. Ten boj jsem nechtěla, aby tam byl, protože by autorka byla nucná nechat lidi zvítězit a to by byl moc velký a vlastně i nereálný happyend. Takže mě kniha nemohla v ničem zklamat. Určitě si ji ještě někdy přečtu a plánuju si ji i koupit, protože tenhle příběh mi prostě nesmí chybět v knihovničce!

Charmedka
08.04.2013 5 z 5

Knihu jsem dlouho odkládala, bála jsem se, že se mi nebude líbit. Sci-fi neni můj šálek kávy, ale byla jsem nadšená. Bylo to čtivé, zajímavé a mile mě to překvapilo. Kniha mě bavila, nenašla jsem snad jedinou kapitolu, u který bych se nudila a musela se nutit do čtení. Paráda.

kleria
07.04.2013 5 z 5

Tak tohle byla úžasná kniha, lepší jsem snad ještě nečetla :D, napínavé až dokonce. Předčila mé očekávání a za to jsem ráda. Na této knize mi vadily pouze dvě věci: 1) na mě možná až zbytečně tlustá, ale možná se mi to jenom zdá. A to mám tlusté knihy nejradši, protože krátké knížky mají pro mě moc krátký příběh, ale to je logické (např. kniha Drakova přísaha - pěkná, ale na mě moc krátká :)). 2) Prvních 100 stran bylo pro mě strašný. Četla jsem to snad týden, né-li díl. Byla to pro mě strašná nuda, ale pak se to rozvinulo do plného napětí a lásky. Těch zbylých 450 stran jsem přečetla během asi tří dnů. Víc k tomu nechci prozradit, protože tuším, že je tu někdo kdo si tento komentář přečte a přitom knihu ještě nečetl. Ještě jenom dodám že mi na téhle knize vadila jedna věc a to ta že se skoro celá knížka odehrává na jednom místě. A to si myslím že u téhle knihy byla škoda :/ :)). Jinak kdo mají rádi sci-fi a mimozemšťany určitě doporučuji. Sice vás asi odradí přečíst si cca 550 stránek, ale já si myslím že u téhle knihy to stojí za to ;).