Hostitel

Hostitel https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/23767/mid_hostitel-Bs5-23767.jpg 4 2864 2864

Hostitel série

1. díl

Melanie Stryder se odmítá vzdát. Náš svět napadl neviditelný nepřítel. Lidé se pro tyto mimozemšťany mění na pouhé hostitelské tělo; jejich mozek ovládne vetřelec, ale tělo zůstává netknuté a zdánlivě beze změny pokračuje v předchozím životě. Obětí mimozemšťanů se rychle stane drtivá většina lidstva. Když vetřelci dopadnou i Melanii, jednu z hrstky přežívajících „divokých“ lidí, dívka vůbec nepochybuje, že nastal její konec. „Poutnice“ – její vetřelecká „duše“ – která teď ovládla Melaniino tělo, dostala předem varování před problémy existence v člověku: změť pronikavých emocí, příliš mnoho smyslů, vypjatě živé vzpomínky. S jednou potíží však Poutnice nepočítá: předchozí obyvatelka těla se odmítá vzdát vlády nad svou myslí, i když tělo jí už nepatří. Poutnice bádá v Melaniiných myšlenkách a doufá, že objeví příčinu nezdolného lidského vzdoru. Místo toho Melanie naopak zaplní mysl Poutnice vzpomínkami a podobou milovaného muže – Jareda, který se dosud někde skrývá před vetřelci. A jelikož Poutnice se nemůže oddělit od Melaniiny tělesné touhy, sama začne prahnout po muži, jehož má odhalit. Když vnější okolnosti přinutí Poutnici a Melanii, aby uzavřely nedobrovolné spojenectví, vydají se spolu na nebezpečnou a nejistou pouť za mužem, kterého obě milují. Stephenie Meyerová patří k nejzajímavějším autorům současnosti. Ve svém Hostiteli nám předkládá strhující a nezapomenutelné dílo o vytrvalosti lásky a o samotné podstatě toho, co člověka dělá člověkem.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Tatran (Bratislava)

The Host , 2008

NatyDee
20.09.2013 5 z 5

Ke knížce jsem se dostala úplně náhodou, jelikož jsem viděla,že má běžet v kině a jelikož dle mých zkušeností je kniha lepší, nejdříve jsem si ji přečetla. Nemohla jsem se od ní odtrhnout, velice krásně napsané, přečetla jsem jí během pár dní. Film jsem následně viděla, ale nelíbil se mi tak,jako knížka, i když je pěkně natočený. Knížka mi spíš přiblížila emoce jak Wandy tak Mel i okolních lidí. Doporučuji přečíst, každý si tam najde něco svého.

iva.germek
18.09.2013 5 z 5

Ke knížce jsem se dostala úplně náhodou a jsem nadšená.Velmi zajímavě napsaná,zhtla jsem jí zachvilku ,ale myslím na jí pořád.Doporučuji přečíst i těm co takový žánr vůbec nečtou.

lucie109
17.09.2013

libole se mi to ale je skoda ze do toho filmu dali tak malo z ty knizky :-(

Pakuna
16.09.2013 5 z 5

Zajímavý námět.. ke knize jsem se dostala náhodou, přečtenou jsem ji měla za 3 dny. Jsem ráda, že se autorka dokázala odpoutat od upírů (Stmívání) a stvořit něco mnohem zajímavějšího. Těším se na její další knihy!

olejnice
14.09.2013 5 z 5

Nikdy bych si nemyslela, že se mi bude líbit knížka o mimozemšťanech... Ale této se to podařilo. Dobře napsaná od začátku až do konce. Film jsem si stáhla hned po přečtení, a děsné zklamání - nedá se to srovnat.

Yanna0
14.09.2013 3 z 5

Dobrá myšlenka, kdyby jí autorka lépe rozvedla a propracovala. Také mi chybí širší slovní zásoba.

spojitost
03.09.2013 4 z 5

Tato kniha mě po dvaceti letech opět přivedla ke čtení. Doporučuji.

kazecha
01.09.2013 4 z 5

Je to tak krásně vyprávěno - že jsem to přečetla vcelku za krátkou dobu. Tuto autorku zbožňuji. Ze začátku jsem se sice trošičku ztrácela mezi Poutnicí a Melanií ... ale jinak doporučuji.

rasputin
25.08.2013 3 z 5

Tak teda jako dobrý. Námět je super, jen mě mrzelo to rozvláčné omílání typu "má mě rád, nemá mě rád, má mě ráda nemá mě ráda". Tím se kniha kategorizuje do knih pro mládež, která právě prožívá období puberty, lásek a problémů s tím spojených. A to si myslím, je velká škoda. Autorka má dar nutit čtenáře zůstat u knihy a číst pořád dál, ale dost mě zklamal hodně nudně roztahaný konec......Ale kdyby to šlo, dal bych hvězdiček 3 a půl.

Jitka S.
22.08.2013 5 z 5

Souhlas s tím, že začíst se chce trochu vůle, ale nezklamala! Poutavý příběh, který vtáhne a nepustí. A ano, film se mu nevyrovná...

Julinka679
18.08.2013 5 z 5

Stephenie Meyer je skvělá spisovatelka a touto knihou to jen potvrdila! Je opravdu mou nejoblíbenější. Někdo se začátkem prokousal ale podle mě je knížka úžasná už od začátku. Vtrhne vás do děje a vy ji chcete dočíst co nejdříve. Kniha skvělá ale film mě moc nenadchnul, myslím si, že v něm mohlo být použito více vtipných částí z knihy ale když vezmeme v úvahu dobře vybrané herce pro jednotlivé role nedá se filmu moc věcí vytýkat :)

Elisabet
17.08.2013 5 z 5

Naprosto úžasná kniha! Musím uznat, že první polovina byla v porovnání s druhou opravdu slabá, ale pak se to rozjelo a stálo to za to! Nápad byl opravdu originální. A i když Sci-fi není zrovna můj šálek kávy, v této knize mi to opravdu nevadilo. Všechny postavy mi byli simpatické a jsem ráda za to, jak to dopadlo. Přesně takle jsem si ten konec přála:) Slzy tekly proudem a já mám teď obsáhlé téma na přemýšlení.

Lenous133
16.08.2013 4 z 5

Hostite je určitě nejlepší knížka od Stephenie Meyer první pár stránek tedy pro mě nuda až jsem přemýšlela že knihu číst nebudu. Ale pak jsem se začetla a musím říct že se mi kniha velice líbila, i když to Stephanie sáhodlouhé popisování mě vážně chvilkama štvalo. Škoda jen že film se moc nepoved.

anez66
15.08.2013 5 z 5

Moje nejoblíbenější kniha. Když jsem ji četla poprvé, začátek mě moc nebavil. Když jsem se ale prokousala úvodem, kniha mě naprosto pohltila. Příběh dvou duší v jednom tělě. Každá se svým názorem, každá miluje někoho jiného. Úžasný námět. Autorka má také skvělý styl psaní. Rozhodně doporučuji.

pink_ivy
11.08.2013 4 z 5

“Body and soul. Two different things” Musím přiznat, že jsem byla překvapená. O co víc, že se mi to nejspíš líbilo víc než celá Twilight saga. Ze začátku jsem teda myslela, že to vzdám, ale jakmile si jednou zvyknete na ten divný způsob psaní, tak to jde samo od sebe. Hltala jsem to kapitolu po kapitole, nemohla jsem se dočkat, až budu číst co bude dál. Co mi vadí je to, že všichni říkají, že je to knížka o milostném trojúhelníku Jared-Wanda-Ian, vzpamatujte se proboha, Jared Wandu nikdy nechtěl, on chtěl vždycky jen Melanii. Tahle knížka pro mě prostě byla velké překvapení.

mynonka
07.08.2013 5 z 5

Tohle téma pro mě bylo naprosto nové a proto jsem byla mile překvapena. Trochu jsem nad čtením váhala právě kvůli spisovatelce, ale za tento kus jí upřímně tleskám. Je to něco naprosto jiného než Stmívání apod. Je to hluboké, citlivé a místy mě popadla beznaděj, že to nemůže dopadnout dobře. Proto jsem byla neskutečně šťastná, jak to dopadlo :). Postava Mel mi byla skoro protivná, ale Poutnice je asi moje nejoblíbenější hrdinka. Moc jsem jí s Ianem fandila :). Knize nemám co vytknout, hltala jsem ji od začátku do konce a mrzelo mě, že není delší. Vřele doporučuji všem. Nenechte se odradit. Nebudete litovat :).

Mikey
06.08.2013 5 z 5

Vůbec jsem si knihu nechtěla přečíst, ale nakonec mě přemohla zvědavost a sáhla jsem po ní. A vůbec nelituji! Začetla jsem se do ní už od začátku, takže i těch zmiňovaných prvních 40 stránek mě nijak neznudilo. Poutnici jsem si moc oblíbila a i přes to, že nesnáším postavy, které nejsou ani trochu sobecké a věčně akorát dělají to, co je dobré pro druhé, tady mi to vůbec nevadilo a tak nějak mi to přišlo správné. Každá postava v knize má své špatné i dobré stránky, nejsou jen vyloženě zlé a hodné postavy a to velmi oceňuji, protože tak je to i ve skutečném světě. Prostředí jeskyně je úžasné, tedy aspoň tak, jak jsem si ho představovala já (a co si budeme povídat, takovou koupelnu bych brala hned). Těch 500 stran ulétlo tak rychle, že jsem se ani nestačila vzpamatovat a už jsem oplakávala konec. Knihu můžu všem vřele doporučit (a že to taky dělám, strkám jí každému, kdo jí nechce číst jen kvůli Twilight).

monz
30.07.2013 5 z 5

Tahle autorka mě baví kvůli tomu, jak se dokáže vcítit do postav a popsat skutečné emoce. Po přečtení (schválně zdůrazňuji přečtení- ne zhlédnutí parodie na knihy) Twilight, jsem přemýšlela, jestli tahle talentovaná (často zatracovaná autorka) dokáže udržet laťku. A tahle kniha mě utvrdila, že psát umí. Po trochu zvláštním začátku, kdy se člověk trochu pere s faktem, zda mít rád postavu mimozemšťana, který napadá lidská těla, jsem se začetla a rozhodně to stálo za to! Tulačka nakonec vážně není tak špatná...

hela1007
29.07.2013 4 z 5

Prvních 40 stran byla naprostá nuda, dokonce jsem ji i odložila. Ale pak jsem se začetla. Od filmu jsem čekala víc. Opět se film nedá srovnat s knihou.

MesLivres
29.07.2013 3 z 5

Kniha mě příliš nezaujala i když jde o žánr, který je mi blízký. Oproti jiným dílům autorky je ale mnohonásobně lepší....